www.asu.pl :: Zobacz temat - Tanie auto...
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tanie auto...
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 23:23    Temat postu: Tanie auto... Odpowiedz z cytatem

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że będę musiął sie pozbyć swojego potworka Sad
No i teraz po tych całych operacjach na otwartym sercu zostanie mi jakieś 5 tys. na zakup jeździtka.
Narazie wyszukałem dwie opcje:
renault safrane 94 r. 3.0 V6 automat z przerażająco bogatym wyposażeniem i z gazem
potiac grandam 94r. 3.1 V6 automat chyba z normalnym wyposażeniem i z gazem.
Oczywiście oba standardowo mają 170kkm na liczniku Laughing Laughing Laughing

Pierwsza opcja to komfort i spora moc, cisza wewnątrz i dobrze wykonane wnętrze. Trwały silnik i zawieszenie.
Drugia opcja to ??? no własnie co myśleć o takim aucie?
Zewnętrznie podoba mi się pontiac, jest typowo amerykański i ma ponadczasową linię.
Coś jeszcze można kupić za 5-6 tys.?
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja z tych 2 bym wybral renie, safrany sa super, a co do tej ceny trudno znalez mozesz poszukac moze sie uda brave ale to juz raczej mniejszy
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biore pod uwage wyłacznie automaty więc co za tym idzie fiat odpada i slinik najlepiej V6, bo mimo wieku bedzie w lepszej kondycji niż 4c. ale min. 2 litry. Jeszcze znalazłem safrane 2.2 z automatem... no tylko ten pontiac Smile Ogólnie to francuskie lub amerykańskie inne odpadają.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i nie dziwie ci sie-gdybym nie jezdzil amerykanenem to napewno francuzem. twarde bauhausy od bayera hansa nie przypadaja mi do gustu:) safrana zwykle mialy super wyposazenie.znam kilka osob ,ktore tym jezdzily i byly przeszczesliwe. dla mnie odstraszajacy jest wyglad tego auta. o ile laguna byla sliczne(jedynka i jedynka faza druga-o nastepnych wole sie nie wypowiadac) to safrane niezaleznie od rocznika bylo jakies nijakie. no ale bedziesz je ogldal z wewnatrz a to juz zupelnie inny widok:) dlaczego nie myslisz o jakims vanie?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mdzalewscy
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 220

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 10:02    Temat postu: Re: Tanie auto... Odpowiedz z cytatem

Tomaj napisał:
Coś jeszcze można kupić za 5-6 tys.?

jak się szczypiesz z kasą to za 6tyś kup sobię Nissana Primerę P10 2.0 16v automat, reszta to skarbonki.

Wszystko fajnie Safrane luskusowe, Ponitac ponadczasowy, ale części od ręki brak, często mało zamienników albo drogie, dobrze jak się ma w portfelu jakieś 5tyś na wszelki wypadek.

Nissan mało awaryjny, części od ręki, sporo zamienników.

Ja polecam amerykany i francuzy, ale dobrze trzeba przenalizować który model i trzeba mieć parę złotych w zapasie
_________________
CADILLAC ESCALADE 6.2 V8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wizualnie podoba mi sie pontiac. Safrane znam, jeździłem i naprawiałem pare pierdołków. Spędziliśmy w niej 2 doby w 4 osoby jeżdząc po niemcowie w poszukiwaniu voyka dla mnie Smile Jak sie przesiadłem na megane i potem na voyka to byłem załamany. Znowu to auto z zew. mi się nie podoba i widać po linii wiek. Dlaczego nie van? A no dlatego, że w tej cenie nic nie ma, a jak jest to ruiny albo uszkodzone silniki czy skrzynie... Van jest mi jak najbardziej na rękę bo potrzebuje takiego auta. Sprzedaż voyka to katastrofa, robiłem go dla siebie i nie oszczędzałem na tym.... no i jeszcze części z usa płyną... OD primery to się będę trzymać z daleka jak i od wszystkich japońców, koreańców i innych dziwnych autkach.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zgodze sie z toba,ze za mala kase nie moze kupic vana w idealnym stanie technicznym, z udokumentowanym przebiegiem i przeszloscia. jedi_v i ja jestesmy na to zywymi przykladami(a raczej nasze autka). no i nie kupowalismy na zlomowisku pontiakow pod warszawa Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mdzalewscy
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 220

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaj napisał:
... OD primery to się będę trzymać z daleka jak i od wszystkich japońców, koreańców i innych dziwnych autkach.

no tak to niech dalej Ci części pływają z USA, w zestawieniu awaryjności 150-ciu modeli aut, voyek ma zaszczytne 150 miejsce.

jak się nie ma kasy to się myśli co kupować, ja chciałem kupić Vana miałem na to 50tyś, a kupiłem za 30tyś bo wiem że auto amerykańskie i trzeba 20tyś w kieszeni wozić Very Happy

Całe szczęście, że mam wyrób nissana to przynajmniej do silnika się nie będe dotykał.

W ameryce wiedzą iż najlepsze Vany to Quest, Sienna/Previa, Shutle, a my się podniecamy ich padakami

co do pontiaców to można za śmieszne pieniądze kupić w dobrym stanie, Polacy się boją pontiaków, bo myślą iż palą 25 litry, psują się i części brak.

Sam się zastanawiałem, czy nie kupić świetnego Grand Prixa 2003r. za dwadzieścia parę tysięcy
_________________
CADILLAC ESCALADE 6.2 V8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voyek zajmuje zaszczytne 150 miejsce bo ranking jest robiony przez hitlerowcow i tyle w temacie.A w tym podsumowaniu brane jest pod uwage wszytko,szczegolnie pierdoly typu nie palaca sie zarowka,skrzypiace drzwi itp.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co jest brane pod uwage w tym zestawieniu wiedza wszyscy,ktorzy sie tematem interesuja. niedwno bylo o tym na forum to mozna poczyctac. napewno nie jest to typowa bezawaryjnosc-takowa sprawdza sie na testach dlugodystansowych. nie ujmujac japonskiej motoryzacji-jesli voyagery to padaka,to dlaczego jest to najpolularniejszy i najchetniej kupowany van Smile
moj nastepny bedczie town&country i nie mam zamiaru wozic w kieszeni niczego poza dokumentami. jak ktos nie potrafi kupowac to rzeczywiscie potem musi dolozyc 1/3 wartosci auta.
pozdrawiam!
p.s.nissany sa niezniszczalne,nie trza w nich nic wymieniac i nawet paliwa nie potrzebyja oraz potem przyszly takie 2 malutkie slonie w kolorze sliwkowym i gwizdaly na palcach,prawda? Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mdzalewscy, części płyną z USA bo w Polsce za normalną kase nie można kupić tuningowanych czy nowych świateł, nie ma tak dużego wyboru części no i praktycznie jest do kupienia wszystko i to taniej niż w Polsce. Jak chce coś szybko to w asu kupuje i nie ma problemu z dostępnością i cenami. Nie wiem skąd te teorie na temat amerykańców wymyslasz, chyba że masz pecha i wozisz swojego na lawecie po warsztatach. Primere znam, więc mnie do niej nie przekonasz, to odpowiednik w klasie megane. Jak kupie to na pewno coś większego, może być starszy rocznikiem. Teorie o awaryjnosci voyka tez moge obalić, bo wszystko co robiłem to części eksploatacyjne lub wynik niedbalstwa poprzedniego właściciela. Ciekawe które z eutopejskich aut czy japońskich jest w stanie poprawnie dzialać ze świecami o przerwie 1,6-1,7mm, na starych oryginalnych kablach? Voyek jest świetnym przykładem tego, że trzeba naprawdę nie dbać żeby silnik nie działał i coś w nim padło.
Jeśli w tygodniu nie wyrobię się z pomysłem na zachowanie voyka, to idzie na sprzedaż. Ogólnie jestem z niego zadowolony i pomimo braku komfortu będę walczyć żeby pozostał w rodzinie Smile
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
mdzalewscy
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 220

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaj napisał:
Nie wiem skąd te teorie na temat amerykańców wymyslasz


3 krotny mój pobyt w USA, w rodzinie do 2 pokolenia w sumie pewnie już ze 50 amerykańców było Very Happy , sam z zawodu po średniej szkole jestem mechanikiem (mimo iż niepracuję w zawodzie), mój brat jest mechanikiem w USA i często rozmawiamy o motryzacji.

Tomaj napisał:
chyba że masz pecha i wozisz swojego na lawecie po warsztatach.

spoko ja mam japońskiego amerykańca i ma dopiero przelatane 56tyś, więc narazie ciągam lawetę, a nie na niej jeżdzę.

Tomaj napisał:
Teorie o awaryjnosci voyka tez moge obalić, bo wszystko co robiłem to części eksploatacyjne lub wynik niedbalstwa poprzedniego właściciela. Ciekawe które z eutopejskich aut czy japońskich jest w stanie poprawnie dzialać ze świecami o przerwie 1,6-1,7mm, na starych oryginalnych kablach? Voyek jest świetnym przykładem tego, że trzeba naprawdę nie dbać żeby silnik nie działał i coś w nim padło.

zdziwiłbyś się ile aut nieamerykańskich tak pojeździ, mimo iż nie powinno. Ja nie atakuje amerykańców, bardzo je lubię uważam że są najwygodniejsze, dobrze sie nimi jeździ, sam mam amerykańca jednak daleko im jeszcze w jakości, spasowaniu elementów.
_________________
CADILLAC ESCALADE 6.2 V8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj pies nie jest idealny i nie zalapal sie na rodowod ,ale go kocham i nie zamienie na innego!!!
to wszystko zalezy jakie kto ma podejscia do tematu.
np. telefony komorkowe mi wisza i powiewaja. nie przywiazuje sie do nich,nie imponuja mi ich funkcje,maja dzialac i juz.
zawodowo zajmuje sie ich sprzedaza.
samochody amerykanskie to zupelnie inna sprawa-pierwsza ich zaleta:sa inne niz europejskie i to niewazne czy lepsze czy gorsze. nie sa male metalowe pudelka jakich pelno przy hipermakrecie. byc moze mieszkajac w usa mialbym do nich inne podejscie.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mdzalewscy napisał:
zdziwiłbyś się ile aut nieamerykańskich tak pojeździ, mimo iż nie powinno. Ja nie atakuje amerykańców, bardzo je lubię uważam że są najwygodniejsze, dobrze sie nimi jeździ, sam mam amerykańca jednak daleko im jeszcze w jakości, spasowaniu elementów.


A widzisz, to moja pierwsza przygoda z amerykańcem, choć na rynek auropejski ale został w usa wyprodukowany. Jestem z zawieszenia niezadowolony. Przez tego voyka pogłębił sie wstręt do niemickich aut, bo w nim już mercedes maczal łapy. Spasowanie elementow nie jest tragiczne, jest slabe, ale mnie to nie rusza, liczy się silnik, pakowność i automat, a tutaj króluje amerykan. Jednak jak sie uda to go zostawie bo w planie mialem wymiane sprężyn i resorów, juz mialem zamawiać w usa... Może w marcu będe śmigać safraną albo grandam.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli szukasz v6 to kup safrance czesci tanie jak barszcz i do tego naprade moge polecic ta furke super autko
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro myślisz o safrance to może jeszcze citroen xm z silnikiem 3.0 by podpasował? Musiałbyś tylko w "klubie cytrynki" (wygoogluj sobie) zobaczyć, czy w pobliżu masz sensowny warsztat. Kolega przejechał takim cudem kilkaset tysięcy km
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no xm sa tez wypasione
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krótko i zwięźle: przejedź się Neonem.
_________________
entuzjasta... bo nie mam już amerykańca ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle ze neon nie da takiego komfortu i luxioru co safrana

pozatym neon to chyba gdzies klasa megane classic
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rura
*
*


Dołączył: Oct 31, 2006
Posty: 49

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 21:23    Temat postu: miałem vw miałem opla teraz mam auto 320 000km Odpowiedz z cytatem

miałem opla astre silnik zgasł kontrolki zapaliły od elektyka usłyszałem 6800 plus robota za wymiane pompy wtryskowej diesla ,następnie na trasie Cieszyn białystok awaria siłownika sprzęgła w oplu jest on wewnątrz obudowy skrzyni, nie wspominając o ciąglej wymianie przepływomierzy 500zł a mając elektryka za sasiada na jego placu tylko stoją samochody niemieckie które po deszczu wariją na elektonice od kiedy kupiłe dodga mam spokojną głowe coś trzeba było zrobić ale komfort jazdy i pewność wynagradza wszystko 320 000mam nabite zero rdzy wszystko chodzi poj.3,8 i to jest właśnie auto amerykańskie nie jakieś 1,4 na benzynie i próba bicia prędkości
_________________
CHRYSLER VOYAGER 3,3 2002r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo wieksze pojemnosc mniej wyrzylowane sa trwalszymi konstrukcjami niz 1.6 140 km
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 1:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Decyzja zapadła, autko idzie pod młotek, ale jeszcze miesiąc nim pojeżdżę... zrobiłęm głebsze rozeznanie i nie będzie kłopotu z zakupem jeździtka nawet z usa z v6 i bagażnikiem a nie schowkiem na rękawiczki. Na pewno jeszcze coś w aucie pogrzebać i jakiś olej wymienić.... Smile
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na co padlo???
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tych pieniadzach można kupić jezdnego interpida, ale wczoraj żona mi powiedziała o kombi, więc pewnie poszukiwania ruszą na nowo.
Żeby nie było za łatwo nie będe sprzedawal swojego za bezcen więc pewnie jakiś czas nim pojeżdżę, to jeszcze coś wynajdę odpowiedniego.
Chociaż wolałbym żeby zdarzył się cud na Wartą i został w moich rekach na dożywocie... szkoda mi go.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cos nie doczytalem-tomaj jest jakis powod ,mniej lub bardziej tajny, dla ktorego musisz sie pozbyc voyka?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
cos nie doczytalem-tomaj jest jakis powod ,mniej lub bardziej tajny, dla ktorego musisz sie pozbyc voyka?


Pewnie to usunę .. i usunąłem, zostawię tylko - względy finansowe.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty


Ostatnio zmieniony przez Tomaj dnia Sro Lut 20, 2008 0:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to faktycznie do dupy, najgorzej jest sie usadzic w banku Sad
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przykre...doskonale cie rozumiem. trzymam kciuki i wirze,ze sie wszystko ulozy jak trzeba!!!
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wróciłem dzisiaj z aso uśmiechnięty. Liczyłem na to że moje autko to niezły przekręt i ktoś sporo mu llicznika cofnął, no i sprzedaż za rogiem,już zacząłem sie z nim rozstawać. A tu taka niespodzianka, pomylilem się Smile
A może coś jednak wymyślę, bo zrobiło mi się go szkoda jeszcze bardziej. Pierwszy raz mam auto w którym na 100% znam przebieg, a nie tylko na 90% Smile
Problem taniego autka rozwiązlem. Jest taki wynalazek na polskim rynku jak daewoo nubira kombi z silnikiem 2.0 i gazem. Znam to auto bo kolega ma, jest wygodne, duże i kosztuje 7-8 tys, za 8 latka w przyzwoitym stanie.

No i jeszcze żeby było smieszniej juz drugi raz związany z voykiem to ewenement... Aso sprawdziło mi przebieg zupełnie za nic. On, mi, a raczej sobie przynosi szczęście, jakby chcial pokazać że się jeszcze odwdzięczy. No i co tu zrobić... narazie jest mój to trzeba mu jutro w napędach oleje wymienić Smile
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Question
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG


Ostatnio zmieniony przez diku dnia Pią Lut 22, 2008 22:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem taniego autka rozwiązlem. Jest taki wynalazek na polskim rynku jak daewoo nubira kombi z silnikiem 2.0 i gazem. Znam to auto bo kolega ma, jest wygodne, duże i kosztuje 7-8 tys, za 8 latka w przyzwoitym stanie.

przecież to koniec życia takiego autka, widziałem już sporo takich i gorąco NIE polecam
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

diku napisał:
przecież to koniec życia takiego autka, widziałem już sporo takich i gorąco NIE polecam


Ja nie mówie o aucie po handlowcu tylko od osoby prywatnej i można poszukac w przyzwoitym stanie, silniki 2.0 są trwałe i tanie w eksploatacji... marka mnie nie przeraża. Teraz ponoć mam najbardziej awaryjne auto z listy adaca.... Very Happy
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 0:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomaj trzymam za was kciuki,ze ciebie i twojego twardego voya!!!
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 1:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do nubiry to ojciec mial i wszystko bylo oka, ale jak kiedys walnela mu uszczelka pod chlodnica , pierciaonki poczly i tylko powykrzywialo, a co lepsze nikt nie byl w stanie nic zrobic,

ale jest pociesznie bo to auto czy ma dobrey silnik czy popsuty to lubi olej i taki ich urok, sam bym powiedzial ze fajne autko, ale bym sie sklonil moze starsza ale lepsza laguna 1 kombi
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 1:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak sie zdecydujesz na nubire nic nie rob w aso i miej swego mechanika, ciezko bedzie bo z daewoo jest ciezko o dobre mechanika, nikt nie zna tych silnikow

a co do laguny to kombi bedzie ciezko ale liftback spokojnie za to wyciagniesz i nawet w dobreym stanie, a jak polukasz to moze i 3.0 v6 w automacie Smile
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mdzalewscy
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 220

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaj napisał:
Problem taniego autka rozwiązlem. Jest taki wynalazek na polskim rynku jak daewoo nubira kombi z silnikiem 2.0 i gazem. Znam to auto bo kolega ma, jest wygodne, duże i kosztuje 7-8 tys, za 8 latka w przyzwoitym stanie.


śmieszny jesteś do bólu

jak Ci proponowałem prawdziwe auto niezawodnego japońca to ty, że się bedziesz trzymał z daleka od japońców, a teraz chcesz Nubirę, podróbę japońca

bu ha ha ha.


Nubiry dobrze znoszą LPG, natomiast silniki V6 Renault różnie, są auta co dobrze jeźdzą, ale jest też mnustwo co są z nimi problemy kończące się nawet uszkodzeniem i wymianą silnika. Kolega opowiadał mi o problemach ze swoją Laguną, coś z katalizą w końcu musiał przez LPG kupić nowy silnik. I nie wiadomo dlaczego a instalację LPG podobno miał jedną z lepszych.
_________________
CADILLAC ESCALADE 6.2 V8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem ci tak , widzialem faceta ktory mial instalacje w v6 za 1100 zlotych, zrobiona na pale i po 30 tys km sie silnik rozlecial, jak ktos umie to dobra instalacje do wszystkiego zalozy i niezawodna

a nubiry za swoja cene to przyzwoite auta
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mdzalewscy
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 220

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gural napisał:
powiem ci tak , widzialem faceta ktory mial instalacje w v6 za 1100 zlotych, zrobiona na pale i po 30 tys km sie silnik rozlecial, jak ktos umie to dobra instalacje do wszystkiego zalozy i niezawodna
a nubiry za swoja cene to przyzwoite auta


co nie zmienia faktu, że są silniki bardziej i mniej odporne na instalacje LPG zwłasza błędy przy tych instalacjach, a V6 Renault niestety są wymagające pod tym względem. Ja chciałem kupić Renault i mnie interesowały wyłącznie 2 silniki 2.2 Diesel 150KM albo V6 Benzyna + LPG i po wnikiliwym czytaniu różnych forum Renault stwierdziłem że te 2 silniki to dobre padaki i skarbonki wśród używanych i że to świetne auto nowe do leasingu, 4 latka i do żyda

Ja nic nie mam to Nubiry, chodzi mi wyłącznie o konsekwętność autora postu
_________________
CADILLAC ESCALADE 6.2 V8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do konsekencji to sie zgodze

co do 2.2 dci renault to sie zgodze,

co do v6 to sie nie zgodze, jedynym problemem jest automat w tej wersji bo nie wiadomo jak sie do niego zabrac
a takto v6 sama w sobie (mowie te od 92 rok do 9Cool sa super potem chcieli z elektronika przycwaniakowac i poszly konie po betonie, ale to we wszystkich silnikach
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Lut 24, 2008 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mdzalewscy. nie wiem co się uparłeś na primere, ale za te pieniądze to można kupić złom a nie primere. Ludzie za wysoko wyceniają te auta i w ten spośob nie są warte uwagi. Nubira jest tania w eksploatacji a jej jedyną przypadłością związaną z gazem to uszczlka pod głowicą, jak w większości aut. V6 renault dobrze znosi gaz jak będzie dobrze ustawiona. Skrzynie renault przy silnikach V6 sa najlepszymi jakie były, bardzo trwale i niedrogie w naprawach, oczywiście z wyłączeniem nowych tiptroników w pierwszej fazie lagun II, po liftingu to poprawiono.
Jeśli nie jestes klubowiczem renault od kilku lat i wpadles tylko poczytać czy sie popytać, to nie licz na to, że ktoś udzieli Ci dobrych informacji. Prawdy dowiesz się po kilku spotach... ten klub to państwo w państwie... a ja nadal do niego należe. Mam też rozeznanie co do awaryjnosci diesli. Chętnie bym taki nabył, pod warunkiem że przebieg auta jest oryginalny... a to juz problem, bo w reni łatwo go zmienić.
Ogólnie za te pieniądze to nubira jest dobra alternatywą, jest większa od primery, tańsza w eksploatacji i dość niezawodna.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Lut 24, 2008 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam swoje 3 grosze: toyota carina E kombi.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Lut 24, 2008 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
dodam swoje 3 grosze: toyota carina E kombi.

Faktycznie warte uwagi:)
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Nie Lut 24, 2008 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cariny za te pieniadze nie kupisz, tzn kupisz ale w slabym stanie

na dobra carne trzeba liczyc okolo 12 tysi
tomaj szkoda ze sie nigdy nie spotalismy na spotahc reno, pewnie dlatego ze inna parafia Smile
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Lut 24, 2008 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gural napisał:
cariny za te pieniadze nie kupisz, tzn kupisz ale w slabym stanie na dobra carne trzeba liczyc okolo 12 tysi
tomaj szkoda ze sie nigdy nie spotalismy na spotahc reno, pewnie dlatego ze inna parafia Smile


Co do ceny masz rację, sa bardzo drogie, dlatego japońce odrzuciłem z natury cenowej.
Mieliśmy sporo zlotów oddziału wielkopolskiego i niestety, zlikwidowalem stronę, bo nikt nie był chętny by pomóc mi ją prowadzić czy choćby dołozyć się do domeny. Strona była na moim serwerze i nie wymagałem od nikgo opłat. Tak jakoś pykur się rozpadł a w tym miesiącu nie opłaciłem już domeny i nie ma... Z ogólnopolskich to bylismy W Cesarce.
Za to w miare możliwości bywamy na zlotach wiekopolskich i lubuskich KRC, a ostatnio w Przesiece. Zupłenie inna atosfera niż w pikurze, a ludziska nieźle wymieszani Smile W czwartek damy sie nie zastać naszej cliówce i pryskamy na zlot KRC do Poznania. Zlotów naprawde zaliczamy sporo ale tak, jak piszesz, to inna parafia Very Happy
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Nie Lut 24, 2008 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lodzka parafia to zazwyczaj laguniarze i czasami bywalo po 20 i wiecej autek tez luzik byl
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze w tanie auto idzie wpasować pontona z 3,8 i z 3,4 do 96r. Który silnik ma łańcuch. Wiem że te autka nie mają poduchy pasażera. Jaka jest odległość od tylnych siedzen do klapy i od przednich siedzeń do klapy. Czy tylne siedzenia, które nie mają zagłówków sa wyższe i jakoś chronią pasażerow czy są do poziomu pleców. Jakie ma wymiary, przyspieszenie moc, moment obrotowy. Ile średnio cena naprawy automatu. No i jak z komfortem. Nigdy mi sie ten samochód nie podobał, ale jest tani i podobają mi się jego welurowe fotele. jak ma 3 rzędy siedzeń 2+3+2 to tylne wywalam i mam duże rodzinne auto... no i pozostałbym przy amerykańcu Smile Czy ponton nadaje się do wyprzedzania tirów? No nie myślalem, że będę zamieniać autka.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.pontiac-trans-sport.republika.pl tu troche danych.
Co do komfortu jeszcze wygodniej niz w voyku,nie na prozno nazwany pontonem przez uzytkownikow,po wyjeciu 3 rzedu siedzen masz miejsca jak w magazynie.
Dostep czesci i ich cena smiech na sali.Autko robione z kompozytow,takich samych jak kadluby jachtow,wiec zawsze wyglada elegancko,czego o gnijacych voykach nie mozna powiedziec.
Silnik 3.8 to taka mala rakieta.Nie baw sie w modele z przed '93,polecam wersje robione na europe(karoseria na bazie oldsmobila Silhouette,tylko bron boze silnik 2.3 16V z manualem ),masz swiatla europejskie i nie musisz nic przerabiac.Co do skrzyn to tak:z silnikiem 3.1 3T40 poza zaworem lock up zero elektroniki,skrzynia produkowana kilkadziesiat lat ze wzgledu na swoja trwalosc i bezawaryjnosc,
z silnikiem 3.8 4T60E,sterowana elektronicznie,rowniez trwala,b.miekko zmienia biegi.W ogole te 2 skrzynie z pod skrzydel GMC o lata swietlne wyprzedzaja to co wkladali do voykow.
Ja swojego kupilem we Wroclawiu,mialem szczescie ASU mi autko przetrzepal doszczetnie i nic nie znalazl,za 7tys.zl kupilem auto bez wkladu wlasnego,nie liczac wymiany olei,filtrow.Pontiaca trapia drobne bolaczki typu klamki,slabe swiatla,ale z moja i esdarka pomoca jestesmy ci wstanie poradzic jak minimalnym nakladem kosztow i sil doprowadzic autko do uzytku.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no powiem ci ze ze wszystkich aut jakie do tej pory proponowales to wybralbym pontona mialem okazje przejechac sie kilka razy i naprawde super sie tym lata i miejsc fiu fiu
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponton jak dobrze pamiętam odpadł przez brak jednych drzwi, brak zagłówków z tył, brak poduchy pasażera i brzydote. Teraz sie żona nie wtrąca ale autko musi spełniac pewne ale jeśli ma byc brzydki:
tylne siedzenia muszą mieć zagłówki lub muszą być na tyle wysokie żeby można głowę oprzeć i chroniły w razie stłuczki, ma być na tyle duży żeby przewieźć pralke czy zmywarke, a na codzien wózek bez rozbierania na pierdołki.
Z tego co piszecie dla mnie pozostaje tylko 3,4 i 3,8 inne silniki odpadają. Dla mnie niestety jednym z ważnych czynników jest moc, u mnie na prowincji wyprzedzanie to podstawowy element jazdy. Z mocy voyka jestem bardzo zadowolony.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group