www.asu.pl :: Zobacz temat - Anteny CB Radio-31cm czy ktoś z Was używa?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Anteny CB Radio-31cm czy ktoś z Was używa?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 12:36    Temat postu: Anteny CB Radio-31cm czy ktoś z Was używa? Odpowiedz z cytatem

W chwili obecnej posiadam antenę wysoką na około 90cm ale za każdym razem jak wjeżdzam do garażu to muszę ją sciągnąc z dachy Villagera bo się nie mieści w bramie garażowej.
Prześwit między dachem samochodu a bramą to 30cm i tak się zastanawiam nad kupnem anteny niskiej 31cm jakie sa dostępne na allegro http://tiny.pl/pj7c lub http://tiny.pl/pj7d

Czy ktoś z Was używa takich anten? Czy to wogóle nadaje się do czegokolwiek? Wiadomo że wykorzystujemy CB w samochodach do rozmów na krótkich dystansach ale żeby to nie był dystans 200m.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korzystalem z takiej takie anteny helikalnej. to nic innego jak taki dlugi promiennik w formie drutu nawiniety na bat z wlokna szklanego i pokryty tworzywem. na koncu najczesciej znajduje sie stroik. oczywiscie takie anteny maja mniejszy zysk niz np 1/4 lambda w formie pionowego preta ale tez sobie radza:) trzeba pamietac,ze taka antena(jak kazda)potrzebuje dobrej przeciwwagi(po ludzku-powinna byc zamontowana na dobrej i duzej masie)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie próbowałeś założyć antenę na klapę bagażnika?
_________________
Chrysler 300M 3,5 '99 gaz jedyny w okolicy - już nie
Chrysler Town&Country 3,8 '05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WMA napisał:
A nie próbowałeś założyć antenę na klapę bagażnika?


Na klapę bagażnika w Villagerze? To jest minivan czyli tylko dach albo przednia maska, ale na masce to będzie średnio wyglądało dlatego szukam innego rozwiązania.

Darek a czy jeśli kupiłbym antenę montażową i przymocował ją do boku karoserii np, poniżej tylnich okien to czy zdało by to egazamin? Czy karoseria powodowała by jakieś zakłócenia, odbicia?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie sasiad ma przyczepiana antene tuz pod tylnia szyba (voyek 2001) a antena ma okolo metra i mowi ze dla niego luz
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antene mozna zamonontowac w dowolnym miejscu,jednak zeby dzialala musi byc na dachu:) montowanie w blotnik,w zderzak,w klape spowoduje,ze antena w najlepszym razie stanie sie kierunkowa. idealnym miejscem ze wzgledu na propagacje jest srodek metalowego dachu. oczywiscie nie zawsze da sie tam zamontowac. nalezy natomiast unikac montaz na bokach,ponizej szyb,do tworzywa(zderzaki,relingi itp). moze sie zdarzyc,ze takiej anteny wrecz nie bedzie sie dalo zestroic, a jesli to sie uda odbior bedzie zaklocony,zasieg niewielki ,a cala para radia pojdzie w przyslowiowy gwizdek. reasumujac: jesli nie mozemy sobie pozwolic na dlugi bat ze stali strunowej ,strojony,z cewka u podstawy i dobra masa to zamontujmy chociaz strojonego helikala ale do blachy i na dachu. wszelkie inne metody to bedzie tylko polsrodek.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja mam antenę założoną do relingu dachowego, ale niestety nie da rady jej zestroić ze względu na brak masy !! Owszem mogę odbierać i to z bardzo dobrym skutkiem, ale nadawanie odpada ze względu na możliwość spalenia radia Sad

Aby antena dobrze się sprawowała, należy ją zamontować tak, aby miała masę i podstawę metalową masowaną o powierzchni ok. 40cm2 to jest ok. 6cm x 7cm powierzchni pod anteną. Takie są opinie fachowców potwierdzone w kilku źródłach nie mających ze sobą nic wspólnego.

W poprzednim aucie (volvo740) miałem antenę w tylnym błotniku i nie powiem, żebym miał mały zasięg !! Zdarzało mi się rozmawiać z mobilami w promieniu ok. 10km bez względu na to czy byli z tyłu, czy z przodu mojego samochodu. Wszystko było uzależnione od otoczenia (w mieście mały zasięg, w polach duży).

.
_________________
http://www.klub-caravaningowy-kompas.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gucio ja rozpracowalem juz jak w pontonie zrobic przeciwwage(bez kaleczenia czy rozbierania auta) wiec mozemy sie brac do roboty:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek czyli montując taką antene na środku dachu do kilometra będe słyszany?


A czy szukać coś droższego na allegro czy to bez róznicy? Bo na allegro rozpiętośc cenowa od 39zł do 69zł ale te anteny wyglądaja jednakowo
http://tiny.pl/pjdb
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gucio napisał:
No ja mam antenę założoną do relingu dachowego, ale niestety nie da rady jej zestroić ze względu na brak masy !! Owszem mogę odbierać i to z bardzo dobrym skutkiem, ale nadawanie odpada ze względu na możliwość spalenia radia Sad
.


Gucio to po co Ci taki zestaw jak nie da sie z niego korzystać? Do nasłuchu to można sobie kupić reczne urządzenie i też przejeżdzającego tuż obok tira będzie słychać
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
arek30
*
*


Dołączył: Dec 16, 2007
Posty: 45
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie przerabiałem już różne anteny i wiem jedno że rozmiar ma znaczenie Very Happy ,te małe są kiepskie i jak ktoś chce być zadowolony to lepiej kupić coś w tym stylustyluhttp://www.allegro.pl/item288755535_antena_cb_lemm_magnum_at_71_nowa_fv.html
_________________
FORD MONDEO GHIA 2.0 98r W AUTOMACIE:)

arekt1@vp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arku, należy zgodzić się z tobą w pełnej rozciągłości - rozmiar anteny ma wielkie znaczenie Laughing Wink Laughing
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I gdzie niby mam sobie tą antene przymocować?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
arek30
*
*


Dołączył: Dec 16, 2007
Posty: 45
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.allegro.pl/item292826744_uchwyt_klapowy_cte_sp_s_inox_sklep_w_wa_.html
ja mam takie mocowanie, zazwyczaj z lewej strony kapy gdzieś w dolnej jej części
_________________
FORD MONDEO GHIA 2.0 98r W AUTOMACIE:)

arekt1@vp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
arek30
*
*


Dołączył: Dec 16, 2007
Posty: 45
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam jeszcze że garaż mam 4cm wyższy od auta
_________________
FORD MONDEO GHIA 2.0 98r W AUTOMACIE:)

arekt1@vp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.allegro.pl/item288539254_masen_antena_stacjonarna_cb_5_8_6_futura_.html
mialem kiedys cos takiego na dachu(domu) prawie 7 metrow. mialem bezposrednia lacznosc z czechami ,a na fali odbitej wlochy,hiszpania itp. do tego byl jeszcze 4 metrowy maszt z uziemieniem. dodam,ze na koncu bylo malenkie radio-president harry:) moze o tym pomyslec. podpory dorobic do auta takie z dzwigu(hydrauliczne) i jazda Laughing
no ale wracajac do rzeczywistosci. prawda jest taka,ze im antena blizsza dlugosci fali tym lepiej. niestety 11 metrowe anteny nie zawsze wchodza w rachube, zwlaszcza jesli mamy do czyniania z polaryzacja pionowa(a tak jest w cb radio). z mojego skromnego 20 letniego doswiadczenia z cb wynika,ze rodzaj anteny jest bardzo wazny,dlugosc promiennika roniez ale najwazniejsze jest miejsce montazu i dobra przeciwwaga. jesli chcesz dobrze zamontowac antene to specjalne wiertlo,srodek dachu, podsufitka w dol i jazda:) duzo roboty,dziura w dachu ale jest tak jak ma byc. mozesz oczywiscie przywalic do relinga,rynienki( w starszych autach sa takie) ale to juz nie bedzie to. widzielem tez magikow ktorzy mieli zamontowane do klap bagaznika(w sedanach ,vanach i kombi) takim skrecanym uchwytem do blachy przez gume. gratulacje:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
arek30
*
*


Dołączył: Dec 16, 2007
Posty: 45
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"widzielem tez magikow ktorzy mieli zamontowane do klap bagaznika(w sedanach ,vanach i kombi) takim skrecanym uchwytem do blachy przez gume. gratulacje:)"

ja właśnie tak miałem i odbierało super Very Happy
_________________
FORD MONDEO GHIA 2.0 98r W AUTOMACIE:)

arekt1@vp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
arek30
*
*


Dołączył: Dec 16, 2007
Posty: 45
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a i jeszcze jedno czy każdy kierowca tira to "magik" bo w 99% antena
jest montowana do rynienki lub lustra "takim skrecanym uchwytem do blachy"
_________________
FORD MONDEO GHIA 2.0 98r W AUTOMACIE:)

arekt1@vp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na codzien pracuje korzystajac z radia w radiowozie antena umieszczona na dachu dziala dobrze,a na taxi na voyku mam taki uchwyt antenowy przykrecany na dwie sruby do tylnej klapy-czubek anteny 30cm nad dachem mam lacznosc z dyspozytorka w promieniu 30km od bazy nie wiem na jakiej czestotliwosci pracuja te radia -motorola,ale lacznosc jest ok- tak mi sie przynajmniej wydaje, a ja po prostu nie chcialem dziurawic blach
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arek30: ja bym tam sie nie porywal na krytyke tego co napisali w temacie anten edison,tesla,marconi,hertz,faraday czy oersted:)
nie kazdy kierowca tira jest fanem czy tez specajalista od cb radio:) ja tez kiedys jezdzilem duzym fiatem i myslalem,ze mam wspanialy samochod:)
taksowki i sluzby miejskie pracuja na innych czestotliwosciach. jak widzisz radia montowane powaznie(policja,pogotowie,straż,wojsko itp.) maja antene na srodku dachu wkrecona w blache. oni sobie nie moga pozwolic na kompromis. takie uchwyty na bagaznik,rynienke itp sluza do czasowego montazu sprzetu, gl. po to aby nie miec problemow przy odsprzedazy lub wtedy,kiedy nie jestesmy wlascicielem samochodu(np.tiry) i nie mamy prawa go dziurawic.
jak jeszcze bedziecie miec jakies pytnia w temacie to prosze smialo:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
arek30
*
*


Dołączył: Dec 16, 2007
Posty: 45
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek to nie krytyka tylko moje zdanie jest takie że ta antenka za 39 zeta jest kiepska i jeśli ma to "jakoś grać" to lepiej kupić uchwyt i antenę o których pisałem
_________________
FORD MONDEO GHIA 2.0 98r W AUTOMACIE:)

arekt1@vp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety link jaki podales nie otwiera mi sie wiec sie nie moge odniesc. cena anteny nie jest wyznacznikiem jej jakosci(odnosi sie to do wsztkiego co materialne) aczkolwiek moze czasami swiadczyc o uzyciu lepszych materialow czy tez przeznaczeniu jakiejs kasy na badania nad produktem. niestety niklowane uchwyty,kolorowe elementy,cewki zamkniete w przezroczystych puszkach i inne tego typu zabawki nie maja wplywu na jakosc(a na cene bardzo). niejednokrotnie w swoim dlugim zyciu przekonalem sie, ze nie wszytko zloto co sie swieci i nie wszystko dobre co drogie. jeszcze raz podkresle. napewno lepiej zastosowac dlugi promiennik uznanego producenta ale lutek szuka rozwiazania alternatywnego. jesli ktos zapyta jak najszybciej przemiescic sie z punktu a do b to mu polece rakiete,jesli jednak okresli budzet, warunki itp to bede sie staral dopasowac rozwiazanie do oczekiwan. co robie wlasnie:)

lutek: ta antenka jaka zapodales ma cewke u podstawy i potem jeszcze w polowie bata. nie sadze aby to bylo dobre rozwiazanie. oczywiscie,ze 1km masz gwarantowane(tyle to ja uzyskuje na zestrojonym kablu z wywinietym na zewnatrz ekranie,lezacym na dywanie w domu;) jednak ja bym szukal helicala. w sumie to szukam nawet wiec jak znajdziesz cos taniego to daj znac:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
gucio napisał:
No ja mam antenę założoną do relingu dachowego, ale niestety nie da rady jej zestroić ze względu na brak masy !! Owszem mogę odbierać i to z bardzo dobrym skutkiem, ale nadawanie odpada ze względu na możliwość spalenia radia Sad
.


Gucio to po co Ci taki zestaw jak nie da sie z niego korzystać? Do nasłuchu to można sobie kupić reczne urządzenie i też przejeżdzającego tuż obok tira będzie słychać


Bo ja go zakładałem w piątek a w sobotę byłem wyregulować SWR bo potrzebowałem CB na niedzielny wyjazd w góry z ekipą z mojego klubu caravaningowego. Niestety pojechałem i tylko podsłuchiwałem Wink Na dniach będę to robił jak Bóg przykazał Wink Wywiertam otwór w dachu i se zamontuję na stałę Smile

.
_________________
http://www.klub-caravaningowy-kompas.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
jednak ja bym szukal helicala. w sumie to szukam nawet wiec jak znajdziesz cos taniego to daj znac:)


Jak ten helical wygląda?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze do wczesniejszej wypowiedzi o rynienkach i relingach: jesli reling jest galwanicznie polaczony z masa samochodu to dziala jako przeciwwaga, to samo dotyczy rynienek(dlatego w dobrych uchwytach sa ostro zakonczone srubki zeby sie przebic przez lakier). natomiast te uchwyty na klape tez maja sruby do zmasowania uchwytu z klapa. ja sie smialem z ludzi ktorzy tam podkladaja gume zeby se lakieru nie porysowac a nei z samych uchwytow czy tez ogolu ich uzytkownikow.

jak wyglada helikal? najczesciej to czarny pret ktory wyglada jak szczytowka wedki lub antena od samochodowego radia. czesto widac jak pod powloka z tworzywa jest spiralnie nawiniety promiennik(drut) na rdzeniu.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nic Panowie zdaje sobie sprawę że im wyższa antena tym lepiej itd ale muszę zaryzykować z tymi krótkimi i kupię ta za 40zł.
Jak dotrze do mnie to się podziele uwagami.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a musisz miec magnetyczna? jesli krotka to chociaz sobie na stale zamontuj.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mógłbyś coś do montażu zaproponować o długości 30cm?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
sikor
*
*


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 239
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek-moim zdaniem odpuść sobie te małe pseudoantenki. Długa antena z motylkiem przy podstawie- rano stawiasz, wieczorem kładziesz- to tylko dwie czynności w ciągu dnia.
esdarek-jesli chodzi o służby typu policja... Jak sam napisałeś oni znają się na rzeczy i nie mogą sobie pozwolić na byle co... I pewnie dlatego nieoznakowane radiowozy w mojej okolicy jeżdżą z antenami od CB magnesówkami na tyjnej klapie (sedany)... I co Ty na to Question
_________________
sikor
Ford Windstar 3,0 '96
sekwencyjny
To był naprawdę świetny wóz, ale go sprzedałem... Sad
Ford Maverick 2,7 tdi long
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
michalcamona
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 69
Skąd: Dąbrowa GĂłrnicza

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 1:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek szkoda kasy na antenę 30cm ... miałem taki szajs i po tygodniu kupiłem normalny bacior...generalnie te pseudo antenki nadają się do gadki ale jak jedziesz w zwartej grupie... np. na zlot Very Happy ... a tak w ogóle to szukam teraz radyjka i antenki jakiejś bo stary komplet sprzedałem Confused
_________________
------------------------------------------------------
Chrysler Vision 3,5 V6 `94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 6:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje że czytałeś mój pierwszy post i wiesz jaka jest przyczyna że rozglądam się za tą 30cm Wink

A tutaj email jaki dostałem od gościa który kupił tą antene na allegro:
"Jak dla mnie ta antenka sprawuje sie super tak w okolicy gorskiej gdzie mieszkam tak i na trasie zawsze slysze komunikaty z danej drogi ktora wlasnie jade nie mam smieci w radiu z innych drug swr na tych natenkach idzie ustawic na 1,2 naprawde polecam ta antenke. Ja juz kupilem 3 takie bo koledzy takze chcieli i sa zadowoleni z niej"

Tak więc widzicie ile ludzi tyle zdań
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
michalcamona
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 69
Skąd: Dąbrowa GĂłrnicza

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 7:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
Mam nadzieje że czytałeś mój pierwszy post i wiesz jaka jest przyczyna że rozglądam się za tą 30cm Wink



Lutek no właśnie wiem w czym problemik Very Happy notabene Kolorek kiedyś opowiadał jak wjedzie do jakiegoś garażu ... jakie fajne potrafi wydawać dźwięki taka "antenka" szurająca po suficie Very Happy
_________________
------------------------------------------------------
Chrysler Vision 3,5 V6 `94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 8:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i lutek slusznie-trza walczyc z obiegowymi opiniami. jesli cos dziala a nie kosztuje 100 zl to tymbardziej trza brac i sie cieszyc. szkoda,ze do mojego plastusia nie podejdzie taka antenka. ja tez potrzebuje okazjonalnie ,a nie do robienia dx-ow.
sikor-jestem wstrzasnieniy i zmieszany,nie wiem co powiedziec,zastrzeliles mnie Laughing
sam sobie juz odpowiedziales:nieoznakowane. przy dzialaniach operacyjnych czasem zwykla antenka od cd czy komorki moze sie wydac podejrzana ,a tak myk do bagaznika i zwykle auto jedzie....
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam anteny 30cm na magnes i nie widze specjalnie potrzeby by kupować cos lepszego. Słyszę do 7km (sprawdzone) i mnie też słyszą do ok 3km, w mieście zasięg dużo krótszy ale to dla mnie znaczenia nie ma.
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o antenie CB klejonej do szyby. Od wnętrza przykleja sie kostkę z jakąś elektroniką i kablem do CB, a od zewnątrz, dokładnie na przeciwko
drugi element o tej samej powierzchni o krótką antenką.
Kleiłem taką antenkę koledze do Intrepida CB Midland. Z tego co mi opowiadał to taki zestaw działa nieźle.
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pestek
*
*


Dołączył: Aug 31, 2006
Posty: 120
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam też 1,5m bat zamocowany na relingu za pomocą takiego przegubowego uchwytu a gdy wieżdżam do garażu to popuszczam motylek i antenę kładę, 10 sekund roboty. Stresa mam czasem wjeżdżając do parkingów np. pod galerią w Gdańsku , bo zawsze walę po suficie ( czasem po lampach) Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pestek czym jezdzisz Question
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No antena zamówiona a tutaj jeszcze jeden email od osoby która tez kupiła ta antenkę
"Wczesniej używałem dłuższych anten i z podobnych względów co Ty zdecydowałem sie na krótką i powiem ci szczerze, że jak na razie jestem bardzo mile zaskoczony. W promieniu 3-4 kilometrów w mieście słyszalność była bardzo dobra (pełny wskaźnik), a nawet dogadałem się z gościem który był ode mnie ok 8-9 km - to wszystko co na razie mogę powiedzieć, nie testowałem jej jeszcze w dzień na trasie ale podejrzewam że wystarczy - przynajmniej nie będzie zbierała zbyt dalekich stacji i innych śmieci jak miałem z wcześniejszymi antenkami.
Pozdrawiam !"

Oczywiście jak swoja przetestuje to też napisze jak ona się sprawuje.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
pestek
*
*


Dołączył: Aug 31, 2006
Posty: 120
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voyager 97' 3,0 automat wersja canada, super auto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

benek ja montowalem takie anteny jeszcze za czasow centertela analogowego i w gsm. dziala to indukcyjnie. sadze,ze sa powazne straty sygnalu. niemniej niektorzy ludzie sobie chwalili ze wzgledu na estetyke(brak dziur i dziwnych uchwytow). taka antena by byla idealna do pontiaca trans sport bo jest caly z "plastiku" wiec moza by ja bylo w dowolne miejsce zamontowac Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ta antenke od dwóch dnia ale nie jest jeszcze zestrojona bo nie mam czasu żeby podjechać do jakiegoś magika, chyba kupię przyrząd na allegro a Esdarek wytłumaczy mi jak się to stroi Wink
Na ta chwile to moge powiedzić że jest znacznie gorzej jak na antenie poprzedniej, jedyny plus to że w czasie jazdy antena nie szumi, chodzi o opór powietrza.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ten weekend miałem trase Krosno-Jabłonka(Orawa)-Krosno i na tak nie zestrojonej antenie mogłem swobodnie rozmawiać z innymi użytkowanikami dróg oddalonymi o 2-3km.
Mimo zamontowanego radia i tak zapłaciłem mandat za prędkość, ale to przez żonę która zmęczona tymi rozmowami innych na radju kazała mi wyłączyć radio. Wtedy jechałem za kolumna 3 samochodów które nie przekraczały 90km/h. Teren górzysty, kręta droga i nie bardzo mogłem ich wyprzedzić. Wlokłem się tak za nimi z 30km aż wreszcie kawałek prostej i ogień. Kiedy skończyłem manewr wyprzedzania, lekko zwolniłem bo dość ciasny zakręt przed nami, mówie żonie żeby włączyła radio bo musimy się spytać jak tam dróżka na Gorlice, dobrze jeszcze tego nie wypowiedziałem już widziałem lizak przed sobą.
Teren zabudowany a ja wylatuje z zakrętu 71km/h. Policjanci bardzo mili, po dmuchaniu wlepili mi 50zł mandatu i dwa punkty, to już mam 8 Sad
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozdrowienia dla zony... Laughing
w nastepna trase poza zona wez tez sluchawke!(jakiekolwiek sluchawki,podlaczysz z tylu w gniazdo spk.)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky


Ostatnio zmieniony przez esdarek dnia Nie Sty 13, 2008 23:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
pozdrowienia dla zony... Laughing


dzięki
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
sikor
*
*


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 239
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i antenka Ci się przedrożyła... Twisted Evil
A tak na poważnie-podejrzanie delikatnie Cię potraktowali, w każdym razie mniej niż w taryfikatorze... Shocked
Są w ogóle jeszcze tak niskie mandaty, może to byli przebierańcy Question Razz
_________________
sikor
Ford Windstar 3,0 '96
sekwencyjny
To był naprawdę świetny wóz, ale go sprzedałem... Sad
Ford Maverick 2,7 tdi long
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są. Wczoraj byłem na Policji i czytałem ulotkę o piciu i kierowaniu. Była tam tabela z punktami i mandatami.
_________________
Chrysler 300M 3,5 '99 gaz jedyny w okolicy - już nie
Chrysler Town&Country 3,8 '05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sikor napisał:
No i antenka Ci się przedrożyła... Twisted Evil
A tak na poważnie-podejrzanie delikatnie Cię potraktowali, w każdym razie mniej niż w taryfikatorze... Shocked
Są w ogóle jeszcze tak niskie mandaty, może to byli przebierańcy Question Razz


Jakby to byli przebierańcy to chyba by chcieli gotówke a nie kredytowy.
Tak jak pisałem wcześniej byli mili i pogadani Wink
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group