www.asu.pl :: Zobacz temat - Wini 95 3,8 LX - czujnik wałka rozrządu
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wini 95 3,8 LX - czujnik wałka rozrządu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zibzus
*
*


Dołączył: Oct 19, 2007
Posty: 24
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 9:54    Temat postu: Wini 95 3,8 LX - czujnik wałka rozrządu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jestem nowym użytkownikem tego forum. Wcześniej dużo tutaj czytałem więc wiem, że możecie mi pomóc. Mam problem ze zbyt niskimi obrotami na zimnym silniku. Dopóki nie zagrzeje się trudno wchodzi w obroty jakby niepracował na wszystkie gary, nie można porzełączyć na gaz bo gaśnie. Komp pokazuje błąd w pracy czujnika wałka rozrządu. Sprawdzono go i okazało się, że czujnik jest OK obwód zamknięty a komp go nie widzi i nie można usunąć błędu. Proszę o radę!
_________________
ZIBZUS Wini 95 LX 3,8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qmarkus
*
*


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 167
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkręć górną część czujnika ( czarny dekielek ) i sprawdź czy na tej ośce która zostanie przy silniku są dwa metalowe skrzydełka. U mnie odpadł jeden
kawałek i narobił kuku. Elektronika może być dobra, ale mechanicznie mogło Ci się coś rozlecieć. Za czujnik kompletny zapłaciłem coś około 800zł.
_________________
Windstar 97r. 3.0 zielony metalik- Luky już się nim zajął Wink
Kwiat Doblo- muł roboczy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
zibzus
*
*


Dołączył: Oct 19, 2007
Posty: 24
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki! Jak sprawdzę to odpowiem.
_________________
ZIBZUS Wini 95 LX 3,8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zibzus
*
*


Dołączył: Oct 19, 2007
Posty: 24
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie szukać tego czujnika bo przegląd robił mi warsztat i nie bardzo się orientuję jak on wygląda? Embarassed
_________________
ZIBZUS Wini 95 LX 3,8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qmarkus
*
*


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 167
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba już po fakcie ale może się komuś innemu przyda:
http://www.autozone.com/az/cds/en_us/0900823d/80/1d/35/d1/0900823d801d35d1/repairInfoPages.htm
_________________
Windstar 97r. 3.0 zielony metalik- Luky już się nim zajął Wink
Kwiat Doblo- muł roboczy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
zibzus
*
*


Dołączył: Oct 19, 2007
Posty: 24
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za podpowiedź i link. Sprawa aktualna bo elektronik nie ma czasu się tym zająć. Sprawa z tym czujnikiem o tyle ciekawa, że podobno jest to wina komputera chociaż nie do końca bym się z tym zgodził bo jak złapie trochę temperaturę to chodzi wszystko ok. Na zimno niema obrotów (max 600) i trudno wchodzi w obroty. Miałem już taki problem ale wtedy wina była po stronie czujnika temperatury, a teraz pokazuje czujnik wałka rozrządu. Jak macie jakieś propozycje b.chętnie przyjmę!.
_________________
ZIBZUS Wini 95 LX 3,8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qmarkus
*
*


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 167
Skąd: Tychy

PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy tych objawach to ja wątpię że to wina tego czujnika, ja normalnie jeździłem tylko palił trochę więcej a czujnika w zasadzie w ogóle nie było bo się rozleciał. Silnik krokowy sprawdź, za wolne obroty to on jest odpowiedzialny.
_________________
Windstar 97r. 3.0 zielony metalik- Luky już się nim zajął Wink
Kwiat Doblo- muł roboczy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
zibzus
*
*


Dołączył: Oct 19, 2007
Posty: 24
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze strony mechanicznej było wszystko sprawdzane i jest ok. Reset poprzez odpięcie akumlatora nie pomaga.
_________________
ZIBZUS Wini 95 LX 3,8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marszal17
*
*


Dołączył: Mar 27, 2008
Posty: 5

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś wie może gdzie można kupić czujnik wałka rozrządu razem z aparatem zapłonowym do Windstara 98r 3.0L ?? A może ktoś ma taki czujnik na sprzedaż??
Proszę o pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qmarkus
*
*


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 167
Skąd: Tychy

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z aparatem zapłonowym? czujnik jest osobnym urządzeniem, składa się z dwóch części: mechanicznej i elektrycznej na górze (taki czarny dekielek wink: ) a kupisz go na pewno u Rafała w sklepie ASU bo widziałem że ma.
_________________
Windstar 97r. 3.0 zielony metalik- Luky już się nim zajął Wink
Kwiat Doblo- muł roboczy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
marszal17
*
*


Dołączył: Mar 27, 2008
Posty: 5

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 7:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wiem jak to wygląda, bo już to rozbierałem. tylko niektórzy mówią na tą część mechaniczną - "aparat zapłonowy". A ja właśnie potrzebuję tą mechaniczną część, bo tam w środku zrobiła się masakra (pourywane sakieś blaszki, magnes). Tą część elektroniczną też potrzebuję bo jest również zmasakrowana. A wolałbym kupić używany, bo będzie tańszy. Nie stać mnie żeby na głupi czujnik wydać 1000zł, bo tyle kosztuje kompletny czujnik. W sklepie ASU widziałem tylko część elektroniczną tego czujnika. Wie ktoś może jak dokładnie zbudowany jest ten czujnik, może ktoś ma jakieś zdjęcia czujnika wewnątrz, jakie napięcia powinny być na wyjściu z czujnika i jak go się ustawia? Te informacja bardzo by mi pomogły. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 8:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CZY CHODZI CI O TO??
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=329466931
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marszal17
*
*


Dołączył: Mar 27, 2008
Posty: 5

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, o to też, ale potrzebuję też drugiej części, do któerj przykręca się ten czujnik. A jeśli chodzi o zdjęcie t ochodzi mi ozdjęcie od środka, bo mój czujnik z zewnątrz jest cały, tylko od środka jest zniszczony.
Dziękuję bardzo za zainteresowanie.

Mariusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group