www.asu.pl :: Zobacz temat - odbój resora
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

odbój resora

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 10:53    Temat postu: odbój resora Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś próbował zastąpić oryginalny odbój resora do Voyagera jakimś zamiennikiem a jeżeli tak to jaki pasuje?
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pasuje od Lublina,ale nie jak orginał,jest trochę wyższy (ale zato resor się tak bardzo nie odkształca),pozatym w orginale mocowaniem jest wystająca śruba którą wkręca się do podłużnicy,od Lublina jest otwór do którego musisz dopasować śrubę z odpowiednio wielką podkładką i tak zamocować jak orginał.Założyłem w Dodge Grand Caravan (bardzo miękkie resory jednopiórowe) i byłem bardziej zadowolony niż z orginału Very Happy
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkoda ze nie uzywasz "szukaj" zanim cos zdublujesz , zerknij tamhttp://asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3751&highlight=odboj
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciech napisał:
szkoda ze nie uzywasz "szukaj" zanim cos zdublujesz , zerknij tamhttp://asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3751&highlight=odboj

Ale tam są pokazane odboje od stara (masa całkowita Stara około 12 ton,to sporo więcej niż voyagera Very Happy ) ja też bym nie założył do samochodu o wadze do 3 ton (masy całkowitej)
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciech napisał:
szkoda ze nie uzywasz "szukaj" zanim cos zdublujesz , zerknij tamhttp://asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3751&highlight=odboj


Dzięki za zwrócenie uwagi" SZUKAJ !!!! " SZUKAM Twisted Evil

A co do ODBOJU
Znalazłem W MIARĘ PODOBNY Smile odbój z Fiata Ducato (jakaś nowa wersja) tylko nie jestem pewien średnicy gwintu śruby mocującej do podwozia / podłożnica - na razie przegrywam z próbami odkręcenia resztki odboju która została, aby sprawdzić jaki jest gwint (a może ktoś zna jaki jest gwint - tego nie znalazłem na FORUM - żeby nie było, że nie SZUKAŁEM - może źle SZUKAŁEM ) ale przecież muszę go jakoś ODKRĘCIĆ Twisted Evil
Od malucha sprawdzałem odbój ale wydaje mi się za DELIKATNY Smile i za krótki.
A OD STARA TO MOŻE TROCHĘ ZA DUŻO

Podobno pasuje od ŻUKA, LUBLIN ale jeszcze nie widziałem ich FIZYCZNIE Smile więc trudno mi coś powiedzieć CZY PASUJĄ

No oczywiście znalazłem ORYGINAŁ w ASU (żeby nie było że nie SZUKAM !!!!) no ale cena jest trochę ....... Evil or Very Mad
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim Plymoucie Grandzie Zastąpiłem odbój tylnego resora, odbojem z alfy romeo? tak mi powiedziano w motoryzacyjnym.Jego długość /a rozmiar jest ważny Laughing / wynosi ok.11cm śruba fi8mm.
Koszt zakupu 5,50zł /Pięć pięćdziesiąt Wink /
Do mojego granda pasuje idealnie.
Zakupu dokonałem w słupskim sklepie motoryzacyjnym na ul. Mickiewicza a druga ich siedziba to ul Kopernika.
Acha sprzedawca ten odbój resora nazwał "bałwankiem'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie doczytałem Embarassed Twojej ostatniej wypowiedzi.Jeżeli uda ci się wykręcić te resztki starego odboju, to są tam dwa otwory montażowe. Jeden to fi 8mm, drugi to fi 10mm.Ja niestety jeden z odbojów, a dokładnie jego resztki musiałem u znajomego wypalić plazmą, bo za groma nie udało mi-sie tego odkręcić.W to miejsce wspawałem kawałek innej blachy,przewierciłem otwór fi 10 i wspawałem nakrętkę M8.Gdybyś pytał czy zabezpieczyłem przed korozją wspawany element to tak, zabezpieczyłem malując go "minią".
Szukając po sklepach motoryzacyjnych takiego odboju, na pewno znajdziesz taniutki zamiennik.Kiedyś, gdzieś na forum znalazłem dokładne wymiary oryginału i na tej podstawie wiedziałem czego mam szukać.Ale jeśli znajdziesz z rozmiarem śrub j.w. i nie będzie dłuższy o o którym napisałem to będzie ok.Oryginalna długość chyba wynosi 9,5cm, chyba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group