www.asu.pl :: Zobacz temat - pech ze skrzynią grand voyager
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pech ze skrzynią grand voyager

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kamion
*
*


Dołączył: Jun 12, 2007
Posty: 16

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 19:52    Temat postu: pech ze skrzynią grand voyager Odpowiedz z cytatem

witam

trzy dni temu kupiłem auto o jakim marzylem.Chrysler grand voyager LE AWD 1997r silnik 3.8 Wracalismy nim do polski w niedziele z niemiec przejechalismy 350 km..wszystko ladnie pieknie auto bardzo cicho chodzi ,zero stuków .podjechalismy nim na stacje zatankowac zgasilem je i zatankowalem..i to wszystko juz ze stacji nie odjechalem..ale szok i przerazenie w oczach..1016 km od domu a tu auto padlo..silnik urochomilem przełączylem na "D" i nic cisza..przełączałem na "N" ,"L","3",i spowrotem na "D" i nic..po minucie przełączyłem na "D" poczekałem chwile i skrzynia zaskoczyła dodalem gazu delikatnie i auto zaczeło jechac ale tylko kilka metrów i z chwilą dodawania wiecej gazu przestało jechac..objaw ten jest taki sam na wszystkich biegach..po zapaleniu silnik pracuje ladnie włączam bieg i cisza a za chwile zaskakuje i jedzie kawalek i znowu rozłacza..efekt tego taki ze auto zostało na parkingu na stacji a my wrucilismy drugim do polski..w sobote ma przyjechac na lawecie do domu...mozecie mi jakos pomoc i nakierowac co moze byc przyczyną takiego zachowania???czy dam rade sam sobie z tym poradzic czy raczej moge szykowac kase na naprawe skrzyni??

to moje pierwsze auto w automacie wiec jestem laikiem w temacie ..ale juz nie jedno auto z manualna skrzynią naprawilem...

pozdarawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
romekf
*
*


Dołączył: Nov 26, 2006
Posty: 55
Skąd: Warmińsko-mazurskie

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic Pan nie pisze o oleju, czy jest stan, jaki kolor, zapach. Są to podstawowe informacje dzięki, którym możemy rozpocząć dyskusję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamion
*
*


Dołączył: Jun 12, 2007
Posty: 16

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olej sprawdzałem ale na wyłaczonym silniku .a podobno sprawdza sie to na właczonym silniku..w kazdym badz razie na bagnecie był jakis olej przezroczysty i nie smierdział..no ale na włączonym silniku nie sprawdzalem dowiedzilem sie o tym po powrocie do kraju...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym posprawdzał wszystkie wtyczki kable od czujników ,może coś nie kontaktuje
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 23:38    Temat postu: auto nie rusza Odpowiedz z cytatem

Przyczyn moze byc wiele. Napisz czy po wlaczeniu silnika jest nizszy stan na bagnecie oleju skrzyni niz na wylaczonym. To powie nam czy wszystko OK jest z pompa, konwenteren itp. Czy zapalila się kontrolka CHECK ENGINE ??

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kamion
*
*


Dołączył: Jun 12, 2007
Posty: 16

PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zadna kontrolka sie nie zapaliła a nie moge sprawdzic oleju bo musze auto sciagnac z niemiec ..biedaka zostawilem na parkingu w niemczech przy stacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kamion
*
*


Dołączył: Jun 12, 2007
Posty: 16

PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie jaki wogole powinienem wlac olej do skrzyni biegów grand voyager 1997 3.8 silnik AWD?????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kamion
*
*


Dołączył: Jun 12, 2007
Posty: 16

PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
grand voyager 1997 3.8 L AWD
powiem tak.
nie mam pojecia ile wogole tego oleju jest.bagnetem sprawdzalem ale na zgaszonym silniku i bagnet byl prawie caly ponad stan .czysty i w sumie nie smierdzial.ale dopiero po powrocie do polski dowiedzilem sie ze sprawdza się olej na zapalonym silniku. w sobote jade po niego i nawet nie wiem jaki olej kupic zeby ewentualnie dolac(((((
tak sie cieszylem jak pojechalismy po niego ..jezdzilismy nim po niemczech po małym miasteczku i testowalismy go auto zachowywało się bardzo ladnie..zero jakis stuków wszystko było idealnie..dopiero jak wracalismy do polski i po 350km zjechalismy na stacje zatankowac auto po zapaleniu silnika odmowiło posłuszenstwa(((( jak przełącze na jakis bieg to zalapuje i jak dodam gazu rusza doslownie 4-5 metrów i rozłącza sie stoi a silnik pracuje ..zadne kontrolki sie nie palą skrzynia nie przełącza sie w bieg awaryjny ..poprostu zalabuje i jak dodam delikatnie gazu i zaczyna sie rozłączac..(((a tak mazyłem o tym samochodzie ((( a tu taki pech pomijam juz koszta zwiazane ze sciagnieciem go na lawecie. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamion napisał:
witam
grand voyager 1997 3.8 L AWD
powiem tak.
nie mam pojecia ile wogole tego oleju jest.bagnetem sprawdzalem ale na zgaszonym silniku i bagnet byl prawie caly ponad stan .czysty i w sumie nie smierdzial.ale dopiero po powrocie do polski dowiedzilem sie ze sprawdza się olej na zapalonym silniku. w sobote jade po niego i nawet nie wiem jaki olej kupic zeby ewentualnie dolac(((((
tak sie cieszylem jak pojechalismy po niego ..jezdzilismy nim po niemczech po małym miasteczku i testowalismy go auto zachowywało się bardzo ladnie..zero jakis stuków wszystko było idealnie..dopiero jak wracalismy do polski i po 350km zjechalismy na stacje zatankowac auto po zapaleniu silnika odmowiło posłuszenstwa(((( jak przełącze na jakis bieg to zalapuje i jak dodam gazu rusza doslownie 4-5 metrów i rozłącza sie stoi a silnik pracuje ..zadne kontrolki sie nie palą skrzynia nie przełącza sie w bieg awaryjny ..poprostu zalabuje i jak dodam delikatnie gazu i zaczyna sie rozłączac..(((a tak mazyłem o tym samochodzie ((( a tu taki pech pomijam juz koszta zwiazane ze sciagnieciem go na lawecie. Sad

No ja nie jestem specem ani tym bardziej mechanikiem ale miałem kiedyś w starym Fordzie bardzo podobną sytuacje. Daje mu "Drive" a on stoi daje na wsteczny a on stoi. Po chwili załapał i pojechał. Na następny dzień już nie chciał jechać. Pomyśląłem że skrzynia sie posypała a tu tylko olej wyciekł poprzez zuzyty wężyk (co do chłodnicy idzie). Wężyk wymieniłem olej dolałem i śmigał jeszcze że hoho. Jak będziesz dolewał olej do skrzyni to kup sobie lejek bo leje sie go przez bagnet.
I oby to było tylko to, Pozdrawiam.
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kamion
*
*


Dołączył: Jun 12, 2007
Posty: 16

PostWysłany: Pon Cze 18, 2007 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam))
moze komus przyda sie moja historyjka o grandzie)))zadzwoniłem dzisiaj do serwisu w mojej sprawie i opowiedziałem co i jak z moim autem..usłyszałem w słuchawce ze skrzynia jest do remontu koszt od 2000 do 4000 .zapytałem ile kosztuje wyjęcie skrzyni ,miły pan odpowiedział ze 900zł((hmmmm ospowiedziłem ze moze sam ja wyciagne coby było taniej ."pan " nie sprzeciwiał sie..wjechalem autem na kanał i wszedłem pod niego hmm sporo roboty...ale z mojego opisu usterki czlowiek wywnioskowal ze auto pracuje w trybie awaryjnym zastanawialem sie z jakiego powodu..zanim jednak mialem wyciągnąc skrzynie postanowilem kupic filtr do skrzyni i olej...moge powiedziec tylko jedno mialem nosa))) po wymianie filtra i oleju w skrzyni auto spowrotem zaczeł jezdzic )))))teraz ciesze sie ze minimum checi i troche technicznego myslenia uchroniło mnie przed kosztami..te pieniadze zainwestuje w gaziorek bo fakt faktem 3.8 pod machą ma apetyt))))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 8:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to chyba najlepszy z możliwych finałów Smile tylko szkoda że nie zdążyłeś autem do domu dojechać.
Pozdrav.
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 9:33    Temat postu: filtr Odpowiedz z cytatem

Jesli filtr jest zabity to skrzyni brakuje oleju (pompa nie ma jak zaciagnac). Wtedy moze wskoczyc w tryb awaryjny.

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kamion
*
*


Dołączył: Jun 12, 2007
Posty: 16

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tylko tyle

jezdze nim trzeci dzien jest dla mnie mistrzem..bardzo mi sie podoba jak slysze delikatne pomrukiwanie przy dodawaniu gazu..myslałem ze accord jest cichym autem ale jak wsiadlem do chryslera to kopara mi opadla cicho jak makiem zasial..mam jeszcze tylko problem z odkodowaniem radia bo po wpisaniu kodu z obudowy pojawil sie napis "czekaj 2 godziny" i cisza nawet po 5 godzinach..
ale i tak wybaczam mu to to jest auto o jakim mazylem i jestem mile zaskoczony trafnym wyborem..prowadząc firme ogrodnicza to auto spelnia sie bardzo dobrze a naped na 4 kola juz dal o sobie znac jak pojechalem do klienta po drodze typu 'sajgon"))))

do tego wersja LE w berzowej tapicerce zwala z nog))))
kolejna sprawa to nie kupie juz auta w polsce tylko i wyłacznie za granica chociazby dlatego ze nie jest schetane...i nie sklejone z 3 aut)))

apetyt tylko ma spory jak narazie po miescie 18l
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sylwia
*
*


Dołączył: Jun 11, 2007
Posty: 54
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie podobnie, jadę z pracy, staję w korku na wzniesieniu, wciskam hamulec. Po chwili puszczam go a mój samochód stacza się do tyłu!?! Szok. Po przełączeniu na P, odpalam go ponownie i nie chce zaskoczyć, dopiero za 3 razem... Potem przejechałam z 200km było ok, i znowu to samo, tym razem na prostej, ale w centrum Krakowa, nie mogli mnie ominąć więc było troche nerwowo...
Mam nadzieję że to tylko olej Rolling Eyes napiszcie jak go w końcu sprawdzać no i jaki ten olej mam dolać, bo jeszcze tego nie robiłam, a nie mam na razie kasy na servisy Confused
_________________
Plymouth Grand VOYAGER 3,3l 96 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdzasz na rozgrzanym oleju czyli najlepiej jak wracasz do domu z pracy Very Happy przełączasz na wszystkie biegi po kolei zostawiasz na P i oczywiście na równej drodze nie gasisz silnika otwierasz maskę wyciągasz bagnet i sprawdzasz poziom oleju najlepiej sprawdzić ze 3 razy , a dolewasz przez otwór bagnetu Wink
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sylwia
*
*


Dołączył: Jun 11, 2007
Posty: 54
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gazws no no, naprawdę szybka i precyzyjna odpowiedź, dziękuję! Tylko jeszcze poproszę o info CO i ILE mam dolać Wink
_________________
Plymouth Grand VOYAGER 3,3l 96 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sylwia napisał:
gazws no no, naprawdę szybka i precyzyjna odpowiedź, dziękuję! Tylko jeszcze poproszę o info CO i ILE mam dolać Wink


na podzialce hot zobaczysz jaki jest stan i dolejesz ewentualnie , ja zmieniami ew. dolewam tylko oryginal chryslera tzn mopar ATF 4+
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sylwia
*
*


Dołączył: Jun 11, 2007
Posty: 54
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm a można je mieszać? Bo nie wiem co mam wlane Confused podobno ten jest dobry http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=215117566
_________________
Plymouth Grand VOYAGER 3,3l 96 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tyle zeby nie przekroczyc ostatniej dziurki w bagnecie...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sylwia napisał:
hmm a można je mieszać? Bo nie wiem co mam wlane Confused podobno ten jest dobry http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=215117566

możesz go dolać , albo najlepiej kup 5litrów + filtr i wymienić Very Happy
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sylwia
*
*


Dołączył: Jun 11, 2007
Posty: 54
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 8:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdzałam wczoraj chyba z 5 razy, nie jest to tak czytelne jak na bagnecie oleju silnikowego, ale wydaje mi się, że jest minimum... Umawiam się na jutro na wymianę całości, tylko jeszcze ten filtr.
_________________
Plymouth Grand VOYAGER 3,3l 96 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filtr kupisz tanio w ASO
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sylwia
*
*


Dołączył: Jun 11, 2007
Posty: 54
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Pią Lip 20, 2007 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ponieważ koszt 5 litrów, filtra i wymiany chwilowo przekracza moje możliwości, kupiłam 1 litr do dolania. Mam nadzieję, że mogę go spokojnie dolać, nic się nie stanie jak pomieszam? Idea
_________________
Plymouth Grand VOYAGER 3,3l 96 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lip 20, 2007 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możesz dolać
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
stiker
*
*


Dołączył: Apr 22, 2007
Posty: 21
Skąd: CzeladĹş

PostWysłany: Pią Lip 20, 2007 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamion napisał:
.mam jeszcze tylko problem z odkodowaniem radia bo po wpisaniu kodu z obudowy pojawil sie napis "czekaj 2 godziny" i cisza nawet po 5 godzinach..

czekaj 2 godziny ale na włączonym zaplonie Ważne nie wolno nawet na chwile wyłączyć stacyjki. Po odczekaniu 2 godzin masz 3 próby na wpisanie prawidłowego kodu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
sylwia
*
*


Dołączył: Jun 11, 2007
Posty: 54
Skąd: KrakĂłw

PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dolałam, problem nie zniknął... to chyba nie skrzynia. Nie podoba mi się zachowanie komoutera - czasami po włączeniu stacyjki nie wykonuje pełnego testu, tylko krótki dźwięk i jakby się blokował, zaczęły się problemy z odpalaniem. W sobotę jechałam na trasie i zgasł mi podczas jazdy. Muszę chyba sprawdzić instalację, może to od niej, bez komputera się nie obejdzie Confused
_________________
Plymouth Grand VOYAGER 3,3l 96 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group