www.asu.pl :: Zobacz temat - wyskoczył przegub ze skrzyni voyek 3,3
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wyskoczył przegub ze skrzyni voyek 3,3

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
stachmiesz
*
*


Dołączył: Aug 18, 2007
Posty: 34
Skąd: Sztum

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 17:03    Temat postu: wyskoczył przegub ze skrzyni voyek 3,3 Odpowiedz z cytatem

help! dziś prędkościomierz przestał działac, po chwili poczułem palony olej. okazało się że olej leci z uszczelniacza przy wyjściu na przegób wewnętrzny - wygląda jakby sie przegub ze skrzyni wysunął ok. 1,5 - 2 cm. móbłby ktoś wrzuci fotkę jak to powinno wyglądac?

u mnie to wygląda tak:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e34e1478412e3a61.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6c164ebfe19001e6.html
po wykręceniu ślimaka, w otworze po nim nie wyczówam zębatki od mechanizmu prędkościomierza, czyli pewnie sie przegub wysunął. ale dlaczego - on jest jakoś przykręcany w skrzyni?
dodam, że na przegubie jest wyczówalny luz, ale lekki i w płaszczyźnie pracy. pytanie: jak to zrobic, żeby sie nie narobic ? musze wyciągac całą półoś? jeśli tak, to w jaki sposób?
_________________
VOYAGER 3,3 V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
alladyn
*
*


Dołączył: Dec 16, 2005
Posty: 309
Skąd: Bundesland

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 18:45    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Witam ,no masz problem .Polos niejest przykrecona ale jest na zabespieczeniu ,taki okragly drut ,tak prosto do wytlumaczenia ,zeby wyciagnac polos rozepnij wachacz od goleni ,i masz polos na wierzchu ,sprawdz czy masz na koncu polosi te zabezpieczenie ,bo jesli ci spadlo lub peklo to moze narobic ci szkod,wiec jesli go niema to odkrecaj miske ASB i dokladnie poszukaj.Pozdrawiam
_________________
MERCURY VILLAGER FULL OPCJA 3.0 95r Sprzedany .Nowy nabytek CHRYSLER T&C 3.8 95.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stachmiesz
*
*


Dołączył: Aug 18, 2007
Posty: 34
Skąd: Sztum

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tak chciałem zmienic olej, to miske zdejme. a w razie co to ten drucik można gdzieś kupic? mysle też że mogła pęknąc sprężynka wewnątrz przegubu wewnętrznego. to mozna gdzieś dostac?
_________________
VOYAGER 3,3 V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak to jest w Vojku ale jak ci przeguby same wyskakuja to przyczyny nie szukaj w samym zabezpieczeniu poloski tylko gdzies glebiej! sprezysty drut zabezpiecza przed wysunieciem poloski ale nie jest to jakies super pewne zabezpieczenie i jak bedziesz miel mocno zuzyty przegub/luzy na mechnizmie roznicowym/na maxa przestawiony lub krzywy wahacz lub sworzen wahacza to przegub moze ci wyskakiwac ze skrzyni! w innym przypadku nie jest to mozliwe z tego wzgledu ze z jednej strony poloske z przegubami "trzyma" skrzynia z drugiej poprzez piaste i lozysko wlasnie wahacz.
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
stachmiesz
*
*


Dołączył: Aug 18, 2007
Posty: 34
Skąd: Sztum

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kicha. wyjąłem półoś - jakiś czub musiał już to robic, bo nie było spręzyny w przegubie. na razie dopasowałem zamiennik w postaci sprężyny sprzęgła od komarka Very Happy ale i tak przegub ma luzy, więc zamawiam nowe.
_________________
VOYAGER 3,3 V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group