www.asu.pl :: Zobacz temat - Kupno Voyagera 3.3 automat - potrzebne porady.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kupno Voyagera 3.3 automat - potrzebne porady.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 10:59    Temat postu: Kupno Voyagera 3.3 automat - potrzebne porady. Odpowiedz z cytatem

Witam,
od jakiegoś czasu przymierzam sie do Voyagera. Za waszymi poradami zdecydowałem się szukać 3,3 automat. Za parę dni/tygodni wybieram sie do Niemiec i pomyślałme że przy okazji kupie auto jak sie trafi coś fajnego. Tylko mam małego stresa. Jakbym znalazł coś co wpadnie w oko to nie całkiem wiem co mam sprawdzać (a raczej jak).
Tak więc pytanka do Was. Fajnie by było aby zrobił sie ż tego taki poradnik kupującego bo szukałem na forum i temat ten jest nie do końca wyjaśniony. Tak z grubsza to wiadomo na co sie patrzy np.:

http://www.asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2878&highlight=sprawdzi%E6

lub

http://www.asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=868&highlight=kupno

ale..

1. Przede wszystkim skrzynia. Jak taki zwykły człowieczek (nie mechanik) może możliwie jak najlepiej sprawdzić kondycje automatu? Trzeba sprawdzić olej czy nie śmierdzi i czy jest czerwony.. ale podobno nie każdy olej jest czerwony? Olej sprawdzamy na włączonym silniku (należy włączyć motor wybierakiem wybrać wszystkie położenia, najlepiej podczas jazdy, oczywiście zgodnie z ich przeznaczeniem następnie stanąć właczyć "p" i sprawdzić poziom i "jakość" na bagnecie). Tak?
Czy jakoś inaczej jeszcze można sprawdzić skrzynke?

2. Po drugie elektryka/elektronika. Czytałem o palącej się lub nie lampce check i generalnie o tym że Voyager jest autem mocno "zelektryzowanym". To i ASB to rzeczy których awarie są najbardziej upierdliwe i kasożerne bo reszta to da sie przeżyć. Tak więc jak to jest z tymi elektronicznymi ustroistwami, co i jak sprawdzać?

Pozdrav, Radek.
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 14:17    Temat postu: skrzynia Odpowiedz z cytatem

Z olejem masz racje. W 95% kolor jest czerwony (czasami jest zolty jak zaleja olej np. SHELL. Skrzynie sprawdzic wylacznie jezdzac. Nie moze szarpac, musza wchodzi wszystkie biegi. Koniecznie ja zagrzej (zrob z 10-15 km.) bo moze byc sytuacja ze na zimnej bedzie ok a po rozgrzaniu zacznie szarpac. Skrzynia jest tu najwazniejsza. Sprawdz silnik pod katem mechanicznym (czy nic nie stuka). Odkrec korek wlewu oleju na chodzacym silniku i zobacz czy nie ma przedmuchow). Przygazuj i zobacz jak sie wkreca. Palaca sie kontrolka nie zawsze oznacza cos strasznego. Moze byc np. padnieta sonda. Najwazniejszy jest silnik i skrzynia od strony mechanicznej (naprawa tych elementow jest najdrozsza). Sprawdz czy nie byl bity (szczeliny miedzy drzwiami, spadowanie zderzakow itd.).
Nie ma ogolnego poradnika co sprawdzac.... musisz sprawdzac wszystko i wylapac jak najwiecej usterek (dzieki temu mozesz zbic cene a jak bedzie bardzo zle to szukac dalej...) Powodzenia....
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super dzięki, co do check'u to gdzieś wyczytałem że są przypadki że check jest jakoś wyłączony na stałe przez nieuczciwego sprzedawce, jak to sprawdzić?
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adamko
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 370
Skąd: Ząbki (Wa-wa)

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po przekręceniu kluczyka zawsze powinien się zapalić check potem zgasnąć
PZDR ADAMKO
_________________
CHRYSLER T&C 3,8V6 03' teş SEKWĘKA

(przyjaciel Ĺźubra)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod podanymi wcześniej linkami jest przepis, jak sprawdzić błędy za pomocą migającego "check engine" - jeśli będzie migać to można uznać, że nikt tutaj nie mieszał... warto poćwiczyć u kogoś kto ma w okolicy takiego chryslera Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mariuszek
*
*


Dołączył: Feb 13, 2007
Posty: 96
Skąd: Płońsk...

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To forum to prawdziwa skarbnica wiedzy.... czasami czytam posty zastanawiam się skąd ci ludzie mają taką wiedzę....

Check to ciekawa sprawa bo można wyciągnąć żarówkę ale wtedy się nie zapali podczas przekręcenia stacyjki...
Może być spięty z inną kontrolką i wtedy zaświeci się i ładnie zgaśnie...

A test polega na przekręceniu kluczykiem 6 razy on off i 7 raz w pozycję on po chwili powinna zacząć migać kontrolka check....
To jest najlepszy sposób (sprawdzony dla rocznika 96)

Warto też przed kupnem samochodu pojeździć sobie troche podobnym autem aby mieć porównanie..

To tyle reszta jest gdzieś na tych stronach Wink
_________________
CHRYSLER VOYAGER 3.3L 96
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group