www.asu.pl :: Zobacz temat - Radio CB Vision
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Radio CB Vision

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 14:37    Temat postu: Radio CB Vision Odpowiedz z cytatem

Przydałoby mi się takie ustrojstwo, ale moja znajomość tematu jest blisko 0, więc proszę o pomoc.

1. Gdzie zamontować antenę i jaką? Nie bardzo chcę dziurawić auto.
2. Gdzie zamontować radio i jakie? Myślałem, żeby je zamontować zamiast popielniczki, ale musiałoby być naprawdę małe - popiółka nie ma pełnej szerokości radia, tylko mniej więcej 2/3.

Kokpit wygląda ca tak:

_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Antena na magnes powinna Ci wystarczyć - zasięg 7km spokojnie wystarczy, trzeba tylko na dachu przykleić naklejkę ochronną bo porysujesz lakier (taka przezroczysta naklejka do dostania za 5 zeta w sklepach z cb-radiami).

2. CB-radia mają 2 rozmiary, jedne są mniejsze i mają rozmiar mniej więcej dysku twardego z kompa a inne większe i te mają rozmiar radioodtwarzacza 1DIN. Ani jednego ani drugiego nie zmieścisz w popielniczce. Jeśli zdecydujesz się na małe radio to możesz je umieścić z lewej strony kierownicy pod wyłącznikiem świateł lub prościej między prawym fotelem a tunelem środkowym (wciskasz po prostu radio między skórę a plastik i jest ok). Jeśli decydujesz się na większy rozmiar radia to jedynym sensownym miejscem wydaje się umieszczenie go pionowo i pod kątem z prawej strony tunelu - blachę do mocowania radia (jest takie coś w komplecie) mocujesz na wkręty w ten sposób, że górny wkręt jest na wysokości panela klimy a dolny wypada gdzieś między gniazdem zapalniczki a lewarem od skrzyni biegów (czyli jeden wkręt w innym plastiku a drugi w innym). Takie ustawienie nie blokuje pełnego zakresu ruchów prawego fotela, drzwiczki schowka otwierają się swobodnie a i w czasie jazdy możesz sobie swobodnie kręcić gałkami Smile Jak będziesz chciał to wyślę fotkę jak to wygląda u mnie.

Co do wyboru modelu... miałem ten dylemat rok temu jak otrzymane od szwagra radio odmówiło posłuszeństwa. Z jednej strony chciałem, by radio miało trochę więcej możliwości ustawień (proste radia potrafią szumieć jak cholera i cały spokój diabli biorą) a z drugiej żeby nie było zbyt drogie. Okazuje się, że dobre radia małych rozmiarów kosztują dobrze ponad 500zł, wobec tego z bólem serca zdecydowałem się na radio rozmiaru większego. Padło na TTI TCB880 - wg mnie dobre radio AM/FM z dużą liczbą funkcji poprawiających jakość dźwięku (są też i inne funkcje jak np. programowe przestawianie na "zera" i "piątki" jakby kto chciał po świecie jeździć albo skaner kanałów jak nam się w czasie jazdy nudzi i chcielibyśmy gadek o życiu posłuchać...). Takie nowe radio możesz wyhaczyć na allegro za 330 zeta z anteną - było nie było 2 razy mniej niż radio o podobnych możliwościach ale mniejszym rozmiarze. W Krakowie też pewnie ktoś tym handluje, możesz się umówić i sprawdzić jak to hula w Twoim potworze.
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info Smile

Co do tych mniejszych radyjek - ktoś może coś zasugerować?
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

president
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group