www.asu.pl :: Zobacz temat - Skrzynia Pontiac TS
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skrzynia Pontiac TS

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Mrobert
*
*


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Sro Sty 12, 2005 9:10    Temat postu: Skrzynia Pontiac TS Odpowiedz z cytatem

Kupiłem Pontiaca TS 3.8 (skrzynia 4 +OD). Skrzynia po rozgrzaniu (po 10 -20 km) dziwnie terkoce na pierwszych biegach. Nie słychać tego jedynie przy bardzo lekkim dodawaniu gazu. Przy jeździe próbnej przy zakupie też nic nie było słychać. Po przejechaniu ok 30 km zaczęły się dziać dziwne rzeczy, przy prędkości 90-100 km/godz. ciągle po kilka razy wskakiwał i wyskakiwał OD (4-OD, 4-OD, 4-OD, 4-OD), a czasami jest OK. Na początku tempomat działał bezbłędnie. Potem przy prędkości 90 km/godz. przy włączaniu biegu na OD od razu się wyłączał. Mam założoną chłodniczkę na skrzynię. I w tym wszystkim nie ma żadnej reguły OD raz się włącza bezbłędnie, a czasami jest tak, że przy samy przełączeniu na OD redukuje na sekundę z 4 na 3 i dopiero OD. OD włącza się dopiero przy ~ 93 km/godz. a powinny chyba juz przy 80. Czy to elektronika czy skrzynia. A i jeszcze jedno: jak stoje i zmieniam bieg z 1 (przez wszystkie 1, 2, D, OD, N, R) na P to czasami zaświecą się wszystkie kontroliki i po chwili gasną. Wygląda jakby silnik gasł, ale tak sie nie dzieje.
_________________
--
Pozdrawiam, Robert
Bielsko-Biała
Pontaic TS 3.8 - 94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Sty 12, 2005 20:13    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Trudmo powiedziec. Podobny przypadek ma na forum "tomcio-td" w swoim Pontiacu. Bez podlaczenia komputera nic sie nie wywnioskuje. Moze gubic gdzies cisnienie a morze byc to wina elektroniki. Tutaj juz trzeba podjechac gdzies na diagnostyke bo ja tu nic nie poradze Confused . Napisz jeszcze kiedy byl zmieniany olej i filtr i jak wyglada olej ( czy nie jest podpalony i czy nie smierdzi ). "Terkotanie" to moze byc baniak lub cos w krzyni sie rozlatuje. Naprawic to mozna wylacznie w warsztacie Confused .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mrobert
*
*


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pią Sty 14, 2005 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mozliwe jest ze skrzynia nawaliła bo ktos przejechal autem 400 km i brakowalo w skrzyni prawie 2 litrow oleju?
_________________
--
Pozdrawiam, Robert
Bielsko-Biała
Pontaic TS 3.8 - 94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Sty 16, 2005 12:56    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Jest to mozliwe gdyz 2 litry to prawie 20-25 % calego oleju w skrzyni a 400 km to sporo. Trezba na niezaco sprawdzacolej w skrzyni. U nas w warsztacie kazde auto ktore nawet rzyjezdza na klocki ma sprawdzany stan oleju w skrzyni, silniku, plyn chlodzacy i wspomagania. Nawet niewielkie braki moga prowadzic do uszkodzania skrzyni a 2 litry totrgedia. Ale przed jakimi kolwiek naprawami sprawdzilnym czy nie jest to wina elektryki ( elektrozaworow itp ). Tak czy inaczej szkoda skrzyni i jak juz cos rzęzi to lepiej napewno nie bedzie Confused .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mrobert
*
*


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Sro Sty 26, 2005 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olej wymieniłem na Valvoline MAX LIve, podobno do skrzyń z większym przebiegiem (cena z rabatem w Inter Cars 29 brutto). Na magnesie były 3-4 opiłki wielkości 1-2mm i dwa kawałki cienkich blaszek jedna 0.5, druga ok 1cm + oczywiście szlam. Olej był czerwonawy wpadający w lekki brąz. Po wymianie nadal terkoce na rozgrznym siliniku. Przy większych prędkościach terkot zanika.
_________________
--
Pozdrawiam, Robert
Bielsko-Biała
Pontaic TS 3.8 - 94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Sty 26, 2005 11:12    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

jesli byly opilki + szlam to znaczy ze cos sie posypalo. Najlepiej widac to na magnesie ( powinien byc w misce ). Wylapuje on metalowe opilki a aluminiowe powinny byc osadzone na dnie ( jak przejedzie sie palcem po misce to widac malusienkie opilki. A jak byla jeszcze blaszka to moim zdaniem na 100 % cos sie tam posypalo. Wczesniej czy pozniej zaczna sie prolemy. Jesli terkocze baniak to moze po wymianie odglos by ustal ale i tak nie zmienia to faktu ze skrzynia jest do roboty ( wniskuje po blaszce i opilkach ). Olej wpadajacy w braz oznacza ze jest on podpalony i cos w skrzyni go pali ( moze tarczki sa juz wysluzone Confused ). Tak czy inaczej bez remontu sie nie obejdzie Confused

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Sro Sty 26, 2005 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie przy wymianie oleju nic specjalnie nie zauważono. W ASU powiedzieli, że normalnie, troszkę opiłków ale nic nienormalnego. Może olej trochę przepalony. OD wypada teraz rzadko, bo jest zimno, ale czasami wyskoczy. Na kompie wskazuje, że to zawór w skrzyni. Ale podejrzewam jakiś problem z elektroniką, bo wystarczy że wyłączę zapłon i załączę i wszystko jest OK. Poczekamy do lata. Jak będzi częściej to znaczy że się przegrzewa. Może tak być z uwagi, że poprzedni właściciel jeździł 1/2 na wodzie (KRETYN) i w chłodnicy mam kamień i pewnie w całym układzie co powoduje gorsze chłodzenie. W lecie jak jechałem na południe europy to 2 razy go zagotowałem i zaczęły się problemy. Ale da się jeździć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Sty 26, 2005 21:24    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

No tak ale u tomcio-td nie bylo blaszek i sporych opilkow. Tam jest calkiem inna sytuacja.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Sro Sty 26, 2005 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolega miał podobny problem w swoim scorpio 2,9 V6 Automat. Zaczęła mu wariować skrzynia, omijała drugi bieg i trzeci wskakiwał tak, że bał się że mu most rozerwie. zalał do chłodnicy preparatu do czyszczenia układów chłodzenia zlał cały SYF zalał DOBREGO płynu i... wszystko ustało, ba nawet zaczęło wszystko lepiej chodzić. Ja u siebie coś takiego na wiosnę zrobię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Sty 26, 2005 21:50    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

To fakt bo chlodzenie skrzyni jest bardzo wazne ale to nie zmienia faktu ze tam sie cos posypalo ( prawdopodobnie ta blaszka jest z jakiegos slizgu ). I tam dodatkowe chlodzenie tez nie pomoze Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Sro Sty 26, 2005 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tym przypadku to raczej napewno NIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Sro Sty 26, 2005 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooooo widzę, że otrzymałem trzecią niebieską gwiazdkę Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mrobert
*
*


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Auto kupiłem od pewnego klubowicza z Warszawy. Przy końcu jazdy próbnej skrzynia zaterkotała. Sprzedający powiedział by się tym nie przejmować, że stan auta jest OK! Nadal tak twierdzi!!! Jestem laikiem wiec mu zaufałem. Zrobiłem tym autem ok. 500 km, mam go od miesiąca i jest coraz gorzej. Zdarzyło się, że po nagrzaniu nie mogłem ruszyć z miejsca - skrzynia nie reaguje, musiałem odczekać aż się schłodzi. Co robić? Zwracać auto?
_________________
--
Pozdrawiam, Robert
Bielsko-Biała
Pontaic TS 3.8 - 94


Ostatnio zmieniony przez Mrobert dnia Czw Sty 27, 2005 20:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie." Remont skrzyni będzie cię trochę kosztował ale to ASU powinno się wypowiedzieć, trudno radzić, jeżeli jest okazja oddać a masz coś na oku w lepszym stanie... Decyzja należy do ciebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mrobert
*
*


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy można oddać - to tylko chyba na drodze sądowej, chyba ze się dogadam ze sprzedawcą i pójdziemy na jakiś kompromis. Ale swoją drogą to sie nie robi takich numerów "młodym" klubowiczom z "Pontiac Club". A na remont na razie mnie nie stać. Crying or Very sad
_________________
--
Pozdrawiam, Robert
Bielsko-Biała
Pontaic TS 3.8 - 94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Czw Sty 27, 2005 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podaj od kogo kupiłeś to autko, jeśli nie na forum to chociaz na priv. Też jestem na etapie doprowadzania auta do dobrego stanu, trwa to juz od sierpnia. A kupiłem go w okolicach Buska Zdrój, chyba nie od klubowicza, a moze?
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 1:10    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Ja bym szedl na ugode i probowalbym oddac auto. Koszt remontu to min. 2000 a jak bedzie padniety baniak to moze i nawet 3000-3500. Znowu sprzedac tez jest ciezko bo po pierwsze wogole jest ciezko sprzedac auto a po drugie musialbys kogos oszukac lub spuscic cene o min. 2000 Confused To jak wpedzil cie na "mine" to zostawie bez komentarza Evil or Very Mad . Droga sondowa odpada bo nic nie udowodnisz a jedynie poniesiesz koszta rozpraw Confused Jednym slowem ciezki orzech do zgryzienia Confused to kolejny przyklad na to ze kupowac auto trzeba z kims kto sie na tym zna bo oszusci nie spia.... Evil or Very Mad .

PS. Podam wamp rzyklad jak bylem ze znajomym kupowac SEATA IBIZE. Z wygladu w idealnym stanie. Silnik suchutki. Dopiero jak sie przyjzalem zobaczylem kawalki papieru sciernego i pedzel po bitexsie niedaleko auta Confused . Zajzalem pod spod a tam wszystko swiezo malowane Very Happy . Zaczelem drapac i okazalo sie ze podluznica jest peknieta i zaspawana (na sprzedasz ). Silnik umyty i nie odpalany zeby wygladal super. Auto bylo bite z kazdej strony itd.itd. A znajomy chcial to kupic...... ale szybko mu to wybilem z glowy Very Happy

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mrobert
*
*


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 63
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pon Sty 31, 2005 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Auto kupiłem od gościa, który jeździ tylko TS. Widocznie sam się wpuścił na "minę", a między czasie trafił na "frajera" (na mnie) i go sprzedał. Na razie nie liczcie koledzy na to bym wam podał jego namiar. Jestem w fazie negocjacji. ASU czy robić remont czy wymieniać skrzynię. Wiem że to trudne pytanie. Z ostatnich niespodzianek to auto najchętnie jeździ na 3 biegu, nawet przy prędkości 100km czy to na "OD" czy na "D" nie ma znaczenia.
_________________
--
Pozdrawiam, Robert
Bielsko-Biała
Pontaic TS 3.8 - 94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Sty 31, 2005 16:34    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Czy robic czy kupic druga to dopiero mozna powiedzic po rozebraniu Confused . Jak sie zrobi to wiadomo ze jest praktycznie nowa skrzynia i jesli koszt nie przekroczy 3500-4000 ( a nie powinien ) to lepiej zrobic. Natomiast jesli nie oplaca sie robic to lepiej kupic druga z dobrego zrodla z gwarancja. Przewaznie koszt zamyka sie w 2500-3000 ( to jest taka srednia cena u nas jesli sa uszkodzone mechaniczne czesci. Jesli skrzynia jest w miare dobrym stanie to koszt wynosi okolo 2200.
Jeszcze sprawdzilbym elektryke czy wszystko z nia jest wporzadku Confused a czy robic czy kupic druga to juz zostawiam Tobie do wyboru ( ale najpierw rozebralbym ta skrzynie ) Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group