www.asu.pl :: Zobacz temat - Kontrolka hamulca ręcznego
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kontrolka hamulca ręcznego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
adam_b
*
*


Dołączył: Jul 29, 2006
Posty: 124
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 14:01    Temat postu: Kontrolka hamulca ręcznego Odpowiedz z cytatem

Witam
Od października posiadam Windstara 3,8 1995. Od samego początku pali się kontrolka hamulca ręcznego. Pierwszą usterke zlokalizowana w układzie hamulcowym to wyciek na czujniku ciśnienia płynu hamulcowego zamontowany na pompie. Czujnik wymieniłem na nowy (sprawny), uzupełniłem płyn hamulcowy, kontrolka ręcznego świeci nadal. Postanowiłem wymienić tarcze, szczęki, klocki,bębny. W trakcie prac wymieniłem z lewej strony przewód hamulcowy miedziany i elastyczny( lewy tył). Cały płyn został wymieniony na nowy( dużo poszło nowego aż nie płyną przez odpowietrzniki przy szczękach czysty)Cały układ odpowietrzony i to dosyć solidnie z zachowanie wszystkich tajników odpowietrzania( pracowałem z przyjacielem, który wie co robi w tym temacie). Kontrolka nadal świeci. Ściągnołem gumowy fartuch z dzwigni hamulca, na razie czekam na linke hamulca tylniego lewego(stara nie rusza się w pancerzu). Co jeszcze sprawdzić? Którędy prowadzony jest przewód o wyłącznika sygnalizującego zaciągnięcie hamulca? Może tam jest problem po stronie elektrycznej? Czy ktoś już miał taki problem? Czytałem posty w tym temacie ale jakoś nic mi nie rozjaśniły. Wygląda że prawie wszystko zrobiłem ale nadal się świeci kontrolka.
Przepraszam za tak długi post ale chciałem dokładnie opisać mój problem. Nie tragedizuje, samochód hamuje rewelacyjnie po wymianie hamulców i płynu ale czerwona kontrolka świecąca się to trochę irytujące. Pozdawiam
Adam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adam_b
*
*


Dołączył: Jul 29, 2006
Posty: 124
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robiłem porządki w swoich postach i znalazłem ten. Usterkę usunąłem dosyć dawno ale jakoś "zapomniałem" o tym poście. Problem był we wtyczce do pompy abs, po wyjęciu i przeczyszczeniu, poprawie blaszek wszystko wróciło do normy. Może komuś się przyda.
Adam
_________________
Windstar 3,8 1995 zagazowany, po wymianie uszczelek pod głowicą
"W życiu należy spróbować wszystkiego nawet trucizny"M.Hoffman
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyjmij bezpiecznik i po swieceniu Smile

a tak na serio to wuyjmij go i zobacz czy ci sie nadal swieci bo mozesz miec podpietego recznego pod cos innego i stad to siwwecenie

ja mam np swiatla wewnetrze z przednimi szybami (ktos w wiazce grzebal i podlaczyl w ten sposob)

jesli nie to zobacz czy w fatuchu od recznego zebatka ci dochodzi do konca (w prawdzie nie mampojecia jaki jest mechanizm, ale mialem podobnie w fiaciku, i okazalo sie ze jakies syfy powchodzily przez przetarty mieszek i nigdy do konca nie byl zwolniony - efekt czerwona kontrolka)

mozesz sprawdzic jeszcze wiazke czy gdzie nie jest walnieta idaca od czujnika plynu hamulcowego

powodzenia Arrow
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gural - zatrzymaj się na chwilę i przeczytaj uważnie drugi post Laughing
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adam_b
*
*


Dołączył: Jul 29, 2006
Posty: 124
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba narobiłem zamieszania odgrzewaniem tego starego postu. Wszystko jest ok., napisałem odpowiedź ponieważ uważam że komuś się przyda.
_________________
Windstar 3,8 1995 zagazowany, po wymianie uszczelek pod głowicą
"W życiu należy spróbować wszystkiego nawet trucizny"M.Hoffman
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co przeczytalem tego posta, ale jakos nie zajarzylem, moze dlateog ze mialem 2 noce totaalnie zawalone, moj roczny syn robi charce a ja mam dyzur Smile
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adam_b
*
*


Dołączył: Jul 29, 2006
Posty: 124
Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2009 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam dwójkę dzieci i wiem co to znaczy.Powodzenia
_________________
Windstar 3,8 1995 zagazowany, po wymianie uszczelek pod głowicą
"W życiu należy spróbować wszystkiego nawet trucizny"M.Hoffman
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group