www.asu.pl :: Zobacz temat - Serwisy,zakłady i ich rzetelność-????
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Serwisy,zakłady i ich rzetelność-????

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
toluenik
*
*


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 80
Skąd: Poniec

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 19:24    Temat postu: Serwisy,zakłady i ich rzetelność-???? Odpowiedz z cytatem

Witam;
Temat dotyczy mojego problemu-poruszanego już na forum w dziale "silnik" pt. Biała maż pod korkiem (Voyager 3.0l.-91')
Opisałem w szczegółach,co i jak i czekałem;bardzo sporo życzliwych ludzi starało się mnie dopomóc,poradzić,za co wielkie dzięki dla nich i także Wam-!!!
I teraz już wiem,co było przyczyną moich kłopotów,desperacji i utraty sporej kasy-!Po krótce: po zdemontowaniu obu głowic,znalazłem w Poznaniu firmę,która regeneruje głowice,działa "pod szyldem" i robi to /tak mówił kierownik/-od wielu lat-!!! Kierownik zapytał:" co mamy z tymi głowicami zrobić-?",,,poprosiłem,aby zrobili wszystko,co tylko jest do zrobienia,a przede wszystkim-sprawdzić SZCZELNOŚĆ-!!!!
Zrobili,zadzwonił p.Kierownik i poinformował:-są dobre,gotowe do odbioru,za 530 zł.,,,,pojechałem,ucieszyłem się,że wszystko z nimi O.K. i p.Kierownik oznajmił,abym śmiało montował do auta,tylko wlał trochę "gęstszy" olej,ze względu na popychacze zaworów.O.K. zamontowałem,zakupiłem dobre uszczelki,dobry olej,dobry filtr,nowe dobre świece i KLAPA-!!!!!
Jak ciekł,tak cieknie nadal.Sądziłem,że wina uszczelek,ale nigdy głowic-!!!
Takie operacje "demontażowe" głowic robiłem cztery (4) razy i nic.Dopiero,jak mnie Wasi forumowicze przekonali,że na pewno wina leży po stronie głowic,ja faceta z Poznania przycisnąłem i on dopiero wtedy powiedział:"wie pan,no dobra,niech pan je przywiezie jeszcze raz do nas,a my sprawdzimy ich szczelność pod temperaturą"-??????
Myślałem,że oszaleję,mówię mu,panie,to Wy głowice sprawdzacie w lodówce-???wiadomo,że głowice pracują w wys.temperaturze,lecz chyba nie w tej firmie;
No dobra,suma-sumarum----obie głowice miały pęknięcia-!!!!!!!!!!!!!
I teraz główny motyw mojego listu: co mam zrobić z taką sytuacją-???
Ja przez niego i jego firmę straciłem ponad dwa tysiące złotych,nie licząc kosztów dojazdów,,,,,mało tego,w desperacji zakupiłem nawet drugi silnik /też dwa tysiące/,,,, Piszę swoje "zażalenie" , aby innych ustrzec przed takim bagnem-???
A swoją drogą,czy istnieje jakaś instytucja,która by mogła mi poradzić,,,co i jak zrobić takiej firmie-???
Dzięki za cierpliwość,pozdrawiam i czekam na odpis z poradą,,,,
Miłego Weekendu---Darek N.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co na to gościu z warsztatu? pewnie powiedział że peknięcia powstały po montażu , jest coś takiego ochrona praw konsumenta czy jakoś tak , niech napiszą te osoby które wiedzą dokładnie, jedno mnie tylko cieszy w tym nieszczęściu że wiesz co jest przyczyną , pozdrawiam i powodzenia
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
datatomek
*
*


Dołączył: Apr 17, 2007
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Darku! Kiedyś byłem w podobnej sytuacji, w związku z czym proponuję udać się do rzeczoznawcy PZMot.Myślę że oni powinni ukierować Cię odpowiednio. Następnie większość warsztatów mechanicznych jest członkiem Cechu Rzemiosł Metalowych. I oby ten też był, bo wtedy skarżysz go poprzez cech. A tak podsumowując, to bardzo ciężko jest załatwić taką sprawę z właścicielem warsztatu. Na drodze postępowania cywilnego jedynie. No chyba że trochę podpakujesz, i ogolosz się na łyso, to może gość trochę zmięknie Smile
Pozdrawiam!
_________________
Cirrus 2,5 LXI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
toluenik
*
*


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 80
Skąd: Poniec

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 21:28    Temat postu: Serwisy,zakłady i ich rzetelność-???? Odpowiedz z cytatem

Witam-@
No tak-macie Wszyscy rację;
w przyszłym tygodniu jadę po odbiór tych nieszczęsnych głowic i zorientuję się,jak do tej sprawy ten warsztat podchodzi-?
Nie omieszkam Was o tym poinformować i oby obyło się bez kłopotów;
Dla mnie ich już wystarczy.
Dzięki za odpis z poradą,pozdrowienia dla Wszystkich-składa Darek N.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dmucha
*
*


Dołączył: Apr 25, 2006
Posty: 48
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć

Podaj dane zakładu, aby każdy z nas omijał ten "zakład" z daleka.
_________________
VOYAGER 2,5 TD 1997r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group