www.asu.pl :: Zobacz temat - Filtr kabinowy-przeciwpyłkowy-Voyek 97
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Filtr kabinowy-przeciwpyłkowy-Voyek 97

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
dmucha
*
*


Dołączył: Apr 25, 2006
Posty: 48
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Paź 23, 2007 14:43    Temat postu: Filtr kabinowy-przeciwpyłkowy-Voyek 97 Odpowiedz z cytatem

Witam

Wszyscy użytkownicy Voyagerów z lat 1996-1999 wiedzą i narzekają na brak tegoż filtra. Otóż niestety po ostatniej jexdzie z moimi synami okazało się, że młodszy z nich jest uczulony na grzyby i inne drobnoustroje znajdujące się w układzie przewietrzania auta jak i innych pyłków znajdujacych się w powietrzu. Niestety sprawdzone doświadczalnie na synu (przez przypadek).
A, że polak potrafi to udało mi się coś takiego wykombinować i oczywiście nie omieszkam to szanownym kolegom przekazać. Jak ktoś wykorzysta to super i przekaże swoją opinię to jeszcze lepiej. A więc do rzeczy.

Potrzebne będą następujące narzędzia i akcesoria:

-filtr węglowy i przeciw tłuszczowy od okapu lub jeszcze lepiej od frytkownicy(tańszy w zakupie)-koszt 12 zł,
- taśma dwustronna-koszt niewielki (była w domu),
- nożyczki,
-klucz nasadowy 10,13,15,
-torx
- młotek,
-woda z gąbką (można skubnąć żonie z kuchni).

W pierwszej kolejności należy odkręcić wycieraczki(klucz 15) i podszybie (torx),

[img][/img]

W drugiej kolejności odkręcamy rynienkę z mechanizmem wycieraczek oczywiście wcześniej zdejmując odpływy i rozłączając wtyczkę od wycieraczek,
[img][/img]

Po rozkręceniu ukazuje się nam widok:
[/img][img][/img]


W trzeciej kolejności czyścimy wnękę w podszybiu
[img][/img]

Po umyciu
[img][/img]

Po tej czynności dokonujemy odrysowania kształtów wlotu i odpowiednio docinamy, oraz sklejamy razem do siebie aby podczas dalszych prac nam się to nie rozpadło,
[img][/img]

[img][/img]

Kolejnym krokiem jest przyklejenie taśm do otworów i doklejenie wcześniej dopasowanych filtrów,
[img][/img]

[img][/img]

Zbliżamy się do finiszu i po założeniu korytka wygląda to tak,
[img][/img]

A dalej to już jak na początku tylko w odwrotnej kolejności składamy i skręcamy całość. Efekt końcowy to:
[img][/img]

W ostatnim kroku przykręcamy podszybie (torx) oraz wycieraczki (klucz15). I cieszymy się z czystego powietrza w kabinie.

Jeśli to komuś się przyda to super, jeśli natomiast nie i będzie twierdził, że wykona to lepiej to proszę o uwagi i komentarze.

Pozdrawiam i miłej pracy.
_________________
VOYAGER 2,5 TD 1997r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
woytekpo
*
*


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 26

PostWysłany: Wto Paź 23, 2007 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja u siebie w Voyku 99' mam filtr przeciwpyłkowy, znajduje się właśnie w tych otworach pod podszybiem i są to połączone ze sobą stożki. trzy z lewej strony i trzy z prawej. Dzwoniłem do Chryslera i powiedzieli że można je zamówić ale koszt to ok. 200pln za oba. Więc sobie darowałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Paź 23, 2007 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawo dmucha!!! takich ludzi nam trzeba.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Paź 23, 2007 23:32    Temat postu: opis Odpowiedz z cytatem

Intrukcja pierwsza klasa. Wszystko krok po kroku.... Jestem pod wrazeniem Very Happy
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Draco
*
*


Dołączył: Sep 13, 2009
Posty: 3
Skąd: Swidwin / Walsall

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mineło już dwa lata od jego założenia, jak trwałość tego filtra? nie wchłania wilgoci i nie namaka deszczem?
_________________
Chrysler Town&Country limited '98 3,8 AWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group