www.asu.pl :: Zobacz temat - Sprzęgło
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sprzęgło

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gracjan Stajkowski
*
*


Dołączył:
Posty: 27
Skąd: Częstochowa/Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 02, 2005 15:24    Temat postu: Sprzęgło Odpowiedz z cytatem

Wprawdzie to nie skrzynia ale i tez nie silnik a pomiędzy działy (tak jak w samochodzie Wink ) wcisnąć sie nie da.
Chciałem podzielić sie pewnym doświadczeniem: Zwaliło sie sprzęgło w moim TransAm-ie. Żyje własnym życiem. Zmienił sie punkt łapania sprzęgła, wydaje z siebie dziwne dzwięki i sa problemy z wrzucaniem biegów. Jak chce to bieg wpuści a nie zawsze chce. A jak wpuści to nie chce wypuścić. Uznałem że to już agonia więc zacząłem się rozglądac za nowym. Najprościej było poszukać na jebaju. Jest! Leży sobie za $219 i czeka. No ale co bede zza "Wielkiej Wody" zciągał jak moze tu, u nas w kraju będzie za podobne pieniądze.
O ludzka naiwności!
W sklepach z częsciami usłyszałem 2200 pln za sama tarczę! Shocked A drugie tyle za docisk! Shocked Shocked W innych sklepach twierdzą, że kosztuje $900.
Ludzie! O co chodzi? Poszukałem dalej w USA. Owszem znalazłem droższe za $450 - jakies wzmacniane sportowe. Ale po przeliczeniu to mi nijak nie wychodzi 4000 pln!!! Czy ci w sklepach kursu dolara nie widzieli??? Ile oni chcą zarobić na 1 elemencie? Evil or Very Mad
Sprawdziłem gościa co sprzedaje to na jebaju. Sprzęgła produkcji Valeo, które on ma (NOWE!) są kupowane przez GM i montowane w ich autach a więc to nie jest jakaś podróba - to ORYGINAŁ! Zapytałem czy pasuje - zarzeka się, że tak. Zamówiłem. Razem z wysyłką , kosztami przelewu wyszło $330 czyli równy 1000 dudków.
Poczekamy jak przyleci. Napiszę co dalej się będzie działo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Mar 02, 2005 15:58    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Tak jak mowilem to koszt w stanach jest 2 lub 3 razy mniejszy. Po drodze jest mnostwo firm i kazda chce zarobic Confused i dlatego z 350-400 $ robi sie 950 $. Z jedna czescia z USA jest problem bo sam koszt przesylki wyniesie cie ok 80 do 100 $ chyba ze jakas najtansza firma to moze urwie sie jeszcze z 20 $. Po drugie VAT a prawdziwym platnikiem VAT jest ten ostatni w lancuchu.... To i tak dobrze ze nie ma monopolu jak kilkanascie lat temu gdzie ten rynek nie byl az tak rozwiniety. Wtedy z 400$ zrobiloby sie 2400$ Very Happy

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gracjan Stajkowski
*
*


Dołączył:
Posty: 27
Skąd: Częstochowa/Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 22, 2005 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luuuuuuuudzieeeeeee !!!!! Przyjechałooooooo !!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Całe 10kg sprzęgła przysłali z USA! Oczywiście nasz kochany PRL (bo dalej żyje) musiał wziąć cło ochraniając w ten sposób rodzimych producentów sprzęgieł do TransAm-ów.

Do ASU:
Sorry ASU ale dogadałem wymiane w Polexie w Warszawie jednak. Niestety: urlop. wyjazd - strasznie to ciężko teraz zorganizować (święta, projekt w pracy, I komunia córki - słowem SAJGON!) A tak chłopcy zrobia tu na miejscu - bezboleśnie. Wprawdzie nie w cenie ASU ale po dodaniu kosztów podróży... Mam tylko nadzieję , że zrobią to równie dobrze.
_________________
Pozdrawiam
Gracjan
-------------------------------------
Pontiac Firebird TransAm
1993, 5.7
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 24, 2005 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedz jak po wymianie. Czeka mnie skrzynia biegów za 2tyś km. Polecisz ich?
Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gracjan Stajkowski
*
*


Dołączył:
Posty: 27
Skąd: Częstochowa/Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 24, 2005 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko. Wymianę mam umówiona na środę zaraz po Świętach. Opowiem wrażenia. Jak na razie to nie moge na nich narzekać. Tani nie są ale za to blisko.
_________________
Pozdrawiam
Gracjan
-------------------------------------
Pontiac Firebird TransAm
1993, 5.7
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 24, 2005 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie sprawdzałeś w Nadarzynie w sumie masz też po trasie. Mogę Ci dać ich link.

Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gracjan Stajkowski
*
*


Dołączył:
Posty: 27
Skąd: Częstochowa/Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 24, 2005 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrzuć namiar. Z Polexem juz jestem umówiony więc nie będę robił z gęby cholewy. Poza tym jestem tam niepierwszy raz i też rozmawiają ze mną ciut inaczej. Ale przy jakiejś okazji może sie przydać i Nadarzyn.
_________________
Pozdrawiam
Gracjan
-------------------------------------
Pontiac Firebird TransAm
1993, 5.7
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 24, 2005 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.usmotor.pl/main.htm

Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gracjan Stajkowski
*
*


Dołączył:
Posty: 27
Skąd: Częstochowa/Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 24, 2005 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O matko!!! Shocked Sami popatrzcie. Cytat z ich strony (dział serwis):

Koszt typowego przeglądu dla mini vana:

1996 Voyager, Caravan, T&C 3,3 l
Filtr oleju 30,00 zł
Olej syntetyk 5W40 150,00 zł
Filtr Powietrza 60,00 zł
Serwis skrzyni A/T 300,00 zł (olej + filtr+ uszczelka)
Robocizna 210,00 zł (wymiana w/w, test komputerowy, sprawdzenie układu zawieszenia, hamulcowego, pasków i osprzętu silnika ciśnienia w oponach, świateł, uzupełnienie płynów ekspolatacyjnych)
Razem 750,00 zł netto

Nie mam nic do cen części, ale 210 netto za wymiany i sprawdzenie to IMHO przesada. To ja w Polex-ie za wymianę sprzęgła mam zapłacić ok. 500 pln brutto!
_________________
Pozdrawiam
Gracjan
-------------------------------------
Pontiac Firebird TransAm
1993, 5.7
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 24, 2005 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja za krótko jeżdżę Dodge i nie mam rozeznania w serwisie. Dlatego szukam wmiarę sensownych serwisóe w okoloicy.

Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slaslu
*
*


Dołączył: Mar 11, 2005
Posty: 503
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 24, 2005 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a w nadarzynie tez jest serwis elektroniki ale typ robił mi samochód nie wychodziło mu to sie teraz przedemną ukrywa jest nie poważny
_________________
DODGE GRAND CARAVAN ES GOLD 3.8L 96.r ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Mar 25, 2005 2:42    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Gracjan nie ma sprawy ( tez nie chcialoby mi sie jechac Wink , spotkamy sie na jakims zlocie Very Happy ).

PS. Odpisuje dopierp teraz bo jak to bywa przed swietami wszyscy chca auto na zaraz Very Happy Cytat z czwartku : "Mam uszkodzana skrzynie w Dodge Caravan 96, zdazy Pan napawic przed swietami" Very Happy . Jak widac jest 2:30 a z 20 minut temu wrocilem z serwisu, a na 8 juz sa umowione kolejne auta Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group