www.asu.pl :: Zobacz temat - Kontrolka hamulca ręcznego
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kontrolka hamulca ręcznego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
adam_b
*
*


Dołączył: Jul 29, 2006
Posty: 124
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 14:02    Temat postu: Kontrolka hamulca ręcznego Odpowiedz z cytatem

Witam
Od października posiadam Windstara 3,8 1995. Od samego początku pali się kontrolka hamulca ręcznego. Pierwszą usterke zlokalizowana w układzie hamulcowym to wyciek na czujniku ciśnienia płynu hamulcowego zamontowany na pompie. Czujnik wymieniłem na nowy (sprawny), uzupełniłem płyn hamulcowy, kontrolka ręcznego świeci nadal. Postanowiłem wymienić tarcze, szczęki, klocki,bębny. W trakcie prac wymieniłem z lewej strony przewód hamulcowy miedziany i elastyczny( lewy tył). Cały płyn został wymieniony na nowy( dużo poszło nowego aż nie płyną przez odpowietrzniki przy szczękach czysty)Cały układ odpowietrzony i to dosyć solidnie z zachowanie wszystkich tajników odpowietrzania( pracowałem z przyjacielem, który wie co robi w tym temacie). Kontrolka nadal świeci. Ściągnołem gumowy fartuch z dzwigni hamulca, na razie czekam na linke hamulca tylniego lewego(stara nie rusza się w pancerzu). Co jeszcze sprawdzić? Którędy prowadzony jest przewód o wyłącznika sygnalizującego zaciągnięcie hamulca? Może tam jest problem po stronie elektrycznej? Czy ktoś już miał taki problem? Czytałem posty w tym temacie ale jakoś nic mi nie rozjaśniły. Wygląda że prawie wszystko zrobiłem ale nadal się świeci kontrolka.
Przepraszam za tak długi post ale chciałem dokładnie opisać mój problem. Nie tragedizuje, samochód hamuje rewelacyjnie po wymianie hamulców i płynu ale czerwona kontrolka świecąca się to trochę irytujące. Pozdawiam
Adam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
arczi
*
*


Dołączył: Jun 03, 2007
Posty: 46
Skąd: Iłowa /k Ĺťagania

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poszukaj czujnika hamulca ręcznego i sprawdź przewody od tego czujnika, może któryś się urwał albo coś w tym stylu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdz sto razy czy jednak to nie za malo plynu w ukladzie????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adam_b
*
*


Dołączył: Jul 29, 2006
Posty: 124
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie nie mam możliwości grzebania w samochodzie, jestem po zabiegu i muszę troche odpocząć. Jeżeli chodzi o poziom płynu, sprawdzam codziennie i zawsze jest tyle samo. Myślę że to będzie raczej po stronie elektrycznej.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od myslenia glowa nie boli ale proponuje sprawdzic moje auto mialo ten sam objaw i nic nie ustalo nawet po wymianie tarcz i klockow w serswisie niemieckim (bylem akurat w drodzer do domu z nart) poziom byl niski na oko okolo minimum ale wysttarczylo lekko zachamowac a kontrolka swiecila sie juz na stale i koniec proponuje pomin chwilowo czujnik poziomu plynu i sprawdz objawy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adam_b
*
*


Dołączył: Jul 29, 2006
Posty: 124
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Trochę czasu mineło od ostatniej mojej wizyty(szpital). Miałem trochę czsu na rozmyślanie co nie gra z tym hamulcem. Moje przemyślenia:
doszedłem do wniosku, że uszkodzony jest czujnik poziomu płynu hamulcowego w zbiorniku wyrównawczym na pompie, najprawdopodobniej czujnik jest w postaci elektrod, które daja sygnał o braku płynu(niski poziom). Do zbiornika podpięta jest wtyczka trzy przewody. połączenie z elektrodami kontrolującymi poziom płynu, albo elktrody wysiadły lub są zanieczyszczone(brak przewodnictwa) albo wtyczka jest zniszczona. Wtyczkę wyciągnołem i wyczyściłem z nalotu, gniazdo też zalałem płynem ale nic się nie zmieniło. Poziom płynu jest na max, wszystko odpowietrzone, wymienione wszystkie okładziny, bębny, tarcze. Jedynie czujnik poziomu płynu jest wadliwy. Narazie brak mi pomysłów co dalej. Zajmowałem się zawieszenie przednim: wymiana wahaczy, drążków stabilizatora. 14.07 wyjeżdżam i świecąca kontrolka nie jest przeszkodą w jeździe trzeba tylko pamiętać żeby sprawdzić hamulec ręczny czy jest zwolniony.
Pozdrawiam i życzę udanych urlopów. Jeżeli ktoś ma pomysł co dalej z tą kontrolką to proszę pisać.
Adam B
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 13:20    Temat postu: czujnik Odpowiedz z cytatem

W takim razie pozostaje czujnik do wymiany....

Palaca sie kontrolka to w :

80% mala plynu
5% uszkodzony czujnik ham. recznego
5% uszkodzony czujnik plynu
10% problemy z instalacja elektryczna (kostki, styki itp)
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...tez racja ale.....

odepnij czujni i zobacz czy dalej cos sie swieci....i co widac?


a teraz zewrzyj wtyczkę czujnika kabelkiem..... i cvo widac?


jakies zmiany?????

test czujnika wykonany!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adam_b
*
*


Dołączył: Jul 29, 2006
Posty: 124
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Trochę czasu mineło ale zajmowałem się awarią klimy(wentylatory nie kręciły na chłodnicy) Postanowiłem jeszcze raz dać szanse tej sygnalizacji, przejżałem wszystkie złączki na elektrycznym układzie od hamulców, wszystko czyściłem i zalewałem płynem do elekroniki. Pomogło, nie wiem który element był wadliwy ale wszystko działa normalnie. Kontrolka świeci się przy zaciągniętym hamulcu, gaśnie przy zwolnienu dzwigni hamulca. Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Adam
_________________
Windstar 3,8 1995 zagazowany, po wymianie uszczelek pod głowicą
"W życiu należy spróbować wszystkiego nawet trucizny"M.Hoffman
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group