www.asu.pl :: Zobacz temat - odbojnica , tył Voyager 1996
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

odbojnica , tył Voyager 1996

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
benefikus
*
*


Dołączył: May 04, 2007
Posty: 32

PostWysłany: Pią Cze 22, 2007 22:39    Temat postu: odbojnica , tył Voyager 1996 Odpowiedz z cytatem

Witam znawców tematu, a ponieważ się nie znam na tych sprawach, to proszę o pomoc. W warsztacie mechanik przegladał moje autko i wszystko jest ok , tylko jakaś odbojnica z tyłu , chyba przy resorze jest zużyta ( zgnieciona).To coś jest chyba z gumy , albo z tworzywa i zapobiega dobijaniu na nierównych drogach. Czy wiecie o co chodzi?? Mechanik nie bardzo wiedział jak się do tego dobrać, bo nie widział gdzie to "coś " przykręcone??? czy może od środka trzeba sie do tego ( odbojnicy) dobierać??czy gdzie od spodu?Dzisiaj wymieniałam tłumiki i ten gościu powiedział mi ,że to jest blisko tłumika.
Pomóżcie jeśli wiecie o co chodzi i jak to sie fachowo nazywa ??? czy to jest osiągalne i jak to wymienić??? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkoda ze nie uzywasz "szukaj" zanim cos zdublujesz , zerknij tam http://www.asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=7684&highlight=#7684
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
benefikus
*
*


Dołączył: May 04, 2007
Posty: 32

PostWysłany: Nie Cze 24, 2007 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serdeczne dzięki ! próbowałam szukać - tak jak radziłeś , ale mi nie wyszło Crying or Very sad Może jestem blondynką ?
Tak czy inaczej piękne dzięki, ale jak byś mi jeszcze podpowiedział czy to przykręca sie od spodu samochodu? Mój mechanik coś nie bardzo widział śruby i kombinował ,że to chyba trzeba przykręcać od wewnątrz auta. Ja zaś w kanale nie byłam i nie mam pojęcia jak to wygląda. Czy te ze stara czy jelcza można kupić i po przeróbce będą pasować?
Jesli możesz, to napisz mi na maila (benefikus@gazeta.pl ) , aby nie zaśmiecać forum - OK ??
Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
skbart
*
*


Dołączył: Aug 14, 2006
Posty: 167
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie potrzebujesz czegoś takiego

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
benefikus
*
*


Dołączył: May 04, 2007
Posty: 32

PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 0:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki skbart! ale z jakiego innego "potwora"mam to kupić?
napisz coś więcej, a za zdjęcie dziękuję , pokażę mechanikowi Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 3:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

benefikus napisał:
serdeczne dzięki ! próbowałam szukać - tak jak radziłeś , ale mi nie wyszło Crying or Very sad Może jestem blondynką ?
Tak czy inaczej piękne dzięki, ale jak byś mi jeszcze podpowiedział czy to przykręca sie od spodu samochodu? Mój mechanik coś nie bardzo widział śruby i kombinował ,że to chyba trzeba przykręcać od wewnątrz auta. Ja zaś w kanale nie byłam i nie mam pojęcia jak to wygląda. Czy te ze stara czy jelcza można kupić i po przeróbce będą pasować?
Jesli możesz, to napisz mi na maila (benefikus@gazeta.pl ) , aby nie zaśmiecać forum - OK ??
Rolling Eyes


witaj
a jestes ta blandynka ?
przykreca sie je od spodu do podluznicy jest tam specjalne nagwintowane miejsce. Ponizej daje fotki prawego i lewego odboju , trzeba ja lekko skrocic pilka.
Mysle ze tu bedzie lepiej to dac zeby inni wiedzieli.
Oryginalna jest mieksza niz ta a to na mojej daje efekt przy max obciazeniu takiego dobicia twardego ( mi to sie skonczylo po zalozeniu widocznych na zdjeciu amortyzatorow z sprezynami w srodku od nowszego modelu ).
pozdr.

to jest lewy
a to prawy.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r


Ostatnio zmieniony przez ciech dnia Pią Lut 20, 2009 22:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
arczi
*
*


Dołączył: Jun 03, 2007
Posty: 46
Skąd: Iłowa /k Ĺťagania

PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korzystając z tematu, orientuje się ktoś jakie tuleje pasują do resorów, u mnie są tak wybite że w oczy kole
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariuszek
*
*


Dołączył: Feb 13, 2007
Posty: 96
Skąd: Płońsk...

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też muszę sobie takie kupić bo ostatnio kładłem do swojego "malucha" po 700 kg i trochę ich brakowało....
Znalazłem oryginały Mopara po 34 zeta to chyba dobra cena orientuje się ktoś może?
_________________
CHRYSLER VOYAGER 3.3L 96
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariuszek napisał:
Też muszę sobie takie kupić bo ostatnio kładłem do swojego "malucha" po 700 kg i trochę ich brakowało....
Znalazłem oryginały Mopara po 34 zeta to chyba dobra cena orientuje się ktoś może?


hmm cos nie teges bo ja jak sie pytalem to cena jednego ( taki jak na zdjeciu powyzej mojego ) miala kosztowac cos 100-200 zl cos blizej tej wyzszej cennki , dlatego tak zrobilem.
Za ta cene co ty podales moze byc odboj taki maly z pelnej gumy klinik z mocowaniem na dwie sruby po brzegach ( z tego co wiem daja je do krotszej wersji uboszej ). Ta ktora powinna byc to jest z jedna sroba centralna , wykonana jest ona z takiej pianki a oblana guma na zewnatrz.
pozdr.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariuszek
*
*


Dołączył: Feb 13, 2007
Posty: 96
Skąd: Płońsk...

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co po nich zostało to wydaje mi się ze były takie jak na zdjęciu które zrobił skbart...
A ceny które podałem są z wyprzedaży i znalazłem je tu
http://czesci.chrysler.pl/index.php?action=add&id=2147
_________________
CHRYSLER VOYAGER 3.3L 96
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
benefikus
*
*


Dołączył: May 04, 2007
Posty: 32

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 0:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Wam wszystkim !!!
Dopiero dziś tu zaglądnęłam , bo padł mi internet.
Blondynką nie jestem !!! Laughing i już wszystko wiem dzięki Wam chłopaki!
Jesteście super!! wydrukuje fotki i uświadomię mechanika - to ci dopiero będzie zabawa jak mu kobieta powie co ma robić Laughing Laughing
Dzięki tez za namiary na sklep z wyprzedażą!
A wogóle jesteście fajni, co bym bez WAS zrobiła ?????? Rolling Eyes
------------------------------------------------------------------------
Chrysler Voyager 3,3 LE 96
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Czw Wrz 06, 2007 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie... a gdzie takie odboje (VOYEK) mogę dostać? Bo w katalogu u ASU nie znalazłem... na allegro też nie, amerykany - też brak....
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli czegos nie ma u ASU w sklepie to dzwonisz do niego i zalatwiasz,tak samo w amerykanach,piszesz maila i po problemie Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Szubert
*
*


Dołączył: Jan 08, 2008
Posty: 9
Skąd: Wrocław / Jelenia GĂłra

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Czy ltorys z kolegow zna moze rozmiar gwintu na oryginalnym odboju? Cena fabryczna to 160 zlotych, a znalazlem cos takiego; http://allegro.pl/item450548878_odboj_hl_maly_odbojnik_do_przyczepy.html , i mam nadzieje ze da sie cos z tego zrobic, o ile bedzie pasowal gwint. Wymiary ma bardzo podobne, i jest pelny - moze byc twardszy, ale pewnie wytrzyma wiecej. Moje zastrajkowaly i bez nich jest czasem niemilo.

Hubert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szubert
*
*


Dołączył: Jan 08, 2008
Posty: 9
Skąd: Wrocław / Jelenia GĂłra

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Czy ktorys z kolegow zna moze rozmiar gwintu na oryginalnym odboju? Cena fabryczna to 160 zlotych, a znalazlem cos takiego; http://allegro.pl/item450548878_odboj_hl_maly_odbojnik_do_przyczepy.html , i mam nadzieje ze da sie cos z tego zrobic, o ile bedzie pasowal gwint. Wymiary ma bardzo podobne, i jest pelny - moze byc twardszy, ale pewnie wytrzyma wiecej. Moje zastrajkowaly i bez nich jest czasem niemilo.

Hubert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Pią Paź 10, 2008 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Tak wygląda oryginał


Taki sobie dorobiłem z Fiata Ducato - troche był za niski i dorobiłem podkładkę ze śrubą


Odbój duże sztywniejszy od oryginału i koszt znacznie mniejszy Smile
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bosman
*
*


Dołączył: Mar 18, 2008
Posty: 137
Skąd: HEL

PostWysłany: Nie Paź 12, 2008 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jaki rozmiar śruby ??
_________________
dodge caravan 3,3 '97
http://www.hel55.wedkuje.pl/media/index.php?MediumID=486
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Średnica gwintu to fi8mm i fi10mm.
Te dwa otwory znajdują się obok siebie.Jak widać, będzie pasował i taki, i taki gwint.Przynajmniej w moim przypadku.
Ja do swojego auta zastosowałem jakiś odbojnik, chyba Shocked od Żuka.
Kosztował 11zł w słupskim sklepie motoryzacyjnym aut ciężarowych.Jego długość wynosiła ok 8,5cm ale miała długi gwint.Zastosowałem podkładkę dystansową i uzyskałem długość prawie doskonałą Wink tzn.11,5cm.
Przy innej okazji w innym sklepie motoryzacyjnym dla osobówek dojrzałem odbojnik od Alfy Romeo z gwintem fi8mm i długością ~12 cm.
Koszt? UWAGA! 5,5 zł.Teraz ten od alfy czeka na lepsze czasy.Na podmianę już mam.
Te odboje od alfy kupiłem w Słupsku przy ul.Mickiewicza.
Ich drugi sklep mieści się przy ulicy Kopernika, też w Słupsku.
Podane wymiary tyczą się tylko tylnego mostu.
Jak jest z przodu, nie wiem.

Plymouth G.Voyager 3,3 1996r, zagazowany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szubert
*
*


Dołączył: Jan 08, 2008
Posty: 9
Skąd: Wrocław / Jelenia GĂłra

PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 8:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za info.
Ale jesli moge prosic, o doprecyzowanie od jakiej Alfy jest to odboj?
W serwisie we wrw, nie umieli mi pomoc, nie znajac typu auta, i lokalizacji elementu. Albo im sie za bardzo nie chcialo, stwierdzili lakonicznie, ze jest 13 rodzajow Alf, i bez doprecyzowania nie maja czasu szukac.

Szubert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szubert napisał:
Dziekuje za info.
Ale jesli moge prosic, o doprecyzowanie od jakiej Alfy jest to odboj?
W serwisie we wrw, nie umieli mi pomoc, nie znajac typu auta, i lokalizacji elementu. Albo im sie za bardzo nie chcialo, stwierdzili lakonicznie, ze jest 13 rodzajow Alf, i bez doprecyzowania nie maja czasu szukac.

Szubert


Cholera Wink nie wiem.Jak kupowałem to mi powiedzieli, że jest od Alfy i tyle Shocked
Kiedy mi go podawali to powiedzieli, że "bałwanek" od Alfy będzie pasował do moich wymogów.
Bałwanek dlatego, że on faktycznie wygląda jakby był poskładany z takich kulek.
Jutro jak będę miał czas, to podjadę do ich sklepów i postaram się dowiedzieć coś na ten temat.Jeśli nie jutro to na pewno w najbliższych dniach.
Odpowiedź dam na pewno, bo z pewnością innych forumowiczów ten temat interesuje Cool
Pozdrawiam.

Plymouth G.V.3,3 1996r zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mario_KOSZALIN
*
*


Dołączył: May 05, 2008
Posty: 184

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 5:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariuszek napisał:
Z tego co po nich zostało to wydaje mi się ze były takie jak na zdjęciu które zrobił skbart...
A ceny które podałem są z wyprzedaży i znalazłem je tu
http://czesci.chrysler.pl/index.php?action=add&id=2147



hehe próbowałem zamówić bo odbojnice u mnie, jak się okazało, wyglądają jak nie przymierzając, zęby u żula na dworcu. Okazuje się że maksymalna ilość do zamówienia na raz wynosi 1 szt. Zamówi kto dla mnie drugą ??? Laughing Laughing Laughing Exclamation Question
_________________
Magnum 5.7 Hemi 2005 black matt
DODĹťYK GC 1996 3,3 oddany pracownikowi - ale sie chłopaczyna cieszy Smile
Toyota Corolla 1,4 diesel słuzbowa- to juz przeszłość
Opel Astra 1,7 CDTI-słuzbowy - to już przeszłość
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_KOSZALIN napisał:
mariuszek napisał:
Z tego co po nich zostało to wydaje mi się ze były takie jak na zdjęciu które zrobił skbart...
A ceny które podałem są z wyprzedaży i znalazłem je tu
http://czesci.chrysler.pl/index.php?action=add&id=2147



hehe próbowałem zamówić bo odbojnice u mnie, jak się okazało, wyglądają jak nie przymierzając, zęby u żula na dworcu. Okazuje się że maksymalna ilość do zamówienia na raz wynosi 1 szt. Zamówi kto dla mnie drugą ??? Laughing Laughing Laughing Exclamation Question

mario... niech dadzą sobie z tymi odbojnicami przysłowiowego siana.
Ciekawe, czy gdyby sprzedawali opony to też mógłbyś zamówić max 1 szt Question Shocked Evil or Very Mad
Dzisiaj nie miałem czasu podjechać ws. wyżej opisanej.W poniedziałek też nie będę miał czasu, ale we wtorek Confused , we wtorek muszę znaleźć tę chwilkę.
Wczoraj nawalił mi pilot od autoalarmu, więc dzisiaj to był nr.1 do załatwienia.
A drugie, to dzisiaj zakładałem zimówki + kilka innych służbowych spraw.
Stąd brak czasu na załatwienie naszego problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i wszystko jasne.Jak obiecywałem dzisiaj /mimo, że to środa, nie wtorek Wink / poszedłem do sklepu gdzie kupowałem odbojnicę i wiem, że jest ona od "kaszlaka" Wink a nie od żadnej Alfy.
Co mi sie ubzdurało z tą Alfą, sam nie wiem.
Tak jak napisałem do Voyagerka będzie pasowała odbojnica od Fiata 126P
która kosztuje na dzisiaj w sklepie na Mickiewicza 5,50zł. Very Happy Very Happy Very Happy
/słownie-pięć złotych i pięćdziesiąt groszy/ Wink





Tak wygląda odbojnik od "kaszlaka.
Poniżej odbojnik, który mam na ten czas /od roku/ zamontowany i pochodzi chyba Confused od Żuka Question

Wymiary odbojnika od kaszlaka.
L=90mm /sama guma/
fi=50mm w górnej części /do dołu lekko się zwęża/
Gwint ma wymiar fi=8mm L=15mm

Wymiary odbojnika który mam już zamontowany są do siebie zbliżone, ztym, że gwint był chyba


Shocked troszkę dłuższy.

Dzięki esdarkowi udało mi się wkleić te zdjątka.
Instrukcję jak należy to robić zamieścił w "śmietniku"
Cool Very Happy

Plymouth G.V. 3,3 1996r zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten odbój z MALUCHA jest tak naprawdę NIC NIEWARTY - sam takiego założyłem i po jednej jeździe po naszych drogach odbój był przepołowiony na pół - jest za miękki i za słaby do Voy - tak naprawdę to szkoda na niego nawet te 5,50 zł Smile
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarkusCal napisał:
Ten odbój z MALUCHA jest tak naprawdę NIC NIEWARTY - sam takiego założyłem i po jednej jeździe po naszych drogach odbój był przepołowiony na pół - jest za miękki i za słaby do Voy - tak naprawdę to szkoda na niego nawet te 5,50 zł Smile

Wszystko możliwe.
Ja na razie mam założony ten od "Żuka" i nadal jest sprawny Cool
Jak ten mi się rozsypie, to założę ten od malucha bo już jest kupiony.
Jak nie zda egzaminu, to ponownie poszukam tego "Żukowskiego" Cool Rolling Eyes

Plymouth G.V. 3,3 1996r zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group