www.asu.pl :: Zobacz temat - pontiac 2,3
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pontiac 2,3

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mwsakwa
*
*


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 119
Skąd: Busko ZdrĂłj

PostWysłany: Pon Gru 27, 2004 21:59    Temat postu: pontiac 2,3 Odpowiedz z cytatem

czy jesli cos stuka troche jak sie silnik rozgrzeje i napinacz nie moze napiac lancuszka rozrzadu, bo lancuszek jest luzny to nalezy wymienic lancuszek czy napinacz? czy moze jedno i drugie? czy ktos zna odpowiedz?
a moze jakies inne propozycje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Gru 28, 2004 0:03    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Najlepiej jedno i drugie Very Happy ale napinacz wystaczy. Co do stukow na rozgrzanym silniku to moze panewki sie odzywaja ?? Na jakimoleju jezdzisz ?? ( mineralny,polsyntetyk czy syntetyk ?? )

POzdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mwsakwa
*
*


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 119
Skąd: Busko ZdrĂłj

PostWysłany: Wto Gru 28, 2004 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na jakim oleju jezdze? nie wiem:( krotko sie znamy z tym autkiem, kupione i wstawione do mechanika zeby wszystko posprawdzal, wiec pewnie i olej wymieni:)
wiec chyba pojde za rada i wymienie napinacz:) czytalam ze to dosc delikatny silnik ten 2,3 i czesto sie psuje:( czy to prawda?
pozdrawiam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Gru 28, 2004 18:25    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Heh. A zastanawialismy sie ostatnio czy jest jaks kobieta na tym forum Very Happy. 2.3 jest silnikiem europejskim i trudno cokolwiek mi o nim powiedziec. U nas przewaznie sa 3.1, 3.8. W kazdym razie i tak lepiej jezdzic "spokojnie" bez wzgledu czy jest to delikatny silnik czy nie Cool .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Buntek
*
*


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 20
Skąd: Bojadła (lubuskie)

PostWysłany: Wto Gru 28, 2004 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukając informacji o silniki 2.3 otrzymałem sugestię, że może to być silnik od Pontiaca Grand Am'a. Tam występują takie modele. Niestety nic więcej nie udało mi się na razie znaleźć.

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mwsakwa
*
*


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 119
Skąd: Busko ZdrĂłj

PostWysłany: Czw Gru 30, 2004 0:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o tak macie kobiete na forum Very Happy i jak to typowa kobieta bede tu wszystkich zadreczala pytaniami Very Happy po licznych konsultacjach osob zaprzyjaznionych a majacych jakiekolwiek pojecie o tym co moj pontiaczek ma pod maska ustalono ze nalezy zmienic lancuszek bo troszke sie rusza na boki Sad ale te wazne zmiany zostana przeprowadzone juz po nowym roku Very Happy mam jeszcze pytanie dotyczace gazu w tym autku. Ile to cudo moze pochlaniac gazu na 100 km Question bo nie wiem jaki zbiornik mam zamontowac Question aha i jeszcze nie potrafie klapy tylnej otworzyc Sad I to chyba na tyle z doraznych pytan Very Happy pozdrawiam wszystkich serdecznie i szczesliwego nowego ruku zycze Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Buntek
*
*


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 20
Skąd: Bojadła (lubuskie)

PostWysłany: Czw Gru 30, 2004 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój pali 12l - 100-120km/h, 14 - 140km/h; klapę otwierasz przekręcając zamek w prawo a lewą podnosisz za "coś" co jest nad tablicą rejestracyjną (ponoć ciągnąć za zamek można mu ułamać "wąsy"), jeśli przekręcisz zamek w lewo blokujesz zamek od klapy i wtedy trzeba jeszcze raz otworzyć klapę "centralem".
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Buntek
*
*


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 20
Skąd: Bojadła (lubuskie)

PostWysłany: Czw Gru 30, 2004 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój pali 12l - 100-120km/h, 14 - 140km/h; klapę otwierasz przekręcając zamek w prawo a lewą podnosisz za "coś" co jest nad tablicą rejestracyjną (ponoć ciągnąć za zamek można mu ułamać "wąsy"), jeśli przekręcisz zamek w lewo blokujesz zamek od klapy i wtedy trzeba jeszcze raz otworzyć klapę "centralem".
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sasza
*
*


Dołączył: Dec 16, 2004
Posty: 12
Skąd: PińczĂłw, woj. świetokrzyskie

PostWysłany: Czw Gru 30, 2004 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Buntek napisał:
mój pali 12l - 100-120km/h, 14 - 140km/h


Witam. Jaka masz instalacje gazową i czy były problemy po jej założeniu. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mwsakwa
*
*


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 119
Skąd: Busko ZdrĂłj

PostWysłany: Czw Gru 30, 2004 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zamek jest chyba uszkodzony Sad jakos tak bez sensu sie kreci, i wasy sie kreca razem z kluczykiem (bez kluczyka tez sie kreca) Sad az boje sie myslec ze trzeba bedzie siegnac po klucz nr 1 ...wiertarke Twisted Evil
_________________
TS 2,3 93 na kolkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sasza
*
*


Dołączył: Dec 16, 2004
Posty: 12
Skąd: PińczĂłw, woj. świetokrzyskie

PostWysłany: Czw Gru 30, 2004 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mwsakwa napisał:
zamek jest chyba uszkodzony Sad jakos tak bez sensu sie kreci, i wasy sie kreca razem z kluczykiem (bez kluczyka tez sie kreca) Sad az boje sie myslec ze trzeba bedzie siegnac po klucz nr 1 ...wiertarke Twisted Evil



Koleżanka Szanowna jest z Buska ? Shocked Shocked Shocked Shocked

Niczego nie wiercić, to się slicznie rozbiera po zdjeciu plastików od wewnatrz. Trzeba jakos to otworzyć i naprawic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mwsakwa
*
*


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 119
Skąd: Busko ZdrĂłj

PostWysłany: Czw Gru 30, 2004 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o tak z Buska Very Happy a kolega widze z Pinczowa Very Happy znaczy sasiadami jestesmy Very Happy mam nadzieje ze bedzie okazja sie spotkac i wymienic uwagi na temat autek Wink latwo nas namietrzyc w Busku - link do stronki Very Happy oczywiscie nie uzyje wiertarki do zamka Wink to byl zart
Wink jak juz autko wroci z gruntownego przegladu cos sie wymysli z zamkiem
pozdrawiam Very Happy
_________________
TS 2,3 93 na kolkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Gru 30, 2004 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niezaleznie od tego ile spali montuj najwiekszy z mozliwych zbiornikow!!! ja majac sedana wpadlem na "wspanialy" pomysl zamontowania zbiornika toroidalnego 30 l w miejscu kola zapasowego.moglem wlozyc 60 l za siedzenia ale nie....Sad no i teraz jestm kilka razy w tygodniu na stacji!!!
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dariQ
*
*


Dołączył: Nov 22, 2004
Posty: 45
Skąd: LHR

PostWysłany: Pią Gru 31, 2004 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokłądnie mam w kole w dodgu 32l i 45L w poldku za siedzeniem w poldku pozwala na zatankowaniu przejechac około 450 km 10 km odchyłu w jedną lub druga to do takiego auta minimu to 55L
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
mwsakwa
*
*


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 119
Skąd: Busko ZdrĂłj

PostWysłany: Pią Gru 31, 2004 2:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wlasnie ... a gdzie jest kolo zapasowe w pontiacu....... ? i jakiej wielkosci zbiornik na gaz sie tam maxymalnie miesci? Jestem zupelnie zielona Confused musze jakis fakultet z "pontiacologi" chyba skonczyc Wink zbiornik za siedzeniem to troche pomylka... a moze znacie jakies miejsce zupelnie pod autem gdzie mozna by taki zbiornik ukryc?
_________________
TS 2,3 93 na kolkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dariQ
*
*


Dołączył: Nov 22, 2004
Posty: 45
Skąd: LHR

PostWysłany: Pią Gru 31, 2004 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie to nie pomyłka - są dwie możliwosci bardziej estetyczna w miejscu na koło zapasowe lub bardzije praktyczna w bagażniku na płycie podłogi - no można wykożystać spory dacj ale niewiem czy to dobry pomysł Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Gru 31, 2004 14:05    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Heh. Kilka dni mnie nie bylo z powodu choroby a tu widze ze forum zyje juz wlasnym zyciem Very Happy . Co do zamka to ciezkaaa sprawa. Sa one bardzo delikatne ( i bardo drogie ). Zauwazyliscie pewnie ze wiele osob ma kawalek patyka itp zamiast wasow ( motylka ). Koszt takiego zamka wraz z centralnym ( ciezko dostac ) to okolo 700-800 zl ( trzeba sciagac ze stanow ) !!!!! Uzywane sa praktycznie nie do dostania. Za sam silownik krzycza od 300 do 350 zl ( uzywany !!! ). Wiec uwazajcie na te zamki bo pozniej same problemy....

Pozrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcinm
*
*


Dołączył: Sep 29, 2004
Posty: 56
Skąd: gĂłrny śląsk

PostWysłany: Pią Gru 31, 2004 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2.3 rzeczywiście jak napisał asu jest silnikiem europejskim z Grand Am,jest to silnik wykonany przez japońców do starego galanta(b.dużo części podchodzi),występuje w dwóch wersjacj jako 8 v i 16 v,jest nieprawdą ,że jest delikatny,mam 12 lat taki silnik i nie wiem nawet gdzie się olej dolewa,kilometrów ma kupę nakręcone i nic kompletnie się nie dzieje,spalanie jest też przyzwoite,nie zakładałem gazu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Gru 31, 2004 17:10    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Nawet niespodziewalem sie ze te silniki sa tak dobre Confused . O europejskich silnikach w amerykanskich autach mam raczej kiepskie zdanie ( wloski 2,5 TD w starszych Caravanach itp ). Najgorszy silnik jaki tylko mogli wymyslec Confused A tu jak widac 2.3 w TS nawet sie sprawuje. Chyba ze to wyjatek Wink .

Pozrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcinm
*
*


Dołączył: Sep 29, 2004
Posty: 56
Skąd: gĂłrny śląsk

PostWysłany: Pią Gru 31, 2004 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak się sprawuje w Ts ,ja mam Grand Am 2.3 8v z 1992 roku-pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mwsakwa
*
*


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 119
Skąd: Busko ZdrĂłj

PostWysłany: Nie Sty 02, 2005 1:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam jeszcze pytanie dotyczace czesci : kto robi zamienniki do TS ? i co dokladnie wsrod zamiennikow z czesci zamiennych mozna i warto kupic ? na jednej ze stronek "pontiacowskich" znalazlam taki dzial z zamiennikami Cool czy macie juz swoje zdanie o zamiennikach?
pozdrawiam Smile
_________________
TS 2,3 93 na kolkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Sty 02, 2005 21:15    Temat postu: zamienniki Odpowiedz z cytatem

Ja o zamiennikach mam rozne zdanie. Raz trafi sie dobrze a innym razem po miesiacu trzeba wymieniac ( tak mialem jak na zyczenie klenta zamowilem najtansze sworznie do Windstara, wytrzymaly miesiac Confused ).

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mwsakwa
*
*


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 119
Skąd: Busko ZdrĂłj

PostWysłany: Sro Sty 12, 2005 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja jednak zamowilam taki zamiennik - kanadyjski Wink polecony przez specjaliste Very Happy nie wiem co z tego bedzie... narazie zalamuje mnie czas oczekiwania na czesci Sad czy zawsze tak dlugo to trwa Question czy to dlatego ze nowy rok itp Question
_________________
TS 2,3 93 na kolkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Sty 12, 2005 19:47    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Niekoniecznie. Wiekszosc czesci jest dostepnych z dnia na dzien. Jednak na niektore "wynalazki" trzeba czekac do 14 dni.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Buntek
*
*


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 20
Skąd: Bojadła (lubuskie)

PostWysłany: Sro Sty 12, 2005 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sasza napisał:
Buntek napisał:
mój pali 12l - 100-120km/h, 14 - 140km/h


Witam. Jaka masz instalacje gazową i czy były problemy po jej założeniu. Pozdrawiam.


Mam instalację wtrysk BLITZ EC jeśli nic nie pomyliłem. Z gazem problemów na razie nie mam. za to z benzyną prawie ciągle, ale myślę że to akurat nie jest wina instalacji.
Przepraszam, że tak późno odpowiadam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mwsakwa
*
*


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 119
Skąd: Busko ZdrĂłj

PostWysłany: Sro Sty 12, 2005 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jesli chcialabym zamowic lancuszek rozrzadu, dlugi slizgacz i filtr do oleju? prosze o podanie czasu oczekiwania i ceny (moga byc zamienniki Wink wskazane) sprawdze konkurencyjnosc Wink
_________________
TS 2,3 93 na kolkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group