www.asu.pl :: Zobacz temat - Zmiana butli na toroid
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zmiana butli na toroid

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 9:57    Temat postu: Zmiana butli na toroid Odpowiedz z cytatem

Zaczyna mnie wkurzać butla w bagażniku. Fajna, 80l, ale zabiera mi tak 1/3 bagażnika jak nic.

Zacząłem się zastanawiać, żeby ją wymienić na toroida w zapasie, ale nie uśmiecha mi się wożenie kompaktowej opony.

Zanim podejmę decyzję, kilka pytań:

- czy w kodeksie drogowym jest obowiązek posiadania koła zapasowego? Bo może "zapas w płynie" rozwiązałby dylemat.

- jaki najmniejszy kompakt mogę założyć zamiast zalecanych 225/60/16?

- jaki max toroid zmieści mi się w miejsce zapasu 225/60/16?

- czy jest szansa, że używaną (1 rok) butlę 80l przyjmą mi w rozliczeniu? I w ogóle jakie koszty całej operacji?
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zanim zdecydujesz się na zapas w płynie - zastanów się co zrobisz jak rozerwiesz oponę zamiast przedziurawić? kiedyś na blasze na przejeździe kolejowym wyrwałem sobie z boku opony dziurę 5x5cm, tego się niczym nie załata "tymczasowo"...
a przy naszych drogach takie rzeczy nie są czymś niespotykanym.
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niezgodze sie z powyzsza wypowidzia-jesli masz dobre opony to nie zlapiesz tak latwo gume, jesli skrzywisz felge np bo wpadniesz w poslizg i uderzysz w kraweznik to sa sytuacje awaryjne.

ja 4 lata jezdzilem bez zapasu-jak zlapalem dziure to podjechalem do warsztatu za 20 zl zrobili mi kolo razem ze zdjeciem.

nie ma obowiazku wozenia kola zapasowego.

a w miejsce kola wejdzie butla 65-70 l
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
cofi7
*
*


Dołączył: Feb 28, 2006
Posty: 233
Skąd: ZAMOŚĆ

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie Stasheck mam ten sam problem, za dużo zajmuje mi miejsca butla, luky jaki mniej więcej koszt jest wymiany butli na taką w miejsce koła zapasowego? starą butlę oddają mi czy zabierają sobie a mi obniżając cenę usługi? chciałbym wiedzieć zanim sie do gaziarzy udam, mam teraz 80l a chcę 60l
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luky - ponieważ pewnie do Ciebie bym podjechał z tym biznesem (przy okazji regulacja gazu) - ile czasu całość może zająć, czy byłbyś skłonny się zaopiekować "starą" butlą i jak z kosztami? Jak coś to moje gg 2870729, mail stasheck.fora(maupa)gmail.com.

z góry dzięki za odpowiedź Smile
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli butla jest 1 rok to moge ja wziasc w rozliczenie.

natomiast koszt butli 65l w koloto jakies 350+ wielozawor 160

pisze orientacyjnie-bo narazie sa problemy z dystrybucja duzych zbiornikow a ceny poszly ostatnio w gore.

musze sie zorientowac co i jak. dzwoncie do mnie od 8-16.

cofi-musisz wiedziec z ktorego roku jest ta butla, bo jesli starsza to raczej niebardzo ktos ja wezmie

za wymiane butli stawka jest wszedzie podobna-150zl
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak w ogóle to komuś zdarzyło się użyć koła w sprayu?
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez mysle nad takim rozwiazaniem. podczas 20 letniej eksploatacji samochodoow tylko raz zlapalem gume. bylo to wiele lat temu w sluzbowym cinquecento. opona zostala rozcieta o ...koleine w lodzie na jezdni. niestety w rowerze mam grubsze opony i niz w tamtym jezdzidelku wiec musialo sie tak skonczyc. jak znam przewrotnosc losu to kiedy wyniose zapas do piwnice zapewne wbije mi sie w opone pol butelki po jabolu i spray na niewiele sie zda... Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group