www.asu.pl :: Zobacz temat - Po przelaczeniu na gaz wraca na benzynę HELP !!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Po przelaczeniu na gaz wraca na benzynę HELP !!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
fredt30
*
*


Dołączył: Sep 15, 2007
Posty: 15

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 4:19    Temat postu: Po przelaczeniu na gaz wraca na benzynę HELP !! Odpowiedz z cytatem

Wlasnie zatankuje ,przejade kilkaset metrow silnik nagrzeje sie ,automat przelacz na gaz i wtedy migaja wszystkie lapki pokazujace stan gazu (jak wtedy identycznie gdy nie ma gazu ) i piszczy ze nie ma gazu,i wraca spowrotem na benzyne ,tak jest od 2 dni,raz bylo tak ze przejechal kilka km na gazie i znowu wrocil na benzyne.Zdjelem z zaworu wskaznik gazu,magnesikiem wychylilem wskazowke i wskaznik w aucie prawidlowo pokazal stan ,czyli wskazek wskazuje ok stan gazu,wskazowka po zalozeniu wskznika tez pokazuje fatyczny stan w butli,jednak dla elkektroniki gazu jakby nie bylo...czy jest jakis czujnik gazu w instalacji ? sekwencja Elpigaz.Jak wymusze zapalenie na gazie od razu po zaplonie wraca na benzynę mimo ze gaz jest w butli,Wjechalem na dosc spora dziure w miedzy czasie moze to to.wtyczka na zaworze siedzi,Zawor moz ebyc skopany i nie daje gazu z butli ? moze jest jakis filtr .Co decyduje o tym ze elektronika automatycznie (w normalnych warunkach ) przelacza na beznyne w momencie gdy brakuje gazu ? moz eto mnnie naprowadzi ? pomocy bo na benzynie mnie zjada.PTS 2,3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sylwo
*
*


Dołączył: Sep 04, 2007
Posty: 63
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Pią Sty 04, 2008 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W instalacji jest czujnik ciśnienia i podciśnieni w jednym. Z listwy wtryskowej wychodzi jeden wężyk do kostki z wtykiem (sensor map) on odpowiada za to by samochód wrócił na benzynę jak skończy się gaz, jego awaria jest mało prawdopodobna ale możliwa. Sensor map mierzy ciśnienie wychodzące z reduktora, więc na drodze gazu ze zbiornika do silnika jest reduktor, zawór w butli i napewno jeszcze jeden zawór pod maską. Niestety trzeba sprawdzić po kolei każdy z zaworów, może się zdarzyć że sam reduktor nie daje ciśnienia i będzie tak samo. Jeżeli cię to jeszcze interesuje zadzwoń 607083269
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dziobak
*
*


Dołączył: Jan 19, 2008
Posty: 1

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam ten sam problem Po przełączeniu na gaz wraca z powrotem na benzynę i migają kontrolki. Trzech gazowników powymieniane filtry poczyszczone posprawdzane i nadal jest to samo. Czasami jeździ kilka dni normalnie, czasami kilka razy dziennie się przełącza na benzynę
Bardzo proszę o informację od fredt30 czy udało się naprawić i co było przyczyną?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cZyNo
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 233

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przypuszczam że wystarczy podłaczyć do komputera (oczywiście komputer instalacji gaowej) i wydzie który czujnik jest uwalony. mi czasami przełacza na benzyne bo mam problem z czujnikiem temperatury reduktora, ale na razie nie chce mi sie szukać przyczyny...bo zimno Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group