www.asu.pl :: Zobacz temat - service engine soon
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

service engine soon

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Spejs
*
*


Dołączył: Oct 27, 2007
Posty: 4

PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 11:06    Temat postu: service engine soon Odpowiedz z cytatem

Witam, zakupiłem dodge caravan 3.0 96r założyłem gaz (sekwencja) przez pewien czas było wszystko ok natomiast ostatnio nałożył się kilka rzeczy na siebie. Na mocno zimnym silniku samochód odpala bez problemu lecz w momencie dodania gazu gaśnie a nawet jak się uda to zaczyna prychać do tego wszystkiego zapaliła się kontrolka engine soon, wystarczy że się chwilkę rozgrzeje i nie ma żadnych problemów chodzi jak pszczółka, a i jeszcze jedno coraz częściej dzieje się tak że przy dodaniu gwałtownie gazu przełącza się na paliwo, kontrolka engine zapala się raczej na paliwie i pali cały czas po zresetowaniu znika na jakiś czas ale potem zapala się znowu - CO RADZICIE BO JESTEM MOCNO ZAKłOPOTANY

świece kopułka palec i przewody były wymieniane na nowe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
datatomek
*
*


Dołączył: Apr 17, 2007
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpierw podaj jakie błędy się zapisały.
_________________
Cirrus 2,5 LXI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Spejs
*
*


Dołączył: Oct 27, 2007
Posty: 4

PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żebym ja to wiedział, a w mieścinie której mieszkam nie mają komputera aby to sprawdzić. czytałem w serwsie jak zrobić to ręcznie ale sam wolałbym się za to nie brać bo mogę w ogóle se nie pojeździć.

A tak se myślę może to w ogóle nie jest związane z instalacją gazową ostatnio też były wymieniane popychacze i ruszany zapłon może tu tkwi przyczyna. dzisiaj przez przypadek też odkryłem że jak go na postoju wrzucić na wysokie obroty zaczyna strzelać jak by nie dopalał wszystkiego i na paliwie i gazie taki sam objaw
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do przełaczania sie gazu na benzyne przy wcisnieciu gazu to obstawiał bym reduktor mało wydajny, lub trzeba podniesc mu troche cisnienie, a co do rannego przełacznia podnies troche temperature w instalacji np.40st. No i zczytaj te błedy z ECU. A tak wogóle co to za instalacja??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Spejs
*
*


Dołączył: Oct 27, 2007
Posty: 4

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sekwencja - ale opisywane objawy z rana są na paliwie bo gaz włącza sie dopiero po rozgrzaniu, natomiast strzela na wysokich obrotach i na gazie i na paliwie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group