www.asu.pl :: Zobacz temat - Gaz- auto gaśnie na wolnych i nie tylko
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gaz- auto gaśnie na wolnych i nie tylko

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
d4r4s
*
*


Dołączył: Oct 16, 2007
Posty: 8

PostWysłany: Pią Lis 30, 2007 23:22    Temat postu: Gaz- auto gaśnie na wolnych i nie tylko Odpowiedz z cytatem

Witam forumowiczów.
Czytałem prawie wszystkie posty na temat gazu w waszych autkach ale naprawdę nie wiem co się dzieje w moim. Jestem nowym właścicielem voyagera 3.8 awd z 98r z gazem.Jaki, a no:
- instalacja Landi Renzo
- reduktor SE 81;
- elektrozawór gzaowy Med;
- układ sterujący LCS'
- zbiornik Stako;
- zawór tankowania Tomasetto;
- wielozawór tomasetto;
- obódowa wielozaworu Tomasetto.
- zwykły przycisk z kontrolką do przełączania gaz/bp
Założona 03.2006
Problem:
Sprzedawca poinformował mnie ,że trzeba pilnować gazu aby go nie zabrakło bo cos pompa szfankuje. No ale z moich obserwacji chyba tak nie jest. Dlaczego. Gdyby była popsuta to by poprostu nie chodziła i nie można byłoby ani odpalić na benzynie ani tez jechać na niej.A jedzie. Tylko,że jedzie tylko i wyłącznie gdy w zbiorniku lpg jest gaz.Gdy go zabraknie powinno aut. przełączyć na benzynę ale gdy tylko wyczuje brak gazu niestety auto staje. Odpalam i gaśnie.I tak wielokrotnie.Za Kilkoma powtórzeniami odpali ale po chwili gaśnie. Wyrażnie tak jakby gaz nie pozwalał na dopływ benzyny. O co chodzi.
Dodam ,że zauważyłem takie problemy:
-Spalanie gazu w mieście ok. 24l, trasa 15l. Jeżdzę bardzo spokojnie. To jest szok. Komputer pokazuje spalanie bp 12,4.w mieście
- gdy rano odpalam i nie tylko co jakiś czas w kabinie z lewej strony kierownicy słychać dziwne głośnie tyrkotanie|(tak jakby patyczkiem o szprychy)
- na wolnych obrotach na gazie, w postoju na skrzyzowaniu w momencie kręcenia kierownicą spadają obroty, a gdy nie dodam gazu potrafi zgasnąć;
- w komorze silnika panuje dziwnie bardzo wysoka temparatura, no gorąco,wentylatory działają i temp. pokazuje ze ok, stan płynu w normie.

Byłem na regulacji u gazownika powiedził że spaliny w normie, dokonał podniesienia wartości do 2000obr aby dopiero wtedy się przełączł na gaz.
- powiedział,że w momencie przełączania na gaz dziwnie, bo za chwile zaskakuje sonda, czy tam komputer odp. za prace inst. (naprawdę nie pamiętam jakiego określenia użył) tak mu pokazało na komputerze.
- sprzedawca pobobno wymienił świece i przewody
- ja wynieniłem olej w silniku, filtr powietrza, uzupełniłem płyn wspomagania.

Co jest nie tak. Prosze o pomoc.Naprawdę frustrujące jest jak żona dzwoni i mówi że stoi na rondzie i nie może odpalić a za nią wszyscy trąbią, Benzyny poł baku, butla gazu 53l z tego 50km przejechane a AUTO nie chce zapalić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sie gaz skonczy to musisz recznie przelaczyc na benzyne w tej instalacji

i wychodzi jednak na to ze masz pompe paliwa do wymiany-ja bym sie nie zastanawial tylko wymienil nawet profilaktycznie-nie mozliwosc uruchomienia silnika na skrzyzowniu to zade oszczednosci
-pompa jest zuzyta-raz zalapie a raz nie

- a co z checkiem?
jesli sie swieci to odczytaj taz bledy
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
d4r4s
*
*


Dołączył: Oct 16, 2007
Posty: 8

PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówisz ,że pompa do wymiany. Przecież kiedy przełączam na benzynę i jadę na niej jak również kiedy każdorazowo zapalam, to jeżeli byłaby zużyta to nici z zapalania i tym bardziej z jazdy. Przypominam ,że dzieje się tak tylko i wyłącznie kiedy jest gaz w zbiorniku.
Tak, wiem że przełącza się ręcznie kiedy kończy się lpg na bp ale jest to nie możliwe bo po przejechaniu 10-15 m samochód gaśnie.
Odnośnie check-a to nie świeci nic na desce rozdzielczej, a błedy nie wiem jak zczytać. Możesz mi pomóc w tej materii. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to moze bierze ci daw paliwa.

co do czytania chceku to w dziale silinik jest opisane
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group