www.asu.pl :: Zobacz temat - wybuch
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wybuch

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
krianksan3
*
*


Dołączył: Feb 15, 2007
Posty: 98
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 7:19    Temat postu: wybuch Odpowiedz z cytatem

gran voyager 1996 3,8 zagazowany.Instalacja zavoli, mieszalnikowa z krokówką i komputerkiem, wymienione przewody, świece,filtr powietrza i co następuje po przejechaniu około 7 tys km:
otóż - miałem ostatnio przypadek jechałem sobie i w pewnej chwili tak jak by nie miał mocy podpąpowałem go pedałem gazu zrobiłem tzw kickdown kilkakrotnie i strzał, przejechałem może ze 300m ale słyszę że coś dzieje się z dozowaniem powietrza, zatrzymałem się i widzę że coś się pali pod maską - zajął się rezonator powietrza ja proszek i ugasiłem rezonator, na szczęście nic się nie nadpaliło tylko w połowie nadpalił się rezonator, laweta dom. Pokleiłem rezonator. Domyśliłem się skoro wszystko mam nowe to tylko filtr gazowy mógłby być powodem tego stanu rzeczy, zajrzałem był zanieczyszczony co mnie zdziwiło przejechane może ze 7 tys i już brudny a tankuję tylko w ORLENIE, wymieniłem filtr gazowy, skleiłem rezonator i dalej jeżdżę.
Co może być przyczyną zachowanie się w taki sposób instalacji?Czego muszę pilnować?Może za mało wydajny mam parownik, jest firmy zavoli, może wymienić go na mocniejszy, bo za słabą mieszankę dostaje?Zubaża ją przy zanieczyszczonym filtrze gazu i powoduje strzał?
Prosiłbym o poradę, bo raczej nie chcę jeździć z duszą na ramieniu i czekać na kolejny strzał, zwłaszcza że nie jeżdżę sam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viwaldi
*
*


Dołączył: Jun 28, 2007
Posty: 53
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem podobną sytuację, ale bez pożaru Smile Mój gazownik powiadział że co jakiś czas może strzelić ( pewnie tak nie powinno być ale jest ) i nie ma na to regóły u mnie zdarza się to około 1000km. Co do rezonatora posklejanego, to może rozwiazniem jest jego eliminacja ( inny dzwięk silnika ) ale bezpieczniej bo jeżeli się zapali lub rozpadnie może trafić w witraki, chłodnice itp. i koszty moga być dużo większe. Co do dobrej rady to propoduje wyjęcie wygłuszenia klapy silnika - Możę się zapalić przy nastepnym strzale.


Może jacyś fachowcy się wypowiedzą Smile
_________________
Dodge Grand Caravan 96' LE 3,3 Canada zagazowany- Sprzedany Sad
Ford Explorer III 02' 4,0L wersja XLS zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krianksan3
*
*


Dołączył: Feb 15, 2007
Posty: 98
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przed chwilą wyjąłem krokówkę od gazu wstawiłem śrubę bo nie dało się jeździć, teraz śmiga zobaczymy jak długo, myślę że padnięta krokówka bo silnik wariował.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jaka masz elektronike?
moze trzeba wyregulowac...
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
krianksan3
*
*


Dołączył: Feb 15, 2007
Posty: 98
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2007 7:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie bardzo wiem o jaką elektronikę chodzi, a na śrubie nie można jeździć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2007 8:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krianksan3 napisał:
nie bardzo wiem o jaką elektronikę chodzi, a na śrubie nie można jeździć?

mozna-ale napisales ze masz krokowke i komputer-jaki ten komputer?
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
krianksan3
*
*


Dołączył: Feb 15, 2007
Posty: 98
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2007 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie pamiętam, muszę sprawdzić, czyli na śrubę można jeździć nic takiego nie powinno się wydarzyć? Regulacja ręczna, ale bez niespodzianek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2007 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

generalnie nic-ale masz obd2 wiec chcek moze sie zaswiecic
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
krianksan3
*
*


Dołączył: Feb 15, 2007
Posty: 98
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 7:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

check się świeci ale mi to nie przeszkadza na benzynie nie świeci po podłączeniu do komputera a uta wykazuje mi błąd wtryskiwaczy co zdarza się przy prostej instalacji gazowej jakową posiadam oraz błąd sondy lambda przed katalizatorem, prawdopodobnie jest uszkodzona. Jak wiem jakie są przyczyny świecenia się checka, chyba mogę jeździć na śrubie? Krokówkę zdjąłem bo mnie już denerwowała a teraz jak ręką odjął.Wcześniej przypuszczam że sonda lambda dawała błędne informacje na zawartość tlenu w spalinach i to powodowało strzały.Reasumując na śrubie mogę jeździć - czy tak p.Lucky?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group