www.asu.pl :: Zobacz temat - HELP kod 22+31+44 w TS 3.8l GT '92
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

HELP kod 22+31+44 w TS 3.8l GT '92

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
lazik30
*
*


Dołączył: Apr 05, 2008
Posty: 5
Skąd: Kłodzko

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 19:57    Temat postu: HELP kod 22+31+44 w TS 3.8l GT '92 Odpowiedz z cytatem

Na początek witam wszystkich miłośników TS-ów.

Od roczku jeżdżę swoim "pontonem" TS 3.8 GT '92 a teraz przyszedł czas na problemy Sad :
Zaczęło się tak,że od czasu do czasu po przejechaniu 50km zapala się kontrolka silnika - zwalniam z 90km do 70km ( a czasami muszę się zatrzymać) a wtedy kontrolka gaśnie. W drodze powrotnej już się nie zapala ( ciekawostka). Sprawdziłem kody i oto co mi wysypało:
22 + 31 + 44

Nie bardzo kumam zwroty w opisach po angielsku i nie jestem mechanikiem więc proszę o podpowiedź z czym te kody "się je" i od czego mam zacząć szukanie i usuwanie usterek.
Opisy wziąłem ze strony http://www.seanster.com/scantool/ecm-codes.html#TOP a ponieważ nie ma tam kodu 31 więc posiłkowałem się http://troublecodes.net/GM/92-95_38L.shtml tylko nie wiem czy sugerować się rocznikiem czy tylko "VIN L" bo np. końcówka drążka od '92 u mnie nie pasuje i już się pogubiłem.

Pomóżcie proszę bo wydam majątek i zrujnują mi autko jak zacznę odwiedzać tzw. "mechaników" bo prawdziwych u mnie w mieście Nysa-Kłodzko zresztą nie ma Sad. Aha autko jest zagazowane jeśli to ma znaczenie.

Pzdr
lazik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musimy sobie wyjasnic jaki jest rok produkcji auta. w dowodzie masz daty: data pierwszej rejstreacji i data produkcji. niezaleznie od tego mysle,ze problem lezy po stronie skladu mieszanki. pojezdzij na samej benznie i sprawdz czy dzieje sie to samo. jesli nie to na 90 za uboga mieszanka lpg-a to jest niebezpieczne!!
22 to tps-moze starczy wyjac,przeczyscic ew. odgiac suwak jesli sie wytala sciezka.
31 -malo wazne. po prostu nie obslugujesz wajchy od biegow tak jak trzeba.
44 -uszkodzenie lambdy lub leja wtryski(brudne lub zapieczone-przy jezdzie na gazie moze sie tak dziec ale nie powinno!. woda w paliwie? niskie cisnienie paliwa lub nieszczelnosc wydechu przed sada.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group