www.asu.pl :: Zobacz temat - Wycieraczki w Dodge Grand Caravan 94
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wycieraczki w Dodge Grand Caravan 94

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
andrewbob
*
*


Dołączył: Jan 12, 2008
Posty: 12

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 13:41    Temat postu: Wycieraczki w Dodge Grand Caravan 94 Odpowiedz z cytatem

Witam. Może to i śmieszne, ale nie dam rady zdjąć ramienia wycieraczki. Próbowałem różnych sposobów i nic. Jest tam taka mała, płaska zawleczka - podnoszę ją i nic. Nie chceę tego robić na siłe. Może jast jakiś cwańcyk, ale ja jego nie znam. Przekręciło mi się ramię i wycieraczka nie porusz się więc podczas deszczu jestem uziemiony a sami wiecie jaka jest teraz pogoda. Pomocy!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w moim fordzie ta zawleczka miala dwa stopnie pracy. po podniesieniu ramienia nieco do gory dalo sie ja nieco wyciagnac. wtedy ramie pozostawalo kilka cm nad szyba. pociafajac mocniej za zawleczke dalo sie zdjac ramie.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
andrewbob
*
*


Dołączył: Jan 12, 2008
Posty: 12

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i właśnie o to chodzi, ale u mnie nie chce wyjść. Dlatego zadałem zapytanko, bo siłą to można drzewa rąbać. Po podniesieniu zawleczki można pióra ustawić kilka cm. od szyby, ale żadnej możliwości zdjęcia ramienia. W mesiu odchylałem tą krótką część i 13' odkręcałem ramię a tu lipa. Boję się, że mogę coś uszkodzić przy siłowej próbie wyjęcia.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poczekaj na wypowiedz uzytkownikow chryslerow. w przypadku forda wystaczylo tylko mocno pociagnac. pamietaj,ze to jakis stop magnezowy czy inny znal wiec mial prawo przez lata skutecznie przygnic do stalowej osi i wielowpustow.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek masz rację jest to stop który powoduje przyspawanie ramienia wycieraczki do osi i ciężko je zdjąć, przerabiałem temat u szwagra w woyku miał to samo.
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andrewbob
*
*


Dołączył: Jan 12, 2008
Posty: 12

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc się udało. Po konsultacjach z kilkoma mechanikami udało mi się je zdjąć, niestety z powodu upływu czasu było to niemożliwe bez uczkodzenia ramienia. Tak jak kolega wspomniał powyżej stopy trochę ze zobą zareagowały i klops. Musiałem rozwiercić ramię i dopiero wtedy wyszło. Znalazłem drugie na szrocie więc wszystko jest ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
andrewbob
*
*


Dołączył: Jan 12, 2008
Posty: 12

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to nie wszystko!! Ramię chciałem zdjąć, bo mi wycieraczka nie chodziła i myślałem, że to poszło na wieloklinie ale okazało się że nie. I tu jest następny problem! Jak zdemontować lub jak umocować tę część ( czop z wielokilnem) bo to ona w środku się obraca! Może ktoś to już robił? W serwisie zaśpiewali mi bajońską sumę za naprawę więc zrezygnowałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group