www.asu.pl :: Zobacz temat - Problem z Chevy Lumina 3,1 V6
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z Chevy Lumina 3,1 V6

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
ParysArab
*
*


Dołączył: Oct 17, 2007
Posty: 83
Skąd: Polska / Slowacja

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 23:26    Temat postu: Problem z Chevy Lumina 3,1 V6 Odpowiedz z cytatem

Witam, mam problem z elektryką w chevrolecie lumina APV 3,1 V6 otóz podczas przekręcania kluczykiem w stacyjce nie słychać odgłosu pompy paliwowej która dobija cisnienia w układzie paliwowym, sprawdzałem pompe - działa, na desce rozdzielczej nie pali sie check engine i silnik nie chce zapalić, samochód jest wyposażony w instalacje gazową, na przekażniku od pompy paliwa brak prądu sterującego pompą i brak prądu od sterowania . Może ktos sie spotkał z problemem lub gdzie szukac przyczyny usterki. Na gazie silnik pracuje bez zarzutu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 9:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź bezpieczniki w schowku !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

albo alaram lub immo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ParysArab
*
*


Dołączył: Oct 17, 2007
Posty: 83
Skąd: Polska / Slowacja

PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcześniej paliło bezpieczniki od pompy paliwowej , następnym problemem było że podczas zapalania ikon na desce nie palił się check engine i próba zapalenia na benzynie były bezskuteczne, natomiast na gazie zapalał, alarm sprawdzony zrobiłem obejście do przekażnika na benzynie pracuje ale nie ma włączania pompy aby dobiło ciśnienie i na benzynie z rana nie chce zapalić. musze na gazie i dopiero przerzucam na benzyne. czy sa jakieś wspólne miejsca albo opis elemetów instalacji elektrycznej od układu zasilania i gdzie to wszystko jest umiejscowione.

Z góry dziękuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.pontiac-trans-sport.republika.pl/ W menu masz Haynes Repair Manual są tam na samym dole schematy elektryczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy uszkodzeniu pompy nie zapali sie lampka check , natomiast jesli uda ci sie uruchomic na gazie z wyłączona pompą paliwowa to komputer zapisze błąd 54 (wystarczy próba uruchomienia).
Mam wyłącznik pompy , którego uzywam po przejsciu na gaz, w takiej sytuacji komputer nie zauwaza braku pompy , nie zapala się lampka i nie zapisuje kodu 54. Natomiast gdy zapomne włączyc pompę przed uruchomieniem (bardzo często) to natychmiast zapala sie lampka i zapisuje kod.
Podejrzewam, ze padła pompa , przerabiałem to 2 x a potem załozyłem wyłacznik i od 3 lat jest dobrze Wink
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
ParysArab
*
*


Dołączył: Oct 17, 2007
Posty: 83
Skąd: Polska / Slowacja

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety nie jest to pompa ponieważ doprowadziłem plus do przekaźnika w komorze silnikowej i lampa check engine normalnie się zapala ale nadal nie słychać pompy podczas wyrównywania ciśnienia, gdy odpalę na gazie i za chwile przełączę na benzynę to na benzynie normalnie pracuje. czy są jakieś inne przekaźniki od układu zasilania i gdzie. bezpieczników nie pali
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Lis 26, 2008 7:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek napisał:

Mam wyłącznik pompy , którego uzywam po przejsciu na gaz, w takiej


A ja słyszałem że jeżdząć na gazie pompa paliwa ma pracować gdyż chłodzi wtryski.
Ludzie często jeżdzą na rezerwie i dlatego pompy szlag trafia.
Ja w Pontiacu GP zrobiłem przeszło 50tyś km na gazie i nie wymieniałem pompki.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
ParysArab
*
*


Dołączył: Oct 17, 2007
Posty: 83
Skąd: Polska / Slowacja

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie.
Wiec problem rozwiązany z problemami z odpaleniem na benzynie i braku swiecącego check engine. przyczyna okazał się czujnik oleju i zarazem przekażnikiem dla pompy paliwa. po reanimacji silnik ładnie zagrał na benzynie słychac było pompowanie pompy. a więc na przyszłość sprawdzać także ten czujnik w przypadku problemów zapalaniem. Powodzenia na przyszłość
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group