www.asu.pl :: Zobacz temat - sequent 24
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sequent 24

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
andre
*
*


Dołączył: Aug 27, 2007
Posty: 10
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 8:41    Temat postu: sequent 24 Odpowiedz z cytatem

Witam na forum jako nowy użytkownik. Od niedawna jestem w posiadaniu Grand Voyagera i postanowiłem go zagazować. Polecono mi instalację BRC Sequent 24. Założyłem, przejechałem już 3,5 kkm i od pewnego czasu zakład walczy z szarpaniem na gazie. Szarpanie jest szczególnie wyczuwalne przy przyspieszaniu i hamowaniu silnikiem. Generalnie przy zmianach położenia pedału gazu. Najgorzej jest jak się odpuści gaz i za chwilę delikatnie przyciśnie. Potrafi wtedy porządnie szarpnąć.
Zakład twierdzi, że ta instalacja nie radzi sobie z samochodem i proponuje wymianę na inną (oczywiście droższą). Podobno te instalacje są słabo regulowalne. Mam wątpliwości czy to nie jest problem wady jakiegoś elementu.
Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia z tą instalacją? Ewentualnie pomysł co można sprawdzić?
Czy instalacja Landi Renzo Omegas poradzi sobie lepiej?
Będę wdzięczny za wszelkie porady...

PS.
Słowa uznania za atmosferkę na forum.
_________________
Grand Voyager '99 2.4 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc kolega troche za późno przybył na to forum , bo mamy tu nadwornego Smile gazownika o nazwie Luky z Częstochowy który zagazował juz troche amerykanów i smigaja.
A co do objawów czy takie same szarpania masz na benzynie??
Jeżeli ten zakład w którym zakładałes instalacje nie radzi sobie niech demontuja i oddaja kase, a pózniej dzwoń do Łukasza napewno pomoże Smile .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to za zakład który zakłada instalację wiedząc że będą z nią kłopoty w tym aucie.
Instalację BRC są raczej dobre anie nie wszystkie dostosowane do amerykańców. Ale jak już wspomniano nich wypowie się LUKY.
_________________
Chrysler 300M 3,5 '99 gaz jedyny w okolicy - już nie
Chrysler Town&Country 3,8 '05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
andre
*
*


Dołączył: Aug 27, 2007
Posty: 10
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na benzynce śmiga pięknie.
spalanie na gazie trasa/miasto: 11,5/17,5. Po mieście wydaje mi się trochę za dużo.

no niestety jak znalazłem to forum to już był zagazowany.
_________________
Grand Voyager '99 2.4 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trudno tak odrazu powiedziec co moze byc przyczna-napewno nie jest to wina tej instalacji- przyczn moze byc kilka-jesli piszesz ze na poczatku bylo ok- to znaczy ze zamontoawna jest prawidlowo:
-pierwsze pytanie to swiece i kable???czy byly wymienione??
-drugi to sklad mieszanki-te auta maja obd2 wiec jest bardziej czuly na zmiane miszanki niz inne auta (bez obd2)
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
andre
*
*


Dołączył: Aug 27, 2007
Posty: 10
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świece wymienione, kable nie
co do składu mieszanki, to czy można to regulować w tej instalacji?

Problem został zauważony po pierwszym tysiącu km. Nie wiem czy wcześniej występował bo uwagę zwrócił mi na to gazownik na pierwszym przeglądzie (ja byłem tak zafascynowany tym samochodem, że nie zauważyłem). Ale na pewno efekt szarpania jest coraz mocniejszy.

Czy kable mogą mieć aż taki wpływ?
Słyszałem też opinię, że może być wadliwy jakiś inny czujnik np. położenia wału. Na benzynie jest wtedy ok, a na gazie może się uwidaczniać wada. Może tak być?
_________________
Grand Voyager '99 2.4 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wymień kable i zobacz
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 7:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze byc czujnik polozenia, moze byc cewka-to wszystko ma wplyw na zaplon- a nieprawidlowosci tego sa bardziej odczuwalne na gazie
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja od 2 lat mam seqent 24
zmiejsz przerwę na świecach do 0,7 i koniecznie zmień na nowe kable wysokiego napiecia
_________________
Andrzej Voyager 98r. 2,0 16V SOHC gaz BRC saqent 24
GG 8179044
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
andre
*
*


Dołączył: Aug 27, 2007
Posty: 10
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chwilę to trwało, ale wracam do tematu. Założyłem nowe przewody, zmniejszyłem przerwę na świecach i efekt szarpania jest trochę słabszy, ale nie ustąpił całkowicie. Przy wychodzeniu z niskich obrotów ciągle faluje.
Byłem jeszcze raz u gazowników i stwierdzili, że "ten typ tak ma" i lepiej nie będzie nawet na Landi Omegas (a wcześniej twierdzili, że Landi będzie lepsze). Mam wrażenie, że juz nie mają pomysłów i chcą odsunąć od siebie ten problem. Zastanawiam się czy nie zdemontować instalacji...

LUKY, jaką instalację można by u Ciebie założyć do mojego maleństwa i jaki byłby koszt?
Co prawda do Częstochowy mam kawałek, ale sądząc po opiniach na forum to nie musiałbym jeździć do poprawek.
_________________
Grand Voyager '99 2.4 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

muszą zmiwnić gazownicy mapę wtrysku i dobrać ją do mocy i pojemnosci
1 mieszalnik musi być odpowiedniej wydajności w KW
2 Wtryskiwacze gazu też odpowiedniej mocy (kolory)
3 i jeszcze rurka dolotowa gazudo do miesszalnika odpowiednio gruba by starczało gazu przy pełnym obciażeniu
_________________
Andrzej Voyager 98r. 2,0 16V SOHC gaz BRC saqent 24
GG 8179044
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 7:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jadwtr napisał:

3 i jeszcze rurka dolotowa gazudo do miesszalnika odpowiednio gruba by starczało gazu przy pełnym obciażeniu


przy tym silniku rurka 6 w zupelnosci wystarczy.

andre-mysle ze demontaz instalacji jest raczej nieoplacalny-jedz do innego gazownika zakladajacego takie same instalacje, moze tamci cos przeoczyli, ewentualnie jesli nie zaplon to moze gdzies lewe powietrze ciagnie
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
andre
*
*


Dołączył: Aug 27, 2007
Posty: 10
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do mapy wtrysku to podobno w tej instalacji nie ma możliwości zmian - tak przynajmniej mówią fachowcy.
Raczej to nie jest problem braku gazu bo jak się wciśnie w podłogę to idzie w miarę ładnie.

Może faktycznie spróbuję jeszcze u innych, ale z tego co widzę to są niechętni w grzebaniu w nie swoich instalacjach na gwarancji.

A czemu demontaż jest nieopłacalny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jadwtr
*
*


Dołączył: Apr 20, 2005
Posty: 153

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze sonda lambda ta przed katalizatorem siada?
warto by ją sprawdzić bo z niej też idzie sygnał do sterownika gazu
_________________
Andrzej Voyager 98r. 2,0 16V SOHC gaz BRC saqent 24
GG 8179044
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
andre
*
*


Dołączył: Aug 27, 2007
Posty: 10
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drążę temat dalej bo pojawił się nowy pomysł, żeby zamienić tą instalację na IGS Landi Renzo (III generacja).
Czy ktoś zna lub ma tą instalację i mógłby się wypowiedzieć czy to dobry pomysł?
Czy ta instalacja będzie prawidłowo pracować na tym silniku?

Po dodatkowych testach okazuje się, że szarpanie też jest lekko wyczuwalne na benzynie, ale jest tak słabe, że nie przeszkadza w jeździe.
Tak, jak mówił Luky, efekt jest zwielokrotniony na gazie.
_________________
Grand Voyager '99 2.4 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group