www.asu.pl :: Zobacz temat - Wielka prośba, na co zwracać uwagę.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wielka prośba, na co zwracać uwagę.
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin_F-F
*
*


Dołączył: Dec 18, 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 23:13    Temat postu: Wielka prośba, na co zwracać uwagę. Odpowiedz z cytatem

Witam forumowiczów, od pewnego czasu przeczesuje to forum ponieważ będę potrzebował zakupić Vana. Akurat jutro finalizuję umowę sprzedaży poprzedniego autka i na biegu będę musiał kupić Vana. Na poważnie zastanawiałem sie nad Alhambrą itd. z racji dostępności części i prostoty w budowie, lecz nie ma co amerykański Van (chyba). Będę jeździł po polsce w poszukiwaniu takiego autka i bardzo bym prosił byście mi pomogli i dostarczyli info na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie, nie chodzi mi o podstawy typu blachy, luzy w zawiasie itd, bo to można organoleptycznie sprawdzić. Chodzi mi dokładniej o roczniki które były najbardziej wadliwe, czy lepiej brać europę, czy amerykę, jakie wersję jakie są podstawowe symptomy walnietej skrzyni bądź innych ważnych podzespołów oraz ewentualnie o jakies propozycje egzemplarzy jakimi Wy czyli uzytkownicy byście byli zainteresowani. A teraz konkrety. Do wydania będzie ok 19 tyś. Chodzi mi raczej o Granda, nie diesla bo słyszałem ze straszne dno, 2,4 też nie bo za słabe (chyba), czyli w gre wchodzi 3,3 i 3,8. Najlepiej w ceracie i z kapitanami w środkowym rzędzie. Będę gazował sekwencją. Auto będzie uzytkowane do jazdy po mieście i często do jazdy w trasie z jakimś tam towarem. Właśnie, gdzieś słyszałem ze te autka nie lubią jeździć z wiekszymi prędkościami typu 160km/h. Prawda? Od razu chciałem przeprosić niektórych forumowiczów którym będzie przeszkadzać to że sam nie znajdę wszystkiego w szukajce, ale nigdy nie znajdę w 100% satysfakjonującej mnie odpowiedzi, a wiem ze w taki sposób mam większe szanse, będę także pisał w tym temacie do Was o podanie adresów sprawdzonych warsztatów specjalizujących się w takich autkach w waszych miastach, nie kupie nic bez porządnego wywrócenia na lewą stronę. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi. Na pewno gdy zakupie autko będę częstym forumowiczem tak jak to było dotychczas na innych forach. Jeszcze raz pozdrawiam.
_________________
Polerowanie felg
www.Fajna-Felga.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Marcin_F-F
*
*


Dołączył: Dec 18, 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na poczatku wpadły mi w oko te egzemplarze:
http://moto.allegro.pl/item300069632_chrysler_town_country_lxi_97_pelna_opcja.html
ten powyżej nie głupi, ale bałbym się ze przekładka.
http://moto.allegro.pl/item297724635_chrysler_grand_voyager_3_8_awd_ze_szwajcar.html
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4162910
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3647516

co o nich sadzicie?
_________________
Polerowanie felg
www.Fajna-Felga.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten post przypomina mi innego podobnego... hmmmm. Poszukaj to się dużo dowiesz o autkach
Jak na mój gust to ciekawe że w Polsce każde atrakcyjne autko ma 150-170kkm, śmieszne. Wersa z AWD to europa czyli twarde jak kamien zawieszenie, pozostałe to miękkie amerykańce. Trudno po tych autach poznać prawdziwy przebieg, silniki nie do zdarcia a skrzynie padają z przypadku. Wersja ze skórą wcale nie jest taka fajniutka. Na siedzeniach skóra jest na siedzisku i oparciu, reszta to skaj. W zimie są zimne i niezbyt przyjemne, a ogrzewane sa tylko przednie.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te town&country wygladaja zacnie!
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Marcin_F-F
*
*


Dołączył: Dec 18, 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skóra nie musi być obowiązkowo, jej plusem jest łatwość w utrzymaniu środka. Już gdzieś zadawałem to pytanie, ale nie otrzymałem odpowiedzi, czemu w wersjach europejskich były chłodnice oleju skrzyni a w amerykańcach nie było? I co może sie stać gdy jej nie ma?
_________________
Polerowanie felg
www.Fajna-Felga.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W voykach we wszystkich jest fabrycznie chłodnica oleju w skrzyni .
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Marcin_F-F
*
*


Dołączył: Dec 18, 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale pisząc Voyki masz na myśli także Caravany od dodge'a oraz plymouth'a czy tylko chrysler'y? Jest jaka kolwiek różnica pomiedzy nazwą oraz delikatnymi detalami zewnetrznymi pomiedzy nimi?
_________________
Polerowanie felg
www.Fajna-Felga.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 0:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam na myśli wszystkie te auta chryslery, Dodge,Plymouthy Laughing
wszystkie fabryczniemają chłodzenie skrzyni w głównej chłodnicy.
Najprościej różnice wg. mnie Dodge - sportowy, Chrysler - luksusowy, Plymouth - podstawowy Wink
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 3:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzicie sa trzy rodzaje chlodnic cieczy chlodzacej: w jednej sa dwie chlodnice oleju po bokach - na fotce 4 krocce czarne ( tak jak u mnie ) https://webshop.nissens.com/zoom.asp?draw=R2730&nissens=60999A albo tylko jedna chlodniczka https://webshop.nissens.com/zoom.asp?draw=R1953&nissens=60984A Zauwazcie ze inaczej sa tam tez usytlowane miejscy wyjscia wejscia plynu chlodniczego . [url]https://webshop.nissens.com/kompletvisresultat.asp?Manufacturer=CHRYSLER&Vehicle=VOYAGER (96-)&Model=3.3 i V6#[/url]
Takze jak widzicie z regoly na europe wychodzily z podwojna chlodnica ,natomiast na stany z pojedyncza chyba ze to bylo tam na zamowienie. Z tego co wiem to w stanach jest rygorystycznie przestrzegana predkosc a w europie nie tzn. jest wyzsza dozwolona. pozdr
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin_F-F
*
*


Dołączył: Dec 18, 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i na europe jest jak by powiększona powierzchnia chłodnicy oleju skrzyni a na stany nie, ok. Czyli wolę za europą się rozglądać. A czy wiecie może czy jest ktoś na forum co ma możliwość sprawdzenia auta po Vinie? Bo szczerze powiem podoba mi się ten z pierwszego mojego linku tyle że stoi na angielskich blachach, a przekładki bym nie chciał trafic.
_________________
Polerowanie felg
www.Fajna-Felga.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 9:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten 1 jest wersja na stany , zwroc uwage na przod auta jest po lifcie a z tego co wiem byl on pozniej niz w 97r ( zerknij na ten drugi T&C ma starszy przod i taki powinien byc) . Przyjrzyj sie nawet zdjeciom tego 1 bo wydaje mi sie ze caly przod byl malowany ( niewiadomo czy po stluczce czy ktos chcial zmienic sobie przod ). Pozdr.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na co zwracac uwage....na wszystko stan silnika-czy nie buja sie,nie cieknie,przedmuchy, czy nie stuka,piszczy,skrzeczy,wreszczy, stan skrzyni-wycieki,zgrzyty,uderzenia przy zmianach biegow,wycieki,czy kickdown dziala, tapicerka-przetarcia,wyblakniecia,przepalenia,plamy, lakier czy nie malowany-kazda stacja diagnostyczna ma przyzady do mierzenia grubosci lakieru-jak auto bylo porysowane i polakierowane to nic zlego.ale jezeli na slupkach,podluznicach okaze sie ze jest 1cm szpachlu to .... Crying or Very sad ,zawiszenie-han-mulce,amorki, sprawdzisz na kazdej stacji diagnost.Powidzenia przy kupnie Laughing
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin_F-F
*
*


Dołączył: Dec 18, 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciech napisał:
ten 1 jest wersja na stany , zwroc uwage na przod auta jest po lifcie a z tego co wiem byl on pozniej niz w 97r ( zerknij na ten drugi T&C ma starszy przod i taki powinien byc) . Przyjrzyj sie nawet zdjeciom tego 1 bo wydaje mi sie ze caly przod byl malowany ( niewiadomo czy po stluczce czy ktos chcial zmienic sobie przod ). Pozdr.


ta, ten pierwszy nie podoba mi sie zbytnio, po fotkach widać też ze chyba miał robiony prawy tylny błotnik i chyba jeszcze drzwi. Lewe lustro jakieś zółte szkło ma, ten odpada w przedbiegach.
_________________
Polerowanie felg
www.Fajna-Felga.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Marcin_F-F
*
*


Dołączył: Dec 18, 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BZYKU napisał:
lakier czy nie malowany-kazda stacja diagnostyczna ma przyzady do mierzenia grubosci lakieru-jak auto bylo porysowane i polakierowane to nic zlego.ale jezeli na slupkach,podluznicach okaze sie ze jest 1cm szpachlu to .... Crying or Very sad ,


odpada kazdy nawet takim lakierowaniu, są tam za duże płaszczyzny i bardzo mało który lakiernik poradzi sobie z wyprowadzeniem pod lakier, a potem tylko fale dunaju itd, a to mnie strasznie razi, stan blacharski sprawdze sam, najbardziej boję sie usterek elektryki, układu wodnego (nagrzewnica, itd) i skrzyni, silnik to kompreche sprawdzić, czy wycieków nie ma i czy nie jest genewa zrobiona pod machą i będzie ok,
_________________
Polerowanie felg
www.Fajna-Felga.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy link: na prawym tylnym błotniku pojwiają się dziwne refleksy świetlne moze stąd masz wrazenie naprawy. Dobrze widzisz że prawy błotnik jest zmieniony, przód jest od wersji z 99r. Przekładki w voykach nie opłaca się robić, a tutaj wszystko pasuje i ma zbyt bogate wyposażenie żeby tej przekładki dokonać. W Angli można jeździć autem z kierownicą po drugiej stronie w przeciwieństwie do Polski. W sumie ten zmieniony przodzik to zaleta bo ta wersja ma dobre światła Smile
W pozostałych pasują elementy do siebie, więc jak były naprawiane to właściwie.
Może weź też pod uwage zakup tej alahambry jeśli chcesz dużo i szybko jeżdzić. Jeżeli dla Ciebie jednym z ważniejszych problemów to utrzymywanie prędkości 160km/h, to 3,8 litra pożre sporo paliwa.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Marcin_F-F
*
*


Dołączył: Dec 18, 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie,nie, prędkość nie jest wyznacznikiem, ale dobrze jest sie szybko przemieszczać po autobahnie, a nie wiem czy te autka to lubią, kolejny mit jaki zasłyszałem to ze te autka i windstary właśnie nie lubią wyzszych predkości, chodzi o skrzynie, pewnie jakiś kit.
_________________
Polerowanie felg
www.Fajna-Felga.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kit jest wtedy kiedy przegrzejesz skrzynie i warty jest 5000 nie wolno nimi tak jak vv czy audi latan nontoper po 180 zreszta w automatach europejskich konstrukcji tez nie jest to zalecane

audi prosi aby nie jezdzic z wiekszymi predkosciami niz 180 powyzej chyba 10 minut (w Polsce sie nie da ale w niemczech renia poszlo 170 kilometrow w godzine)
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin_F-F
*
*


Dołączył: Dec 18, 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4176065
a co sadzicie o tym? Jakoś znośnie dla was wyglada? A coś wyczytałem ze roczniki 96 jakies wady miały?
_________________
Polerowanie felg
www.Fajna-Felga.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak każde auto z pierwszego rocznika może miec jakieś "niedogodności" albo rozwiązania przejściowe. Nie chcę pokręcić z datą ale chyba w 98r. z tył voyki mają już hamulce tarczowe, a wcześniej bębnowe. Te które ja oglądałem z 96r. miały skorodowane doły drzwi i łączenia progów, wręcz pognite miski olejowe... ale może źle trafiłem. Muszą się wypowiedzieć użytkownicy tych roczników. Wizualnie jest ok, tylko kolejne ogłoszenie w którym nie ma przeiegu. Sprzedawca go ukrywa bo jest wysoki albo jeszcze nie zdążył przekręcić Smile
Licz się z tym że w autko tanie, bo voyek za 15-16tys. do drogich nie należy, trzeba będzie włożyć z 2 może 3 tys. Jakichś powód jest że ich cena jest tak niska. Popatrz jak kształtują się ceny na rynku niemieckim, austriackim czy szwajcarskim, a przekonasz sie, że dobrze utrzymane auto po sprowadzeniu do nas będzie kosztowało nieco więcej.
Najlepiej to obejrzyj te które Ci się podobają, na żywo często jest inaczej.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Marcin_F-F
*
*


Dołączył: Dec 18, 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie, na fotkach to prawie kazdy jest piekny,
_________________
Polerowanie felg
www.Fajna-Felga.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Marcin_F-F
*
*


Dołączył: Dec 18, 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4234750
ten nie głupi, zna ktos w Lublinie dobry, fachowy warsztat gdzie mogłbym podjechac z tym autkiem żeby uczciwie go przetrzepali?
_________________
Polerowanie felg
www.Fajna-Felga.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wersja amerykańska z miękkim zawieszeniem i jak już wiesz niewielkimi różnicami w chłodzeniu skrzyni.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z darkiem town & country są ładne.jak będziesz kupował to spisz sobie wyposażenie które oferuje na stronie sprzedawca a póżniej posprawdzaj czy ma wszystko.niektórzy sprzedawcy na ogłoszeniu więcej piszą niż auto posiada.no i sprawdz wyposażenie dodatkowe bo kupiłem beż lewarka nie mam siedzeń podgrzewanych a było napisane,że są Very Happy
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten ze szajcarii to calkiem fajny tylko jak na swoj przebieg to ma zkatowana kierownice, chociaz osobiscie wole welur to skora calkiem calkiem,szkoda ze nie napisal o systematycznosci serwisowania w aso,a i cena znosna
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin_F-F
*
*


Dołączył: Dec 18, 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaj napisał:
Wersja amerykańska z miękkim zawieszeniem i jak już wiesz niewielkimi różnicami w chłodzeniu skrzyni.

no dobra, wiem ze bede zadawał to pytanie po raz setny, ale czy jest jakiś minus tego "amerykańskiego" chłodzenia skrzyni? Coś sie dzieje poważnego przy normalnym uzytkowaniu autka w polsce? Co do tego ze szwajcari podoba mi sie kontrast koloru i wnetrza, co do przebiegu to sadze ze krecony. I jak z tym serwisem w lublinie? Zna ktoś jakiś porządny? Bo moze w czwartek bym podjechał go obejrzeć. A właśnie, ja będę potrzebował demontować co jakiś czas wszystkie tylne fotele, jak z tym jest? Łatwo się je demontuje? Coś po nich pozostaje w podłodze czy jest jest totalnie płaska? Pozdrawiam.
_________________
Polerowanie felg
www.Fajna-Felga.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Marcin_F-F
*
*


Dołączył: Dec 18, 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może z innej beczki, windstar
http://moto.allegro.pl/item300536096_ford_windstar_1998_3_8_gl_v6_stan_idealny_.html

jest zbudowany na podobnych komponentach jak Voyagery czy jest to zupełnie inne auto? Patrzac w ogłoszeniach trzymaja niską cenę w stosunku do rocznika, jakis powód?

albo ten
http://moto.allegro.pl/item296713384_ford_windstar_2000r_gaz_wtrysk_brc.html

co jest nie tak z tymi samochodami ze takie niskie ceny?

I wielka prośba o jakiś namiar na serwis w Lublinie bo chyba zawitam tam obejrzeć Voyka i tego Winniego.
_________________
Polerowanie felg
www.Fajna-Felga.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
chociaz osobiscie wole welur to skora calkiem calkiem,


Skóra to mówi sie potocznie , bo tak naprawde to jest derma (mat skóropodobny)
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sikor
*
*


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 239
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będę tu obiektywny, ale ja bym wziął tego Windstara (zwłaszcza tego nowszego). Korzystna relacja ceny do produktu, Windstary są dłuższe nawet od wersji grand, no i nie ma ich na każdym rogu, jak innych amerykańskich vanów...
_________________
sikor
Ford Windstar 3,0 '96
sekwencyjny
To był naprawdę świetny wóz, ale go sprzedałem... Sad
Ford Maverick 2,7 tdi long
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Marcin_F-F
*
*


Dołączył: Dec 18, 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobrze zgodzę się z tym że jest ich mniej. Ale czemu są tak tanie nawet w stosunku do Voyagerów?
_________________
Polerowanie felg
www.Fajna-Felga.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem wam szczerze ze ten 2000r jest zajefajny Laughing
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sikor
*
*


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 239
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem właśnie tylko ze względu na mniejszą popularność, ale mi to nie przeszkadza. Very Happy
_________________
sikor
Ford Windstar 3,0 '96
sekwencyjny
To był naprawdę świetny wóz, ale go sprzedałem... Sad
Ford Maverick 2,7 tdi long
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin_F-F napisał:
Coś po nich pozostaje w podłodze czy jest jest totalnie płaska? Pozdrawiam.

Pozostaja zaczepy ale sa ponizej ogolnego poziomu podlogi-jezeli rozumiesz o czym mowiebo tak srednio sie wyrazilem Very Happy to nic nie wystaje podloga jest plaska
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin_F-F
*
*


Dołączył: Dec 18, 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki Bzyku. Co do tamtego z 2000r tego wisniowego z sekwencją to gość chce ok 23 tys za niego, dla mnie ciut za duzo ale sadze ze i tak cena bardzo dobra jak za tak świerze autko. Jednakże wróce to tamtego z pierwszego linku, tego w starszej budzie, 1998 rok, to juz po liftingu, jak one sie sprawują? Bo tez całkiem ładny jest i cena także interesująca.
_________________
Polerowanie felg
www.Fajna-Felga.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jezdzilem nie wiem jak sie sprawuja mam nadzieje ze nikogo w tej chwili nie uraze ale ta pierwsza gen ma taki troszeczke "ciezki" wyglad i mysle ze jak to amerykanski ford bedzie super miekki i wygodny natomiast wg mnie to jest taki troszeczke ociezaly... naprawde nie chce urazic posiadaczy winnich bo to na pewno fajne auto ja tylko pisze o moich wizualnych wrazeniach
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z czystym sumieniem, nie potrafił bym wskazać godnego zaufania mechanika od "amerykanów'. Sorry Sad
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten nowy wind mi sie podoba, bajerancki, troszkę przyciężki zderzak z przodu ale i tak lepszy niż dzióbek kaczuszki, poprzedniej wersji, jak ktoś tu określił... Smile
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te dwa voyagery co pokazales sa w wersji krotkiej o ile to tobie nie przeszkadza. Natomiast co do rdzy to zalezy. Ja niestwierdzilem u siebie oprocz tylnej klapy maly punkcik pod szyba tylna, natomiast spotkalem egzemplarze amerykanskie : jeden z 96r przerdzewiale przednie kielichy, drugi sasiadow z 99r bialy bezwypadkowy cala podloga ,kielichy i dolne krawedzie drzwi .pozdr
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin_F-F
*
*


Dołączył: Dec 18, 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4275050
a co myslicie o tym silniczku i o manualnej skrzyni?
_________________
Polerowanie felg
www.Fajna-Felga.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no bez przesady,moze tak golf II GTI? Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to pytanie serio czy jakas prowokacja?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedi nowa fura Question
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin_F-F
*
*


Dołączył: Dec 18, 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem, jakiś straszny badziew? Aktualnie nie ma nic ciekawego (tzn, w ludzkim stanie) i rozszerzyłem zakres poszukiwań. A co do golfa mk2 Gti to nie bluźnij kolego Evil or Very Mad , bardzo dobre auta Wink .
_________________
Polerowanie felg
www.Fajna-Felga.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

golfy sa oki ja sie ich nie czepiam,
a co ogolnie samochodzu czy bedziesz kupowal ts czy winiego czy voyka poprostu wez kogos z soba kto takie auto ma to podstawa
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin_F-F
*
*


Dołączył: Dec 18, 2007
Posty: 28
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No gdy bym miał znajomego z takim autem to bym nie zatruwał wam, głowy, ogolnie każde auto w jakis sposób znam, ale amerykany to takie auta na temat ktorych nie mam zielonego pojecia co i jak, stąd moje pytania. Każdy znajomy odradza mi amerykana, ja jakoś nie podchodze sceptycznie ,
_________________
Polerowanie felg
www.Fajna-Felga.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zalezy jak auto bylo wczesniej traktowane....Ja tez kupilem swoje pierwsze auto zza oceanu(lecz jak sie okazalo wyprodukowane w austrii Very Happy ) zostalem przez szanowne forum opindolony za zakup 2.4 z manualem ale jak to jeden Kolega(ktory mysle bedzie nad morzem i sie atf-u napijemy Laughing ) powiedzial to o gustach sie nie dyskutuje wiec ja powiem tak -jestem zadowolony- ale to jest moja opinia- kazdy kupuje to co mu sie podoba lub co sobie wymysli- jua mojego manuala uzytkuje na taxi i jest ok, jak znajomi mowia Tobie ze zle robisz to ja powiem ze ceny czesci do sharana sa wyzzsze, Laughing
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie kupuj amerykanca ,a tymbardziej automata! jak powszechnie wiadomo skrzynie sie psuja,naprawa to minimum kilka tysiecy(czasem oplaca sie szlifierka zciac numery seryjne auta i zepchnac je do rowu jak skrzynia pojdzie!) nic nie naprawisz bo wszystkie sruby calowe i kreca sie w druga strone!. do tego gdzie kupisz paliwo na galony(tak,tam musisz lac galony paliwa) ,a np. taki olej-skad wziac kwarte oleju na dolewki? na a pomysl ile pali. zanjomy ma fiata palio 1,4 i mu pali 10 po miescie-sila rzeczy jak kupisz amerykana 3,8 to bedzie palic okolo 30 litrow. no i te czesci-drogie jak cholera, a najblizszy sklep masz w detroit. porazka. golf fajny,mozna lomem i mlotkiem naprawic,czesci na szrotach dostaniesz a poza tym tam sie niema co zepsuc bo sie sklada z 4 kol,foteli ,kierownicy i silnika....
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BZYKU masz racje,nowa fura w rodzinie Laughing .
I dobra rada dla Marcina,szukajac i kupujac TS'a mialem scisle sprecyzowane poglady i oczekiwania,wiec nie mialem takich dylematow.Na chwile obecna mam wrazenie ze nie wiesz co chcesz kupic.Jesli to ma byc amerykanski van,to wybor silnika 2.0l z manualem jest tego przeciwienstwem.
Okresl sie jakiego typu ma byc to auto(sedna,van,coupe),zdecyduj sie na marke,wybierz model z odpowiednim(trwalym,bezawaryjnym)silnikiem,a co do skrzyni to wybor jest oczywisty,tylko automat.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kuzwa,jedi_v powiedz mi jak rycerze jedi cwicza cierpliwosc aby udzielac takich odpowiedzi. do pewnego czasu sie staralem ,ale jak teraz komus odpisuje to jestem przekonany,ze przeczytal cale forum i zadaje pytanie bo wczesniej nie znalazl odpowiedzi. jesli jednak ktos nas nie czyta i wchodzac zadaje pytanie to zastanaiwiam sie jaki sens ma forum. czesto korzystam z forum "elektroda". wez tam zapytaj o cos,co byl juz poruszane to wdepcza cie w podloge(z calym szacunkiem do tego forum-ja sie im nie dziwie) . jesli ktos na forum amerykancow pyta o silnik 2 litry i manuala ,a to wszytko ma byc zamontowane w vanie to albo nie zadal sobie trudu przeczytania tego co ty pisalismy wszyscy wczesniej ,tworzac baze wiedzy i pomocy dla ludzi z zwenatrz, albo po porstu z nas kpi. tyle mam do powiedzenia w temacie.

chlopie silnik 2l stosuje sie do kosiarek ,a manualana skrzynia wystepowala w tokarkach okresu miedzywojennego(niemickich i bardzo dobrych). samochody amerykanskie maja normalne silniki(czasem mikroskopijne jak np. 2l ford focus naszej kolezanki) i glownie skrzynie automatyczne. oczywiscie trafia sie manual( w aucie starym i sportowym lub w aucie dla kolekcjonera i indywidualisty) my kochamy kolekcjonerow i indywidualistow ,ale nie sadze abys chcial nim wlasnie zostac. jesli myslisz,ze kupujac np voyagera 2l manual bedziesz mial auto amerykanskie to jestes tak samo w bledzie jak przyszli wlasciciele cadillaca bls(kombi). te auta ze stanami maja wspolna nazwe-tyle! nic ze stylu,nic z klasy,nic z legendy,nic z luksusu-po prostu erzatz i polsrodek. przemysl to bo mnie juz sie chce coraz mniej odpisywac na takie posty.

mam nadzieje,ze wejdziesz na dobra droge lub kupisz sharana tdi i bedziesz szczesliwy....do konca swoich dni zyjac w nieswiadomosci.
pozdrawiam!
twoj oddany przyjaciel-darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek aleś na kręcił normalnie ze śmiechu łzy mi poleciały Laughing ty to umiesz
humor nakręcić.myślę kolego Marcin_F-F że musisz trochę zwolnić bo pochopnie auta się nie kupuje tym bardziej,że chcesz aby długo ci służyło ja swojego szukałem pół roku aż zebrałem wszystkie informacje.jak kogoś spotkasz kto jeżdzi wanem pogadaj z gościem o usterkach przejedz się nim a potem następnym np.różnymi silnikami no i sam na pewno zadecydujesz który ci będzie odpowiadał.są to auta o które trzeba dbać i nie żałować kasy na środki smarne itd.w sklepie asu są tanie te rzeczy trochę pogrzebiesz w swojej furze to sam się nauczysz naprawiać, przynajmniej żaden mechanik ci tego nie popsuje.pytanie czy chcesz mocno wypasione auto to polecam town & country jak AWD to tylko town & country 3,8 bo innych nie ma.jak ubogie wersje to może być europa tj,wojagery no a co się psuje bardzo różnie jak trafisz badziew to czasami jest tego sporo.opłaca się kupić z walniętą skrzynią bo ceny są wtedy bardzo niskie a kolega anthrax pomoże ci to naprawić.mam nadzieję,że tomek się nie pogniewa,że go reklamuje.no coż tyle mogę na ten temat powiedzieć. Very Happy
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esdar, zacznij jakieś prochy brać albo wybierz się do Yody na kilka lekcji, bo Ci pikawa w końcu nie wytrzyma Rolling Eyes Laughing - podaj 1 linka do tematu, którego tytuł obrazuje, co jest w środku i niech w środku faktycznie będą skondensowane, użyteczne informacje... Raczej są porozrzucane. Kolega chce, żeby go przekonać - no to wio!

A tak na poważnie:
- europejskie auto dopiero od niedawna mają dobre automaty, automaty w amerykańcach się pierniczą jak ktoś je z buta traktuje - czyli nie dba o wymianę oleju - a o oleje w amerykańcach trzeba dbać;
- amerykański silnik 3,8 l pali tylko dlatego trochę więcej paliwa od europejczyka 1,6, że jest cięższy - generalnie energia ze spalenia paliwa idzie na to, żeby auto jechało - więc żeby nie wiem jaki w miarę nowy silnik, dwa auta o tej samej masie i aerodynamice jadące z podobną prędkością zużywają podobne ilości paliwa

No w skrócie - amerykanin z silnikiem 2,0 nie będzie palił znacząco mniej niż 3,3 czy 3,8, tylko będzie bardziej wysilony.

- auta amerykańskie są konstrukcyjnie nastawione na przebiegi rzędu 500 000 km - prosta budowa, dość łatwa naprawa. Części ogólnie są na takim samym poziomie, jak do aut europejskich - jasne, że znajdą się wyjątki, ale to wyjątki.

Summa summarum - szukaj auta z ładną karoserią (nie bitego), płynnie chodzącym automatem, pojemnością w okolicach 3 litrów no i ogólnie takiego, które ci się spodoba, przeglądnij/przeglądaj je u mechanika, którego Ci tu na forum polecimy - a będziesz szczęśliwym człowiekiem.
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group