www.asu.pl :: Zobacz temat - silnik krokowy Voyager 2,4 96r.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

silnik krokowy Voyager 2,4 96r.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Skuczy
*
*


Dołączył: Apr 18, 2007
Posty: 55

PostWysłany: Wto Sie 21, 2007 18:33    Temat postu: silnik krokowy Voyager 2,4 96r. Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc.
Wymieniłem uszczelkę pod głowicą i uszczelnienie zaworów tzn. mechanik. Po tej wymianie silnik po włączeniu wchodzi na 2500 obrotów i tak zostaje. Wkurza mnie to bo wcześniej było wszystko super. Scięgnięty elektryk stwierdził, że silnik krokowy nie działa dobrze i zaczął wsuwac i wysuwac na siłę ten trzpień (czy tak wogóle można?). Po czym stwierdził że silnik padł całkowicie. Zastanawiam się czy możliwe jest aby tak z dnia na dzień mógł się zepsuc. Wcześniej z obrotami było super, nie wachlowały - 900 obrotów na luzie. Czy wymiana uszczelki pod głowicą i wykonywane prace mogły miec wpływ na usterkę silnika krokowego? Gdzie i za ile mogę taki silnik kupic? Czy może byc od samochodu innej marki? Czy się taki silnik rozbiera?
Z góry dzięki wszystkim za pomoc. Sławek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fx
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 54
Skąd: LUBUSKIE

PostWysłany: Wto Sie 21, 2007 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mechanikiem z zawodu to ja nie jestem tylko elektronikiem, ale o elektryku chyba to dobrze nie świadczy jak zabiera się do siłowania z silniczkiem żeby sprawdzić czy działa? mierniczek, kabelek, wypięcie wtyczki i wszystko jasne - czy działa. A co do wysokich obrotów to może lewe powietrze zasysa, przygazuj pożądnie i słuchaj czy nie świszcze i ewentualnie organo-leptycznie dociskając, macając może usłyszysz lub wyczujesz Confused Może nie dopięta lub nie wpięta kostka z jakiedoś czyjnika np: temperatury itp lub któryś wężyk podciśnienie, ja jak zabieram się do rozbierania to robie zdjęcia żeby póżniej wszystko poskładać tak jak było Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Skuczy
*
*


Dołączył: Apr 18, 2007
Posty: 55

PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 6:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elektryk najpierw go rozebrał tzn. podczas wyciągania "trzpienia" wyszlo wszystko: sprężyna i coś jeszcze, a potem sprawdzał miernikiem. Z tego co się orientuję to lewego powietrza nie brał przed wymianą uszczelnienia. Po tej naprawie jak go uruchomiłem to wszedłna obroty 2500 (jak już wcześniej pisałem) i włączyly się wentylatory. Co to może być z tymi wentylatorami?
I jeszcze wracam do silniczka krokowego: czy może pasować od samochodu innej marki, jeżeli tak to jaki. Jak go dobrać? Ile może kosztować i gdzie mogę kupić. W ASu nie znalazłem.
Dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fx
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 54
Skąd: LUBUSKIE

PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 8:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do lewego powietrza to chodzi o teraz po złożeniu czy gdzieś nie zasysa ( niespasowane, niedokęcone, uszkodzona uszczelka - chodzi przede wszystkim o kolektor zsący ), wentylatory? przydało by się podpięcie pod kompa.
za silniczkiem popatrz na allegro jak nie znajdziesz to dzwoń do ludzi którzy wystawiają ogólnie części do vojtków
A tak apropo, silniczek możesz wyjąć jak będzie zimny to będziesz musiał trzymać na gazie bo inaczej będzie gasł - to jest takzwane "ssanie"
mam takiego jak będziesz potrzebować zdjęcia lub info co jak i gdzie podpięte to dzwoń 501467628
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Skuczy
*
*


Dołączył: Apr 18, 2007
Posty: 55

PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. na razie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group