www.asu.pl :: Zobacz temat - Wygrałem - WARTA oddaje pieniądze!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wygrałem - WARTA oddaje pieniądze!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2007 22:43    Temat postu: Wygrałem - WARTA oddaje pieniądze! Odpowiedz z cytatem

Od początku: dwa lata temu gość wymusił pierwszeństwo i przetarł mi Astrę. W Warcie wziąłem wariant kosztorysowy, więc wypłacili mi pieniądze potrącając VAT. W czerwcu napisałem aby zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego oddali mi potrącony VAT. Odpisali, że w przypadku gdy nie mam faktury VAT za naprawę, nie uważają aby byli zobowiązani cokolwiek oddawać. Drugie pismo wysłałem w sierpniu pisząc, że mogą sobie uważać co chcą, ale uchwała SN jest ważniejsza. Zignorowali to pismo. W piątek wysłałem faks, w którym napisałem, że czekam tydzień na odpowiedź a następnie wysyłam pismo z kopią korespondencji do Rzecznika Praw Ubezpieczonych. Dzisiaj sami odszukali do mnie telefon i grzecznie poprosili czy mogą przesłać mi formularz do wypełnienia tak by mogli mi przelać na konto pieniądze. Facet był tak uprzejmy, że nawet nie zbluzgałem go, że najpierw przez 4 dni nie mogłem się do niego dodzwonić bo ciągle zajęty numer albo nikt nie odbiera. Ale w końcu dostanę ten VAT! Smile Teraz czekam aż zmieni się w sprawie amortyzacji. W końcu dlaczego mają mi potrącać wartość części dlatego że auto ma 3-4 lata? Dlaczego mam dopłacać do nowych części, albo godzić się na kupowanie blach na giełdzie? Samochód powinien być doprowadzony do stanu sprzed wypadku, a nawet rekompensować ewentualną stratę którą ponoszę przy sprzedaży auta "bitego". Ale tego jeszcze nie zwracają. Póki co wszyscy którzy mieli szkody obliczane kosztorysowo mogą próbować odzyskać VAT. Powodzenia!
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

postwa godna nasladowania!!!
nie mozemy sie dac firmom ubezpieczeniowym!!!
ja sluze tez pomoca osobom ,ktore maja z nimi problem. udalo mi sie wygrac kilka takich spraw i mam jakies doswiadczenie.
najwazniejsze to wiedziec,ze to oni sa dla nas ,a nie my dla nich:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm .. no mi w grudniu bedzie bilo 2 lata od przykasowania przodu windstara .. spraw sadowych bylo juz kilka, nakazow wyplaty tez ... do dzis nie otrzymalem odszkodowania - pelnotlustego z pzu...
przykasowanie 1/4 przodu samochodu wycenili na 1000zl .. lol..... z czego rzeczoznawca wycenil na 6-7 tys... Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 0:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcześniej też walczyłem z nimi o wysokość odszkodowania. Wpisali mi inny zderzak (czarny i bez halogenów przeciwmgielnych) jednocześnie miałem pozycję wymiany lampy przeciwmgielnej. Jedno kłóci się z drugim. Wpisali nie ten reflektor, nie wliczyli klepania nadkola (czyli robota + lakier) W sumie dopłacili mi 600PLN a i tak uważam że mnie w bambuko zrobili, ale wtedy odpuściłem bo już miałem winiego i musiałem astrę upychać aby oddać forsę. Jak taryfiarz który mnie przytarł pokazał mi polisę z Warty to mu powiedziałem że gorzej to tylko Link4 mogło mi się przytrafić. Nie wierzył, ale jak go spotkałem w siedzibie Warty przy zgłaszaniu swojego AC to już klął na nich ile wlezie. A w PZU akurat dobrze mi załatwiali sprawy. I przedewszystkim kosztorys miałem od ręki, podczas gdy we Warcie czeka się minimum 3 dni robocze (w tym przypadku trwało to tydzień)
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sob Paź 06, 2007 7:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to ja mam szczęście.
gość - mój sąsiad, przerysował mi bok samochodu... ma w pzu ..

oczywiście sie nie przyznaje do winy udając idiotę...

następne 2 lata bez pieniędzy. ciekawi mnie ile wyjdzie, Allianz mi wypłacił wcześniej 2500 za same drzwi. teraz mam skasowane drzwi i błotnik cały (od strony kierowcy). na moje oko dobre 4-5tys powinni oddać Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group