www.asu.pl :: Zobacz temat - Chce kupić Voyagera tylko jaki silnik?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chce kupić Voyagera tylko jaki silnik?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 13:09    Temat postu: Chce kupić Voyagera tylko jaki silnik? Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam do wydania około 20tys PLNów. Padło na Grand Voyagera bo jest to chyba największy Van jaki można kupić (wykluczam wynalazki typu GMC, Dodge RAM czy Ford Eseries itp.). Będę go używał do pracy (przewożenie różnych "dużych" rzeczy) jak i na wyjazdy wakacyjne, słowem auto ma być uniwersalne.
Zależy mi na ekonomice (jak chyba każdemu) ale też na komforcie podróżowania. Początkowo myślałem o VW Caravelle ale tak ciężko o dobre wyposażenie za rozsądną cenę. No i komfort ciut niższy (choć to nie jest aż taki problem). Za to koszty utrzymania VW są razczej małe (mam staruszka Passata- części prawie za darmo), zwłaszcza jak sie kupi dieselka 1.9. WIEM WIEM zaraz powiecie że traktor itd. ale są różne priorytety.
Wracając do Voyagera to zwróciłem na niego uwagę jak się zorientowałem że posiada silniki diesela. Następnie szybko się wyleczyłem z silnika VM (po lekturze internetu).
Dzisiaj akurat leżę chory i mam czas więc wertuje to forum i wyczytałem sporo informacji ale nurtuje mnie nadal pytanie jaki silnik wybrać. Po lekturze wszystkiego (prawie) nadal mam mentlik w głowie. Wszyscy zachwalają silniki 3.3 i 3.8.
Tak więc prosze o odpowiedzi na moje pytania:

1. Najbardziej chciałbym diesela ale... wiadomo. Choć wyczytałem tutaj że po 1998 roku już są okey. Czy to prawda? Przecież nadal są to te same VM nawet nie CRD. Jak to z tymi dieslami?

2. Jeśli benzynka to zastanawia mnie 2.4 lub 3.3. "dex" pisał że jego auto paliło 10/15 litrów gazu w automacie (2.4) czy w manualu będzie paliło mniej (teoretycznie powinno o jakieś 2 litry)? Jeździłem automatami (miałem dwa fordy) i uważam że to super sprawa ale jednak ekonomia...

3. Czy oprócz motoru 3.0 Voyager miał skrzynie automat tzw. hydrokinetyczną (czy jak to sie tam zwie), tzn bez elektroniki. Chodzi o model 96-00. Takie skrzynki miałem w fordach (Taunus i Granada), nie do zajechania.

4. Czy znacie jakiegoś dobrego mechanika w Łodzi co się zna na Voyagerach? Ktoś sensowny co nie zedrze i podejdzie do sprawy po ludzku.

Sie ropisałem Wink , dzięki i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dlaczego wykluczyłeś 3,0 V6 szczególnie że tylko on występuje ze skrzynią 3-biegową (hydrokinetyczną - jak ją nazwałeś), ja w swoim w zeszłym tygodniu minąłem przebieg 380 tys. km i chodzi jak zegareczek od grubo ponad 100tys. km na gazie (najprostsza instalacja) spalanie oscylujeśrednio koło 11 litrów gazu. Od nowości jedyne większe wydatki to amortyzatory, opony, remont skrzyni (przy 350 tys. km.- sam robiłem koszt wyszedł ok. 600 zł)no i oczywiście materiały eksploatacyjne. Auto traktowane jest jako wół roboczy wożę nim towar z hurtowni.
Jedynym minusem jest to, że mapasek rozrządu a nie łańcuch(jak 3,3).
Ceny części wyjątkowo niskie.
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano wykluczyłem bo tak wywnioskowałem po lekturze tego forum. Niby to stary paliwożerny motor i czasami usterkowy. Ponoć te 3.3 pala mniej i są nowocześniejsze.
Jeśli idzie o skrzynie to chodzi o mniejszą awaryjność dlatego hydrokinetyczna. Ale czy na pewno te z Voyagera 3.0 będą mniej awaryjne od tych 4biegowych?
Z drugiej strony na trasie 4biegowa powinna mniej paliwa pobierać.
Powiedz mi jakie osiągasz spalanie w mieście. Ja mieszkam w Łodzi a tu często stoi sie w korkach, dużo świateł itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3,0 mają skrzynie 4 biegowe Laughing skad macie takie wiadomości ze nie ma Question
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście rzadko jeżdże po mieście, ale kolega ma model z 1993 roku też z gazem i tym samym silnikiem i pracuje w firmie kurierskiej, ze spalaniem wychodzi około 12,5 gazu.
Nie wiem skąd opinia o usterkowości silnika, konstrukcja silnika jest faktycznie stara bo to motor mitsubishi, stara ale sprawdzona.
Silnik 3,3 może i nowocześniejszy ale napewno nie oszczędniejszy.
Co do skrzyni to faktycznie są wersje 3,0 z czterobiegową skrzynią, ale z trzybiegową występował tylko 3,0. A jako plus tej skrzyni (największy) trzeba wymienić prostotę jej konstrukcji.
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do usterek to chyba jedynie trzeba zwracać uwagę na pompę wodną i wycieki z pod dekli zaworowych.
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kup 3,8 najlepsze osiągi do spalania Wink
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpełni się zgadzam 3,8 to najlepszy stosunek osiągi/spalanie, Laughing no i to brzmienie, a i wyposażenie będzie najlepsze.
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak ja wiem że najlepiej kupic to co naj... ale mi głównie chodzi o koszty eksploatacji.
Najpierw miał być diesel bo po moim Passacie 1.6TD jestem przyzwyczajony że mało pali i jest nie do dozdarcia (choć aktualnie go przegrzałem i jest nie halo, ale ma 20 lat). W Chryslerze te silniki jednak nie są dobre a i pala też nie tak mało jak np. Trasportery VW.
Pomyślałem ok pójdę w stronę komfortu przerzuce sie na benzynkę/gaz. Niech będzie Voyager 2.4 manual. Do sprawnego przemieszczania się wystarczy a jest ładny i wyposażony (w porównaniu do Transportera). Tak więc koszty eksploatacyjne wzrastają. Potem poczytałem to forum i zaczynam sie zastanawiać nad automatem (bo mam sentyment Very Happy ) no i nad silnikiem 3.3. A teraz jeszcze dochodzi 3.8...
Tak więc jakby podsumować koszy eksploatacji VW t4 1.9D w stosunku do kosztów Voyager 3.8 LPG to różnica wychodzi już ogromna.

Czy jest może ktos kto użytkuje Grand Voyagera 2.4LPG z manualem?
Jak jest to proszę o napisanie ile taki pali w jeździe miejskiej (tak z korkami po cenrum)

Bo jak rozumiem:
2.4 automat około 15l LPG
3.3 automat około 16l LPG
3.8 automat około 18l LPG
Oczywiście mówimy o normalnym stylu jazdy, a co do tych 12,5 litra LPG w 3.0 to nie bardzo mi sie chce wierzyć. Musiałby palić 10 litrów benzyny po mieście...

No i jeszcze pytanko do "asu" czy wy naprawiacie automaty? Jeśłi tak to jaki mniej więcej jest koszt remontu?

Pozdrav
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko zależy od stylu jazdy 3,0 pali tak jak 3,3 to jest ok 17-18l lpg a 3,8 to podobno też podobnie
czyli średnia 17 lpg X 1,90= 32 zł tak około Wink za 100km
nie wiem jak transporter pal ale mysle ze ok 9 litrów
no jak Voyager to tylko automat Wink
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co wy z tym spalaniem, ja przez kilka lat jeżdżąc nie zagazowanym nie przekroczyłem na trasie 10,5l(Pb), starszy model jest lżejszy i powinien mniej łyknąć. Mam kilku znajomych z tym samym motorem i przy dobrze zestrojonej instalacji, dobrym stożku na dolocie i oczywiście sprawnym aucie różnice między nami w spalaniu wynoszą +(-)1,5 litra lpg ale nikt z nas nigdy nie osiągnął wyniku 15 a co dopiero 17,18l Shocked
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anthrax napisał:
Ceny części wyjątkowo niskie.


A czy mógłbyś nieco rozwinąć tą myśl ? Podaj jakieś konkretne części z cenami co wymieniałeś i czy to były używki, zamienniki czy oryginały?
Dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co do spalania to mi sie nie chce wierzyć że takie duże auto pali 12,5 litra gazu po mieście (chyba że benzyny jak sie ledwo pedał muska). Mam też Corse 1.4 na LPG i pali 10 litrów. Fakt to nie są oszczędne auta ale pojemnośćponad dwukrotnie mniejsza i 60% cylindrów Smile
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle mi pali i dlatego go trzymam, przejął rolę dostawczaka po Mercu 208D trochę mniej do niego wchodzi ale w kosztach jest tańszy od mercka, szczególnie że jest środkiem trwałym firmy.
Na początku też byłem zdziwiony spalaniem aleto było kilka dobrych lat temu, zdarz mi się sporadycznie jeżdzić Lanosem 1,516V i on połyka koło 9 l(Pb), może trochę zależy od stylu jazdy, ja natrasie jeżdżę 90-100 km/h, oszczędzam i skrzynie i silnik, naświatłach niemuszę być pierwszy i tak dojade.
Co do części, kupuje tylko nówki nigdy urzywek, a ceny zobacz sam - w sklepie asu i na www.amerykany.com.pl i www.amerykany.sklep.pl no i na allegro
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nawiązując do spalania ten sam silnik tylko z inną głowicą był montowany w Mitsubishi Sigma/Diamante (głowica 24V) spytaj użytkowników o spalanie też się zdziwisz.
A tak ogólnie auto o dużej pojemności niekoniecznie musi dużo palić, np. miałem kiedyś mercka w 140 z 5,0 motorem i palił około 12 litrów a co ciekawe palił tyle samo co kolegi z silnikiem 3,2 Laughing
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK jasne że od stylu jazdy zależy wiele jak i od tras jakie sie pokonuje i od stanu auta też. Wiem że im większa pojemność tym relatywnie niższe spalanie. Ja na co dzień jeżdżę na krótkich odcinkach i to po samym centrum z reguły i często w korkach więc u mnie spalanie pewnie będzie większe. Jakoś sobie muszę wyciągnąc średnią Wink
Właśnie porównywałem spalanie Voyagera LPG do Trasportera diesela i wychodzi podobnie. Także coraz bardziej sie przekonuje do wersji z automatem i większym silnikiem. Ubezpieczenie OC powyżej 2 litrów z reguły i tak jest constans więc to nie ma wpływu.
Ceny części zaraz porównam ale myślę że nie będą dużo droższe niż do VW.
Martwi mnie tylko ten automat. Wiem jaką ludzie maja wiedzę na ten temat (tzn nie mają) i strach kupić używkę z automatem żeby sie na minę nie nadziać. Dlatego mnie interesuje ile kosztuje ewntualny remont takiej skrzyni, co może sie tam popsuć i jak się już popsuje coś czy nie warto wymienić jeszcze coś przy okazji?
Dzięki za zainteresowanie tematem, pozdrav
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem to tak, po remonciku skrzyni w swoim jak okazało się z autopsji, że to taka prosta konstrukcja (jak dobrze poszukasz to także tanie części do niej) a miało to miejsce niecałe dwa miechy temu, naprawiam już czwartą skrzynie - po prostu kupuje (z kolegą) vany z uszkodzonym automatem (1993-1995) i tylko z trzybiegowym. O czterobiegowej (A 604) będe mógł coś powiedzieć w przyszłym tygodniu, jutro rano kupuję kolejnego z uszkodzoną skrzynią.
Najlepszy numer to zdziwienie gości od których kupujemy te autka, że w automacie zmienia się olej Shocked .
A od siebie dodam, wszystkie amerykańce są wdzięczne jak o nie dbasz to nigdy cię nie zawiodą.
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anthrax napisał:
wychodzi około 12,5 gazu.

a PB ile spala 10 Question ja tam wiem że mi na blosie pali 17 a na mikserze palił ok 22 , moi koledzy z Klubu Voyagera mają silniki 3,0 3,3 i 2,5L to 12-14 pala tylko te 2,5L a 3,0 i 3.3 tak jak pisałem od 16do 18 ,ale może są jakieś wyjątki Laughing
dodam trasa to ok 12-14
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net


Ostatnio zmieniony przez qazws dnia Sob Cze 02, 2007 20:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszam na Śląsk, jest nas sześciu z tymi motorkami, 3 jeszcze w kanciakach i 3 po 1996, wszyscy mamy te same instalacje, zakładane przez ten sam warsztat, jedyne różnice są w dolotach, każdy ma stożek ale wg własnej inwencji.
Gdyby mój voyek palił tyle co piszesz momentalnie wróciłbym nadostawczego meśka, po prostu nie opłacało by mi się nim jeżdzić.
Jedno muszę przyznać dwa tygodnie temu kupiliśmy w Tczewie z Alegro voyka z 1993 roku, po naprawie skrzyni przy pierwszym pomiarze zurzycia wyszło nam ponad 16lpg, podjechaliśmy do speca od gazu, wymiana parownika z filtrem, nowe kable, świece, palec i kopułka no i wczoraj wieźliśmy go klientowi którygo od nas kupił i na trasie do Łodzi spalanie wyszło dokładnie 12,8 lpg.
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no piszesz spalanie na trasie 12,8 i Question piszesz o trasie czy o miescie zdecyduj sie Rolling Eyes
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytaj dokładnie wszystkie moje posty ja nie jeżdżę po mieście prawie w ogóle, mieszkam tuż obok dwóch tras wylotowych z Katowic, więc nie mam po co jeździć po mieście. Confused . A Pb spala ok 10, możemy się spotkać i zmierzyć Wink .
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pisałeś wcześniej skąd te 17 l Wink to właśnie z miasta Laughing mi na trasie też potrafi 12 wypić a kolega pyta o spalanie w mieście to mu odpowiadam Wink
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, problem być może polega nie na aucie i silniku tylko drogach, przez ostatnich kilka lat na pomorzu to byłem jedynie z lawetą w Tczewie, więc nie wiem jak tam z drogami, natomiast śląsk jest teraz fantastyczny pod względem komunikacji, więc by porównać jazdę po mieście takim jak Łódź gdzie wszystkie trasy przelotowe przechodzą przez miasta musiałbym wjechać w Rudę Śląską albo w godzinach szczytu w centrum Katowic. Odkąd u nas pociągneli dalej A4 i DTŚ-ke to korki widuję jedynie jak się ktoś roziwani albo przyremonciku jakiejś trasy Laughing . Może w tym tkwi różnica.
Więc by kolega dowiedział się ile jemu będzie palił powinien wypytać Łodziaków, wyniki będą najbardziej miarodajne. Wink
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no Gdańsk zakorkowany Mad tragedia Twisted Evil ale jak np mam cykl mieszany jade do Lęborka czyli 35 trasa i 35 miasto to wychodzi 14-15
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaki masz reduktor, ja mam Lovato 140kW (do 3,0 poj.) zresztą będe zmieniał bo powoli się kończy. Właśnie w tej sztuce z Tczewa był reduktor do 2,0l,chyba 90 kW i oryginalny filtr powietrza, zmieniliśmy reduktor i wsadziliśmy mokry stożek, różnica kolosalna w spalaniu.
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

btc AT90E a o stożku to różne rzeczy słyszałem podobno lepiej wkład a masz fotki ze stożkiem jakieś kiedyś myślałem o zamontowaniu takiego ale wszyscy mi odradzali Crying or Very sad a teraz w dodatku mam blosa z którego jestem zadowolony .ciekawe jak by to chodziło ze stożkiem Wink
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobie zdjęcia pod koniec przyszłego tygodnia, bo cyfrówka wraca z wczasów porzyczkowych Cool . Co region to obyczaj u nas wszyscy odradzają blosa twierdząc że to daremny wydatek Smile , a wszyscy zakładają stożki Laughing , ciekawe co by wyszło jakby połączyć regionalne doświadczenia Wink . A u nas jeszcze wszyscy nalpg zmniejszają o 0,1 przerwę na świecy, podobno coś daje, nie mogę nic bliżej stwierdzić bo odkąd mam gaz też tak robie no i świece naśmietnik co 24 tys.km, a olej mineralny Midland co 8 tys.km (też sugestia gazownika) Very Happy
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no blosa ma też kolega z W-wy a to nie mój rejon Laughing no ale może warto zobaczyć jak bedzie ze stożkiem Idea
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano to sie wyjaśniło. Czyli jak ma być automat to na spalanie poniżej 16 litrów LPG po mieście nie ma co liczyć.
A jakby odwiedził ten temat ktoś kto ma Voyagera 2.4 w manualu to byłoby super jakby sie podzielił spostrzeżeniami na temat spalania Smile
Nurtuje mnie ta "ekonomiczność". Rozmawiałem jakiś czas temu z gościem co jeździł po Łodzi Grandem 2.4 w automacie i mówił że mu pali 17 - 18 l LPG po mieście. Z kolei jak pytałem gościa co chciał sprzedać 2.4 w manualu to mówił że po mieście to max 14 l LPG.
Pierwszy nie miał po co kłamać bo nie sprzedawał a drugi mógł troche zaniżyć choć sie zarzekał że możemy sprawdzić.
Tak więc jakby różnica miała wynieść 8 zł na 100 km to juz jest coś. Przy moich przebiegach mam 2 browary dziennie gratis Very Happy
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radar a czytałes posty w dziale silnik posiadaczy tych samochodów z silnikiem 2.4l?
Przy dobrze wyregulowanej instalacji różnica w spalaniu pomiedzy 2.4l a 3l nie będzie wielka a żywotność i komfort jazdy jest znaczący.
U mnie w Villagerze 3.0l (silnik nissana) spalanie miasto to 15l-16l a trasa 14-15l przy dość dynamicznej jeżdzie.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli bierzesz pod uwagę ekonomikę to kup z 2,4. Ale weź pod uwagę że to są dość ciężkie auta i silnik może być trochę za mały. No i w tych modelach wyposażenie jest dość słabe.
Jeśli chodzi o spalanie gazu to Dodge caravan 3,3 spala średnio 13,5lpg. Na trasie 12,5 w mieście 14-15lpg. Instalacja II generacji.
Chrysler 300M 3,5 dopiero zagazowany i na trasie 12,1lpg. Instalacja sekwencyjna.
_________________
Chrysler 300M 3,5 '99 gaz jedyny w okolicy - już nie
Chrysler Town&Country 3,8 '05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój silnik 3.0 w taurusie, po mieście to bedzie gdzieś 16l, przeciętna 12l, a jak jade autostradą na tempoma cie 100 to 8 litrów gazu mi spala... pali troche więcej niż mniejszy silnik i manual, z tą różnicą że jak chce coś wyprzedzić to po prostu wyprzedzam i po kilkunastu godzinach za kierownicą nie czuje sie jakby mnie czołg przejechał...
musisz przestać myśleć europejsko vokswagenowskimi kategoriami...
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WMA napisał:

Chrysler 300M 3,5 dopiero zagazowany i na trasie 12,1lpg. Instalacja sekwencyjna.

Kurde co Ty aptekarz Question 12,1lpg Wink
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qazws napisał:
WMA napisał:

Chrysler 300M 3,5 dopiero zagazowany i na trasie 12,1lpg. Instalacja sekwencyjna.

Kurde co Ty aptekarz Question 12,1lpg Wink


Zatankuje LPG na dwóch innych stacjach i wyjdzie mu już 12.9l
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieco ponad miesiąc temu miałem ten sam problem co kolega RadaR. Do wydania 20tys i dylemat czy Caravelle czy Grand Voyager. Wybór padł na Grand Voyagera z silniekiem benzynowym 3.3 i jestem BAAAARDZO zadowolony. Dlaczego tak wybrałem?

Za 20kzł trudno znaleźć VW w dobrym stanie. Mimo iż wszystkie one ładnie wyglądają, są ekonomiczne (diesel) i tanie w ewentualnych naprawach... to nie czarujmy się. Większość z nich (dostepnych na polskim rynku) mają przebiegi po 300tys i duzo więcej. VW uważany za niezawodnego służy do wszystkiego (wożenie pustaków, ziemniaków i wyprawy terenowe). Za dobrego VW trzeba wywalić co najmniej 40tys zł. Chryslera ludzie kupują raczej nie po to aby wozic nim zboże do skupu (choc polak potrafi.... Very Happy ). Ale napewno za 20tys zł znajdziesz lepszego Grand Voyagera niż Caravelle.

Co do silników. Zdecydowanie benzyna. Nie jestem ekspertem w tej sprawie, ale z opinii mechaników i użytkowników wynika, że to są niezawodne jednostki napędowe. Mój 3.3 (jeszcze nie zagazowany i zastanawiam się nad tym czy wogóle go gazować) spala tak:
AUTOSTRADA 140-150km/h = 11l/100km
MIASTO = 12-14
TRASA W POLSCE 110-120km/h = 10,5
Wczoraj zrobiłem trasę Koszalin-Bydgoszcz-Koszalin (7osób+bagaż) prędkość 80-100km/h średnie spalanie UWAGA 9,8!!!!!

Po ewentualnym założeniu gazu sekwencyjnego szacuję że spalanie powinno wynosić w granicach 11tu/100km. Tyle samo gazu pali moje drugie auto Audi 2.0E

Z Chryslerami jest jedna zasada (powiedzieli mi to w warsztacie u ASU) To nie jest auto do szaleństw. Jak użytkujesz je zgodnie z przeznaczeniem, regularnie i prawidłowo serwisujesz, to posłuży ci wiele, wiele lat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

auto zagazowane nie może spalać mniej lpg niż pb bo grozi to wypaleniem zaworów
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DaRu napisał:
Nieco ponad miesiąc temu miałem ten sam problem co kolega RadaR. Do wydania 20tys i dylemat czy Caravelle czy Grand Voyager.
Za 20kzł trudno znaleźć VW w dobrym stanie. Za dobrego VW trzeba wywalić co najmniej 40tys zł.

No tak tu sie zgadzam w 100% choć za 30kzł też nie najgorsze caravelki widziałem. No ale to troche dla mnie za dużo. No i wyposażenie Voyagery maja o niebo lepsze.
Co do 3.3 to ma jeszcze jedną zaletę na wstępie. Nie trzeba wywalać ponad 1000zł na rozrząd Smile Można odłożyć na zaś na skrzynię Wink
Tylko żeby znależźć dobrego Voyagera.... Jak sobie przypomne szukanie auta dla żony w zeszłym roku to mi sie słabo robi. Tyle szrotu ludzie maja do sprzedania że szkoda gadać.
Dzięki chłopaki za porady.
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 7:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RadaR napisał:
Co do 3.3 to ma jeszcze jedną zaletę na wstępie. Nie trzeba wywalać ponad 1000zł na rozrząd Smile Można odłożyć na zaś na skrzynię


Dlaczego od razu zakładasz, że skrzynie będzie trzeba naprawiać. Jak dowiedziałem się na tym forum, prawidłowo ekspolatowana wytrzymuje nawet po 500tys km. Jeżeli kupisz dobry egzemplarz i będziesz dbał o niego to nie będzie problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
skbart
*
*


Dołączył: Aug 14, 2006
Posty: 167
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę Ci sprzedać swojego Voyagera (krótkiego) jest bardzo zadbany, diesel świerzo po remoncie klawiatury tak wiec jest zlikwidowany problem dudnienia i braku ciśnienia oleju. Dodatkowo zalecam zmiane łańcucha i napinacza rozrządu. (koło 600 zł)

Prywatnie Ci powiem że problem Diesla jest do dzisiaj, nawet w CRD wiec albo go nie kupuj albo kup go z założeniem że go remontujesz i masz go dla siebie na dłużej albo wiesz że był zrobiony tak jak ja Ci piszę.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
RadaR
*
*


Dołączył: Jun 02, 2007
Posty: 38
Skąd: ŁódĹş

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Może bym i przemyślał ale w gre wchodzi tylko długi. A z dieseli sie chyba wyleczyłem (jeśli idzie o VM ofkors)
_________________
chyba zmienia mi sie światopogląd, chce sie przesiąść z Volksa na Chrysta Wink
ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 2:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Miałem Chryslera Grand Voyager 2,4 z 99r. w automacie. Potwierdzam że po mieście palił mi 14 l LPG /100 km, na trasie 10-12/ LPG/100km.
Było fajne auto...
Teraz mam DODGA Grand Caravana z 2002 z silnikiem 3,3 w automacie i powiem tak:Chrysler z 2,4 był dobry ale 3,3 jest super!!!!!!! Różnica w jeździe jest ogromna Surprised ten samochód po prostu jedzie i chce jechać.
A spalanie bardzo podobne. Na trasie do 115 km/h - 10,4 Pb/100km.
W cyklu mieszanym trasa/miasto 12 Pb/100km.
W poniedziałek będę zakładał gaz sekwencje a we wtorek mam już trasę do Gdańska to napiszę jak chodzi na gazie.

Jeszcze raz polecam silnik 3,3.
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
r5bmwkiller
*
*


Dołączył: Jun 07, 2007
Posty: 2
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam Voyagera 2.5 manual LPG 95r. Silnik juz sie konczy i wkrótce go zmieniam na wersje Grand z silnikiem 3.3. Auto w Łodzi pali około 14-15l gazu, w Niemczech na autostradzie jeżdżąc 140km/h na tempomacie wychodzi ok. 13l. Jadąc 90km/h na tempomacie, ogólnie bardzo delikatnie schodzi poniżej 10l. Jeżdżę tym autem prawie 2 lata i jestem ogólnie zadowolony, jednak silnik 2.5 na gazie jest stanowczo za słaby do takiego auta. Następny model na pewno będzie dłuższy i V6.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marian
*
*


Dołączył: Feb 26, 2006
Posty: 174
Skąd: MilanĂłwek

PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem tylko potwierdzić wersję spalania silnika 3.0V6. ANTHRAX nie kłamie, mi wychodzi podobnie:

Miasto PB ok. 10l
Miasto lpg ok. 13l
Trasa pb ok. 8,5 l / 120 km/h
Trasa lpg ok. 10,5l / 120km/h


_____________________

Arrow DODGE caravan 3.0V6 Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 7:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marian napisał:
Chciałem tylko potwierdzić wersję spalania silnika 3.0V6. ANTHRAX nie kłamie, mi wychodzi podobnie:

Miasto PB ok. 10l
Miasto lpg ok. 13l
Trasa pb ok. 8,5 l / 120 km/h
Trasa lpg ok. 10,5l / 120km/h


_____________________

Arrow DODGE caravan 3.0V6 Exclamation


normalnie szok Wink
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group