www.asu.pl :: Zobacz temat - magnetyzery:)
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

magnetyzery:)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Sty 08, 2005 21:26    Temat postu: magnetyzery:) Odpowiedz z cytatem

kupilem sobie dziaj 4 du.....ze magnesy neodymowe:) takie,ze do ich rozlaczenie musialem uzyc mlotka i zrobionego z drewna majzla:) zamontowalem (zgodnie z przepisami z netu) na wylocie powietrza z filtra do kolektora i na wlocie gazu do mieszalnika.podobno efekty maja sie pojawic po ok 1000km czyli za 2-3 tygodnie.jestem ciekaw co z tego wyniknie? nie kosztowalo prawie nic ,montaz zajal 15 minut,satysfakcja jest dzika.teraz czekam az spalanie spadnie o np litr na 100km(naiwnych nie sieja?) jak zadziala to napisze(jak nie zadziala tez)
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Sob Sty 08, 2005 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"naiwnych nie sieja" chyba masz rację
-gdyby takie wynalazki były skuteczne to czy nie były by montowane seryjnie??
ja osobiście nie wierzę w inteligentne proszki do prania i magnetyzery.
-ale wiara czyni cuda więc może i zaoszczędzi twoje autko na paliwie, tylko jak je przekonasz aby uwierzyło?? Razz

Wojtek Windstar 3,8-95 zagazowany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ads
*
*


Dołączył: Dec 04, 2004
Posty: 19
Skąd: Kołobrzeg

PostWysłany: Nie Sty 09, 2005 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ale poczekamy na efekty i zobaczymy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Sty 09, 2005 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zeby bylo jasne(jesli ktos nie wyczytal miedzy wierszami):sam podchodze do tematu sceptycznie i postanowilem poznac temat z autopsji:)
co do "montowane seryjnie"-wiele jest rzeczy ktore nie montowane sa seryjnie a znacznie moga poprawic osiagi,ekonomike,czy tez komfort.powiedz ktoremu z producentow zalezy abysmy mniej placili na stacji? sa tacy ale to wyjatki. lobby producentow ropy naftowej bardzo dba o to aby auta palily "odpowiednio"Wink
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Nie Sty 09, 2005 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz, ja bym się poważnie zastanowił z tymi magnesami - silne pole magnetyczne może mieć fatalny wpływ na elektronikę. Nawet zwykły zegarek na ręce może zepuć, a co dopiero czujniki czy komputer.

Jak chcesz zaoszczędzić to lepiej połóż te magnesy na liczniku wody albo prądu w domu. Woda czy prąd będzie płynąć a liczniki prawie staną w miejscu Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
artur
*
*


Dołączył: Nov 14, 2004
Posty: 59
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Nie Sty 09, 2005 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj nieładnie koledz , nieładnie !! Esdarek chciał sprawdzić na własnej skórze , potem wszystkim zakomunikować że spalanie spadło Shocked / albo nie / Crying or Very sad a my wszycy poszlibyśmy w jego ślady. Laughing A wy go tak odrazu sprowadzacie na ziemię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 09, 2005 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z arturem. Jestem ciekawy reakcji pojazdu na te magnesy.
A eksperymenty które my prowadzimy mogą pomuc innym w podjęciu odpowiednich decyzji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Sty 09, 2005 14:58    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

A ja wam powiem z wlasnego doswiadczenia ze to nic nie da. Leza takie magnesy u nas w warsztacie, gdyz klienci chcieli je zdemontowac i wyrzucic wiec tak zrobilismy. Moim zdaniem roznica moze byc tak mala ze nie odczujesz tego w kieszeni ale przekonasz sie o tym sam Very Happy Co do magnesow na liczniki to co innego... Very Happy

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Lut 13, 2005 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i mam juz odpowiednie dane. Nie zalezy mi na przekonywaniu sceptykow ani na namawianiu do montazu magnetyzerow-nie jestem ich producentem ani tez ich nie sprzedaje(chociaz swoje wykonalem sam).
Wyniki jesdnak mowia same za siebie.Moze pierw o warunkach"testu".Przed montowaniem magnesow intensywnie litrazowalem auto(w zasadzie od przwie roku).Mialem wiec bardzo dokladne dane co do spalania.W trakcie testu nie dokonywalem zadnych modyfikacji technicznych auta,nie wymienialem plynow,ani innych materialow eksploatacyjnych. Od zalozenia zrobilem ponad 2 tys. km (dojazdy do pracy i na zakupy). Tankowalem LPG zawsze na tej samej stacji z tego samego dystrybutora( bo maja jeden;P ). Jest to sacja ktora nie chrzci gazu!!!. Jak widac do sprawy podszedlem powaznie. Wyniki sa moim zdaniem zaskakujace i niema tu mowy o efekcie placebo czy tez autosugestii( chyba,ze auto sobie zasugerowalo:) .Fakty: po zalozeniu magnetyzerow dalo sie odczuc rowniejsza prace silnika na gazie. W trakcie pierwszych 2-3 wizyt na stacji wyniki byly takie sobie.Pozniej juz bywalo tylko lepiej! Efekt finalny:1,5-2 litry gazu na sto km mniej! Mozecie to roznie skomentowac-ja po prostu widze ,ze rzadziej odwiedzam stacje i to mnie cieszy!!! Moze w innych autach magnesy cos uszkodza na szczescie Tempo nie jest nafaszerowany za bardzo elektronika a montujac je staralem sie uniknac bliskosci jakichkolwiek czujnikow,zaworow itp. Generalnie bardzo polecam i chetnie podziele sie z zaiteresowanymi moimi doswiadczeniam zwiazanymi z montazem jak i wiedza jaka wczesniej musialem zdobyc.
Pozdrawiam!
esdarek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Pon Lut 14, 2005 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz coś o kosztach i może gdzie takie wynalazki kupić. Nie do końca wierzę w "medycyne ludową" ale jeśli koszty są niewielkie to dlaczego nie spróbować, nic się nie popsuje a moze faktycznie spalanie spadnie. Czytałem już kiedyś o tym, może czas przeprowadzic testy na otwartym sercu? Wink
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Lut 14, 2005 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kupisz na allegro ale lepiej w sklepie z czesciami elektronicznymi lub na gieldzie odpowiednia ilosc idpowiedniej wielkosci magnesow neodymowych.potem znajdzisz odpowiednie miejsce na montaz(moge ci wyslac schematy-pisz na esdarek@interia.pl) wazna jest polaryzacja i rozmieszczenie magnesow.faktycznie tez takie mialem podejscie-niewiele strace a jesli zyskam to ql-i zyskalem!!! koszty to max 50 zl za calosc!!! zwraca sie bardzo szybko,nie tniesz niczego niczego nie zmieniasz bezpowrotnie.podkreslam-bylm sceptykiem jestem zwolennikiem!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 12:01    Temat postu: NEODYMY Odpowiedz z cytatem

TU ZNAJDZIECI E I MAGNESY I TROCHĘ INFORMACJI O NICH
NA KTÓREJŚ STRONIE JEST RÓWNIEŻ OPIS JAK ZAMONTOWAĆ DO SAMOCHODU.
http://www.magnesy.tanio.net/
http://www.neodym.pl/
http://www.magtech.pl/
http://www.magnetic.k9.pl/

--------------------------
WOJTEK
WINDSTAR 3,8/95 ZAGAZOWANY


Ostatnio zmieniony przez wk dnia Wto Lut 15, 2005 17:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wk napisał:
"naiwnych nie sieja" chyba masz rację
-gdyby takie wynalazki były skuteczne to czy nie były by montowane seryjnie??
ja osobiście nie wierzę w inteligentne proszki do prania i magnetyzery.
-ale wiara czyni cuda więc może i zaoszczędzi twoje autko na paliwie, tylko jak je przekonasz aby uwierzyło?? Razz

Wojtek Windstar 3,8-95 zagazowany.


Amerykańskie magnetyzery samochodowe z serii AFE-1 zdobywają w świecie uznanie i popularność. Jednak nie tylko w Polsce na ich temat istnieje luka informacyjna. Magnetyzer jest bowiem urządzeniem niewygodnym dla wielu interesów gospodarczych. Jest prosty w budowie, trwały i skuteczny w działaniu. Ponadto przedłuża żywotność silnika, zwiększa moc i usuwa nagar. Paliwo staje się bardziej natlenione i spala się niemal całkowicie w silniku, a nie poza nim. I właśnie to zupełne spalanie jest powodem redukcji toksycznych składników w spalinach i zmniejszeniu zużycia paliwa. Producenci katalizatorów zdają sobie sprawę z konkurencyjności magnetyzera i są świadomi zagrożenia jakie niesie on ich produktowi.
No i mamy odpowiedź dlaczego magnetyzery nie są standardowym wyposażeniem samochodów...
Pozdrawiam!
Darek
Bardzo polecam: www.neodym.pl
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem w szoku i musze przyznać zostałem namówiony spróbuje i oczywiście podziele sie wynikami. Przy okazji mam znajomego jeżdzi vw passatem opowiadał mi o tym ale nie dałem wiary też mówił o lepszej pracy na gazie i spadku zuzycia na poziomie1-2 litrów
Ford Aerostar 3,0l. 95r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Sro Lut 16, 2005 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrek czekam na recenzje. Ja jezdze na benzynie (nie mam LPG) wiec te pare litrow (1-2) to juz cos. ASU a co ty na to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Czw Lut 17, 2005 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mimo wszystko nie dam się namówić Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lut 17, 2005 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i to sie nazywa demokracja:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Czw Lut 17, 2005 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy to znaczy nie powiedziałem że wogóle tego nie zrobię - w taurusie na pewno nie, ale może pokombinuje w golfie żony, o ile pozwoli Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lut 17, 2005 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frapuje mnie jednak jedna sprawa-DLACZEGO??Smile
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Lut 17, 2005 23:31    Temat postu: magnetyzery Odpowiedz z cytatem

Ja dopoki sam sie nie przekonam to nie uwierze Confused Moze bede mial okazje bo leza u mnie jakies magntyzery Very Happy

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 18, 2005 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asu-calkowicie popieram-ja tez tak mam-jak sie sam nie przekonam to nie wierze-umysl naukowca:) nawet bratu nie wierzylem....do czasu az sam nie zalozylem:)
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Pią Lut 18, 2005 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już Tobie tłumaczę dlaczego nie : Very Happy
1) zawsze słyszałem że magnesy to jest śmierć elektroniki
2) jeden litr benzyny w tą czy w tamtą to żadna różnica a w każdym razie gra nie warta świeczki żeby ryzykować uszkodzenie czegoś
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 18, 2005 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikt ci ne kaze zakladac magnesu na komputer:)
dla mnie litr benzyny(gazu ) w ta czy w tamta to roznica kiedy jezdze 1500-2000 miesiecznia i utrzymuje z wlasnej pracy rodzine(5 osob,pies,rybki,papuga,myszoskoczki:P)
dla mnie 40-50 zl miesiecznie oszczednosci to sa pieniadze.wszystko zalezy od dochodow i...spojrzenia na swiat. pomysl tez o tym o czym chyba tylko ja na tym forum mysle(nie tylko forum-nie mamy tego w naturze-my polacy) mianowicie o srodowisko. nawet jakby nic nie mialo mniej palic to przeciez badania mowia swoje. twoje dzieci(jak kiedys bedziesz mial) tez beda chcialy jechac w gory i nad morze a w ciagu roku nie beda mialy ochoty chodzic w maskach tlenowych. a tu ludzie usuwaja katalizatory,montuja jakies dopalacze, wieksze wtryski itp. mozna i tak kazdy ma wybor.mozna byc egoista i palic gumy i pewno komus z tym dobrze.ja jednak zrobie wszystko aby mniej swinic do atmosfry.i nie piszczie mi ,ze mam wskoczyc na rower-robie latem w weekendy 60-90 km na rowerze i nie jest ciekawie jak musze (czego unikam) jechac droga a tu jakis tuningowiec daje z rury tak,ze spadam z siodelka-od halasu i smrodu.
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 18, 2005 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

staram sie brac pod uwage rozne czynniki bo wiem,ze nie posiadammonopolu na racje.zastanawiam sie wlasnie co ciagnie ludzi do podnoszenia mocy,obnizanie,utwardzania itp.przerobek samochodow.mysle,ze jest to niezaspokojona potrzeba posiadania czegos czego sei posiadac nigy nie bedzie.w zwiazku z tym,ze bardziej popularna jest chec posiadania ferrari, porsche czy nawet vipera niz cadillaca lub lincolna wiekszosc ludzi probuje przerobic(nierzadko kompaktowe,stricte miejskie) auta na bolidy wyscigowe.z mniej lub bardziej smiesznym skutkiem. ja przyznam sie,ze tez mam takie ciagoty(a dlaczego mam byc inny) tyle,ze ida one w przeciwnym kirunku. nigdy bym nie chcial sportowej fury za to mi sie marzy super komfortowa,bezpieczna, ogromna bryka kapiaca chromem,drewnem i skora a do tego z silnikiem ktory jest na wode:) przyznacie,ze to tez niezaspokojona chec posiadania tyle,ze raczej jezdzac dostojnie max 55mph i wzbogacajac auto o inst. gazowa, magnetyzery,dbajac o silnik i wydech i niech bedzie-obklejajac je chromami raczej nikomu nie szkodze(chyba,ze kogos oslepi refleks od chromu;P ).nie mozna natomiast powiedziec tego o jakims mlodzieniaszku w 800 kg-mowym autku z 180 km ktory szaleje po osiedlowych uliczkar rozjezdzajac mi psa i wybijajac tlumikiem(a raczjjego brakiem) szyby. w jednym poscie napisalem,ze na to juz jestem za stary lub jeszcze za mlody-mysle,ze to oddaje moj stosunek do tematu i na tym bym zakonczyl.
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Pią Lut 18, 2005 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek ma w zupełności rację - my Polacy ogóle nie zwracamy uwagi na środowisko - a to niestety prędzej czy później nam się czknie - akurat tu z własnego doświadczenia wiem że magnetyzer działa.

Kilkanaście lat temu jeździłem hondą civic - podczas przeglądu diagnosta nie podbił dowodu bo skład spalin był wysoko powyżej normy. Okazało się że padła sonda- nie było mnie wtedy stać na zakup nowej (części do japońców były straszne drogie) i przypadkowo wpadłem na magnetyzery(gdzieś o tym przeczytałem) , zakupiłem więc owe urządzonko myśląc "a nuż się uda" - po chyba trzech tygodniach pojechałem znowu na przegląd i analiza spalin wyszła o prawie 50% PONIŻEJ NORMY , a sonda dalej była zepsuta - i co wy na to ?

Teraz bujam się Voyagerem 3,3 gaz - wszystko w nim jest OK , ale i tak postanowiłem zamontować magnetyzery - za kilka dni mam kurs (około 2000 km) i po powrocie postaram się opisać zachowanie auta.

pozdro
Marek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 18, 2005 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i po tej wypowiedzi mi sie jedna sprawa nasuwa! nie tak dawno pisalem,ze mi sie check engine zapala czasami.najczesciej na zimnym silniku.zapalalo sie i gaslo. od czasu kiedy mam magnetyzery nie zapalilo sie ani raz!!!(nie ,nie-zarowka dziala:P )
widac ,ze tez byly jakies problemy ze spalaniem i najprawdopodobniej sonda cos sygnalizowala.samochod tez czasem lubil zgasnac(tez pisalem) a teraz tego nie robi nawet w najwieksze mrozy-i dopiero po wypowiedzi szwagi to skojarzylem. jesli dalej myslicie ,ze magnetyzery nie dzialaja to wasza sprawa.pamietajcie jednak ,ze jeszcze niedawno dla niektorych ziemia byla plaska i podtrzymywaly ja zolwie a teoria darwina byla powszechnie wysmiewana....
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Pią Lut 18, 2005 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no w sumie racja Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 18, 2005 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i za to cie silverado lubie-kazdy czasem pobladzi ale nawazniejsze zrozumiec i sie do tego przyznac-a juz calkowicie bohaterskie jest takie przyznanie na forum!!!
marku z tego co wyczytalem( bo na szczescie nie odczulem) auto przez pierwsze kilkaset(do 1500)km moze sie zachowywac dziwnie.na stronce www.neodym.pl pisza,ze wypalaja sie wtedy nagary rozprezaja pierscienie i takie tam-to tak jakby sie po remoncie cos docieralo.ja nie zauwazylem takich tematow ale jezdze odcinkami po ok 20-30 km. w trasie moze sie to dac oczuc.barzo prosze o relacje z tego czy cos sie zmienilo. z tego co wiem to nie tylko ilosc kilometrow ale i czas jaki mamy magnetyzery na przewodach decyduja o ich dzialaniu wiec moze na trasia jaka masz do pokonania nie odczujesz po prostu nic.czekam niecierpliwie na relacje.opisz tez (albo wstaw fotki) jak sobie poradziles z wykonaniem magnetyzerow.
pozdrawiam i zycze szerokiej drogi!!!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Lut 22, 2005 22:50    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Juz sam nie wiem Confused . Moze zeczywiscie warto sprubowac Very Happy . Nic wiecej nie mohe o nich powiedziec gdyz nigdy ich nie stosowalem a wiele razy wymontowywalem gdyz klienci mowili ze to nic nie daje i chca sie tego pozbyc ( z tad ma opinia ). Ale kto wie..... Confused Wszystko co nie zaszkodzi a moze pomoc jest warte zalozenia Very Happy

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 25, 2005 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając Was człowiek aż dostaje ciarek. Nie wiadomo na co się zdecydować. Ale to całkoiem ekscytujące. Twisted Evil
Jestem bardzo ciekawy dalszych informacji na temat magnetyzerów.
Sam jestem w dylemacie - zakładać czy nie?

Pozdrawiam
________________________________________
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 25, 2005 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szwaga - jaki masz silnik i jaki magnetyzer założyłeś?

______________________________________
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Pią Lut 25, 2005 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok pojeżdziłem już troche na tych magnetyzerach choć za krótko żeby mieć utarte zdanie w każdym razie jest lepiej, nie spalanie ale silnik pracuje bardzo równo i to nie ważne czy zimny czy rozgrzany w tym naprawde coś musi być jeśli chodzi o paliwo to narazie nie zauważam wyrażniejszych zmian, u mnie w jeżdzie jest różnie ostatnio mam dość ciężką noge ale jeśli chodzi o prace silnika naprawde chodzi jek zegareczek. napisze coś wiecej jak tylko więcej pojeżdże. Pozdrawiam.
Ford Aerostar 3,0l. 95r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lut 25, 2005 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisz jakie, ile i gdzie zalozyles albo zrob foty:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Sob Lut 26, 2005 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Założyłem przed samym kolektorem ssącym na przewodach paliwowych(gaz) i powietrza zrobie jutro zdięcia ale nie bardzo udaje mi sie założyć swoja galerie. a no i dziś tankowałem LPG i nie czaje napewno coś jest nie tak spalił mniej niż 10 litrów ale to nie możliwe zresetowałem licznik i po przejechaniu 100km. to bedzie kolo poniedziałku napisz dokładnie póki co niema tego co brać na poważnie. Pozdrawiam
Ford Aerostar 3,0l. 95r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
artur
*
*


Dołączył: Nov 14, 2004
Posty: 59
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Sob Lut 26, 2005 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ta ja bym mojego Aerostarka na rekach dookoła domu nosił , jakby spalił 10 lit. na 100 km. Very Happy . Napisz gdzie zamawialeś magnetyzery i ile ta impreza wyniosła.

artur
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Nie Lut 27, 2005 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No udało mi sie dożucić zdiecie ale tylko 1 jeszcze sie pobawie to bedzie wiecej. A jesłi chodzi o spalanie to trzeba poczekać teraz bedzie prawdziwy pomiar bo ja w tamten nie wierze nie da sie zeby ponad 2 tonowe auto tyle paliło i jeszcze przy mojej jeżdzie poczekaj a i magnetyzery kupiłem na internecie za 59zł 3szt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Nie Lut 27, 2005 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i jeszcze jedno Artur napisz mi jak chodzi ogrzewanie w twoim jestem ciekaw bo u mnie przy nowej nagrzewnicy jest tak sobie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 27, 2005 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na zdjęciach widać to nie wymaga żadnej ingerencji w układy. A wrazie fiaska łatwy demontaż.

Ale poczekajmy jeszcze na konkretne wyniki.

Pozdrawiam Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Pon Lut 28, 2005 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to sa wyniki przy jeżdzie w terenie cały czas spalanie około 18litrów jutro jade do lublina wiec napisze ile wychodzi na trasie w każdym razie niema różnicy w spalaniu póki co ale podobno będa po min 1500-2000km więc trzeba poczekać rożnica jest tylko przy pracy silnika naprawde chodzi bardzo równo.
Ford Aerostar 3,0l. 95r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
proper
*
*


Dołączył: Oct 06, 2004
Posty: 110
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Mar 01, 2005 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he he ja jeszcze jakos sie nie przekonałem do magnetyzerow Smile ale może to dlatego że zawsze zwiększam moc w autkach a co prowadzi do zwiekszenia zużycia paliwa Smile a tyle co ja robie kilometrow rocznie o te 2l nie przyjdzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Wto Mar 01, 2005 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj byłem w lublinie na trasie spalił mi ok. 14 litrów w porównaniu z latem jakieś 1,5 litra więcej ale przede wszystkim na miejscu sporo więcej pali bo dochodzi do18l. wydaje mi sie to za dużo w lecie natomiast mieszcze sie w 15l. tak jak już pisałem magnetyzery niewiele pomogły jeśli chodzi o ilość spalanego paliwa natomiast pomogły w pracy silnika wydaje mi sie ze przy dużych ciężkich samochodach to nioe zaoszczedzi sie paliwie w ten sposób. Pozdrawiam
Ford AErostar 3,0l. 95r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Mar 01, 2005 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja w sobote kupilem mocniejsze magnesy i przerabiam instalacje na ,mam nadzieje, jeszcze bardziej skuteczna.teraz bede mial cztery mabnesy w ukladzie szeregowym s-n/s-n na lpg i cztery gwiazdziscie na powietrzu n/n/n/n.zobaczymy czy soc sie zmieni. te ktore mi zostana dam na przewody z benzyny-nie jezdze wprawdze na benzynie ale odpalam na niej i dziennie te klka kilometrow sie robi nim silnik sie rozgrzeje wiec niech tez mniej pali:) piotrek-jak za takie drobne to chociaz fajnie,ze rowniej chodzi-to tez jakas zaleta,prawda?? ja ci jednak plecam ciagle go litrazowac.to jednak wymaga tankoania gazu zawsze na tej samej stacji z tego samego dystrybutora co nie wszystkim sie udaje.
pozdrawiam!
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Mar 02, 2005 11:57    Temat postu: Magnesy Odpowiedz z cytatem

Jeszcze kilka magnesow i bedziesz przyciagal inne samochody Very Happy

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 02, 2005 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może będą go holowały? Very Happy

Śmieję się ale sam zakupiłem na allegro jesden zestaw na gaz.

Wojtek
__________________________
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Mar 02, 2005 13:06    Temat postu: Poczekamy na efekty Odpowiedz z cytatem

Poczekamy na efekty... Cool Ale wydaje mi sie ze to cos w rodzaju ABGIMNIC ( rozwija mniesnie poprzez impulsy elektryczne ) i to nic nie daje albo w tak malym stopniu ze sie tego nie odczuje. A najgorzej bo dokladne pomiary jest bardzo ciezko zrobic. W dodatku takie zeczy dzialaja na ludzka psychike i mozna sobie latwo wmowic ze spaanie spadlo o 1 litr a tak naprawde wolniej sie jezdzilo Confused Dopiero jak kilka osob powie mi ze to dziala i jakis sposob sensownie udowodnia to moze sam sie przekonam Very Happy

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Mar 02, 2005 13:09    Temat postu: Logicznie myslac Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Logicznie myslac :

1. Jest pompa paliwa ktora caly czas daje takie same cisnienie.
2. Jest regulator ktory steruje cisniem na listwie ktory pracuje tak samo
3. Sa wtryski ktore pracuja tak samo

to jak ma spasc spalanie poprzez dolozenie magnesu na przewoduy paliwowe ?? Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Mar 02, 2005 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj fafal,rafal-zasmuciles mnie:)
1,JEDYNE I NAJWAZNIEJSZE:.JEST SONDA LAMBDA (I KILKA INNYCH CZUJNIKOW) NA PODSTAWIE KTOREJ KOMP USTALA JAKA DAWKA PALIWA MA BYC PODANA(Z WTRYSKOW LUB Z SILNICZKA KROKOWEGO W LPG) I WSZYSCY WIEMY,ZE ZLE PALIWO TO WIEKSZE SPALANIE BO SONDA DOSTAJE TAKIE A NIE INNE DANE O SPALONEJ MIESZANCE.LEPIEJ SPALONA MIESZANKA TO MNIEJSZE ZAPOTRZEBOWANIE NA PALIWO A POPRZEZ MAGNETYZER TO WLASNIE UZYSKUJEMY. SAMOCHODY NIE MAJA SZTYWNO USTALONEJ DAWKI PALIWA Smile NAWET TE GAZNIKOWE MAJA USTAWINE DYSZE ALE TO MY STERUJEMY PRZEPUSTNICA!!! W AUCIE GAZNIKOWYM PO ZAMONTOWANIU MAGNETYZERA WZRASTAJA WOLNE OBROTY-CZEMU? BO SILNIK DOSTAJE WIEKSZEGO KOPA A GAZNIK JAK WIADOMO SAM SOBIE OBROTOW(SKLADU MIESZANKI NA WOLNYCH) NIE ZMIENI JAK TO MA MIEJSCE W AUTACH Z WTRYSKIEM...
a myslalem,ze to jest raczej dla wszystkich zrozumiale.
aha-jeszcze jedn-nie namawialem tu nikogo do zakupu lub montazu magnetyzerow a tylko nie wierzac w opowiesci ludzi postanowilem je przetestowac na swoim tempaku i podzielic sie z wami wynikami-widac oczekiwaliscie,ze je wykpie a tu klapa-sprawdzily sie.tez jestem zdziwiony ale bynajmniej nie rozpaczam:P
pozdrawiam!
darek
p.s.pomysl z holowaniem przez inne samochody przy uzyciu magnesow jest wart rozpatrzenia:P
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Mar 02, 2005 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nasunela mi sie jeszcze taka malenka refleksja...
wiecie ile osob spolnelo na stosie twierdzac,ze ziemia jest okragla,ze pochodzimy od maply,ze slonce sobie stoi a ziemia krazy wokol? jeszcze 10 lat temu kiedy byscie uslyszeli,ze ktos jezdzi na gaz to odpowiedzia by bylo-jasne,jak mu junkersa rozpierdzieli!!! do dzisiaj sa jeszcze ludzie ktorzy mysla ze amerykanskie auta maja inne sruby,gwinty i generalnie sa z marsa... z takich sie tu smiejemy a tu taka plama.moi drodzy proponuje zruinowac sie, zakupic magnetyzery, pojezdzic z 2-3 tys( i z 2 miesiace!) a potem dyskutowac jak rowny z rownym.do tego czasu osmieszacie sie rozprzestrzeniajac obiegowe opinie z cyklu "bo stefan tak powiedzial to tak musi byc!" ja nie musialm leciec na ksiezyc zeby w niego uwierzyc.wystarczy mi ,ze ktos tam byl ,sa zdjecia i inne dowody.tak samo jest z magnetyzerami. na szczescie nie jest tak ,ze jak sie w cos nie wierzy to to przestaje istniec. majac juz zalozone szukalem kontaktu z innymi uzytkownikami i traflem na takich ktorzy placili za multimagi pare lat temu po 300-500 zl i byli zachwyceni.maja teraz kolejne auto,lepsze magnetyzery ale po prostu o tym nie opowiadaja bo nie mieli sposobnosci,nikt nie pytal albo...albo po prostu smiejac sie w duchu milcza-a ty se tankuj:P
nic na sile-nie bylem w stanach (nad czym ubolewam) i z luboscia wsluchuje sie w opowiesci tych ktorzy byli.natomiast polemike z nimi podejme jak wroce z usa a nie po obejrzeniu filmu rambo!
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky


Ostatnio zmieniony przez esdarek dnia Sro Mar 02, 2005 20:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mwsakwa
*
*


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 119
Skąd: Busko ZdrĂłj

PostWysłany: Sro Mar 02, 2005 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tam turbinke Kowalskiego zamontuje;)
_________________
TS 2,3 93 na kolkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Mar 02, 2005 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...rozumiem,ze fizyka molekularna to nie jest najlatwiejsza nauka:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky


Ostatnio zmieniony przez esdarek dnia Sro Mar 02, 2005 20:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group