www.asu.pl :: Zobacz temat - Chrysler Voyager 3,3 LE z 1996r -drganie pod pedałem hamulca
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chrysler Voyager 3,3 LE z 1996r -drganie pod pedałem hamulca

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
benefikus
*
*


Dołączył: May 04, 2007
Posty: 32

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 1:01    Temat postu: Chrysler Voyager 3,3 LE z 1996r -drganie pod pedałem hamulca Odpowiedz z cytatem

Smile Witam wszystkich po długiej przerwie!Dawno tu nie zaglądąłam, bo i czasu brakowało i z autkiem było ok.Teraz też jest ok ( bardzo sie cieszę ), ale ?......czasami przy hamowaniu ( może mocniejszym - sama już nie wiem) wyczuwam jakby drganie pod pedałem hamulca i słychać jakby"szuranie" ( brrrrr ). Zdarzyło mi sie to kilkanaście razy w ciągu całego okresu użytkowania ( od maja 2007), a więc stosunkowo rzadko. Nie mniej jednak zaczyna mnie to dręczyć , czy coś złego sie nie dzieje z hamulcami?
Klocki były wymienione jakieś rok temu , a przejechały może 10000.
Przeszukałam różne wpisy o hamulcach, abs, ale niczego sie nie doszukałam ( może źle szukałam - sorry). Może coś podpowiecie co to może być?? Martwić się czy nie??? Sad Z góry wszystkim dziękuję i życzę w Nowym roku satysfakcji we wszystkim co robicie, powodzenia i zadowolenia z bryczek !!
Pozdrawiam Baśka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Standardowa procedura to kontrola stanu hamulcow,to ze klocki byly wymieniane nie znaczy,ze tarcze np.sa w zlym stanie
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
shershen
*
*


Dołączył: Oct 05, 2007
Posty: 41

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam podobne zjawisko u siebie...
znajomy powiedział mi że tak działa ABS w tym modelu Smile
Czy aby na pewno? Czy działanie ABS-u czuć pod nogą na pedale hamulca?
Samochód dobrze hamuje, klocki też w normie, tarcze przyzwoite.
Martwić się czy nie ma czym?
_________________
Grand Voyager 2,5 TD 1997
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może to tylko złudzenie ja wnioskuje, że to drgania wyłącznie abs. a drgający pedał może przenosić częściowe wibracje na podłoge. Very Happy
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
grabsik
*
*


Dołączył: Nov 29, 2007
Posty: 256
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie wielokrotnie pojawiało się to zjawisko.Nie raz wystarczyło zdjąć tarczę i dokładnie wyczyścić rdzę z jej wewnętrznej strony,oczyścić piastę i było po bólu.A jak to nie było przyczyną drgań,to wymiana tarczy.nie raz gołym okiem nie można stwierdzić czy jest wadliwa,choć u mnie często pojawiały się powierzchowne promieniste pęknięcia.
_________________
Toyota Sienna 3.5L  2008r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
benefikus
*
*


Dołączył: May 04, 2007
Posty: 32

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Dzięki za wypowiedzi.Znajomy tez mnie uspokaja , że tak działa ABS, ale nie chciałam mu wierzyć. Właściwie u mnie wszystko ok - płynu pod dostatkiem , klocki całkiem dobre, nic nie cieknie, hamuje równo , nie ściąga, więc może tylko trzeba by sprawdzić tarcze??
Pocieszam sie ,że inni tez tak mają Very Happy W grupie raźniej Exclamation pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grabsik
*
*


Dołączył: Nov 29, 2007
Posty: 256
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 2:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie.Tak jak pisałem .Sprawdż czy wszystko jest w porządku z tarczami.
_________________
Toyota Sienna 3.5L  2008r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
januszmonster
*
*


Dołączył: Jun 17, 2006
Posty: 168

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na 2000% jest to objaw ABS i nic innego - pierwszym razem mało zawału nie dostałem przy ostrym hamowaniu na zakręcie !!! pedał daje po nodze że hej pozdrawiam januszc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co powiecie na to: ja mam podobny objaw kiedy hamuję delikatnie, lecz nie występuje za każdym razem, wręcz bardzo nieregularnie, raz jest bardzo dokładnie wyczówalny zaś innym razem prawie nie czuc, zdarza się też ze kilka dni jeżdżę i nic się nie dzieje.
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobny objaw występuje jeżeli nie jeździmy samopchodem przez pare dni a zostawiliśmy mokre tarcze hamulcowe np. po myciu lub jazdy w czasie deszczu.Tarcza w voyagerach dość szybko koroduje i w miejscu przylegania klocka pojawia sie dość intensywna korozja.W czasie hamowania w tym miejscu mocniej trzyma i dlatego występują drgania przy mocniejszym hamowaniu .Można się pozbyć tego objawu kilkakrotnie mocniej hamując.
Druga możliwość to przegrzane tarcze które się zahartują miejscowo.
W miejscu zahartowanym słabiej trzyma hamulec ,w niezahartowanym mocniej i też występują podobne drgania na pedale hamulca.
Niestety w tym przypadku można tylko przetoczyć tarcze (niezawsze skuteczne) lub wymienić na nowe (dobrej jakości) Crying or Very sad
Sprawe dzialania ABS pomijam bo to może każdy sprawdzić na śniegu jak zachowują się hamulce z ABS Laughing jest teraz zima
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group