www.asu.pl :: Zobacz temat - dziny problem z otwieraniem dzrzwi
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dziny problem z otwieraniem dzrzwi

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mateuszw7
*
*


Dołączył: Jul 20, 2007
Posty: 33

PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 17:21    Temat postu: dziny problem z otwieraniem dzrzwi Odpowiedz z cytatem

Czasami występuje taki problem: nie można otworzyć zamka od drzwi tym guzikiem, który znajduje się koło guzika otwierania szyb, ale można je zamknąć tym samym guzikiem. Problem występuje raz na jakiś czas. Teraz nie mogę otworzyć zamka od drzwi już trzy dni.
Co jest przyczyną?
Trochę namieszałem:)
Dodge Grand Caravan 3,3L '97
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 17:52    Temat postu: wlacznik Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie siedzi wlacznik. Wszystko idzie przez komputer ale on sie praktycznie nie psuje. Rozbierz wlacznik i przeczysc styki.
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mateuszw7
*
*


Dołączył: Jul 20, 2007
Posty: 33

PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to samo jest od kierowcy i pasażera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem przekonany czy jest to przypadek podobny do mojego. Ale gdy miałem problem z otwieraniem i zamykaniem drzwi elektrycznie , to się okazało, że przełamał się przewód w miejscu przechodzenia z karoserii do drzwi. Raz był kontakt a raz nie.
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Benek napisał:
Nie jestem przekonany czy jest to przypadek podobny do mojego. Ale gdy miałem problem z otwieraniem i zamykaniem drzwi elektrycznie , to się okazało, że przełamał się przewód w miejscu przechodzenia z karoserii do drzwi. Raz był kontakt a raz nie.

miałem to samo Laughing
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 6:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli to jest przy kazdym przycisku to rzeczywiscie musi to byc cos ze stykiem na jakiejs kostce albo uszkodzony kabelek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 7:20    Temat postu: uszkodzenie Odpowiedz z cytatem

Tak czy inaczej trzeba zaczac od wlacznika i leciec pokolei....
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mateuszw7
*
*


Dołączył: Jul 20, 2007
Posty: 33

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
slaslu
*
*


Dołączył: Mar 11, 2005
Posty: 503
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie czasem jest podobnie , ale bardzo rzadko w drzwiach pasażera nie otwiera się zamek- trzeba parę razy nacisnąć pilota i sie otworzą
_________________
DODGE GRAND CARAVAN ES GOLD 3.8L 96.r ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
fx
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 54
Skąd: LUBUSKIE

PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sterowanie central zamka z przełączników jest bardzo ciekawe i nie dziwi mnie że są z nim nieraz problemy. Na włączniku są trzy kabelki zasilanie 12V do podświetlanie przycisku, minus i kabelek do sterowania central zamkiem na którym jest 5V ( powinno być ) sterowanie polega na podaniu do tego kabla punktu masy poprzez rezystor 500 ohm lub 1,5Kohm ( zamykanie - otwieranie ) nie jest to duża różnica więc mogą wystąpić problemy ( załamany przewód, brak dobrego połączenia w kostkach, zaśniedzałe styki w przełączniku, itp ), ( niema jak + - , albo dwie osobne linie on/off ) amerykańska myśl i technologia. A na dodatek wszystkie kable z dzwi nie wchodzą do słupka bocznego i są odrazu są kabinie gdzie jest sterownik a wychodzą z dzwi przechodzą w błotniku ( jeżeli ktoś niema nadkoli możliwość uszkodzenia lub naruszenie ) przechodzą do pod maskę przy lampie i dopiero z pod maski trafiają do kabiny a więc więsza droga do pokonanie i wrażliwość na zmiane rezystancji w którymkolwiek miejscu jest odpowiedzią na częste awarie lub dziwne zachowania central zamka, również ze względu na długą droge do pokonania oraz miejsce prowadzenia kabli mogą występować problemy z samym zasilaniem siłownika central zamka, lusterka, sterowania i zasilania szyb Wink
( Jest sezon urlopowy i dalsze wyjazdy jak zatrzaśniecie kluczyki w samochodzie zanim wezwiecie fachowca, zaczniecie tłuc szyby lub połamiecie antenkę i pouszkadzacie uszczelki pomyślcie, zabieg zajmuje około 7 minut bez narzedzi a jak ktoś ma scyzoryk to czas porównywalny do wymiany ogumienia w F1 Laughing )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
arczi
*
*


Dołączył: Jun 03, 2007
Posty: 46
Skąd: Iłowa /k Ĺťagania

PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nono nie wiedziałem a już kluczyki były 2 razy zatrzaśnięte xD tylk musisz nad składną popracować bo ciężko się czyta Razz warto też zamki po jakimś czasie spryskać płynem smarujacym jeśli nie chce się otwierać za pierwszym razem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mateuszw7
*
*


Dołączył: Jul 20, 2007
Posty: 33

PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już wszystko działa. Nawet nie musiałem naprawiać, samo się naprawiłSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sie jeszcze nigdy nie spotkałem ,żeby coś samo sie naprawiło Question
Za jakis czas pewnie problem powróci Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group