www.asu.pl :: Zobacz temat - Zmiana radia w chrysler vision
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zmiana radia w chrysler vision

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Nie Sie 19, 2007 0:45    Temat postu: Zmiana radia w chrysler vision Odpowiedz z cytatem

Naszła mnie ochota na zmianę radia... kupiłem clariona o wysokości 1DIN z dwiema parami wyjść audio chinch (RCA), ramkę i przejściówkę z ISO na gniazdo chryslerowskie. Gniazdo antenowe pasuje i nic nie trzeba przerabiać

Najpierw sprawdziłem bezpośrednie połączenie radia z systemem samochodu ( w bagażniku siedzi wzmak infiniti ) - zadziałało od razu ale jakość dźwięku była taka sobie i w dodatku przy ustawieniu fadera na 0 brakowało basów - dosyć dziwne, bo po ustawieniu go trochę "w przód" lub "w tył" basy przywracało, hmmm... pewnie ma to związek z machlojami w połączeniach układu wzmacniacza mostkowego w clarionie i mieszalnictwem we wzmaku infiniti, wychodzi na to że się fazy znoszą...

Do wypróbowania zostało mi wykorzystanie gniazd chinch, pobawiłem się trochę w przerobienie wtyczki ISO na 4 wtyczki cinch i podłączyłem... gra miodzio Very Happy ... ale i trochę dziegciu się dostało - cinche nie wysterowują należycie wzmaka i przy części nagrań jest za cicho Confused W celu zobaczenia, czy aby wzmak infiniti nie ma jakiejś regulacji na wejściu, wyjąłem go z bagażnika i rozebrałem... doopa - brak regulacji Confused Wychodzi na to, że muszę dorobić jakiś układ bufora z małym wzmocnieniem napięcia (nie chce mi się naruszać układu wzmacniacza - niech zostanie jak go fabryka wypuściła).

Reasumując: jeśli ktoś lubi hałas może założyć do visiona bezpośrednio radio i będzie grać, jeśli ktoś lubi ładne granie to warto nabyć radio z dodatkowymi gniazdami RCA, jeśli ktoś lubi jedno i drugie to trzeba trochę pokombinować...

Skoro wyjąłem wzmacniacz z bagażnika to pokusiłem sie o wykonanie fotografii złącz, może komuś sie przyda:



Na górze wejścia od wzmacniacza + sygnał sterujący załączaniem, w środku wyjścia na głośniki, na dole zasilanie.

Jeszcze jedno... wbrew pozorom miejsca na nowe radio może zabraknąć, otwór może być za płytki Exclamation Mi zabrakło jakieś 6mm (z jednej strony nie domyka się ramka maskująca - wygląda to mało estetycznie) i coś trzeba z tym w najbliższej przyszłości zrobić.
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
exuprad
*
*


Dołączył: Aug 21, 2007
Posty: 40
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2007 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj miałem przyjemność zmienić radio w moim Visionie. Obyło się bez większych kłopotów. Jednak wnęka faktycznie okazała się za płytka. Ostatecznie udało się zniwelować przerwę z lewej strony do 3mm. Wystarczyło podpiłować bezpiecznik i kostke iso. Aby całkowicie zamknąć radio trzeba by zmodyfikować rure od wentylacji (wycięcie dziury to głupi pomysł).

Co do jakości dźwięku to nic nie kombinowałem z chinchami jak poprzednik. Radio od razu zaczęło grać przyzwoicie, wystarczyło pogrzebać w opcjach i ustawić equalizer. Gra lepiej (czyściej) niż Bose w Alfie mojego kolegi.

Osobiście polecam wymianę radia. Seryjne radio to ...... No, nie należy do najlepszych Wink


Wieczorem dodam foty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group