www.asu.pl :: Zobacz temat - problem z uruchomieniem TS 3.1
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

problem z uruchomieniem TS 3.1

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Sro Gru 01, 2004 0:14    Temat postu: problem z uruchomieniem TS 3.1 Odpowiedz z cytatem

Mam problem z uruchomieniem zimnego silnika na benzynie w TS 3.1 '94. Kiedy w koncu sie to uda, po wlaczenie R lub D silnik gasnie. Sprawia wrazenie jakby nie mial mocy, ale jak gwaltownie dodam gazu to jedzie, trudno przechodzi tylko z obrotow 900 do 1200 potem jest dobrze, na rozgrzanym silniku tez pracuje dobrze. Objaw ten wystepuje tylko na zimnym silniku i tylko na benzynie.
Przy rozruchu na zimnym s-ku na LPG, wszystko jest ok, silnik troszkę kulawo chodzi ale nie gasnie i mozna jechac, tylko przy takiej eksploatacji zaraz padnie parownik albo jeszcze cos. Poza tym spalanie caly czas bez zmian: w miescie 30l/100km, trasa 15l/100.
Prosze o rade jesli ktos juz cos takiego przerabial.
pozdrawiam
Tomasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Sro Gru 01, 2004 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałem coś podobnego w escorcie 1,4i. Jeździłem tylko na gazie i w efekcie zatarł mi się wtryskiwacz, czy coś takiego. Nie pomogło już czyszczenie wtryskiwacza, ani uszlachetniacze do paliwa; jedyne wymiana. W scorpionie na pełnym wtrysku też mi się tak zrobiło, ale byłem mądrzejszy i przy pierwszych objawach, podobnych do tych co ty opisujesz zacząłem jeździć więcej na benzynie z uszlachetniaczami i płynem do czyszczenia wtrysków i udało się. Teraz zdemontowałem LPG w swoim TS 3,8 i jestem zadowolony - naprawdę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Czw Gru 02, 2004 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coś mi się jeszcze skojarzyło. Kiedy świece wymieniałeś? Typowe objawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Czw Gru 02, 2004 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez niecałe 3 miesiace wymienilem juz: tarcze, klocki, szczeki, przewody i plyn hamulcowy, naprawilem pompe ABS, wymienilem wszystkie koncowki drazkow, swoznie zwrotnicze, tuleje pod i nad amortyzatorami, katalizator(byl zapchany), filtry powietrza, paliwa, gazu, oleju w skrzyni i sam olej, plyn chlodniczy, termostat, przewody wysokiego napiecia, swiece, palec i kopulke oraz co wazne pompe paliwowa, nowe zarowki i opony to juz tylko formalnosc. Teraz w planie wtryski i konserwacja podwozia, wiec staram sie, ale naprawde trace juz cierpliwosc.
Regulacja gazu w planie ale najpierw musi dobrze pracowac na benzynie .
Auto jest naprawde fajne ale wymaga sporo wysilku i kasy, moze potem bedzie lepiej.
pozdrawiam
Tomasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Czw Gru 02, 2004 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodaj zdjęcia do galerii, wtedy zobaczymy jaki fajny, no i do logo też. W zasadzie to masz nowy samochód. Extra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Gru 02, 2004 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek zostala ci jeszcze karoseria do wymiany;)
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Gru 02, 2004 21:54    Temat postu: ts Odpowiedz z cytatem

Na komputerze cos wychodzi ?? Robiles diagnostyke ?? Tampowinno wyjscco go boli Confused .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Sro Gru 08, 2004 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="tomcio-td"]W scorpionie na pełnym wtrysku też mi się tak zrobiło, ale byłem mądrzejszy i przy pierwszych objawach, podobnych do tych co ty opisujesz zacząłem jeździć więcej na benzynie z uszlachetniaczami i płynem do czyszczenia wtrysków i udało się. quote]

Zgodnie z radami na tym forum i na forum Pontiaca, dolałem uszlachetniaczy, nową benzyne i teraz jest lepiej. Operacje powtórzę i potem znowu spróbuje używać gazu.
pozdrawiam
Tomasz

ps.na komputerze brak objawów awarji Wink , tylko 12 i 12 na szczęście. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group