www.asu.pl :: Zobacz temat - clenie samochodu na tablicach usa
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

clenie samochodu na tablicach usa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Jak ściągnąć samochód z USA ??
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
freddy
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 86
Skąd: w-wa

PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 22:45    Temat postu: clenie samochodu na tablicach usa Odpowiedz z cytatem

Witam

mam pytanie, jak wygląda sprawa oclenia samochodu który został sprowadzony do polski i jeździł przez jakiś czas na amerykańskich tablicach, właściciel go sprzedał i wrócił do ameryki.

Jest amerykański dowód rejestracyjny, umowa kupna sprzedaży w polsce, ale nie ma żadnego rachunku za transport morski.

Co w takim przypadku? przecież urząd celny napewno będzie chciał taki rachunek, bo liczą cło i vat również od kosztu transportu. Zainwestowałem już sporo kasy w części, samochód i tak jeszcze wymaga gruntownego remontu, ale jeśli okaże się że wogóle go nie zarejestruje to kicha:( jakby ktoś znał temat to proszę o info, dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
freddy
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 86
Skąd: w-wa

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zlitujcie się, przecież dużo jest tutaj ludzi obcykanych w temacie, przecież nie pójdę do urzędu celnego się pytać.

w skrócie:

1. właściciel samochodu polak obywatel usa przyjechał tutaj i go zostawił w komisie

2. ja kupiłem ale mam tylko title, i umowe kupna sprzedaży pomiędzy mną a właścicielem

Co teraz? wózek to kilkunastoletni krążownik V8, w kiepskim stanie ale i tak jak już pisałem zainwestowałem już sporo w części, i nie wiem co robić, czy go remontować czy i tak go nie zarejestruje Sad

A może powinienem napisać do urzędu celnego czy mają jakieś dokumenty kiedy ten samochód był sprowadzony i zgłoszony do odprawy.
Kompletnie nie wiem Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
EDEX
*
*


Dołączył: Nov 07, 2007
Posty: 129
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad fredii ok nie denerwuj się . jest tu dużo fachowców od tych spraw tylko może nie są w tym czasie na forum.cierpliwości.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Antonio
*
*


Dołączył: May 18, 2008
Posty: 36

PostWysłany: Sob Cze 07, 2008 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś jakieś cuda były jak się kupiło od obcokrajowca w Polsce. Lepiej bło zagranicą - chyba chodziło o to, że jak kupujesz w Polsce to auto musi być zarejestrowane na tego od kogo kupujesz, a zagranicą nie.

Pozdrawiam, Marcin
_________________
Części z USA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
freddy
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 86
Skąd: w-wa

PostWysłany: Sob Cze 21, 2008 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli podsumowując, nie ocle ani nie zarejestruje tego samochodu Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
freddy
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 86
Skąd: w-wa

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w wątku o sprowadzaniu samochodów armi aemrykańskiej z Niemiec które są na amerykańśkich tablicach i ludzie mogą je normalnie kupować, przeczytałem wypowiedź:
GAZDA napisał:
nie, ...musisz go oclić i owatować na miejscu, bo ci go nie wydadzą, bo tak to by se każdy mógł zabrać i postawić na części nie cląc go...



czyli może ten mój amerykaniec też został już oclony? a jeżeli nie to na jakiej podstawie ktoś nim wjechał na polskie drogi?
Sprzedawca twierdził że są wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji.
Dla przypomnienia, mam amerykański title, tlumaczenie i umowa kupna.

Sorki za taką konspiracją że nie podaję więcej szczegółów na temat samchodu , ale zrozumcie że narazie nie wiem co robić, aktualnie staram się jeszcze powymieniać te części które mam do niego i będę dawał ogłoszenie, tylko jeśli naprawdę go nie można zarejestrować to pewnie ciężko będzie znaleść nabywce Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie ty wyczytales,ze clo placi sie od kwoty transportu.Guzik urzad obchodzi ile cie to kosztowalo,moze twoj tata ma kontenerowca i przywiozl ci to za darmo,wazne abys mial wszystkie papiery z usa.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
freddy
*
*


Dołączył: May 04, 2008
Posty: 86
Skąd: w-wa

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 6:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedi, dzieki za odzew. No właśnie może rachunek za transport nie jest taki ważny, bo teoretycznie znajomy na łódce mógł mi go przyciągnąć.
Natomiast nie mam jakiegokolwiek śladu odprawy celnej.

Bo pisałem też zapytania do ludzi co na allegro sprzedają samochody na blachach usa i też tak jak mój jest nadal zarejestrowany w stanach , i jeden mi odpisał że potrzebuję m.in. dokument z odprawy celnej bo musiała taka być, a ja nie mam takiego papierka. Nie mam żadnej informacji kiedy ten samochód wkroczył do Polski, jaki celnik go odprawił itp.

Wczoraj już auto wypucowałem , zrobiłem dodatkowe foty i niedługo będę się ogłaszał, żeby odzyskać chociaż część kasy. Tylko że ja nie będę czarował że są wszystkie papiery , i pewnie marne szanse sprzedaży Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Jak ściągnąć samochód z USA ?? Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group