www.asu.pl :: Zobacz temat - Znów tempomat :)
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Znów tempomat :)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
_jane_
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 195
Skąd: Boleslawiec

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 15:56    Temat postu: Znów tempomat :) Odpowiedz z cytatem

Temat tempomatu był już "kilka" razy poruszany,ale odpowiedzi na mój problem nie znalazłam. Mianowicie tempomat działa mi tylko do prędkości 140 km/h, lub 3000 tys. obrotów. Gdy chce zwiększyć prędkość przyciskiem przy kierownicy, przestaje on reagować, gdy auto osiągnie 140 km/h przy 3000 obr. Czy tak ma być? Może to jest jakaś blokada?
_________________
Kiedyś: Eagle Vision 3,5 1994
Jeep Wrangler 4,2 1988
Jeep Wrangler 4,0 1998
Dodge Dakota 3,9 1998
Teraz: Pontiac Grand Prix LJ 4,9 1978
Poza tym niezniszczalny Mercedes 190D i fajny Nissan Sunny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
datatomek
*
*


Dołączył: Apr 17, 2007
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to możliwe że jest to ograniczenie dotyczące prędkości. Tempomat nie pracuje do maksymalnej prędkości. Przynajmniej nie we wszystkich autach....
_________________
Cirrus 2,5 LXI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 0:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tempomat sluzy do utrzymywania stalej szybkosci podczas pokonywania dlugich ,prostych odcinkow drogi. jest po to aby noga mogla odpoczac.
...nikt z konstruktorow ,nawet na mocnym haju nie zakladal,ze ktos bedzie chcial "spokojnie" jechac 5 godzin 140km/h lub 3000obr/min:)
chyba ze zamontujesz chlodzenie cieklym azotem....
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 8:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega esdarek troche przesadza , że niby nie mozna jechac z predkoscia 140km/h Question przeciez to nie jest wóz drabiniasty. A predkosc 140 jak dla mnie, to tak w miare normalna. I napewno silinik i skrzynia nie dostanie w du"""e. W niemcowni przeciez jezdzi też tych amerykanów po autostradach i raczej wolniej nimi nie jezdza , a jazda poniżej 130km/h staje sie senna Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wiesz...jak wiekszosc czasu spedzasz w niemczech to moz i masz racje. ja patrze ze swojej perspektywy. jezdze po polsce(glownie) a tu niestety nie mozna jechac nigdzie 140 bo po prostu przepisy nie pozwalaja!!! widze,ze nie jest to dla wszytkich oczywiste...
poza tym gdyby nawet ten przepis jakis ketyn zniosl to nie istnieje w tym kraju droga(no moze poza odcinkiem katowice/wroclaw) na ktorej rozwiniecie takiej szybkosci bylo by mozliwe(czytaj: bezpieczne). samochody z usa maja tak zestopniowane skrzynie biegow aby poruszac sie na trasie z szybkoscia 80-90km/h(w usa speed limit 55mph!!!). dlugotrwala jazda z szybkoscia powyzej 110 km/h powoduje drastyczny wzrost temperatury plynu w skrzyni biegow ,a w konsekwencji zmiane jego paramatrow i "przypalenie". przegrzewaja sie elemnty skrzyni skracajac jej trwalos lub po prostu niszczac ja. nie wspomne juz o powaznym wzroscie spalnia...
wersje samochodow na europe maja mase roznych przerobek jak np. chlodnice oleju w skrzyni biegow, czasem inne przelozenia, i liczniki wyskalowane do duzo wiekszych szybkosci(np moje auto w wersji na europe ma licznik do 200km/h ,a na usa do 140).utwardzone zawiesznie i wzmocnione hamulce.
poza tym do jazdy z takimi szybkosciami(jak juz ktos nie ceni sobie zycia)mamy w europie kilka super aut: golf 1,3 16v , clio 1,1 skoda fabia i inne auta dla ludzi z kompleksmi ktorym sie ciagle spieszy.
auto swiat kiedys robil test. dwom kierowcom dano te same auta i kazano przejechac z w-wy do katowic. jedn mial jechac ile fabryka dala(gazeta placila mandaty widocznie) a drugi mial sie trzymac przepisow i znakow. roznica na takiej trasie wynosila kilka minut ze wzgledu na korki,dziury,zla infrastukture itp. czy warto ryzykowac zycie swoje i inych dla kilku minut?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam 77, mocno się mylisz w swoim zdaniu skrzynie stosowane w Windstarach AXODE,AX4S,AX4N - mają fabryczne przykazanie aby nie jechać jednostajnych dłuższych odcinków z prędkościami wyższymi jak
137 km/h, grozi to uszkodzeniem zespołu planetarnego skrzyni. Zdarzają się przypadki uszkodzenia skrzyni nawet po przebiegu 10 000 km, trochę w przypadku tych skrzyń sytuacje poprawiał montaż dodatkowej chłodniczki oleju - ale powoduje to przy niewłaściwej eksploatacji jedynie wydłużenie przebiegu przed awarią. Wink
Zresztą poczytaj sam, powyższe dane zaczerpnięte są ze strony serwisu Olczak : http://automat.pl/testy/index.html
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No sie zgadza tylko ja nie biorę pod uwagę drogi polskie, a tylko autostrady Smile i to tez nie do konca w polsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
_jane_
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 195
Skąd: Boleslawiec

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko ok, ale tempomat utrzymuje stała prędkość. Może być to całkiem logiczne twierdzenie. Jazda ze stała prędkością 140 km/h przez np. 2 godziny jest dla skrzyni i silnika obciążeniem. Oczywiście, na niemieckich autostradach jezdzi się z większymi prędkościami ale nie przez cały czas. Z własnego doświadczenia wiem, że prędkośc np. 180 km/h można utrzymać na zatłoczonej autobahnie tylko przez kilka minut. Często nawet nie ma sensu włączanie tempomatu. Proszę mnie nie wziąć za jakąs maniaczkę prekości. Pytam z czystej ciekawości, czy aby na pewno wszystko z moim autem ok Smile
_________________
Kiedyś: Eagle Vision 3,5 1994
Jeep Wrangler 4,2 1988
Jeep Wrangler 4,0 1998
Dodge Dakota 3,9 1998
Teraz: Pontiac Grand Prix LJ 4,9 1978
Poza tym niezniszczalny Mercedes 190D i fajny Nissan Sunny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
_jane_
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 195
Skąd: Boleslawiec

PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy problem z tempomatem, ale szkoda rozpoczynać nowego postu Smile W sumie to bardzo dziwna sprawa, więc proszę o pomoc. Zaczęło się to kilka dni temu. Tempomat nie chce się włączyć, gdy włączony jest nadmuch kabiny. Nie mam pojęcia jaka jest zależność między nadmuchem a tempomatem, ale właśnie tak się dzieje. Kiedy przy włączonym "na maxa" nadmuchu, nacisnę przycisk ON (włączający tempomat) przy kierownicy, nie ma żadnej reakcji. Gdy przytrzymam ten przycisk i zaczynam skręcać nadmuch, mniej więcej w połowie skręcania tempomat się załącza. Magia...
_________________
Kiedyś: Eagle Vision 3,5 1994
Jeep Wrangler 4,2 1988
Jeep Wrangler 4,0 1998
Dodge Dakota 3,9 1998
Teraz: Pontiac Grand Prix LJ 4,9 1978
Poza tym niezniszczalny Mercedes 190D i fajny Nissan Sunny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group