www.asu.pl :: Zobacz temat - wymiana zarowki przedniego reflektora neon
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wymiana zarowki przedniego reflektora neon

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Kudlaty
*
*


Dołączył: Sep 20, 2007
Posty: 54

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 21:36    Temat postu: wymiana zarowki przedniego reflektora neon Odpowiedz z cytatem

Durne pytanie ... wymienial ktos moze zarowki w przednich reflektorach w neonie pierwszej generacji ? ... jeszcze mi sie nie spalila ale ekhmmm w razie w chcialbym wiedziec jak to zrobic ... bo tam nie ma nawet miejsca zeby palca wlozyc ... nie mowiac juz o wymianie zarowki
_________________
<<<[ Kudlaty ]>>>
Chrysler Neon 95 2.0 automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wymieniałem i nie ma z tym problemu Smile
No troszkę trzeba się nagimnastykować ale widziałem gorsze rozwiązania.
_________________
entuzjasta... bo nie mam już amerykańca ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadmienię że koledze chodzi o wersję europejską, bo ja w swoim po prostu wsadzam łapę i z pewnym wysiłkiem wyciągam to co trzeba. Ale mi nie przeszkadzają wynalazki w rodzaju silnika regulacji poziomu reflektora itp., widziałem to, tam nie ma gdzie włożyć ręki, na moje oko cały reflektor trzeba odkręcić. Mysiauek ty miałeś kanadyjską, tam jest tak jak w amerykańskiej.
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kudlaty
*
*


Dołączył: Sep 20, 2007
Posty: 54

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestery mam europejczyka ... z silniczkami regulacji swiatel ... trudno tam reke wcisnac ... chyba ratuje tylko odkrecenie calej lampy ... chyba ze odkrece siniczek ... bo jest na lince i da sie nim chyba manewrowac ... albo wynajme se jakiegos noworodka ktory wlozy tam raczke :>
_________________
<<<[ Kudlaty ]>>>
Chrysler Neon 95 2.0 automat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim Plymouth-G.V./96 rok wymieniałem żarówkę przedniego reflektora przekręcając czarny uchwyt żarówki w lewo o 45 stopni i wyciągnięciu go do tyłu.Wtedy ukazała się cała żarówka typ HB-5 i po prostu ją wymieniłem.Montując ją wykonałem te same czynności tyle, że od tyłu Wink
Nadmieniam, że też nie było to łatwe zadanie.Prawa żarówka jest łatwiejsza do wyciągnięcia i to na niej poćwiczyłem wymianę żarówki.Natomiast ta od strony aku. zmusiła mnie do dziwnego złożenia ręki Shocked Ale udało się.
Mam nadzieję, że u Ciebie jest podobne rozwiązanie.
Piszę to trochę po czasie?, ale może innym użytkownikom to się przyda.
Pozdrawiam wszystkich ujeżdżających amerykanów. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On napisał:
W moim Plymouth-G.V./96 rok wymieniałem żarówkę przedniego reflektora przekręcając czarny uchwyt żarówki w lewo o 45 stopni i wyciągnięciu go do tyłu.Wtedy ukazała się cała żarówka typ HB-5 i po prostu ją wymieniłem.Montując ją wykonałem te same czynności tyle, że od tyłu Wink


Tak, tylko masz amerykańskie żarówki.. w europejskim Neonie jest po prostu H4, a to miejsce gdzie można włożyć rękę jest zasłoniętę przez moduł ustawiający światła.
U mnie jest identyczne rozwiązanie (uchwyt blokujący HB5), i łatwiej było wyjąć lewą.
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group