www.asu.pl :: Zobacz temat - OPONY
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

OPONY

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
DARO
*
*


Dołączył: Oct 20, 2004
Posty: 194
Skąd: Pawlowice sl

PostWysłany: Sob Gru 18, 2004 11:40    Temat postu: OPONY Odpowiedz z cytatem

CZESC!
Jakie opony zimowe(rozmiar)do windstara,moze ktos doradzic ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pon Gru 20, 2004 9:46    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

ja mam 205 / 65 /15 pirelli winter cośtam cośtam są ok wolałbym wyższe ....... tak z 205/75/15 ale takich chyba nie ma
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Pon Gru 20, 2004 20:20    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

bilans napisał:
ja mam 205 / 65 /15 pirelli winter cośtam cośtam są ok wolałbym wyższe ....... tak z 205/75/15 ale takich chyba nie ma


Są takie opony. Ja też mam takie jak ty tylko innej firmy. Na lato mam już zamówione 205/75/15 FIRESTONE z białym napisem.

Co do zimówek; jakie mają być? Takie jak letnie, ewentualnie węższe lepiej radzą sobie w śniegu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Gru 21, 2004 12:21    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

baa na lato to ja mam 215/70/15 - orginał to 215/75/15 ale zato mam z białym paseczkiem ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Wto Gru 21, 2004 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mnie udało się dwa tygodnie temu kupić 17" felgi do taurusa. Na lato kupię sobie oponki goodyear F1 - 225/35/17. Jest taka strona www.opony.pl tam mają wszystko, ceny o 30 % mniejsze niż normalnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Wto Gru 21, 2004 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy tak niskim profilu, to komfort jazdy trochę ci się pogorszy Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Gru 21, 2004 22:41    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

silverado : bedziesz czesciej na naprawe zawieszenia przyjezdzal Twisted Evil , ale za to jak bedzie wygladal Very Happy . Komfort po miescie jest tragiczny. Ja u siebie mialem 205/50 15 i po wroclawiu to makabra ale za to jak na trasie sie fajnie drogi trzymal Very Happy

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Gru 21, 2004 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mialem kiedys 195/60 w moim tempaku i jezdzilo sie fatalnie.uwazam,ze niskoprofilowe opony nadaja sei do wyscigowek z utwardzonym zawieszeniam a nie do vanow lub limuzyn.popatrzcie na nowe autka-teraz jest taki trend,ze zakladaja pelen wymiar(80) wzrasta komfort(zwlaszcza w miescie) mozna jezdzic bez strachu po kraweznikach itp.oczywiscie jak ktos jezdzi powyzej 150(ciekawe gdzie) to taki niskie opony napewno poprawia prowadzenie auta i moze tez przyczepnosc(na suchym i czystym asfalcie-znow pytanie-gdzie?).u mnie fabryka dala 185/70 i gdyby weszly wyzsze to bym zalozyl.moje auto(tak jak i taurus i inne sedany) swietnie sie prezentuje na wysokich oponach.chetnie kupie na lato 185/70R14 z bialym paskiem:)

a teraz calkiem poza tematem ale nie moge wytrzymac....
jezdzilem dzisiaj lincolnem navigatorem 2002-jeszcze mi sie trzesa lapki:)

pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Czw Gru 23, 2004 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to fakt, komfort spadnie, ale efekt wizualny jest niesamowity
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gracjan Stajkowski
*
*


Dołączył:
Posty: 27
Skąd: Częstochowa/Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro wywołany był temat aut sportowych w kontekście opon to moge odpowiedzieć. Mam Pontiaca TransAma i fabrycznie szerokośc opon w tych autkach wynosi 245. U siebie mam obecnie założone 245x50x16 (mogłem pomerdolić cos z wysokością) Embarassed ale moge powiedzieć, że jazda po wszechobecnych koleinach to tragedia. Ogólnie zasada jest taka: im szersza i niższa opona tym gorzej na koleinach. Sciąga to w lewo to w prawo, a ostrzejsze hamowanie po prostej to prawie wyczyn. Znam kolesia, który na ma felgi 18-ki i załozył opony o wysokości 30 czy 35. Nie było mowy o trzymaniu kierownicy jedną ręką. Ciągła walka. Evil or Very Mad
Szerokie i niskie oponki dobre sa na Stany. Oni nie mają w słowniku takich pojęc jak: koleiny, pralka i błoto pośniegowe. Szczęściarze. Jakbym mógł to bym sobie założył balonki. Ale to jak kiedyś kupie Jeepa.
[/i]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 13:03    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

A pozatym na niskim profilu i szerokich oponach zawieszenie i lozyska dostaja ( w TEMPO czesto tylnie lozyska trzeba dokrecac ). Odkad sciagnalem swoje 205/50 i zalozylem 185/70 (moze 75) jestem zadowolony bo jezdzi sie zalkiem inaczej.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się zastanawiałem ze zmianą 215/75/15 na rozmiar niższe i węższe.
Miałem na myśli 205/70/15. Te które mam wydają mi się za wysokie. Źle wygląda Dodge. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

calkowicie sie zgadzam z asu-ja bym zalozyl najlepiej 175 na 80:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 20:40    Temat postu: opony Odpowiedz z cytatem

esderek a moze wogole zalozysz 135/90 Very Happy

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to chyba od rowera albo tico:P
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o taich wymiarach to ja mam jeszcze oryginalne koło dojazdowe Very Happy , z taką śmieszną oponką - niestety ta opona ma już chyba ponad 15 lat - ciekawe czy w Polsce można kupić taką bo nigdzie nie widziałem ?

pozdrawiam Very Happy

ps. asu, jak tam sytuacja z silnikiem ? Very Happy,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Autor
*
*


Dołączył:
Posty: 178
Skąd: Czekanów /k Gliwic

PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak apropos opon to jakie powinny byc w Taurusie nadmienie ze jeszcze nie kupowalem bo nie mialem samochodu ;( a jestem troche zdezorientowany bo w czarnym (jak mysle ze asu zdazyl zauwazyc) sa smiesznie male popnki wyglada to jakby ktos wlozyl do niego opony z malucha !! :/ no ale w tym bordowym to juz sie jakos prezentuja ale nie sa pierwszej swieezosci i trzeba bedzie niedlugo je wymienic. a jak juz przelsaliscie adres stronki to chcialem sie przygotowac na zawal cenowy (oc bede musial zaplacic prawie 2000zl !!!- nie mam jeszcze znizek no chyba ze sie mama zlituje i zarejstruje na wspolwlasciciela :/) jak narazie to sie zatrzymalem na przekladce silnika i chyba natym pozostanie bo ciezko z kasa Sad

Ale ja narzekam Wink
Pozdro Olszewski Błazej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Nie Sty 23, 2005 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na piętnastocalowych felgach oryginalnie powinny być opony 205/65/15.

jak dobrze poszukasz to kupisz takie jeszcze z metkami ze sklepu za 100 -150 zł za sztukę Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Lut 07, 2005 23:10    Temat postu: opony Odpowiedz z cytatem

To prawda. Mozna lekko uzywane kupic za grosze. Nowe to juz wydatek 1600 zł Confused

Pozdrwiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie, a ja kilka dni temu oddałem te felgi 17", okazało się że mają ukryte pęknięcia.

Kto z Was ma dojście do opon letnich 205/65/15 ale TYLKO z białym paskiem ?, od dwóch dni szukam i nie mogę nigdzie takich znaleźć

mogą być używane , byle w dobrym stanie

pozdrawiam Very Happy

ps, a wogóle to ciekawe, czemu nie produkuje się kolorowych opon Evil or Very Mad , przecież to chyba byłoby możliwe żeby fabrycznie barwili gumę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej nie zakladaj z paskiem bo cie oskaraza,ze jestes al capone:P(sorry taki zarcik-ja tez szukam z paskiem) .poszukaj w postach- pisalismy z chlopakami jak paski dorobic do opon.kolorowe sie produkuje-a jakze -ale sa pieronsko drogie.widzialem czerwone,zielone i niebieskie.sam w rowerze mam czarno zolte-super wyglada slad na asflcie jak zachmujesz mocno zolta opona:P
jesli ktos ma dostep do paskowanych to przy okazji sie polecam uadze-poszukuje 185/70 R14
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla Was z paskiem dla mnie bez 205/65/15 letnie (w dobrym stanie 4 sztuki).
Sam pomaluję napisy i też będzie fajowo.

Pozdrawiam Wojtek
________________________________________
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bardzo dawno temu jak miałem jeszcze mercedesa to też sobie sam zrobiłem napisy i efekt był tak delikatnie mówiąc do d...... Very Happy

trzeba zapolować na oryginalne

a mógłbys Esdarek podać stronę na której widziałeś te kolorowe opony ?

pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Lut 08, 2005 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja o nich czytalem w autoswiecie jakis czas temu i byly fotki.potem pisali ze sie nie przyjely na rynku z powodu ceny.ciekwe czy je dalej robia czy tez nie?poszukam na sronach producentow(wiem,ze to byl ktorys z tych najwiekszych.ja widzialem wlasnorecznie opisywane opony i jak sie nie przycieralo kraweznka to ewfekt byl niezly.niemniej oryginaly maja wstawki z bialej gumy i zawsze mozna przejechac cifem i sa jak nowe... farba sobie wtedy zejdzie i juz nie jest ladnie:)

darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
silverado
*
*


Dołączył: Nov 25, 2004
Posty: 139
Skąd: wałbrzych

PostWysłany: Sro Lut 09, 2005 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no własnie, farba schodzi po kilku dniach, ja nawet kupiłem taką specjalną farbę elastyczną do gumy, ale też nic nie dała - nawet mam gdzieś ją jeszcze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 09, 2005 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mnie bardzo zmartwiliście Crying or Very sad

Pozdrawiam Wojtek
_______________________________________
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 12:47    Temat postu: OPONY Odpowiedz z cytatem

Może udałoby się zrobić listę/tabelę opon jakie powinny być z naszych autkach i ewentualne zamienniki:
W Brief'ie mojego Windstara 3.0 97r mam wpisane 205/70/R15 lub 215/70/R15. Ponieważ nie znalzłem osobowych opon w takim rozmiarze zamawiam 215/65/R15 Barum Bravuris po 260PLN. Wysokośc takich opon jest taka sama jak dla 205/70, co na lato powinno byc dobre. Czytając forum widzę, że dowolność jest dość duża a to chyba nie jest zbyt dobre dla automatów i układu jezdnego

Gobowiec Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadza sie-dowolnosc jest zbyt wielka a nie powinna.o ile szerokosc opony zalezy od tego czy sie miesci w nadkolu i czy nie jest za mala lub za duza w stosunku do obreczy ,o tyle wysokosc juz nie powinna byc tak dowolna.od niej zalezy przelozenie-silnik/skrzynia/dyfer/jezdnia. zbyt mala wysokosc kola powoduje,ze przy tej samej szybkosci silnik bedzie pracowal na wyzszych obrotach za to bedzie nieco "mocniejszy".w druga strone odwrotnie.mylne tez beda wskazanie przedkosciomierza oraz licznika kilometrow a co za tym idzie nie sprawdzimy faktycznego zuzycia paliwa gdyz na tym samym odcinku drogi kolo musi obrocic sie wiecej razy(mniejsze kolo).zasada jest bardzo prosta.musimy sprawdzic jaka szerokosc(zakres) opony moze wspolpracowac z nasza obrecza.potem mamy juz latwo bo np 185/70/R14 rozszyfrujemy tak: 185 to szerokosc opony wyrazona w mm/70 to stosunek procentowy wysokosci do szerokosci-w tym przypadku wysokosc wynosi ok 129 mm,R14 to srednica wewnetrzna opony wyrazona w calach. wiec jesli np chcemy szersze opony na takie kolo to sobie robimy tak: 195x65%=128mm wiec problem w zasadzie nie istnieje ale juz 195x60%=117 i juz mamy problem:)reasumujac-patrzymy na zalecane opony,wyliczmy wysokosc opony i dobieramy szersza lub wezsza opone zachowujac wysokosc! dodam tylko,ze w tym kraju montowanie szerszych opon wiaze sie tak naprawde tylko ze zwiekszeniem zuzycia paliwa gdyz drogi mamy takie jakie mamy.osobiscie wole opony wezsze o wyzszym profilu.zyskujemy 4 czynniki-zuzycie paliwa,cena opony,komfort,i wieksza ochrona zawieszenia(wazne!) oczywiscie ucierpi przyczepnosc i ..wyglad auta ale to juz indywidualna sprawa kazdego z nas:)
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Czw Cze 16, 2005 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze że szersza opona to większe opory toczenia a co za tym idzie większe spalanie, no może w ułamkach procenta ale zawsze.
Bardziej jednak niebezpieczne są zbyt szerokie opony na mokrej jezdni.
Zwłaszcza często widywane małe lekkie autka na "balonach", w takim przypadku racze można mówić o pontonie a nie samochodzie.
Myślę wiec że najbezpieczniej stosować to co zalecił producent bo wtedy będziemy blisko "złotego środka"

Wojtek z Tarnowskich Gór
Windstar LX 3,5/95 na gazie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 8:14    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

dokładnie tak miałem juz pare bryk kombinowalem z aluskami itp. itd
i wiecie co obecnie zakładam opony w rozmiarach zalecanych przez producenta .......... windstar ma 215/70/15 i takie mam ba nadodatek z białym paskiem Very Happy , na niskich profilach można sobie wątrobe odbić ,a to jest amerykan czyli ma być kanapa na kołach czyli komfort i wygoda .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 8:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja niestety mam 185/65/R14 a powinny byc 185/70/R14.to niestety nie moj wybor a przypadek(takie opony moglem akurat dostac tanio)niemniej napewno jak bede wymienial to na wyzsze.mialem juz nizsze i szersze i wyzsze i wezsze-roznica jest ogromna!!!jesli ktosie jeszdzi 200 na godzine po serpentynach a uzywa auta do codziennej jazdy polecam wesko a wysoko(oczywiscie bez skrajnosci)....no i ten pasek-qrcze tez chce:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Cze 17, 2005 9:03    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

hehehhe moge ci go skserować Very Happy Shocked Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Cze 19, 2005 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W swojej Luminie muszę wymienić opony ponieważ są już na wyczerpaniu i mam troszkę za małe. Na początek 2 tylne (obecnie mam 195/65/15) chcę powiększyć do normalności, czyli do 205/70/15-zalecenia producenta. Co myślicie o tym żeby na przodzie pozostawić te mniejsze a na tyl dać większe. Czy ktoś może mi doradzić, czy taka opcja jest możliwa i nie wpłynie na bezpieczeństwo jazdy.
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pon Cze 20, 2005 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bezpieczeństwo ci sie nie zmieni ale ..... może zgłupiec ABS bo odczty z kól będą inne ze względu na inny rozmiar opon żle bedzie zliczał obroty koła i czasami moze cos nie tak policzyć sobie ..... więc raczej 4 opony takie same jezeli chodzi o rozmiar Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Cze 20, 2005 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie akurat jest ABS na jedną parę kół, więc chyba nie będę miał kłopotów
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
diana1
*
*


Dołączył: May 28, 2005
Posty: 36

PostWysłany: Pon Cze 20, 2005 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej kupić opony 195/75/15, bo wszytskie opny powyżej 200 są nieekonomiczne pod każdym względem po 1 samochód ma duże opory toczenia, czego skutkiem jest zwiększe użycie paliwa nawet o 10%, są duże obciążenia na łożyska, drążki, sworznie wszystko jest powyżej norm producenta. Szerokie opony to kosztowny szpan Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Pon Cze 20, 2005 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zimowe opony miałem 195x65x15, letnie załozyłem blizej oryginału 205x65x15 spalanie faktycznie odrobinę wzrosło ale za to mam blizej do pracy Wink (większa średnica). 205x70x15 czyli takie jak zaleca fabryka są nieprzyzwoicie drogie.
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkowicie się zgadzam z "TOMEK" i tak jak on kupiłem letnie oponki podobne do fabrycznych 205x65x15. Udało mi się kupić z wyprzedaży hurtowni. Natomiast na zimę planuję 195x65x15. Z dwuch powodów. Cena opony oraz łatwość zakupu łańcuchów. Spróbujcie kupić na 205 lub 215. Mało że cena powyżej 450zł. Shocked to i problem ze znalezieniem.

Wojtek
Dodge caravan 3,3LE gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli fabryka mowi,ze maja byc 205/70 to mozna dac zimowki np 195/75 aby srednica byla odpowiedni a bo inaczej bedzie zle:) opony 205/70R15 mozna kupic(nowe) za ok 200-250 zl,215/65R15 sa duzo drozsze-250-500zl.205/65R15 tez sa drosze od tych jakie zaleca fabryka do waszych aut.zasada jest taka: im opona nizsza,szersza tym drozsza na dana felge.
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 21:39    Temat postu: Re: OPONY Odpowiedz z cytatem

Muszę kupić opony i widzę, że szczęśliwie tego nie zrobiłem. Prawie zamówiłem Barum Bravuris 215/65R15 po 260pln, ale może esdarek podpowie gdzie można kupić 205/70R15 w przyzwoitej cenie? Ja znalazłem jedynie całoroczne 4x4 BFGoodrich Macadam 205/70R15 (z tych tańszych opon) za 313pln, ale to są prawie terenowe. Ale 200-250 za szosowe! tego mi trzeba. Proszę o namiary.

Gobowiec
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Sro Cze 22, 2005 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaje się, że Esdarek ma faktycnie jakieś dobre namiary na opony 205x70x15, najtańsze letnie jakie znalazłem kosztowały coś ok. 700PLN , żeby było ciekawiej to europejska odmiana TS a raczej Montany - Opel Sintra ma oponki 205x65x15
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pią Lis 04, 2005 12:08    Temat postu: opony zimowe Odpowiedz z cytatem

Nadchodzi zima, czas na opony zimowe. Windstar wg opisu powinien mieć 205/70/R15 lub 215/70/R15. Mam letnie 215/65/R15 ale zimówki wolałbym 205. Jakie macie opony i jakie oznaczenie ma felga do Windstara. Myślałem jeszcze o 195/80 (lub 195/75) ale nie ma takich osobowych. Najbliższe mojej opcji to BFGoodrich Winter Slalom 205/70/R15 ale są to opony 4X4 - czyli mała kostka i wzmacniane, Barumy Polaris są tylko 215/65 - czyli wg mnie za szerokie.
Może kupiłbym felgi stalowe ale nie mogę dość do ładu z hurtowniami i serwisami jakie to mają być felgi. Czy ktoś kupował już felgi i wie jakie oznaczenie muszą mieć?
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
SirTrojan
*
*


Dołączył: Dec 28, 2005
Posty: 104
Skąd: W-WA - miasto seksu i biznesu

PostWysłany: Sro Gru 28, 2005 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak na przyszłośc.
Założyłem do swojego autka Fulda 215/65/16C tj. cięzarowe. Ale są tak twarde ( czoło opony), że już po 1,5 mca zaczeło mi stukać coś w zawieszeniu przednim. Ogólnie opony ok doskonałe trzymanie na śniegu i błocie pośniegowym ( chlapa) a i cena 405 PLNów nie najgorsza ale ... traci się na komforcie i przednim zawieszeniu Crying or Very sad
Jeżeli ma ktoś dojście do dobrych opon w tym rozmiarze na sezonletni to proszę o info na PW lub maila.
_________________
-PZDR-

Grzegorz
Infiniti FX35 '06 AWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pią Gru 30, 2005 12:39    Temat postu: zimówki Odpowiedz z cytatem

Kupiłem jakies 1,5 miesiąca temu Fulda Cristal 215/65 - osobowe. Za 4 opony z przełożeniem i wyważeniem zapłaciłem 1200. Póki co nie miałem okazji przetestować je na śniegu, ale nawet na zimnym i mokrym asfalcie czuć różnicę.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Kwi 10, 2006 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehehe gadka toczy się wokół zimówek, a a teraz mamy już kwiecień i wiosnę. Wudocznie późno wlazłem Wink Ale tak na poważnie znalazłem takie oto opony
http://allegro.pl/item97724005_planet_nokian_amtel_205_70_15_opony_nowe_letnie.html

Czy ktoś z takowymi miał już styczność. Bo cenowo są chyba najbardziej atrakcyjne na naszym rynku.
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NIKI
*
*


Dołączył: Jul 27, 2005
Posty: 164

PostWysłany: Pon Kwi 10, 2006 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mój "Doguś" toczy się od tygodnia na 225/60R16 na ślicznych Alu felgach i wygląda super Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group