www.asu.pl :: Zobacz temat - co wybrać skrzynie używaną czy obecną oddać do naprawy
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

co wybrać skrzynie używaną czy obecną oddać do naprawy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
cobra
*
*


Dołączył: Mar 29, 2007
Posty: 18

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 21:42    Temat postu: co wybrać skrzynie używaną czy obecną oddać do naprawy Odpowiedz z cytatem

Witam
Posiadam Forda Taurusa 3.0 automat z 93 roku w gazie, mam objawy zużycia skrzyni. Przewaźnie na zakrętach a dokładnie po wykonaniu manewru skrętu skrzynia milczy przez pare sekund po czym wszystko jest ok, nie dzieje sie to wtedy jak zatrzymam się przed skrętem np; na światłach wtedy jest ok. Sprawdzałem poziom oleju, jest przy włączonym silniku na minimum nie mam pojęcia czy to wina zbyt niskiego poziomu oleju

Potrzebuje pomocy w Taurusie jest skrzynia 4 biegowa; 4-biegowy automat AX4S czy jest możliwość sprawdzenie poprzez komputer co jest z moją nie tak ????????????
i ile takie badanie kosztuje ?????????

Drugi problem to wymiana skrzyni
co radzicie niewielkim kosztem co lepiej zrobić

wstawić 2 skrzynię używaną z auta o małym przebiegu
czy naprawić tą ???????????????
Mam do dyspozycji maximum 2.5 tyś.
i czy możecie mi polecić tani warsztat i profesjonalny żeby dobrze to zrobił niewielkim kosztem ???????? Warsztat musi być w okolicach Warszawy

a i ile kosztował by remont tej skrzyni ????

Pomóżcie, Poradźcie co mam zrobić aby nadal siecieszyć tym autem







Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam kosztów remontu skrzyni z twego auta. Ale wydaje mi się, że jak może na to przeznaczyć do 2,5 tys. ( zakładam, że PLN Very Happy ) to powinno ci wystarczyć na remont.
A jak zrobisz remont w dobrym warsztacie to będziesz miał pewność co masz zamontowane.
Takie jest moje zdanie na ten temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 2:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadzwoń tutaj. Firma Samko w Rostkach, ok. 30km od Warszawy. Firma znana, uznana, solidna. Sam naprawialem i bylem bardzo zadowolony, kilkoro moich znajomych rowniez. Firma Samko, ma tez oddzial w Warszawie, ale tam nawet nie zagladaj, ceny sa 5 razy takie jak w rostkach, kiedys tutaj o tym pisalem. Podaje Ci namiary:

Samko, Rostki 1a tel: 0-25-791-80-80 lub 81

Powodzenia
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
cobra
*
*


Dołączył: Mar 29, 2007
Posty: 18

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jaki to powiat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga z Węgrowa na Kosów Lacki.
_________________
WINDSTAR 96 3.8 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cobra
*
*


Dołączył: Mar 29, 2007
Posty: 18

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok dzięki
podjade tam
ale jeszce takie pytanie czy przy pomocy komputera warsztat jest wstanie wykryć usterke skrzyni,?????????????????????????????????

bo ja elementy mechaniczne mam ok 2 lata temu był kapitalny remont jej robiony mam na to fakture na 4 tyś. więc to tylko jakaś pierdoła
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cobra
*
*


Dołączył: Mar 29, 2007
Posty: 18

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyczytałem na forum taki post cytuje

"Heh. Wlasnie o to chodzi aby nie bylo opilkow w skrzyni i po to wymienia sie miedzy innymi filtr ktory z czasem zapycha sie opilkami (jak jest mocno zabity filtr to skrzynia nie moze zaciagnac tyle oleju ile by chciala. Podobnie jest z siolnikiem. Jak nie wymienisz filtra to z czasem uszkodzisz silnik...."

to może mieć coś wspólnego z moją, dziś miałem taki przypadek że gościu zajechał mi droge i musiałem wychamować ale somochodu nie zatrzymałem tylko się toczył i podczas tego toczenia stracił na pare sekund skrzynie, po czym się załączyła i było wszystko ok.
Przypominam że przy włączonym silnkiu mam minimum oleju, ja rozumiem to tak że skrzynia nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia i dlatego zdarzają się te przerwy kilku sekundowe . Zgodzicie się ze mną, czy źle to rozumuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2008 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopie dolej oleju żeby było w połowie i zobaczysz czy to brak oleju.
Pozatym kiedy wymieniałes olej z filtrem?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
cobra
*
*


Dołączył: Mar 29, 2007
Posty: 18

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj niewiem kiedy był wymieniany poprzedni właściciel też nie wymieniał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to sobie sam odpowiedziałeś, wymień olej w skrzyni wraz z filtrem i jesli będziesz miał dalej te same objawy to coś nie tak w skrzyni ale myśle że to wina oleju z filtrem. Ja tez swego czasu miałem podobne objwy w Pontiacu, jak mocno przyhamowałem i odrazu dodałem gazu to przez sekunde nie miałem biegu. Wymieniłem filtr z olejem i wszystko wróciło do normy.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group