www.asu.pl :: Zobacz temat - Jak zmniejszyć ilośc gazu,który pochłania mój Pontiac??
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak zmniejszyć ilośc gazu,który pochłania mój Pontiac??

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
rytelson
*
*


Dołączył: Jan 18, 2008
Posty: 1
Skąd: SulejĂłwek

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 18:50    Temat postu: Jak zmniejszyć ilośc gazu,który pochłania mój Pontiac?? Odpowiedz z cytatem

Mam Pontiac'a z silnikiem 3,1. Kupiłem go już z instalacją gazową i bardzo go lubię,ale on chyba mnie nie za bardzo,bo pali prawie 30 litrów na 100Km. Nie będę pisał o wszystkich naprawach,regulacjach i wymianach,bo jest tego zbyt dużo,ale napiszę czego jeszcze nie zrobilem. Nie byłem jeszcze chyba tylko u wróżki:),a on jak palił,tak pali jak smok:/
Proszę niech mi ktoś doradzi,od czego mam zacząć,co mam zrobić bym osiągnąl z moim autkiem kompromis? Pzdr i czekam z niecierpliwością na pomoc:) rytelson
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jak byś napisał co to za instalacja IIgen czy sekwencja,ile auto ma przejechane na niej. druga sprawa jak wyglada zużycie paliwa? sprawdzałes sonde lambda?
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz czy robiłeś regulację zapłonu z tzw "bajpasem" na forum http://www.pontiac-polska.com/forum/ znajdziesz opis jak się to robi !!

.
_________________
http://www.klub-caravaningowy-kompas.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sekwencja to napewno nie jest bo to dwupunkt!

po pierwsze reduktor-wkrec go dotad az zaczna spadac obroty i zostaw na tej granicy-nastepnie jesli masz srube-register (jesli nie masz to kup-koszt ok 10zl) wkrec na stalych wysokich obrotach az zaczna spadac obroty i lekko cofnij i zostaw na granicy.

jesli okaze sie ze reduktor wkreciles bardzo-to zaczy ze on leje i stad jest duze spalanie.

mam nadzieje ze swiece kable kopulke i palec wymieniles-jesli nie to zrob to-filtr powietrza tez nie moze byc w kolorze asfaltu w rudzie slaskiej...

napisz czy jezdzi prawidlowo -tzn czy wchodzi na obroty, czy ma moc, czy nie ma takiego dolka przy przyspieszaniu-jesli tak ma to trzeba zmniejszyc wlot powietrza-w tych silnikach przewaznie nie byly montowane miksery-ale sa juz produkowane np przez www.rybacki.pl

ostatnia sprawa, jak juz uporasz sie z powyzszym, to jest zaplon-ustawiasz wg linka ktory ci podal gucio-fabrycznie ustawia sie na 10 stopni-ale przy zuzytym silniku-tj przy rozciagnietym lancuchu i na gazie ustaw na 15-20 stopni . przykladowo mi na 10 stopniach palil 16-19. a na 20 stopniach 12-16.

jak juz z tym wszystkim sie uporasz i rzeczywiscie jazda na lpg bedzie tansza niz jazda taksowka-to nie zapominaj o czestej wymianie swiec, filtra powietrza i dbanie o zaplon.

oczywiscie opisalem tu instalacje 1 generacji- jesli masz drugiej to rozwine watek jeszcze:)

uff-palce mnie zabolaly od tego klepania:)
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group