www.asu.pl :: Zobacz temat - sonda lambda town country
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sonda lambda town country

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
daw
*
*


Dołączył: Feb 13, 2008
Posty: 7
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 15:59    Temat postu: sonda lambda town country Odpowiedz z cytatem

witam pierwszy raz forum
mam pytanie związane z sondą. kupiłem town@country 2005 r 3300cm
i założyłem sekwnencje stag 300 wtryskiwacze 3 om dysza 1,9. wszystko pięknie oprócz spalania od 22 do 25 litrów lpg na mieście, na trasie jeszcze nie sprawdziłem, benzyny 18,5litra przy lekkiej nodze. czy przyczyna tego może być wskazanie sondy która pracuje w przedziale 2,5 do 3,5v. z tego co wyczytałem na forum to powinno być do 1 v sonda ma 4 kabelki 2 białe 1 carny i 1 szary.
za odpowiedź z góry dziekuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podjedź na zwykła analizę spalin na benzynie. Jeśli wszystko jest ok. to sąde masz dobrą.
Ja bym szukał przyczyn po stronie gazowników.
Mój pali mi na trasie ok12l. LPG a po mieście max 17l. LPG
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sonda pracuje w zakresie od 0 do 1v ,a sciślej do 0,9 V .Skąd odczytałeś wskazania sondy, tesrerem czy z programu staga? ,gdyby zle pracowała to by "stała"(napiecie by się nie zmienało ,obojętnie czy w dolnej,srodkowej czy górnej granicy napięcia) Jeśli odczytaleś z programu staga ,to wskazania są niewiarygodne i pewnie mają gazownicy problem z komputerem gazowym ,stąd takie spalanie
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
daw
*
*


Dołączył: Feb 13, 2008
Posty: 7
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za odpowiedzi.
co do 17 litrów w mieście to ja sie nawet na benzynie niemieszczę.
odczyt był z komputera do gazu i bezpośrednio na przewdzie sondy miernikiem cyfrowym, 2 dni po mnie montowali identyczną instalcje do dodga 3300 2003r i tam wskazania były do 1v.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 6:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie sa rowniez sondy 5V,a przy sondzie 1V nie ma mozliwosci,zeby generowala napiecie duzo powyzej 1V.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
daw
*
*


Dołączył: Feb 13, 2008
Posty: 7
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ponownie
wiem ze mogą być sondy 5v ale chyba maja wiecej kabli? byłem dzisiaj znowu u gazowników i po OBD wskazuje sygnał sondo do 1v z tym że na wolnych obrotach cały czas wskazuje szygnał na poziomie 0,65 do 0,8v przy czym te wartosci prawie sie nie zmieniają. na kablach mam zasilenie sondy 2,5v odczyt od 2,5 do 3,3v i takie same wartości wskazuje komputer gazu. na wysokich obrotach jest ładniejsza sinusoida. nie wiem co jest grane, bo jedni mówia że sonda powinna pracowac do 1v a inni ze niewazne ile wazne ze w zakresie 1v. , i skad odczytanie komutera inne niz na kablu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
byłem dzisiaj znowu u gazowników i po OBD wskazuje sygnał sondo do 1v z tym że na wolnych obrotach cały czas wskazuje szygnał na poziomie 0,65 do 0,8v przy czym te wartosci prawie sie nie zmieniają. na kablach mam zasilenie sondy 2,5v odczyt od 2,5 do 3,3v i takie same wartości wskazuje komputer gazu. na wysokich obrotach jest ładniejsza sinusoida.

Po obd sygnał sondy jest poprawny .Nie napisałeś czy te 0,65-0,8v to wskazania na benzynie czy na gazie.Jeśli na gazie to oznacza zle dobraną mape wtrysków (za bogata mieszanka), na benzynie (jeśli będzie zle dobrana mapa wtrysku gazu i będziesz jeżdził na takich ustawieniach ) to komputer samochodu robi korekty wtrysku benzyny, (bo przez emulator wtrysków nie wie że pracuje na gazie)i je zapamientuje ,dlatego często przy żle ustawionym gazie są problemy z pracą silnika na benzynie.Pomaga reset kompa przez odłączenie klemy.
Miernikiem cyfrowym nie zmierzysz dokladnie pracy sondy,ma za małe odświerzanie.
Co to znaczy
Cytat:
na kablach mam zasilenie sondy 2,5v odczyt od 2,5 do 3,3v

Sonda ma 4 kable dwa białe- grzanie ,czarny- masa ,szary lub fioletowy-sygnał odczytu sondy ( na tym kablu powinno być napięcie od 0-1v)
To że na kompie od gazu masz takie wskazania świadczy o problemie z komputerem gazowym (złe oprogramowanie lub padający komp)
Niech gazownicy podmienią kompa napwno wskazania sondy na nowym będą prawidłowe,ustawią nową mape wtrysku gazu,i będzie ok
Przed ustawieniem nowej mapy trzeba zresetować komputer auta,pojeżdzić troche na benzynie ,żeby komp zapamiętał prawidłowe parametry dla pracy na benzynie,a to jest bardzo ważne dla ustawienia prawidłowej mapy wtrysku gazu
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 6:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daw wskakuj na autobane i jazda do Czestochowy,tam cie Luky uszczesliwi Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
daw
*
*


Dołączył: Feb 13, 2008
Posty: 7
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakbym przed montażem przeczytał o Lukym tyle co teraz to bym na pewno u nego montował , ale niestety wydaje mi sie ze wina nie lezy po stronie instalacji lpg. wychodzą jaja, byłem dzisiaj u takiego goscia podpiąc moje autko do komputera i wychodzi mu po podłaczeniu ze mam 2 sondy przed katalizatorem (jedna pracuje druga nie) tyle ze nigdzie tej sondy nie ma, ani miejsca na nią, niepracuje sonda za katalizatorem stoi na 3,5v. zasilana jest 5v podczas gdy pierwsza 12v. w poniedziałek jade do aso zobacze co oni powiedza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy waszym zdaniem działanie sondy może mieć wpływ na spwalanie LPG. Ja mam w 3.8 zamotnowaną instalscję landi - LIS . U mnie srednie zużycie to 20 litró plg. Ostatnio na trasie mam 18 lgp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Nie Lut 24, 2008 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znalazłem taki tekst w necie
LIS Landi Injedion System
LIS jest systemem wtrysku paliwa LPG w fazie gazowej, Jest przeznaczony do przystosowania silników benzynowych z wielopunktowym wtryskiem etyliny do zasilania gazowego, System LIS został zaprojektowany do współdziałania z większością nowych samochodów z wytryskiem paliwa. Oprogramowanie sterujące ma na celu dobranie ilości paliwa, która ma być wtryśnięta, aby uzyskać najlepsze osiągi i właściwą emisję, Mikroprocesor reguluje ilość gazu zależnie od warunków jazdy, w celu zachowania właściwej mieszanki bez względu na warunki zewnętrzne i skład paliwa, Mikroprocesor ma również na względzie zapotrzebowanie silnika i automatycznie koryguje dostarczanie paliwa. Skład mieszanki jest regulowany na podstawie sygnałów otrzymywanych z sondy LAMBDA i polega na zwiększaniu ilości gazu po otrzymaniu sygnału z czujnika TPS o zwiększaniu się obrotów i zmniejszaniu ilości gazu poprzez elektrozawór cut-oft w przypadku zmniejszaniu się obrotów, Centralka LIS zarządza również innymi funkcjami systemu jak wskaźnik poziomu paliwa zmiana rodzaju paliwa, kontrola maksymalnych obrotów silnika i zamknięcie zaworów gazu w przypadku wyłączenia zapłonu. Zmiana konfiguracji może być wykonywana za pomocą interfejsu podłączonego do komputera przenośnego lub za pomocą testera. Za ich pomocą można dokonywać ustawień początkowych po montażu systemu jak i regulować go w trakcie eksploatacji. Wykorzystując program można dokonać kontroli czujników, zaworów i reduktora podczas regulowania składu mieszanki palnej

Z tego wynika że sonda i TPS mają podstawowe znaczenie na prawidłowe działanie systemu.
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Lut 24, 2008 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet jeśli komp gazu nie jest fizycznie podłączony do sondy to i tak działanie sondy ma znaczenie i wplywa na ilość spalanego paliwa (Pb, Lpg).
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu tego chyba sprawdze u siebie sondę. Moze będzie mniej palił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam w Katowicach dobrego elektronika Smile mnie tez gazownicy twierdzili że sondy źle pracują,pojechałem do niego i je "zreanimował" bez wymiany na nowe(miły złą masę) jak kto zainteresowany to podam telefon Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 6:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Sprawdzę masę zaraz po świętach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
dariQ
*
*


Dołączył: Nov 22, 2004
Posty: 45
Skąd: LHR

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
wjechałem na kanał odpiołem wtyczki od obydwu sond lambda , wcześniej kupiłem jakiś środek w aerozolu to czyszczenia i konserwacji styków elektrycznych zapryskałem zapiołem wtyczki wykasowałem błedy i już dwa tygodnie spokoj żdnych błędów autko zdaje sie mniej pali i nie jest gorsza żyleta niż było wcześniej o spalaniu napisałem w ten sposob bo nie sprawdzałem dokąłdnie ale na oko po przejechaniu kilometrów i tankowaniach widzę że wychodzi mniej żeby dokłądnie to stwierdzic o ile ,musiałbym zatankować do pełna i pojeżdzic 400 km i znowu do pełnego ale juz nie długo tak uczynie i potwierdzę
_________________
pozdrawiam
wszyscy maja "wolsfageny" na rope Smile , a ja nie !

dodge neon 2,0 16V SOHC 96r
Dodge CARAVAN 3.3 V6 2001
--------------------------------------------------
http://www.motoforum.pl
zostań CB-maniakiem
http://www.cb-radio.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group