www.asu.pl :: Zobacz temat - ile powinien spalac gazu dodge caravan 3.3 96r zwykła inst n
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ile powinien spalac gazu dodge caravan 3.3 96r zwykła inst n

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
byku25
*
*


Dołączył: Nov 19, 2007
Posty: 21
Skąd: bytom

PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 18:15    Temat postu: ile powinien spalac gazu dodge caravan 3.3 96r zwykła inst n Odpowiedz z cytatem

ile powinien spalac gazu dodge caravan 3.3 96r takie dziwne pytanie ale ok ilu bo mój dodge wariuje raz pali 19 po miescie raz 28 i nie wiem co jest grane zwykla instalacja na mikserze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to wlasnie przez zwykla instalacje:)
zartuje oczywiscie. to przez zle zalozona lub niesprawna instalacje i/lub silnik. ja mialek kilka lat auto z mieszalnikiem i palilo zawsze w granicach normy,nie gaslo,nie prychalo ,nie strzelalo.
u ciebie tez musi dzialac plynnie i palic...no zdecydowanie mniej.mysle,ze na takie auto to 16 litrow w miescie to max...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
byku25
*
*


Dołączył: Nov 19, 2007
Posty: 21
Skąd: bytom

PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jutro jade do gazownika zobaczymy co zrobi mam niedlugo to autko niewiem co tam moze byc namieszane mam nadzieje ze sie wyklaruje i bedzie palic normalnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
no zdecydowanie mniej.mysle,ze na takie auto to 16 litrow w miescie to max...



Ale chyba paliwa a nie gazu??
Bo to raczej nie możliwe osiagnąc taki wynik na mikserze w 3,3l.
No chyba że tak zubożysz mieszanke że bedziesz jezdził na powietrzu a nie na gazie , a co za tym idzie zawory i gniazda pójdą sobie gdzies tam....

Ja mam sekw, i pali mi 0d 17-18l/100km i mysle ze jest to w normie spalanie, gdy auto po miescie pali te 15l benzyny.
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sie tam bic nie bede ale mnie w miescie pali 15 gazu i 13 benzyny a silnik 3,8. no ale moze to tez przez maly przebieg?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to Darek masz dobre auto , Voyager w mieście 17-20 spali Crying or Very sad
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no mam chyba dobre-takiego szukalem:) na trasie mi bierze ok 10 l gazu. sprawdzone z nawigacja bo wiadomo,ze licznik moze przeklamywac. ma 110 tys.km przebiegu udokumentowanego niepodwazalnie. od nowosci do zakupu przeze mnie serwisowane w buick/cadillac gm we wiedniu .jeden wlasciciel niepalacy(starszy pan). nie narzekam Wink
najwazniejsze jednak,ze mam profesjonalnie zalozona instalacje gazowa d.t. gas.

cholera znowu mnie ponioslo Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
turecki
*
*


Dołączył: Sep 21, 2007
Posty: 53
Skąd: Raków Częstochowa

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie...
Już kiedyś o tym pisałem, ale spytam ponownie, bo w końcu nie wiem na czym stoję....

W moim Voyagerze rozbieżność pomiędzy średnim spalaniem pokazywanym przez komputer a rzeczywistym spalaniem gazu wynosi 40%. Czy to nie za dużo?

Nowa instalacja sekwencyjna.

Czyli jazda po mieście - komputer wskazuje średnio 12 litrów/100 km, więc gazu wychodz 16,5 l. W trasie wskazuje 9 litów - rzeczywiście spali 12,5 l gazu.

Jak myślicie - wlaczyć z tym, czy takie spalanie jest dopuszczalne?

POZDRAWIAM
_________________
Honda FR-V 2.0 '05

Chrysler Voyager LE 2.4 '97 + LPG (pożegnany z żalem i płaczem w 2011 r)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patrząc na wpis innych posiadaczy 2,4 to wydaje mi sie ze spalanie ok , na komputer nie patrz, bo to na PB pokazuje ,
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
turecki
*
*


Dołączył: Sep 21, 2007
Posty: 53
Skąd: Raków Częstochowa

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qazws napisał:
patrząc na wpis innych posiadaczy 2,4 to wydaje mi sie ze spalanie ok , na komputer nie patrz, bo to na PB pokazuje ,


OK - zdaję sobie sprawę, że to jest wskazanie dla benzyny.
Tylko czy ta rozbieżność pomiędzy benzyną, a gazem nie jest za duża?

Jak nosiłem się z zamiarem założenia sekwencji,to mi ludzie opowiadali, że różnica w spalaniu jest minimalna. Góra 2 litry - a u mnie wychodzi 4 litry.

W związku z tym kłania się ekonomia. 100 km "po mieście" na benzynie kosztowałoby mnie 12*4,5=54 zł.
Jeżdżąc na LPG 16,6*2,3=38 zł.

Fakt - oszczędność jest, ale nie taka jak się spodziewałem, bo tylko 16 zł na 100km.

Wink
_________________
Honda FR-V 2.0 '05

Chrysler Voyager LE 2.4 '97 + LPG (pożegnany z żalem i płaczem w 2011 r)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 21:15    Temat postu: Re: ile powinien spalac gazu dodge caravan 3.3 96r zwykła in Odpowiedz z cytatem

byku25 napisał:
ile powinien spalac gazu dodge caravan 3.3 96r takie dziwne pytanie ale ok ilu bo mój dodge wariuje raz pali 19 po miescie raz 28 i nie wiem co jest grane zwykla instalacja na mikserze


pozwolę się podłączyć pod ten wątek , gaz mam od przedwczoraj , wczoraj pojeździłem trochę , w sumie jazda mieszana , trochę miasta i korków , trochę po za miastem Smile 110 kmów i wynik 19/100 Cool przyznaję , że liczyłem na trochę lepszy wynik tzn w granicach 16-17 , z drugiej strony , czytając niektóre wątki wydaje się , że nie mam co narzekać Smile no i nie było jeszcze żadnych regulacji , Pan obsługujący stację mówił , żeby przejeździć jeszcze trochę , bo to się jeszcze powinno trochę unormować i ewentualnie wtedy mknąć na regulację , pytanie brzmi , czy wg Was da się coś jeszcze zmienić jeśli chodzi o ekonomię ? Wink autko to Dodge Caravan 3.3 2001
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kama1976 - spalanie oblicz sobie ze średniej kiklu tankowań , nalepiej tankując na tej samej stacji. U mnie średnio wychodzi po mieście 18 -20l. A żeby było śmieszniej to Windstary z silnikiem 3,8 mniej palą. Autko kiedyś na mikserze obecnie na BLOSIE i bez zmian w spalaniu
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak , dzisiaj znów go tankowałem i jest nieźle 16,7 Very Happy chyba taki wynik jest zadawalający , ale nie deptałem mu zbyt mocno Wink mówiąc szczerze średnio się znam , wiem tylko , że gaz mam sekwencyjny i to wszystko Smile kiedyś zakładałem gaz w innym autku , przejeździłem trochę , to mi jeszcze poregulowali i palił minimalnie więcej niż na benzynie , to był jednopunktowy wtrysk .ten to mój pierwszy amerykaniec , ale na razie jestem pod dużym wrażeniem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
konradus
*
*


Dołączył: Apr 01, 2007
Posty: 34
Skąd: Wołomin

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w Grand Caravanie 3.3 91r z sekwencją po mieście zależy od ciężkości buta od 16,5 nawet do 21. Po trasie ok. 10,5 - 11 l. Ostatnio więcej zaczął mi palić, chyba będę musiał pojechać na regulację.
_________________
Dodge Grand Caravan 3.3 V6, 1991r, full opcja, na części
Dodge Grand Caravan 3.3. V6, 2000r, sekwencja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sylwo
*
*


Dołączył: Sep 04, 2007
Posty: 63
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam Voyagera 3.3 98r. na sekwencji .Auto ma 150 tys km. Jestem monterem instalacji więc eksperymentowałem z instalacjami, listwami wtryskującymi itp. jeżdżąc po Warszawie pali 18 litrów, w trasie jet trochę lepiej 13-14 litrów. Jaka instalacja by nie była wynik jest ten sam. Dałem sobie spokój z regulacjami ,pewnie tak ma być.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w 3.8 - instalacja landi renzo - średnio 20 l/100 km gazu. Nigdy nie udalo mi się lepszego wyniku. Jak poczytałem sobie na formu, że średnie zużycie takiego auta w trasie to 15 l/100 km to umówiłem się z gazownikiem na jutro. Zmniejszymy mieszankę i zobaczymy co będzie się działo. W tasie zawsze prawie nigdy nie przekraczam 120 km/h i prawie zawsze jade sam. I zawsze 20 l/100/km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm w trasie 20 , to chyba dużo , chociaz nie wiem jeszcze , jak mój , bo się nie wypuszczałem Smile w mieście narazie mam osiągi rzędu od 16,5 do 19,3 przy umiarkowanie lekkiej nodze , średnio chyba wyjdzie w granicach 18 , co przy tej temperaturze wydaje się , że nie jest złym osiągnięciem , narazie przestałem truć gazownikowi z regulacją , chcę przejeździć jeszcze z 1000 i wtedy wyliczyć średnią jesli zamkne się w 18 , to nie będe narzekał moc jest identyczna jak na benzynie , więc chyba szkoda pradu , biorąc pod uwagę fakt , że np Scenic wsuwał mi o tej porze prawie 8 litrów ropy , to jakoś więcej mnie to nie kosztuje , a autko jakby mocniejsze , większe i fajniejsze Laughing chociaż jak czytam , że Esdarek ma spalanie rzędu 15 , to kusi , żeby pogrzebać , zwłaszcza , że przebieg 100 tysi naprawdę mały Wink
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
chociaż jak czytam , że Esdarek ma spalanie rzędu 15 ,


Bo ma auto z plastiku Laughing
nie mogłem sie powstrzymać .
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos


Ostatnio zmieniony przez adam77 dnia Nie Gru 16, 2007 18:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poprawka-przy mrozach w scislym miescie moj plastik spala 16 l lpg/100 km Very Happy
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ha ha no to mi też teraz tyle wyszło , gaz z shella , może to miało znaczenie , a może po prostu unormowało się , w każdym razie wynik 16,2 Smile z tym , że w sumie paręnaście kmów na benzynie więc tak lekko z litr na setkę trza doliczyć , ale to i tak nieźle Smile
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
charger
*
*


Dołączył: Jul 09, 2006
Posty: 390
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarkowi pali 15-16 bo pewnie mieszka w niezbyt duzym miescie. Moj znajomy sie chwalił ze jego lanos palil 8-9 lpg po miescie a potem sie okazalo ze jak przyjechal do wrocławia to nagle zaczal mu palic 11-12 LPG:)
Wszystko zalezy od wielkosci miasta i korkow w nim panujacych.
Mi windstar pali od 19 latem do 22 zima po wrocku. Ostatnio wzial mi dwa razy po 23,5 litra wiec chyba bede jechal na jakas regulacje.
PS. silnik ma przejechane 10 tys po kapitalnym remoncie i chodzi jak zyleta.
_________________
Chrysler Town&Country 2001 3.8 AWD LIMITED LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje niewielkie miasto ma ok 2,7 mln mieszkancow.jak na polskie warunki to dosyc duzo. wroclaw jest przesliczny i z opowiesci znajomych ,ktorzy tam mieszkaja wynika,ze bardzo zakorkowany. ma jednak 600-800 tys mieszkancow,a to mniej niz 2,7 mln.
podobnie z powierzchnia-jest duzy:293 km^2 ,ale moje miasto ma 3360km^2 wiec ponad 10 razy tyle. oczywiscie z tego rachunku wynika wieksze zageszczenie ludzi we wroclawiu. nimniej ja tez nie mam latwo Wink
tutaj link do strony mojego miasta:
http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3rno%C5%9Bl%C4%85ski_Okr%C4%99g_Przemys%C5%82owy
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
charger
*
*


Dołączył: Jul 09, 2006
Posty: 390
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale napisz po jakim miescie konkretnie robisz 100 kilometrów (100 km tylko w obrebie jednego miasta). Bo rownie dobrze moge napisac ze jezde po dolnymslasku jako miescie i wtedy to ja mam spalanie 13 lpg;-)
Przykładowo robiąc kurs spod mojego domu do oławy i spowrotem spalanie mi wychodzi 16-17. I tez mogłbym pisac ze jezdze po miescie. A to nei prawda bo proporcje miasto/trasa sa okolo 35/65.
PS. szukałem informacji na necie o takim miescie jak Gornoslaski Okreg przemysłowy i nie znalazłem, najwieksze jakie było to Warszawa. Co tu nie gra no chyba ze czytalem jakies nieaktualne informacje:)
_________________
Chrysler Town&Country 2001 3.8 AWD LIMITED LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byles kiedys w np. katowicach? za opolem wpadasz w miasto tak wylatujesz prawie pod krakowem:) oczywiscie jadac z wroclawia do krakowa lecisz autostrada ale jak tu mieszkasz i zalatwiasz cos w gliwicach,katowicach,bytomiu,siemienaowicach,sosnowcu,czeladzi itp to w zasadzie o tym,ze jestes juz w innym miescie dowiadujesz sie z tabliczek:). jest ciagla zabudowa,drogi,remonty,switla,korki itd. katowice nap cale sa jednokierunkowe. nie znajdziesz miajsca parkiengowego(a nie znajdziesz) i objezdzasz miasto dookola:)
droge z olawy do wroclawia znam ale to dla mnie jest raczej trasa ,a nie miasto. przez miasto rozumiem jezde w korku,ciagle postoje na swiatlach, zjazdy,rozjazdy ,nie przekraczanie 50 km/h itp.
co do GOP-u to duzo jest w necie o tym. dalem linka. obecnie istenieje projekt utworzenia z tego jednego miasta bo i tak granice juz nie istnieja. poszczegolne miasta stana sie wtedy dzielnicami jednego duzego. nie zmieni to drog niestety.
wracajac do twojego pytania-nie moge ci odpowiedziec po ktorej z tych dzielnic jezdze bo jedze po calym gopie i ci co tu mieszkaja wiedza o czym mowie.
wroclaw to berdzo piekne miasto,macie kilka fajnych szzerokich ulic w miescie(na slasku raczej nie znajdziesz bo tu ciasna zabudowa). niemniej ludzie z wrocka narzekaja ze zakorkowany-fatkt bylem i widzialem ,a to bylo w czasie wakacji-w roku akademickim jest podobno gorzej.
obecnie jezdze na b. krotkich dystansach(max 5-7 km) wiec dlatego to spalanie doszlo do 16 lpg/100km. najczesciej jednak jezdze skokami po 20-25 km i wtedy w miescie(scislym) udaje mi sie utrzymac ponizej 15 lpg.

aha po wpisaniu w przegladarke silesia lub gop latwo znalezc taki linki(i mnostwo podobnych) : http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,55670,3785944.html
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
charger
*
*


Dołączył: Jul 09, 2006
Posty: 390
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli wszystko sie sprowadza do stwierdzenia: Miasto miastu nie równe:)
Poprostu mam na mysli ze wrocławiu wiecej by Ci spaliłSmile
Ja regularnie jezdze do pracy 8 km w jedna strone: z jednego punktu we wro do drugiego i dlatego takei kosmiczne spalanie:)
Pozdro!
_________________
Chrysler Town&Country 2001 3.8 AWD LIMITED LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mdzalewscy
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 220

PostWysłany: Nie Gru 30, 2007 15:26    Temat postu: Re: ile powinien spalac gazu dodge caravan 3.3 96r zwykła in Odpowiedz z cytatem

byku25 napisał:
ile powinien spalac gazu dodge caravan 3.3 96r takie dziwne pytanie ale ok ilu bo mój dodge wariuje raz pali 19 po miescie raz 28 i nie wiem co jest grane zwykla instalacja na mikserze


katalogowo takie auto pali 10litry w trasie i 14litry w mieście

14litry benzyna = 16litry gaz sekwencja i 17litry gaz II gen.

zakładając iż katalog to często teoria labolatoryjna, do tego krótsze odcinki i jazdy na "ssaniu" czasami trzeba gaz wcisnąć to musisz przyjąć + jeszcze 1-2 litry, i masz 19litry i to Max MIASTO i jakiekolwiek większe spalnie jest niedopuszczalne przy normalnej jeździe ! ! ! i świadczy że jestem szejkiem, a raczej oligarcho bo to rosjanie gazem władają.
_________________
CADILLAC ESCALADE 6.2 V8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie po wymianie czujnika ustabilizowało się na poziomie 17 litrów więc uważam , że jest dobrze Smile cykl mieszany chociaż z przewaga miasta Smile było już nawet 16 , ale teraz po wymianie czujnika gaz szybciej się załacza Very Happy
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejny raport spalania(tak ,zeby podniesc niektorym cisnienie): trasa-ok 500 km w tym 300 km autostrada(ok 110-120 stale plus wyprzedzanie kolumn tirow 140-160 km/h),200 km miasto(dla wyjasnienia:scisle miasto-wroclaw w godzinach szczytu ze wschodu na zachod,do rynku,z rynku do asu,potem na zachodnie przemiescia ,a nastepnie do autostrady. reszta miasta po aglomeracji katowickiej. obciazenie auta 6 osob. spalanie na takim mieszanym odcinku: 12,3 litra LPG(w zimie).
pozdrawiam!
darek:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem ja tez tam bylem,miod i wino pilem i nawet pontona kupilem Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
kolejny raport spalania(tak ,zeby podniesc niektorym cisnienie


Widzę że kolega jakis złosliwy jest, nie wspominajac już o przechwalaniu sie juz pewie wszyscy na forum wiedzą ile twoje auko pali. Laughing

Dodam że odkąd jezdze bez klimy w zime bo tak ma popiepszone ustawienia windstar że tylko w dwuch pozycjach nie dziala klima wyszło tankujac gaz za 50zł cena 2.27 zrobiłem 145km wychodzi 15,2 l gazu
WOW chyba bede lepszy nie długo od kolegi, tylko musze zacząc jezdzic przepisowo Wink
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e....no to mnie przebijesz bo jak ja jezdze w miescie przepisowo(znaczy wszedzie ,ale mi chodzi spalanie w miescie) to mi pod 15 podchodzi Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to co pisałem, to miasto. Jeżeli trasa np jak jechałem z rodzinką na morze srednia 120km/h 12-13 z klima non stop Laughing
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w wiekszosci tak jest ze klima dziala przy nawiewie na szybe-wiec jesli nie jest to potrzebne to nie wlaczac nawiewu na szybe-roznica w spalaniu jest duza.
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A widzisz Luky w windstarze klima włacza sie nawet w ustawieniu przednie kratki+nogi juz nie wspominam o samej szybie, klima nie działa tylko na same przednie kratki i tylko nogi
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
mdzalewscy
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 220

PostWysłany: Nie Sty 27, 2008 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
spalanie na takim mieszanym odcinku: 12,3 litra LPG(w zimie).

no i oczym to świadczy kolego ?

jeśli spalanie jest znacząco mniejsze na gazie niż w innych takich zagazownych autach to:

1) jeździsz na ubogiej mieszance
2) jesteś zawalidrogo, albo dobrze opanowałeś sztukę ekonomicznej jazdy (hamowanie slilnikiem, brak gwałtownych ruchów, itd.)

jeśli zużycie LPG jest mniejsze lub równe zużyciu u Ciebie PB to masz pkt. 1 i będziesz jeszcze smutny.

inna sprawa to taka iż w zimie powietrze zasysane jest zimniejsze, więc to raczej +, jedynie pierwsze minuty są gorsze
_________________
CADILLAC ESCALADE 6.2 V8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Sty 27, 2008 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no pb bierze o ok.20% mniej. nie chcialbym zbyt ubogiej mieszanki-wiem z czym to sie wiaze:) zawalidroga...no coz jezdze zgodnie z przepisami wiec dla wielu jestem zawalidroga.
natomiast w ostatnim zdaniu masz racje-mysle,ze dosc dobrze opanowalem ekonomiczny styl jazdy i ciagle go doskonale. nie startuje spod swiatel,jak widze czerwone to natychmiast noga z gazu, na krotkich odcinkach nie przyspieszam gwaltownie. zal mi ludzi ktorzy uciekaja mi za widnokrag pod swiatalmi ,a na nastepnych stoje im na zderzaku:) lub startuja jak rakieta ,a za kilometr ich wyprzedzam bo jada np na trasie 70km/h.no ale to ich kasa,samochod i zdrowie Laughing
inna przyczyna moze tez byc stan silnika. jedi_v kupil tez samochod w bardzo dobrym stanie i z tego co wiem pali mu podobnie jak moj. wiec stereotyp o spalaniu 18-20 litrow mozna wlozyc miedzy bajki. chyba,ze ktos dostojnego vana z automatem traktuje jak jakiegos(przepraszam za wyrazenie) golfa gti czy innego euroboxa dla dawcow organow:) ja na szczescie z tego wyroslem(nawet chyba nigdy przez to nie przechodzilem) i takie sa tego owoce.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Nie Sty 27, 2008 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te modele naleza do oszczednych-sam teraz jezdze lumina 3,8-silnik mam po remoncie-wymieniony rozrzad panewki itp-srednia na benzynie wychodzi mi 11l/100 (gazu jeszcze nie zalozylem Embarassed )-i wcale delikatnie nie jezdze.

mysle ze wynika to z tego ze te modele byly duzo lzejsze-a silnik 3,8 bardzo dobrze sobie radzi z ta masa-np modele voyka po 95r sa ciezsze i mocniejsze-tzn inaczej zestrojone skrzynie-chcac uzyskac wieksza moc silnik trzeba wkrecic na 4-5 tys obr dopiero przerzuca bieg.
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Sob Lut 09, 2008 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u mnie Voygaer 3.8 pali cały czas 20 l/100 km. LPG. Czasami trochę mniej ale to tylko czasami. Co dziwne to bez wzgledu na to czy jadę sam czy mam załadowane auto to jest tak samo. Mam instalację Landi Renzo LIS. Gazownik powiedział, że jak jest mapa zrobiona do tego auto od pocztątku to po prostu nalezy przyjać , że jest ok. i tak jeździć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Sob Lut 09, 2008 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siemka !
ja przed zagazowaniem swojego zasięgnąłem info odnośnie prognoz spalania i gazownik , który miał to robić mówił , że 18 to minimum , ale trzeba liczyć 20 , ostatecznie zakładałem gaz u kogoś innego , bo Pan mnie wystawił ! pierwszy zbiornik to wynik 21 , pojechałem do gazownika i ten bez słowa podpiał kompa pośtukał cos i powiedział , że powinno być lepiej , kazał tankować na firmowych stacjach i przeczekać ze dwa zbiorniki , żeby się wszystko "ułożyło" Smile no i w tym tygodniu tankowałem wyniczek 13,8 z tym , że połowa to taki wypadzik za miasto , a druga połowa , no to już typowa jazda po Łodzi , po mieście mieściłem się sie w 17 , ale może teraz będzie mniej , bo też cieplej jest , zatem warto chyba było powalczyć o te 4 litry Smile a na benzynie nawet nie wiem ile pali , bo nie zdązyłem zbiornika wyjeździć przed zagazowaniem , a nie mam kompa Smile
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group