www.asu.pl :: Zobacz temat - mam pytanie czy taki olej sie nadaje do mojego automatu
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

mam pytanie czy taki olej sie nadaje do mojego automatu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
bubuss
*
*


Dołączył: Feb 08, 2007
Posty: 331
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 11:34    Temat postu: mam pytanie czy taki olej sie nadaje do mojego automatu Odpowiedz z cytatem

mam w zakupie olej ekofluid A+ syntetyk (zielony) lany jest do automatow autobusów mana volvo itp ja w swoim buick lesabre 2000 r mam czerwony i nie wiem czy ta wymiana na taki to dobra sprawa moge go kupic taniej ale niechce zeby to byla wymiana na gorsze i zeby skrzynia mi padla a nie moge w ksiazce znalesc jaki powinienem miec wogule olej w nim Sad( prosze o rade
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
bubuss
*
*


Dołączył: Feb 08, 2007
Posty: 331
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie sie dowiedzialem zadzwonilem do servisu w nadarzynie automat sie nazywa i mi powiedzieli ze zalecany jest Mopar a naszym odpowiednikiem jest Dextron 3E lub 4 i mowia ze cena wymiany zalezy czy to ma byc dynamiczna czy statyczna i mowia ze sama wymiana statyczna 80 zł a dynamiczna 120 zł plus filtr i ilosc oleju ale mowi ze nie moze okreslic orjetacyjenej ceny i mowi ze olej kosztuje albo 28 zł albo 56 i nie wiem jaki teraz trzeba do niej zastosowac trzeba rozebrac i zobaczyc i strasznie bojowo nastawiony byl nie wiem co sadzic o nim mowi ze termin ma dopoero na lipc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.napisz jakie masz auto z jakim silnikiem i jaki rok
2.napisz co teraz masz w skrzyni(jesli nie wiesz to chociaz okresl kolor i zapach)
3.napisz czy masz zdolnosci manualne typu odkrecenie kilku srub i czy masz dostep do podnosnika czy kanalu.

co do wymiany oleju to w warunkach domowych przeprowadza sei statyczna czyli prostsza. ta metoda nie wymienia calosci oleju tylko jego wiekszosc. wymiana jest prosta i zostala opisana na forum wielokrotnie. do wymiany poza olejem potrzebujesz jeszcze filtr i uszczelke pod miske.
sama wymiana to ok 1-2 roboty i poradzi sobie z tym kazdy.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
bubuss
*
*


Dołączył: Feb 08, 2007
Posty: 331
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jaki mam mam czerwony olej umiem zrobic wiele rzeczy zawsze sma naprawiam sobie samochod ale skrzyni automatycznej jeszcze nie rozkrecalem ale musi byc pierwszy raz Very Happy auto mam z 2000r jest to buick lesabre limted 3.8 l dowiedzialem sie ze za wymiane lacznie z filtrem i olejem chca odemnie 400 zł i mowia ze specyfikacja mowi ze olej powinien byc motokrafta jest zalecany ale jego odpowiednikiem jest dextron 3e lub 4
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zamow sobie olej np.midland,uszczelke i filtr. dowiedz sie ile oleju ci trza do wymiany niepelnej czyli statycznej czyli typowej(znacznie mniej niz do pustej skrzyni),zrezerwoj sobie czas, poczytaj na forum opisywalismy krok po kroku jak to zrobic. olej ,filtr i uszczelke kupisz tu : http://asu.pl/sklep/catalog/product_info.php?products_id=509 i tu http://asu.pl/sklep/catalog/product_info.php?cPath=125_799&products_id=626 jak nie znajdziesz od razu pisz na adres : pater@asu.pl to ci sprowadza.
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group