www.asu.pl :: Zobacz temat - Dynamiczna wymiana oleju w ASB ??
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dynamiczna wymiana oleju w ASB ??

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 26, 2007 13:56    Temat postu: Dynamiczna wymiana oleju w ASB ?? Odpowiedz z cytatem

Witam
Chcialem wymienic olej w ASB i nie do konca wiem co w nim mam. Nie mam onformacji co bylo, sam dolewalem przy wycieku co mialem pod reka, wiec misza masz mam w skrzyni straszny. Firma OLCZAK z Nadarzyna zaproponowala mi dynamiczna wymiane oleju w cenie 120zl.
Czy ktos slyszal o czyms takim?? Podobno pozwala to spuscici dokladnie caly olej ze skrzyni biegow. Chetnie bym to zrobil i zalal np. midlandem, bo przynajmniej wiedzialbym co mam. Jednak zanim zaczne kombinowac, pytanie, czy ktos to juz robil??
Czy ktos slyszal o firmie Olczak?? Jakies opinie?? Nie sadze aby podpieli mi komputer pozniej, czy po wymianie bez programowania skrzynia bedzie dzialas prawidlowo?? Podpowiedzcie, bo zanim sie umowie, chcialbym poznac Wasze opinie. Moze ASU sie wypowie??
Artykul odnosnie statycznej i dynamicznej wymiany oleju znajdziecie tutaj: http://www.automat.pl/pdf/statidyn.pdf
I co Wy na to??
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Lip 26, 2007 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O firmie Olczak słyszałem już kilka lat temu, jakieś 5. Gość ma bardzo dobrą opinię i znany jest również w Poznaniu. Z tego co wiem tylko on robi dynamiczną wymianę oleju. W Poznaniu nikt nawet o tym nie chciał słyszeć, może teraz się coś zmieniło.
120zł za usługę plus olej, jak się domyślam, więc w porównaniu na poznańskie ceny, to darmocha Very Happy
A dowiadywałem się kiedyś na temat metody dynamicznej, bo tylko ona, oprócz remontu skrzyni, zapewnia prawidłową wymianę oleju. Wada idzie go znacznie więcej, ale to już chyba nieznacząca wada.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Lip 26, 2007 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan Olczak znany jest w całej Polsce i jak to bywa, ma opinie pozytywne i negatywne, ale mamy tu pisać o swojej wiedzy w danym temacie a nie o zasłyszanych opiniach. Robiłem u niego skrzynie w mercu (zanim sam zacząłem w nich dłubać) i byłem bardzo zadowolony, a następny właściciel jest nadal. Wink
Cena 120 zł to cena usługi, do A 604 przy dynamicznej zmianie oleju potrzeba ok 13 litrów oleju.
Jest to świetna usługa dla ludzi którzy nie przestżegają okresów wymian, jeżdżą dłużej a później całość do wymiany, natomiast tak jak ja wymieniem olej z filtrem w aut. co ok 32 tys. km., wystarczy więc zwykła wymiana. Cool
Jakiś warsztat w Wodzisławiu wykonywał jeszcze taką usługę (nie pamiętam nazwy), i tam występował pewien problem (nie wiem czy Pan Olczak też tak robi) oni nie odkręcali miski olejowej i nie wymieniali filtra - tak więc nie miało to sensu gdyż cały syf pozostawał na magnesie i w filtrze. Wink
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group