www.asu.pl :: Zobacz temat - Stukanie w zawieszeniu ;(
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stukanie w zawieszeniu ;(

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
pigelot
*
*


Dołączył: Jul 12, 2006
Posty: 71
Skąd: Londyn - Gorlice

PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 18:32    Temat postu: Stukanie w zawieszeniu ;( Odpowiedz z cytatem

witam.
Mam problem z moim przednim zawieszeniu. Podczas pokonywania progów spowalniających lub wjechaniu lub zjechaniu z krawężnika czasami coś mi stuka z przodu od strony kierowcy.
Dodam że wymieniałem końcówki wahacza, gumy na drążku,stabilizatora,końcówki drążka kierowniczego , kolumna kierownicza nowa po regeneracji,łącznik stabilizatora.
Nie wymieniane tuleje wahacza i amortyzatory.
Czy może to być wina amortyzatorów ,czy to są objawy uszkodzenia amortyzatora?

Proszę o pomoc.
--------------------------------------------------
Voyager 2.4 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
BRODA
*
*


Dołączył: Apr 04, 2006
Posty: 72

PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Miałem własnie nie dawno taki sam problem.Wszystko miałem nowe a dalej pukało,włanczał się nawet abs.Okazało się ze to amortyzator.Wymieniłem i wszystko jest ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

być może masz do wymiany górne mocowanie amortyzatora albo tylko łożysko z niego, amortyzatory sprawdzisz na stacji diagnostycznej na trzepaku, no i od razu wyjdzie skąd to stukanie Cool
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
BRODA
*
*


Dołączył: Apr 04, 2006
Posty: 72

PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie z tym sprawdzaniem amortyzatorów na stacji.Przy sprawdzaniu moich dwukrotnie w przeciągu miesiaca wychodziło wszystko dobrze na wydruku 57% lewy i 61% prawy ale ciągle coś pukało .Jak to jest ze na stacji nie mogą tego zdiagnozować.Na trzepaku nic nie było słychać aby coś pukało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
januszmonster
*
*


Dołączył: Jun 17, 2006
Posty: 168

PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mialem to samo - doprowadzalo mnie to do furii

w serwisie autoryzowanym stwierdzili ze to lozysko gornego mocowania - wymienili a przy okazji zchszanili geometrie

dalej stukalo

dopiero po wymianie górnego mocowania amortyzatora wyszlo ze to to ( na trzepaku tez nie wychodzilo hehe ) jak sie na zdientym mocowaniu poruszalo to dopiero bylo czuc ze ma luz ( dodam ze przy odpowiednich warunkach atmosferycznych tez zanikalo - wilgoc ) ale to dopiero sam wymienilem
- teraz walcze z cham-ulcami

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group