www.asu.pl :: Zobacz temat - dodge caravan 3,0L 97r. z gazem Pompa paliwa?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dodge caravan 3,0L 97r. z gazem Pompa paliwa?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Benicjusz
*
*


Dołączył: Jul 29, 2007
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 17:10    Temat postu: dodge caravan 3,0L 97r. z gazem Pompa paliwa? Odpowiedz z cytatem

Proszę o kolejną poradę.
Najprawdopodobniej moja pompa paliwa dokonała żywota...
Właśnie! Czy najprawdopodobniej czy też na pewno?
Silnik udaje mi się odpalić po n-tym kręceniu kluczykiem. Często pomaga też słynne pukanie w zbiornik paliwa. Czy może być jakaś inna przyczyna? Co ewentualnie sprawdzić, aby byc pewnym tej awarii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Lip 29, 2007 17:48    Temat postu: pompa Odpowiedz z cytatem

Praktycznie nie moze bycnic innego. Po wlaczeniu zaplonu musi byc slychac pompe. Jesli jej nie slychac to jest uszkodzona. Mozesz zewrzec przekaznik na krotko (w skrzynce bezpiecznikow 2 lub 3 od prawej). Jesli pompa sie nie odezwie to do wymiany. Aby wymienic pompe to musisz sciagnac zbiornik. Nie ma inego dostepu.
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Benicjusz
*
*


Dołączył: Jul 29, 2007
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękx, ASU.
Byłem dziś u mechanika i zmierzył mi ciśnienie na pompie paliwa. Było 1,5 czegośtam, a podobno powinno być 3 czegośtam. Istniało prawdopodobieństwo, że zapchany jest filtr paliwa, ale po założeniu "zastępczego" ciśnienie było wciąż na tym samym poziomie.
Tak więc pompa do wymiany...
No i dowiedziałem się, że jeżdżąc na gazie w baku paliwowym powinno być minimum 1/4 wachy, a nie susza pustynna. Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina... i parę stówek do tyłu Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Benicjusz napisał:

No i dowiedziałem się, że jeżdżąc na gazie w baku paliwowym powinno być minimum 1/4 wachy, a nie susza pustynna. Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina... i parę stówek do tyłu Sad


A co ty go zawsze na chama odpalałes na gazie że taka susze miałes w zbiorniku paliwa?
U mnie w żadnym z samochodów z LPG nie ma możliwości odpalenia na gazie tak więc zawsze mam PB w zbiorniku.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie powinna swiecic sie rezerwa Laughing zwana komornikiem Very Happy
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Benicjusz
*
*


Dołączył: Jul 29, 2007
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odrobina paliwa zawsze była Smile, ale okazało się, że ma być duuużo więcej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Benicjusz
*
*


Dołączył: Jul 29, 2007
Posty: 19
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Sie 18, 2007 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pompa wymieniona i wszystko działa!!!
ALE!!!
Po wymianie pompy przejechałem jakieś 300 km na benzynie. Dojeżdżając do domu zajechałem na stację benzynową zalać Pb do pełna. Odjeżdżam nieszczęśliwy spod dystrybutora( nieszczęśliwy, bo licznik pokazał 255 zł) i biegnie za mną jakaś Pani. Okazało się, że coś mi się leje spod samochodu. Co? A paliwo! Pie..ni "pseudomechanicy" nie dokręcili dokładnie "dekielka" po wymianie pompy. Co robić? Dojechałem do domu, auto do garażu, pod zbiornik duża micha i do rana zleciało prawie 10 litrów paliwa. Przelałem je do kanisterka, może przyda się żeby podpalić warsztat tym konowałom-mechanikom Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group