www.asu.pl :: Zobacz temat - Mocowanie akumulatora i przełącznik świateł
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mocowanie akumulatora i przełącznik świateł

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
exuprad
*
*


Dołączył: Aug 21, 2007
Posty: 40
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 16:28    Temat postu: Mocowanie akumulatora i przełącznik świateł Odpowiedz z cytatem

Witam,

To moj pierwszy post na forum, wiec witam wszystkich.

Mam na imie Radek i jestem z Koszalina.

Zakupilem niedawno Chryslera Vision 3,5 od człowieka, który na pierwszy (i na drugi) żut oka szanuje samochody. Jednak z czasem wychodzi, że nie chciało mu się zrobić kilku rzeczy.


Pierwsza sprawa to akumulator, jest nieorginalny, nie ma zadnego mocowania, poprostu swobodnie lewituje sobie trzymany jedynie siłą grawitacji. Nie wiem co by się stało jak przy uderzeniu 100km/h powędrował by w powietrze...


Pytanie jest, jakie mocowanie akumulatora powinno być w tym modelu ? Wieczorem wrzuce fotki jak to wygląda.



Druga sprawa to przełącznik świateł. Przełącznik rewelacyjnie włącza mi światła Cool jednak przy wyłączaniu trzeba kilka razy przekręcić go, aby światła w końcu zgasły.

Gdzieś na forum czytałem, że w niektórych modelach można ustawić automatyczne włączanie świateł po ustawieniu skrzyni na D. Jeżeli jest taka możliwość to jak to zrobić?



Trzecia sprawa to skrzynia biegów. Już kilka razy zdarzyło mi się, że po zmianie z R na D albo z P na D samochód stoi ciągle tak jak na N. Trzeba wyłączyć silnik i włączyć go jeszcze raz. Problem ustępuje.

To mój nowy nabytek:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 18:59    Temat postu: Re: Mocowanie akumulatora i przełącznik świateł Odpowiedz z cytatem

exuprad napisał:
Druga sprawa to przełącznik świateł. Przełącznik rewelacyjnie włącza mi światła Cool jednak przy wyłączaniu trzeba kilka razy przekręcić go, aby światła w końcu zgasły.


Ładne autko gratuluję zakupu Smile
W voyku jest doświetlanie drogi do domu. Jak wyłączysz pierwszy silnik a potem światła to świecą one przez jakiś czas doświetlając drogę do domu. Świecą wyłącznie przednie światła. Wyłączając światła przed zgaszeniem slinika gasną natychmiast. Żeby wyłączyć doświetlanie trzeb jeszcze raz przekręcić na włączone i wyłączone.
Jak dokładnie jest z visionie niech sie wypowiedzą jego posiadacze.

Skrzynia powinna zawsze sie załączyć po przełączeniu na dowolny bieg.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w niedziele jak nie zapomne to cykne fotke mocowania akumulatorka Smile
jesli zas chodzi o swiatle to jest tak jak napisal Tomaj! jesli zgasisz silnik na zalaczonych to beda swiecic ok.1min po czym zgasna..
co do skrzyni biegow to cos masz nie tak! moj Visio po wrzuceniu biegu zawsze jedzie,a po puszczeniu hamulca na biegu toczy sie powoli i tak to ma byc:-)
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
exuprad
*
*


Dołączył: Aug 21, 2007
Posty: 40
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juz dorobilem sobie mocowanie aku i jest giiitez Very Happy

Przeczytalem manuala i okazało się, że tak ma być.

Jedynie co mnie denerwuje to ta skrzynia biegów.

Troche jak by mocy brakowało. Moze to złudzenie, które to motocykle pozostawiły w mojej psychice Smile

Jednak probowalem się na swiatlach z kolegą Seatem Leonem TS 150 TD i do 120km/h odjechał mi na długość samochodu... Może to masa auta, a może coś nie tak z tą skrzynią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej to nie scigacz ,a limuzyna:)
jesli chodzi o skrzynie to sprawdz poziom plynu(tak jak sie sprawdza w automacie oczywiscie) i jak bedzie go wystarczajaco,nie bedzie smierdzial spalenizna ani nie bedzie brudny jedz na komputer niech ci zrobia diagnoze.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
exuprad
*
*


Dołączył: Aug 21, 2007
Posty: 40
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłem poziom i jest taki jak być powinien. Olej klarowny, czerwoniutki, wygląda jak świezy ATF Smile Na diagnozie komputerowej będe w poniedziałek przy okazji montowania gazu sekwencyjnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leon jest znacznie lżejszy a 150KM z diesla daje lepsze osiągi od Twojego w automacie.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
exuprad
*
*


Dołączył: Aug 21, 2007
Posty: 40
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile Vision pali na postoju, przy zapiętym Drive i wcisniętym hamulcu ? U mnie jakoś dziwnie zwiększa się średnie spalanie na mini komputerze pokładowym. Tak o 0,1 litra na dwie sekundy. O co chodzi ? Przeciez na posotoju on powinien palić max 3 litry na godzinę przy wyłączonej klimie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wtrace kolejne 3 grosze Smile
co do przyspieszenia Visio to moj przyspiesza calkiem calkiem Smile szczegolnie ze startu z miejsca przyspieszenie jest OK, czuc naprawde mocne wciskanie w fotel i czuc te 211KM! Leonem 150KM nie jechalem ale passat 130KM raczej ze startu nie bedzie mial szans! co innego przyspieszenie przy wypredzaniu..tu moj Visio ma dosc dluga zwloke na redukcje (kickdowna) i w efekcie manewr potrafi troche trwac ;/ a no i przy kickdownie bardzo dlugo kreci na obrotach i wtedy kolejny bieg potrafi wrzucic nawet przy 6kobr..nie wiem czy to normalne ale na szczescie zadko go tak piluje wiec sie tym nie martwie Smile
jesli zas chodzi o srednie wskazania kompa ze spalania, to to chyba normalne zwazajac na fakt iz na biegu luzem komp pokazuje spalanie chwilowe 99l...ja od jakis 2kkm nie resetowalem spalania i teraz srednie dlugodystansowe na miescie mi wychodzi 15,7l/100 co sie prawie idealnie pokrywa z liczba zatankowanych litrow/100km Smile
PS.spalanie 15,7 mam przy caly czas wlaczonej klimie Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
exuprad
*
*


Dołączył: Aug 21, 2007
Posty: 40
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedz.

Wg. błędów które dzisiaj odczytałem mam walniętą sonde lambda (kod 21) co tłumaczy wysokie spalanie średnie.

Z dnia na dzien ucze się jazdy tym samochodem i jak narazie mogę wypowiedzieć się w samych superlatywach. U mnie też trzeba poczekać sekundkę na kickdowna, jednak jak już zrzuci bieg to wciska do aż do 6k rpm.

Fajna sprawa. Widze że ty też pomykasz motorem, więc pewnie nie żałujesz przyśpieszacza Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no pomykam na moto Smile ale teraz to juz tylko rekreacyjnie po blizszej lub dalszej okolicy i raczej bez wiekszych szalenstw Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group