www.asu.pl :: Zobacz temat - Katalizator?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Katalizator?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
anddodge
*
*


Dołączył: Jan 30, 2008
Posty: 19
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 18:43    Temat postu: Katalizator? Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy ktoś z forumowiczów może ocenić czy ten (link poniżej) katalizator nadaje sie do Dodge Grant Carawan 3.8L i czy on jest faktyznie z CHRYSLER VOYAGER, swojego kata nie widziałem bo mechanior go wycioł a w środku tłukł się strasznie i bałem się że mi zata wydech, wiem jedynie że był jakiś podwójny.
Nie patrzcie na cenę bo za używkę dam max 300, z góry dzięki za podpowiedzi.

http://moto.allegro.pl/item307300749_chrysler_voyager_.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chlopie, a po co ci uzywany katalizator?? takie kupuje sie na odzysk platyny a nie zeby zakladac do auta! nowy kupisz w podobnej cenie...

jedna z lepszych stron www
http://www.e-tlumiki.pl/

patrz na uniwersalne
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

praktycznie w każdym większym sklepie a artykułami motoryzacyjnymi powinieneś dostać w podobnej cenie uniwersalny katalizator w podobnej cenie do tej używki
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anddodge
*
*


Dołączył: Jan 30, 2008
Posty: 19
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A prosiłem, nie patrzcie na cenę, do zakupu części staram się podchodzić ostrożnie i z dystansem jeżeli zadałem pytanie na forum to nie znaczy że chcę kupić, tak czy siak dzięki za zainteresowanie postem, czuję się opieprzony Confused ale odpowiedzi nie otrzymałem.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najważniejszy jest wlot i wylot, to znaczy jeżeli rura wydechowa twojego układu ma średnicę rury w tym katalizatorze to nie powinno być przeciwskazań aby założyć ten używany katalizator, w katalizatorze może być też odrobinę wiekszej średnicy rura i to też nie jest przeszkodą do założenia takiego katalizatora, problem jest wtedy kiedy średnica rury katalizatora jest za mała, lub sporo większa, wtedy katalizator może źle działać.
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anddodge
*
*


Dołączył: Jan 30, 2008
Posty: 19
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś w tym jest Rolling Eyes , to może inne pytanie, odkąd niemam kata podczas ruszania czy też przyspieszania słychać dźwięk jak by zawory dzwoniły, taki metaliczny dźwięk, noga z gazu dźwięk ustaje, przy wstawieniu rury zamiast kata może być słychać coś takiego czy może to normalny dźwięk z silnika przez rurę która może trochę metalizuje dźwięk???
Przez ostatnie 10 lat toczyłem się 405 w dizlu i obce mi były takie problemy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maski
*
*


Dołączył: Feb 06, 2008
Posty: 40
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anddodge napisał:
Coś w tym jest Rolling Eyes , to może inne pytanie, odkąd niemam kata podczas ruszania czy też przyspieszania słychać dźwięk jak by zawory dzwoniły, taki metaliczny dźwięk, noga z gazu dźwięk ustaje, przy wstawieniu rury zamiast kata może być słychać coś takiego czy może to normalny dźwięk z silnika przez rurę która może trochę metalizuje dźwięk???
....


w mondziawce po wycieciu kata mialem podobny efekt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anddodge
*
*


Dołączył: Jan 30, 2008
Posty: 19
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I faktycznie to był tylko normalny dźwięk silnika czy zawory grały???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znajomy w toyocie carinie wyciął katalizator, wstawil rure i mu tez dzwonilo, po miesiacu kupil nowy, wspawal i ustalo...
...co do samego kata, nie warto kupowac uzywki, bo moze okazac sie ze rozsypie sie w niedlugim czasie, to tak samo jak kupowac uzywane przewody WN czy swiece...jak dobrze poszukasz znajdziesz nawet za 300pln nowy

ja kupilem do poprzedniego chryslera na gieldzie w Lubinie do 3000cm metalizowany ktore sa drozsze o okolo 30-40% za 280pln...wiec sie da...
a stary sprzedalem nie pamietam dokladnie ale w okolicach 200pln osobie ktora skupowala katy...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darryd ma racje sprzedać stary i kupić nowy katalizator doda ,że mam kata z golfa 2 i jest mniejszy od chryslera a gość mi dawał za niego 250zł można bezpośrednio od producenta kupić tylko nie zawsze chętnie ale jak się ich trochę po molestuje to można to załatwić . jedynie jak już będzisz miał wspawany to trzeba pielęgnować spawy bo szybciej korodują Very Happy
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu strzeliło u mnie łącze elastyczne na wydechu i planuje podjechać do tłumnikarza żeby je wymienił. Zastanawiam się też nad wymianą katalizatora ale przeglądając schemat wydechu w Villagerze widzę że tam są dwa katalizatory



przedni


tylny

Który Waszym zdaniem należało by wymienić?
Dodam że oprócz tego złącza elastycznego nic nie brzęczy w wydechu ale samochód jest taki troche mulasty i może czasem przypchany katalizator jest tego powodem.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jeśli katalizatorowi nic nie ma tj.nie jest zapchany czy popękany ewentualnie sprawdzić na wydechu jakość spalin to bym go zostawił a wymienił to co trzeba.
Pogadaj z gościami co skupują katalizatory oni dobrze się znają na katalizatorach to ci doradzą w kwestii wyglądu wkładu ceramicznego i będziesz mógł sam ocenić swój.
Jak sprzedawałem z golfa to mi od razu sprawdzał czy to nie podróba bo są zamienniki i oryginały i kosztują bardzo dużo a zamienniki kilka set złotych.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group