www.asu.pl :: Zobacz temat - Blokowanie się kół przednich problem przewodu elastycznego
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Blokowanie się kół przednich problem przewodu elastycznego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kitt78
*
*


Dołączył: May 25, 2009
Posty: 474
Skąd: Torun

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 20:38    Temat postu: Blokowanie się kół przednich problem przewodu elastycznego Odpowiedz z cytatem

Witam,


jakieś 1,5 roku praktycznie zaraz po zakupie Dodge'a wymieniłem tarcze i klocki kompletami przód i tył.
Auto miało od początku problem z ruszaniem dlatego to uczyniłem.
Niestety po wymianie też kołą się blokowały - a szczególnie przednie lewe (od kierowcy).
Nie paliło mi tarcz - ale jak było łatwo zauważyć - temperatura przednich felg była większa niż tylnych - a w deszcz opony zawsze z przodu suche na bokach.

Jeździłem tak aż dziś. Tak więc wziąłem się za przewody elastyczne.
Są przymocowane do kolumny takimi metalowymi uchwytami które - rdzewieją i zmniejszają średnicę przewodu hamulcowego - a co za tym idzie - im cieplejsze hamulce i pogoda - tym większe ciśnienie w wężu i hamulce się blokują.

Po kolei:
1. Lewarek
Demontaż koła
2. Klucz nasadowy 10 do odkręcenia blaszki.
3. kombinerki lub inny chwytak który pozwoli odwinąć metalowy uchwyt.
4. Po zdjęciu uchwytu czyścimy np. pilnikiem, można pomalować podkładem co by mieć spokój na kilka lat.
5. Montaż to zagięcie uchwytu na przewodzie - ale bez przesady - niech ma trochę luzu.
6 Przykręcenie do kolumny.
7 Koło i test drogowy - ja zrobiłem od razu oda przednie koła.

Efekt - po wrzuceniu D lub R samochód sam jedzie (bieg pełzający) wcześniej efektu nie było.
Może dodatkowo będzie mniej palił :smt040

Fotki poniżej




_________________
2004 Dodge Stratus 2.4 LPG (A604)
był: Dodge Grand Caravan 3,3l AWD rok 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group