www.asu.pl :: Zobacz temat - O oponach bedzie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O oponach bedzie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 19:33    Temat postu: O oponach bedzie Odpowiedz z cytatem

Szanowni koledzy, powiedzcie mi co sadzicie o taich oponach:
http://www.oponybieznikowane.com/index.php?products=product&prod_id=375

Cena jest bardzo atrakcyjna a ja chwilowo cierpie na brak srodkow, wiec albo kupie jakies uzywane albo cos takiego. Chcialbym jednak poznac Wasze opinie, czy lepiej markowa uzywana opone czy nowa taka wlasnie.
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomijajac to czy ktos cierpi na nadmiar gotowki czy tez nie uwazam,ze nie warto przeplacac. cena jest conajmniej atrakcyjna. widzielem jak taka opone sie robi. ze sterej opony pozostaje tylko kord i glowka.boki i bieznik sa nowe,zwulkanizowane z reszta strej opony wiec wszytko jest jak nowe. wiekszosc samochodow ciezarowych(tirow)jezdzi na takich oponach,a trzeba przyznac,ze tam opony nie maja latwego zycia. w sumie same zalety. nasuwa sie jednak kilka pytan. po pierwsze kazda opona w jakis sposob rozni sie budowa wewnetrzna(np.ulozenie osnowy,zastosowany material jego grubosc itp.) mamy wiec wtedy w samochodzie 4 rozne opony z identycznym bieznikiem. o ile dopuszcza sie rozne opony na osiach to na tej samej osi powinny byc takie same ,a tu juz nie do konca tu sie zgadza. druga sprawa to wiek opony. fachowcy wmawiaja nam,ze nawet nowa opona po 5 latach nadaje sie na smietnik. skad wiemy ile maja tak naprawde elementy konstrukcyjne opon bieznikowanych. nie wspomne juz o przebiegu bo jesli sie nie rozsypaly to moga miec i kilkaset tys. przeciez nie kilka mm gumy na boku i kilkanasie mm na czole opony jest odpowiedzielne za bezpiecznstwo!
reasumujac: jesli firma bieznikujaca opony jest uczciwa(sa takie!),nie bizenikuje 2-3 raz opon,robi scisla selekcje,proces przeprowadza profesjonalnie ,a my nie jezdzimy sportowo(ani po niemiecku) to mozna si pokusic. zawsze jednak sprawdzona opona uzywana bedzie bardziej pewna-widac date produkcji,faktyczny stan nie zakryty nowa guma i podpisje sie jakis znany producent.
duzo,nie? Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>druga sprawa to wiek opony. fachowcy wmawiaja nam,ze nawet nowa >opona po 5 latach nadaje sie na smietnik. skad wiemy ile maja tak >naprawde elementy konstrukcyjne opon bieznikowanych.

ehh..Esdarku! przeciez nie tak dawno temu byl temat o AZOCIE - byc moze te jezdzily z azotem i sie nie postarzaly Smile
a tak na powaznie - sasiad od lat jezdzi na bieznikach i w sumie nie narzeka choc otwarcie przyznaje ze na przod nie zabardzo sie nadaja! chodzi o to ze te opony szybko sie "babluja" - tzn nie robia sie jakies duze bable, ale kilka kpl takich opon juz mial i zawsze po dosc krotkim czasie poprostu delikatnie kierownica zaczynala drzec - gwarancja tego nie obejmuje bo drgania sa minimalne ale jednak dokuczliwe..no i szkoda zawiechy. na tylnych kolach tego efektu brak(lub jest nieodczuwalny) wiec na tyl to jak najbardziej sie nadaja!
PS>ale i tak uwazam ze warto przeszukac internet i moze uda sie kupic jakies nowe za tylko nieco wyzsza cene?zawsze to 2 lata gwarancji Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem troszke pomóc i poszukałem gdzie ostatnio mój brat tanio kupował opony, i znalazłem takie cos.

http://interopony.pl/index.php?MENU=detale&MNU=katalog&OD=0&prod=-&roz=86&poj=1&sez=2&string=&IID=8960

cena za sztuke napewno wieksza niz bieznikowane , ale mamy tu nowe oponki , czyli wedle mnie całkiem miód Smile

No z tym że róznica na 4 oponach to 360 zł , choc mysle ze przy tym rozmiarze i tak tanio , chyba ze chcesz sobie popatrzec jeszcze na inne modele , ale uprzedzam ceny wieksze Confused

http://interopony.pl/index.php?MENU=katalog&prod=-&roz=86&poj=1&sez=2&x=43&y=13
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadalem pytanie nie piszac do konca wszystkiego, nie chcialem sugerowac odpowiedzi. W poprzednim samochodzie, Nissan Primera 2.0 GT 150KM mialem przez dwa sezony opony zimowe Michelin Alpin. Zaplacilem za nie jak za zborze. Na trzeci sezon, poniewaz wiedzialem, ze po zimie bede sprzedawal samochod, kupilem opony bierznikowane firmy X w markecie budowalnym Castorama..... jakie bylo moje zdziwienie, bo to byly najlepsze opony zimowe na jakich jezdzilem do tej pory. Gdzie nie wjechalem, tam wyjechalem, zawsze byly przyczwepne, po prostu rewelacja, Alpinki sie nie umywaly. Nie wiem ile wytrzymaly, ja jezdzilem na nich jeden sezon. Jezdze na taxi, glownie po miescie, robie duze przebiegi z malymi predkosciami.... stad moj dylemat. Chyba sie skusze, coz, 400zl najwyzej pojdzie do smieci, a jak sie sprawdza?? Napewno napisze moje wrazenia, firma, do ktorej link podalem, ma bardzo pozytywne opinie wsrod uzytkownikow internetu, maja kilka nagrod, uzywaja naprawde markowej gumy, amerykanskiej zreszta, wiec mysle, ze robia to dobrze i uczciwie. Zamowie jutro, przjda, zaloze, w mojej pracy bardzo szybko sie okaze co sa warte. Smile
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acha dla przykładu podam że opony w OPONEO te same kosztują 220 zł za sztuke
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkoda ze nie mają 205/70/15 Mad
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

205/65/15 to tez nie moj rozmiar, powinno byc 215/65/15, ale wszedlem na kalkulator zamiennikow opon i wybralem takie, ktore maja i roznica srednicy kola nie przekracza 2%.
Kalkulator dostepny jest tutaj: http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp?Rozmiar=215%2F65R15&tolerancja=2%25&imageField.x=38&imageField.y=14

Wiec moze i Ty dla siebie cos wybierzesz Smile
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[urlhttp://moto.allegro.pl/item477413777_opony_toyo_215_65_r15_50_taniej_klobuck.html[/url]

http://moto.allegro.pl/item483826905_opona_nokian_wr_215_65_r15_xl_kluczbork_klobuck.html

http://moto.allegro.pl/item481042213_nowe_zimowe_wanli_215_65r15_stobno_k_szczecina.html
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te opony co mi tutaj pokazales sa 2x drozsze od tamtych, a ja na samym poczatku mojej wypowiedzi napisalem, ze cena odgrywa tutaj kluczowa role.
Niestety, praca na Taxi skutkuje tym, ze wszystko zuzywa sie 2 albo 3x czesciej i szybciej. Dlatego czasem nie oplaca sie inwestowac w cos drogiego, bo zuzyje sie rownie szybko jak to tansze.

Przykladem jest zawieszenie. Wymienilem ostatnio drazek kierowniczy MOG-a. Przejechalem na nim 17 tys.km i byl do wymiany. Pojechalem do Zielonki, do bardzo znanego i szanowanego warsztatu, ktory specjalizuje sie w naprawie zawieszen. Zaproponowano mi regenerowany drazek za polowe ceny nowego MOG-a. Zgodzilem sie. Wczoraj znow wymienialem drazek, a na tym regenerowanym zrobilem dokladnie 15760 km. Wiec co sie bardziej oplacalo ??

To samo jest z oponami, mnie komplet opon wystarcza na max 2 sezony, gdzie w samochodzie mojej zony sa zimowki juz 4 sezon i jeszcze go spokojnie przejezdza.
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja akurat cie rozumiem. tez nie jestem zwolennikiem przeplacania za marke. zwlaszcza w przypadkach w ktorych jest to szczegolnie nieuzasdnione. od przeplacania za marke mam corke Laughing
pod wplywem twoich postow zaczalem zglebiac temat i stwierdzilem,ze przy moim stylu jazdy rowniez takie opony wchodzilyby w rachube. nie przekraczam nigdy 140 km/h ,glownie jednak poruszam sie z predkosciami max 90km/h. nie przeciazam samochodu, nie "pirace" uzywajac kolokwializmu. aktualnie moj tesc musi sie zmierzyc z zakupem opon do scenika. czlowiek jezdzi tylko po miescie,tylko w dobra pogode,nie szybciej niz 70 km/h z przebiegami 300 km miesiecznie. jaki sens wydawac 200-250 zl na opone ,ktorej parametry i zalety przy takiej eksploacji nigdy nie beda wykorzystane ,a opona wczesniej sparcieje nim sie zuzyje?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jako przerywnik rozrywkowy w dyskusji o oponach proponuje poczytac opis aukcji. stawiam piwo temu kto odpowie co autor aukcji ma na mysli i na co liczy?
http://moto.allegro.pl/item487421643_bridgestone_wt_12_2_szt.html
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liczy na to że ktoś wyniesie mu dwie nic nie warte opony z garażu i jeszcze mu za to zapłaci. Shocked
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja sie martwilem gdzie zutylizowac kilka opon ,ktore zalegaja w katach piwnicy:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szamotuły, znam ten region... Ludzie słyną z niezwykłej gospodarności Wink To ponie jeszczy dłebre łepuny....! Pewnie telefony od oponiarzy mu się urywają hi hi...
Swoją drogą nadal nie ma jednoznacznych punktów utylizacji, człowiek się musi prosić przy wymianie by mógł zostawić...
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w szamotułach wszystko mozliwe że ktoś ma takie pomyłsy. Mieszkam od nich mniej wiecej 130km i z tego co mi wiadomo i co zauwazyłem to taki nie zabogaty powiat. wiec nie ma co sie dziwić, a swoją drogą mozna tam tanio auto nabyć , sam kupiłem 2 lata temu auto za które na dzien dzisiejszy moge dostać na giełdzie jeszcze 20% wiecej niz kosztowało
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem troche nie w temacie ale sie pochwale ? że mieszkam 50km od Szamotuł i często tam pracuje Very Happy

Co do regenerowanych, to ja nie znalazłem takich opon o prawidłowej nośności. Nie wszystko złoto co się świeci...
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Janusz1213
*
*


Dołączył: Sep 08, 2008
Posty: 32
Skąd: GDAŃSK

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
podłacze sie do tematu ,tez muszę zakupić opony,

obecnie mam na aucie 225/60r16 a jaki jest wymiar orginalny??

tez zastanawiam sie nad oponami bieznikowanymi lub prod chińskiej mam na innym aucie takie Wanili i sprawują sie rewelacyjnie.
_________________
DODGE Journey R/T dawniej Chrysler T&C 2002 LIMITED Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mario_KOSZALIN
*
*


Dołączył: May 05, 2008
Posty: 184

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odnośnie chińskich opon. podszedłem do sprawy oszczednościowo i kupiłem chińszczyzne(o czym dowiedziałem się po fakcie)- Nankang s600. uzywane, bieżnik ok 8mm, 80 pln za sztukę. Jeździ sie REWELACJA. podczas ostatnich śniegów miałem okazję się przekonać- auto idzie jak po sznurku. generalnie jestem anty-wszytko-co-chińskie, ale mile się zaskoczyłem. polecam te opony.
_________________
Magnum 5.7 Hemi 2005 black matt
DODĹťYK GC 1996 3,3 oddany pracownikowi - ale sie chłopaczyna cieszy Smile
Toyota Corolla 1,4 diesel słuzbowa- to juz przeszłość
Opel Astra 1,7 CDTI-słuzbowy - to już przeszłość
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_KOSZALIN napisał:
podszedłem do sprawy oszczednościowo i kupiłem chińszczyzne(o czym dowiedziałem się po fakcie)- Nankang s600.


jak to po fakcie?? przeciez sama nazwa Nankang wskazuje ze to chinszczyzna:-)
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
mario_KOSZALIN
*
*


Dołączył: May 05, 2008
Posty: 184

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie znam chińskiego Mr. Green
_________________
Magnum 5.7 Hemi 2005 black matt
DODĹťYK GC 1996 3,3 oddany pracownikowi - ale sie chłopaczyna cieszy Smile
Toyota Corolla 1,4 diesel słuzbowa- to juz przeszłość
Opel Astra 1,7 CDTI-słuzbowy - to już przeszłość
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez zastanawiam sie nad oponami bieznikowanymi lub prod chińskiej mam na innym aucie takie Wanili i sprawują sie rewelacyjnie.[/quote]



Nie wanili tylko WANLI i mogerównież polecićoponki, bardzo dobre za rozsądną cenę Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupilem bieznikowane. Co prawda nie te, co podalem do nich link wyzej, bo nie mieli juz mojego rozmiaru, ale w innej firmie. Kupilem dwa komplety, jeden dla siebie i jeden dla mamy. Przedstawie swoje opinie po pierwszych 3 tys. km. na oponach bieznikowanych. Na suchej jezdni, troszke sie kiwaja, miekkie sa, ale mysle, ze to raczej cecha kazdych zimowek. Przyczepnosc na suchej i mokrej nawierzchni jest dobra. Jedyna wada, jaka zaobserwowalem na razie, to jest to, ze sa troche glosne. Slychac jak sie tocza, na poczatku mnie to denerwowalo, ale juz sie przyzwyczailem. Nie wiem jak na sniegu, bo jeszcze go w Warszawie nie bylo, ale ostatnio wpakowalem sie w niezle bloto. Kola zapadly sie w mokrej lace i juz myslalem, ze bedzie traktor a tutaj jakze mile zaskoczenie. Wylaczylem trakcje, wsteczny, bloto poszybowalo na 3m. w gore i auto wyjechalo bez najmniejszego problemu Smile Nie wiem jak na sniegu, ale jako terenowe sie sprawdzily Smile Generalnie na razie jestem bardzo zadowolony.
Mam tylko pytanie odnosnie cisnienia w oponach. Wedlug tabliczki producenta, ogumienie o rozmiarze 215/65/15 nalezy napompobowac cisnieniem 2.5 bara. Ja mam teraz 205/65/15 i pytanie brzmi, jakim cisnieniem powinienem je napompowac?? Question
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
mirusiek
*
*


Dołączył: Dec 01, 2008
Posty: 41
Skąd: Gardur

PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torped napisał:

Mam tylko pytanie odnosnie cisnienia w oponach. Wedlug tabliczki producenta, ogumienie o rozmiarze 215/65/15 nalezy napompobowac cisnieniem 2.5 bara. Ja mam teraz 205/65/15 i pytanie brzmi, jakim cisnieniem powinienem je napompowac?? Question


Takim samym, jak opony szerszej. Ciśnienie zmieniamy wraz z wysokością opony nie z szerokością Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szerokość również ma znaczenie przy dostosowaniu ciśnienia.
Jednak taka różnica nie powinna mieć znaczenia.

Ja również zakupiłem opony bieżnikowane dla teściowej i przyznam, że wyglądają konkretnie. Nie miałem czasu ich jeszcze wypróbować ale jak będę miał już konkretne wnioski to opiszę.
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłałem żonę do wulkanizatora (bo sam nie miałem czasu), żeby założył opony na felgi i jakież było moje zdziwienie kiedy żona zadzwoniła z informacją, że wulkanizator powiedział, że takie opony to można do dużego fiata zakładać. Stwierdził również, że na pewno nie da się ich wyważyć, a bierznik odpadnie po miesiącu. Jednocześnie bardzo zachwalał swoje opony używane importowane z niemiec, które chciał sprzedać w podobnej cenie co tamte bieżnikowane.
Później okazało się, że tylko jedno koło wymagało wyważenia i to odważnikiem 5g.
Teraz czekam miesiąc na odpadający bieżnik...
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wulkanizatorzy(wiekszosc) maja takie opinie o tych oponach. niestety potwierdza sie opinia o niklej wiedzy mechanikow ,a raczej "mechanikow". ostatnio tez szuklem opon dla znajomego. w 6 warsztatach powiedzieno mu,ze bieznikowane nie maja prawa dzialac jednoczesnie oferujac jakies 3 milimetrowe w tej samej cenie. trzeba tu dodac,ze bieznikowana opona to tez uzywka tylko z nowa guma na biezniku i boczkach wiec lepsza niz uzywka z "niemiec" ,a do tego ma gwarancje!!! niestety znajomy ma slaby charakter i sie poddal. kupil jakies opony z 3mm bieznikiem z 2002 roku po 80 za szt. a mogl miec bieznikowane w tym wymiarze za 80-90 zl...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky


Ostatnio zmieniony przez esdarek dnia Sro Gru 10, 2008 20:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sniegow jeszcze nie ma, ale od zalozenia robie na tych oponach ok. 200km dziennie. Zlego slowa nie powiem, jak na razie, jestem bardzo zadowolony. Przed swietami wyjazd na dolny slask, a tam warunki trudne, zobaczymy. Jedyna ich wada, to to, ze sa glosne, ale ja sie juz przyzwyczailem Smile
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group